Szkoła Podstawowa nr 5 KLASY IV- VIII

2023/2024

Integracyjny wypad do WODNYCH OGRODÓW

Pogoda wciąż się utrzymuje, a to przypomina nam super integracyjny wypad do WODNYCH OGRODÓW. Dzięki uczniowi klasy 5b - Kewinowi, mamy pamiątkowe zajęcia PODWODNE. Zabawa była świetna - zachęcamy do skorzystania z tych atrakcji, my na pewno jeszcze tam wrócimy 😃😃😃  W drodze powrotnej byliśmy na pizzy🍕

Wyprawa klasy 4 c na Politechnikę

W czwartek klasa 4c udała się na Politechnikę Gdańską. Poza wystawą uczniowie uczestniczyli w wykładzie, który wprowadził ich w tajemnice optyki i odbyli krótką wycieczkę po laboratoriach Centrum Nanotechnologii.

2022/2023

Bal klas 8

Zmagania klasy 4 c na kartę rowerową

Kółko fizyczne na Politechnikice Gdańskiej

26 maja uczniowie z kółka fizycznego wzięli udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki. Mieli możliwość odkrywania tajemniczych zakamarków uczelnianych pracowni i laboratoriów Politechniki Gdańskiej. Zagadnienia z różnych dziedzin nauk technicznych i przyrodniczych poznawali podczas warsztatów, pokazów, wykładów i prezentacji.

Projekt Popular buildings in UK and USA

Popular buildings in UK and USA” – pod nazwą tego projektu uczniowie klasy Vb przygotowali w ramach języka angielskiego prezentacje plastyczne oraz multimedialne przedstawiające znane budowle w krajach anglojęzycznych. Uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem oraz umiejętnościami zarówno plastycznymi jak i informatycznymi. We współpracy w nauczycielem informatyki oraz plastyki przygotowaliśmy model jednej z bardziej rozpoznawalnych budowli w Londynie, oraz tej najczęściej prezentowanej w pracach uczniów - wieży zegarowej zwanej Big Benem. Model został wydrukowany przez szkolną drukarkę 3D a następnie pomalowany przez uczennice klasy Vb w kolorach flagi brytyjskiej.#LaboratoriaPrzyszłości.

POWIATOWY KONKURS JEZYKA POLSKIEGO DLA KLAS IV

Dziś, tj. 20.05.23r. w Ekologicznej Szkole Społecznej w Rumi odbył się Powiatowy konkurs języka polskiego dla klas czwartych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4 c: Kajetan Chmiel i Amelia Śliwińska, która zajęła drugie miejsce. Serdecznie dziękujemy za poświęcony sobotni czas! Gratulujemy!

Wojewódzki kuratoryjny konkurs wokalny klas VII i VIII 

Kornelia Krajnowska - uczennica klasy 7a zakwalifikowała się do szczebla wojewódzkiego kuratoryjego konkursu wokalnego klas VII i VIII i tym samym jest FINALISTKĄ Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Polskiej. 🤗🥰 Wielkie brawa dla naszej artystki 👏

DUMA NAS ROZPIERA🏆

12.05.2023 roku uczniowie SP5 okazali się niepokonani w I Dyktandzie Wejherowskim zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie z okazji 380. rocznicy założenia naszego miasta.
   I miejsce Mikołaj Kościelski
  II miejsce Jędrzej Ulatowski
Serdecznie gratulujemy 👏

Mistrzowie Ortografii

9 maja odbyła się dekoracja medalowa laureatów Szkolnego Konkursu Ortograficznego zorganizowanego w ramach obchodów 380. rocznicy założenia Wejherowa. Medale wykonano w drukarce 3D #laboratoria przyszłości Gratulujemy zwycięzcom!

Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego

W dn. 14.04.23 w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się konkurs BRD.
Nasze reprezentacje zdobyły następujące miejsca:
Grupa młodsze :
4 miejsce
Magda Jóskowska
Agata Wojda
Ignacy Mroske
Stanisław Styba
Grupa starsza :
2 miejsce
Ignacy Sułkowski
Filip Groth
Szymon Lewandowski
Opiekun Mateusz Ciepłowski 

Łączy nas pamięć!

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego
w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Do tej akcji przyłączyła się również nasza szkoła.

Szkolna dyskoteka karnawałowa

09.02.2023r. SU zorganizował z okazji karnawału dyskotekę. Uczniowie bawili się znakomicie. DJ puszczał same ulubione hity naszej młodzieży. Wspólnie zatańczyliśmi belgijkę. 
Dowodem świetnej zabawy uczniów klas 4-8 SP są poniższe zdjęcia. 

Projekt na lekcji j. polskiego

Klasa 4 c, aby podsumować omawianą lekturę "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa", zrealizowała projekt, który polegał na stowrzeniu biuletynów biura podróży. Biuletyny w formie lapbooka, miały zachęcać podróżnych do zwiedzenia i zobaczenia uroków Narnii. 
Powstały naprawdę interesujące i kreatywne prace. 

Klasa 5c na leśnej ekspedycji w Adventure Park Kolibki


Wycieczka klas 5b, 5d i 6a do Torunia

12.10.2022 r. klasy 5b, 5d i 6a wzięły udział w wycieczce do Torunia, gdzie za sprawą przewodnika poznały historię miasta. Uczniowie odwiedzili również Dom Legend, w którym nie tylko usłyszeli legendy toruńskie, ale również mieli okazję zagrać w krótkich inscenizacjach rolę króla, rycerza, giermka, czy flisaka . Dzieci uczestniczyli również w warsztatach robienia pierników, które na pamiątkę zabrali do domu. 

Prelekcja z policjantką o szkodliwości stosowania używek

W ubiegłym tygodniu klasy VII spotkały się z policjantką z Posterunku Policji w Wejherowie. Przewodnią myślą pogadanki profilaktycznej były zagrożenia jakie niesie ze sobą stosowanie różnego rodzaju używek. Pani policjantka opowiadała o szkodliwości nikotyny, palenia papierosów i e-papierosów. Uczniowie zostali uświadomieni jakie konsekwencje nie tylko prawne niesie ze sobą używanie wyrobów tytoniowych. 

Prelekcje z uczniami klas 8-ych na temat rynku pracy

7.10.2022 w naszej szkole odbyły się prelekcje z uczniami klas 8-ych na temat rynku pracy i wsparcia realizowanego ze środków unijnych. Uczniowie mieli możliwość poznania projektów, które realizuje Powiatowy Urząd Pracy dzięki wsparciu ze środków europejskich 🇪🇺 Ponadto poznali podstawowe zagadnienia dotyczące rynku pracy. Dodatkowo doradca zawodowy dawał wskazówki uczniom dotyczące wyboru ścieżki edukacyjnej czy przyszłego zawodu. Natomiast w tym samym czasie, w Urzędzie, odbywały się warsztaty pt.: "Zasady poruszania się po rynku pracy oraz zawody przyszłości". Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym tematyki rynku pracy i Funduszy Europejskich doradca zawodowy przeprowadził zajęcia z efektywnego poszukiwania pracy oraz sporządzania dokumentów aplikacyjnych.

Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 7.10.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dnia Tabliczki Mnożenia. Świetnie się bawili, a na koniec w każdej klasie został wyłoniony klasowy mistrz tabliczki mnożenia. Podczas przerw odbywała się akcja pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Wszyscy chętni mieli możliwość przystąpić do testu i zdobyć naklejkę z odznaką. 

Cykl lekcji o wolontariacie

Szkoła to nie tylko czas nauki, ale także wychowywania. A skoro wychowywanie, to także wychowywanie do wartości i wrażliwości na innych – szczególnie tych słabszych i bardziej potrzebujących. Przez ostatnie dwa tygodnie na lekcjach religii uczniowie klas ósmych, uczestnicząc w mini projekcie odkrywali tajniki wolontariatu. Między innymi:
- Poznali istotę wolontariatu, czyli tego, co w nim jest najważniejsze.
- Zapoznawali się w różnymi jego formami, w które sami mogą się zaangażować.
- Wysłuchali świadectw pracy w wolontariacie i mogli podzielić się własnym doświadczeniem.
- W ramach cyklicznej akcji KLIMATycznie w Wejherowie zdecydowali się przygotować Szkolne Pole Nadziei.
- Przygotowali projekt baneru promującego zaangażowanie się w bezinteresowne czynienie dobra.
Tym samym zakończył się cykl lekcji o wolontariacie. Teraz pozostaje nam mieć cichą nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do stworzenia swoistego KLIMATu naszej „Piątki” i owocnej współpracy w ramach tworzącego się Szkolnego Koła.Zapraszamy do obejrzenia galerii z naszymi działaniami 🙂

Integracyjny wyjazd klas: 8c, 8d, 8f do Kolibki Adventure Park.2021/2022

Zarażamy się pasjami !

      Uczennice 7b na godzinie wychowawczej miały okazję podzielić się z klasą swoimi pasjami i zainteresowaniami. Małgorzata Kozłowska oraz Patrycja Rutkowska opowiedziały o swoim hobby, które odkryły całkiem przypadkiem… w Internecie. Efektowne smoki z papieru to wspaniałe zajęcie, które rozwija kreatywność dziewcząt oraz sprawia, że ich techniczne zdolności wzbijają się codziennie na coraz wyższy poziom!
    Oksana Klimczak opowiedziała swoim rówieśnikom na czym polega bieg na orientację. A Oksana wie o czym mówi… W swoim pierwszym biegu wzięła udział, mając… 4 lata! Nasza zdolna uczennica – gdy trwa sezon – co tydzień pojawia się na zawodach i walczy o medale. Często bierze udział
w konkursach wojewódzkich czy Mistrzostwach Polski. Oksana to prawdziwa zawodniczka! Wspaniale
i z pasją przedstawiła klasie podstawowe informacje na temat biegów. Dzięki niej dowiedzieliśmy się
 o rodzajach dystansów czy sposobie odczytywania map. Warto dodać, że Oksana w tym roku miała okazję przejść się po czerwonym dywanie na Gali Mistrzów Sportu, aby odebrać statuetkę rokującego sportowca. Oksana wraz z jej siostrą Olimpią (także młodym sportowcem) cały czas są motywowane do działania dzięki ich wspaniałej mamie – również wybitnej sportsmenki. Dziękujemy dziewczynom
z klasy 7b i serdecznie gratulujemy!

2020/2021

Niezwykłe spotkanie

Gość w czasie pandemii? TAK! U nas wszystko jest możliwe. Dziś na lekcji języka polskiego w klasie 4c gościliśmy wyjątkową osobę- Panią Monikę Kubisiak- autorkę książek detektywistycznych dla dzieci i młodzieży. Pani Monika zabrała nas w ekscytującą, wirtualną podróż po Polsce, trasą: Kraków-Sandomierz - Kazimierz Dolny - Wejherowo. Wspólnie odkrywaliśmy kolejne tajniki powstawania książki. Dziękujemy za odwiedziny i solidną dawkę wiedzy😘

https://www.facebook.com/W-krainie-Wejhera-Monika-Kubisiak-1756902601220148/

2018/2019

Szkolny Mistrz Matematyki

15 marca 2019 roku odbył się w naszej szkole dzień matematyki. Uczniowie klas 4-8 SP i trzecich gimnazjum mieli możliwość zmierzyć się z przeróżnymi łamigłówkami matematycznymi. Dzieci i młodzież chętnie brali udział w zmaganiach logicznych. Tego dnia odbył się finał konkursu Szkolny Mistrz Matematyki. Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody. Wszystkim MISTRZOM serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Podziękowanie za udział w akcji "Oddaj stary telefon komórkowy"

Zgodnie z obietnicą otrzymaliśmy bony Sodexo od firmy organizującej akcję "Oddaj stary telefon komórkowy". Wartość bonów to 70zł. Nie zdobyliśmy żadnej nagrody- to podziękowanie za udział
w akcji.


Bezpieczny Internet

Dnia 1 marca w naszej szkole odbył się apel dotyczący bezpieczeństwa w Internecie. Dziękujemy szkolnym aktorom z klas IV c, IV f i V b oraz raperom z klasy III a i VII d. Przedstawie przygotowali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, a grę Kahoot! poprowadziła p. Monika Pionk.


Zwiedzanie Powiatowego Zespółu Szkół nr 4 przez ósmoklasistów

W dniu 29.01uczniowie klas ósmych skorzystali z zaproszenia Powiatowego Zespołu Szkół Nr 4 (popularnej Samochodówki) i wybraliśmy się na zwiedzanie szkoły i poznanie oferty edukacyjnej. Oprowadzała nas pani doradca zawodowy i uczniowie szkoły. Odwiedziliśmy różne pracownie, warsztat samochodowy, pracownię fotograficzną, halę sportową. Dziękujemy bardzo za taką możliwość i mamy nadzieję, że wycieczka ta przyczyni się do jak największej ilości trafnych wyborów😊


Warsztaty dotyczące praw autorskich

W poniedziałek 21 stycznia po raz drugi gościliśmy w szkole panią adwokat z Pomorskiej Izby Adwokackiej na warsztatach dotyczących praw autorskich . W warsztatach tych w ramach akcji "Adwokat przydaje się w życiu" wzięły udział klasy 3b i 3a gimnazjum a w najbliższy poniedziałek pani adwokat spotka się z klasą 3cGim. Bardzo dziękujemy Pomorskiej Izbie Adwokackiej za taką możliwość.


Udział klasy 5e w projekcie

Dziś 25.01,2019 najbardziej wyczekiwany dzień- finał projektu Małe Miasto i zakupy w Sklepie Marzeń. Przez cały tydzień uczniowie zarabiali ditki kaszubskie u przedsiębiorców, płacili podatki, oszczędzali w banku aby na koniec dysponować jak największą sumą ditków. A wtedy....do Sklepu Marzeń😊😊. Po minach widać, że zakupy były udane😊😊
Dzień czwarty projektu Małe Miasto Wejherowo- klasa Ve.
Klasa Ve na półmetku projektu Małe Miasto Wejherowo.
Kluczowym działaniem Projektu „Małe Miasto Wejherowo 2019” jest symulacja dorosłego życia przez Uczestników, gdzie uczą się pracować, zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze. Uczestnicy mają możliwość uczestniczenia przez 5 dni w warsztatach edukacyjnych u Przedsiębiorców reprezentujących różne branże. Warsztaty zorganizowane są na stanowiskach, które są jednocześnie miejscem nauki praktycznej Uczestników.Celem Projektu jest podniesienie poziomu wiedzy u dzieci na temat obrot

Klasa 6a i sałatki owocowe w jej wykonaniu 😊


Przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia


Udział w programie eTwinning

W okresie przedświątecznym uczniowie klas V-VIII wzięli udział w pierwszym w naszej szkole projekcie programu eTwinning. Program jest formą współpracy między szkołami z całej Europy, a także kilku państw spoza niej. Projekt, w którym wzięliśmy udział, "Christmas Cards Exchange", polegał na wykonaniu kartek z życzeniami i informacjami dotyczącymi tradycji świątecznych, napisanych w języku angielskim. Wysłaliśmy kartki do kilkunastu krajów biorących udział w tym projekcie i sami otrzymaliśmy kartki z Hiszpanii, Grecji, Rumunii, Włoch, Czech, Serbii, Francji i Polski. 

Prezent bez Pudła

W miesiącu grudniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji na rzecz organizacji ratującej życie dzieciom UNICEF - "Prezent bez Pudła". I tak na przykład, klasa IV A zakupiła dwa prezenty - zestaw szczepionek do walki z chorobami dla 40 dzieci oraz saszetki ORS zapobiegające i leczące odwodnienie . Otrzymaliśmy piękne certyfikaty potwierdzające udział w akcji. Pomaganie tak się nam spodobało, że z pewnością nie jest to ostatni nasz gest humanitaryzmu. 

Wieczór filmowy

Dnia 7 grudnia 2018 uczniowie klas 6 i 7 zebrali się na szkolnym holu, by wspólnie śledzić losy Kevina - bohatera komedii "Kevin sam w domu" i "Kevin sam w Nowym Yorku".

Dyskoteka andrzejkowa

29 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Uczniowie bawili się przy muzyce jaką zapewnił nam DJ - pan Łeppek. Podczas zabawy dzieci i młodzież mogli korzystać z kawiarenki, którą przygotowali uczniowie klasy 7a. Uczniowie klas 6a i 6b przygotowali wróżby andrzejkowe. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę, którą zawdzięczamy panu Mariuszowi Łeppek.

"Bankowcy dla edukacji"

29.11.2018  w naszej szkole odbyły się kolejne warsztaty z projektu "Bankowcy dla Edukacji BAKCYL". Klasa VIc dowiedziala się jak mądrze oszczędzać swoje pieniądze. 

Klasa Ve na warsztatach "Kryptonim eksperyment"


Projekt Bankowcy dla Edukacji BAKCYL

Kolejna edycja projektu Bankowcy dla Edukacji BAKCYL w naszej szkole. W tym roku w zajęciach biorą udział klasy szóste. Projekt organizowany przez Związek Banków Polskich i Fundację Warszawski Instytut Bankowości oraz Gminę Miasta Wejherowa.

Uszyj laleczkę, uratuj życie!

20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. UNICEF jest największą na świecie organizacją w całości dedykowaną dzieciom. Wszystkie działania mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich prawa. UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie. Nasza szkoła jako członek Klubu Szkół UNICEF bierze aktywny udział w akcjach edukacyjnych ogłaszanych przez UNICEF - aktualnie szyjemy szmaciane laleczki a dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie na konto UNICEF i spożytkowany w możliwie najlepszy sposób - ratując życie małym dzieciom w Afryce poprzez zakup szczepionek.

Zachęcam wszystkich do udziału w akcji: uszyj laleczkę, uratuj życie!
Maria Baranowska - koordynator akcji UNICEF w szkole.

2017/2018

Klub Miłośników Wejherowa znowu w akcji :-)

Miłośnicy Wejherowa z wizytą w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej na cudownych warsztatach dotyczących wzornictwa kaszubskiego... No i na pożegnanie wspólnych spotkań- obowiązkowo słodka nagroda:-)

Wizyta Jakuba Wejhera w naszej szkole

Na zaproszenie Koła Miłośników Wejherowa do naszej szkoły przybył Jakub Wejher, czyli Pani Monika Kubisiak, autorka książek, których akcja rozgrywa się na ulicach naszego miasta.

Wycieczka klas 5a i 5b do Gniezna, Bisupina i Wenecji

W środę 16 maja 2018 roku klasy 5a i 5b odbyły wycieczkę do Gniezna, Biskupina i Wenecji. Uczniowie odwiedzili katedrę w Gnieźnie, gdzie zobaczyli słynne drzwi i poznali historię Świętego Wojciecha. Kolejnym punktem wycieczki był skansen archeologiczny w Biskupinie. Tam uczniowie wzięli udział w warsztatach tworzenia ozdób z drutów miedzianych. Po obiedzie odbyła się przeprawa kolejką wąskotorową w Wenecji, gdzie uczniowie zobaczyli- ruiny zamku "Diabła Weneckiego" oraz muzeum kolejki wąskotorowej. Wszyscy uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni.

Wycieczka klasy 7C do
,,Strefy Zoltar” w Gdyni

23 kwietnia klas 7C wraz ze swoją wychowawczynią p.Magdą Człapińską oraz p.Olgą Śliwińską wybrała się na wycieczkę do ,,Strefy Zoltar” w Gdyni. Uczniowie mogli się tam sprawdzić w trzech zabawach zręcznościowych,gdzie każda rozgrywała się na innej „arenie”. Zwinność, szybkość, współpraca…
to określenia idealnie pasujące do naszych uczniów. Uczniowie posługiwali sięlaserami, jakby się z nimi urodzili. Klasy zostały podzielone na kilka zespołów. Grupa, która uzyskała największą ilość punktów – wygrywała.Niestety, nic nie trwa wiecznie…Zmęczeni, ale zadowolenimusieliśmy wrócić do domu.

PODWÓJNE WICEMISTRZOSTWO WEJHEROWA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

4 grudnia w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 został rozegrany Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa. Reprezentacja chłopców pod opieką p. Grzegorza Lisewskiego wywalczyła miejsce II, natomiast Oliwier Osowski zdobył tytuł ,,Króla Strzelców”. Dziewczęta pod opieką p. Magdy Człapińskiej, również zajęła II miejsce, zaś Oliwia Cielecka została ,,Najlepszą Zawodniczką Turnieju”. Oby dwie drużyny wywalczyły dla szkoły Puchary. Serdecznie gratulujemy!!!

MIEJSKIE IGRZYSKA DZIECI W HALOWEJ LEKKIEJ ATLETYCE

30 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci w Halowej Lekkoatletyce. Naszą szkołę, pod opieką p. G. Lisewskiego oraz p. M. Człapińskiej reprezentowali uczniowie klas V – VII. Wśród nich znalazły się osoby, które wywalczyły awans na Mistrzostwa Powiatu:

Anastazja Ceszke – I miejsce w skoku w dal, II miejsce w biegu na 600m,
Amelia Bieńkowska – III miejsce w skoku w dal, III miejsce w skoku wzwyż,
Dominika Rompca – II miejsce w skoku w dal, V miejsce w skoku wzwyż,
Olimpia Łebkowska – II miejsce w pchnięciu piłką lekarską,
Martyna Brzeska – IV miejsce w skoku w dal,
Nikola Stachewicz – IV miejsce w biegu na 30m,
Nikodem Szreder – I miejsce w biegu na 30m, III miejsce w biegu na 1000m,
Oliwier Osowski – II miejsce w biegu na 30m,
Bartłomiej Domarus – V miejsce w skoku w dal.

Wśród dziewcząt dominującą dyscypliną okazała się konkurencja skoku w dal z miejsca, natomiast wśród chłopców bieg na 30m. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, zaś medalistom życzymy powodzenia15 grudnia na Mistrzostwach Powiatu.

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 29.09.2017 nasza szkoła wzięła udział w VII edycji obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!". Tego dnia uczniowie podczas przerw mogli sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia i za prawidłowo rozwiązane przykłady uzyskać certyfikat Mistrza Tabliczki Mnożenia. Testy
przeprowadzali uczniowie klas czwartych. Nad pracą komisji czuwali koordynatororzy akcji: panie Adela Lesner, Patrycja Nowak, Karolina Świechowska i Mirella Trepner. Szkolną uroczystość poprzedziła akcja w mieście. Komisja uczniowska pod opieką nauczycieli koordynatorów przepytywała przypadkowo spotykane osoby. Uczniowie odwiedzili także
pocztę, pobliskie sklepy, komisariat policji, myjnię, stację paliw oraz Skm w Świechowie. Uczniowie zadowoleni z uroczystości zapewniali, że w przyszłym roku szkolnym też chętnie wezmą w niej udział. Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomagali przy organizacji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole. Gratulujemy jeszcze raz tym, którzy zdobyli certyfikaty Mistrza Tabliczki Mnożenia.

Dzień Chłopaka

W piątek 29.09.2017 uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Chłopca. Z tej okazji w każdej klasie dziewczynki wraz z wychowawcami przygotowali niespodzianki swoim kolegom. Uczniowie klas 6a i 6b Dzień Chłopca świętowali w Jump City. 

Wycieczka klas V do Sławutowa

21 września klasy 5a i 5c odwiedziły Park Ewolucji w Sławutówku. Swoją przygodę z dinozaurami uczniowie rozpoczeli  w prehistorycznym  kinie. Kolejną atrakcją była niezapomniana podróż Batyskafem  w morskich głębinach. Uczestnicy wycieczki stanęli oko w oko z ogromnym prehistorycznym rekinem. Po multimedialnym seansie uczniowie mieli okazję jeździć kolejką jaskiniowców oraz pojazdem Flinstonów. Pobyt w parku ewolucji zakończyła zabawa na placu zabaw. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Grodu Słowiańskiego w Sławutowie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach garncarskich i tkackich. Podsumowaniem wspólnej wyprawy była integracja przy ognisku. 

2016/2017

Wycieczka klas IV do Kalwarii Wejherowskiej

21 kwietnia klasy 4a, 4b i 4c odwiedzili Kalwarię Wejherowską. Spacerując wśród kapliczek Góry Oliwnej mieli okazję podziwiać „perłę architektury sakralnej północnej Polski”.  Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat Kalwarii za sprawą towarzyszącego im przewodnika. We  wnętrzach kapliczek podziwiali rzeźby i obrazy przedstawiające życie i cierpienie Jezusa Chrystusa. Podczas wycieczki  wykazywali duże zainteresowanie, zadawali wiele pytań, a także chętnie odpowiadali na pytania im zadawane. Obiecali panu przewodnikowi, że wrócą tu jeszcze, by wspólnie zobaczyć pozostałe kapliczki z Syjonu i Golgoty. 

Chopinalia 2017 

Ach, co to był za tydzień!!!

Harmonogram:
Poniedziałek 20.03 Black and White
Wtorek 21.03 Flower Power (strój w kolorach wiosny)
Środa 22.03 Dzień Kibica
Czwartek 23.03 Dzień Szalonych Fryzur
Piątek 24.03 Dzień Kropki i Kratki
Apel podsumowujący: 24.03 Gala "Fryderyki 2017"
W okresie od 20 do 24 marca w naszej szkole było inaczej niż zwykle: kolorowo, muzycznie… nietypowo, a to za sprawą „Crazy Week”. Samorząd Uczniowski postanowił w ten sposób na wesoło przywitać wiosnę oraz uczcić obchody 207. rocznicy urodzin swego patrona- F. Chopina.
W piątek odbyła się gala IV-VI i gimnazjum, podczas której po czerwonym dywanie przechodzili laureaci „Fryderyków 2017”. Statuetki przyznawane były w następujących kategoriach: Najsympatyczniejsza klasa IV- VI SP , Najsympatyczniejsza klasa I-III gimnazjum oraz Nauczyciel: Żyleta, Szwajcarski Zegarek, Ostry Dyżur, Mistrz Ciętej Riposty, Top Model, Pomocna Dłoń. Ponadto w tym roku uczniowie postanowili uhonorować Dyrekcję Szkoły„ Super Fryderykami”, przyznając tym wyróżnienie we wszystkich powyższych kategoriach. Na zakończenie zwariowanego tygodnia SU wraz z opiekunami zorganizował zabawę „Starcie Tytanów”, w której uczestniczyli wybrani uczniowie i nauczyciele. Wszystkie klasy w podziękowaniu za udział w obchodach święta naszej szkoły „Chopinalia 2017” otrzymały słodką niespodziankę :-) .

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Święto liczby Pi w naszej szkole

Dnia  14 marca 2017 r. obchodziliśmy  w  naszej szkole na lekcjach matematyki Święto liczby Pi. Z tej okazji uczniowie pod opieką pani Marceli Lenartowicz i Mirelli Trepner wykonali w sali 113 łańcuch  ukazujący niezwykłość   tej  liczby.  Wiktoria  Trojanowska  z klasy 6d  napisała  wiersz   o  liczbie Pi.  Uczniowie  wzięli  również  udział w konkursie zorganizowanym przez  nauczycieli matematyki p. M. Lenartowicz i M. Trepner - Plakat o liczbie Pi. Prace uczniów można podziwiać w sali 113 oraz w galerii poniżej. Oto wyniki konkursu:
 I miejsce: Oliwia Lesner klasa 2a SP i Radosław Skumin klasa 4c
II miejsce: Martyna Brzeska klasa 6c i Wiktoria Trojanowska klasa 6d
III miejsce: Małgorzata Bruniecka klasa 4b i Kinga Wiśniewska klasa 4b
Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Nikola Adamska klasa 5d, Kamil Rębisz klasa 4c i Nikola Stachewicz klasa 4c. Serdecznie gratulujemy!

XXXIV Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

13 marca 2017r. w ZS nr 3 w Wejherowie odbył się XXXIV MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ. Naszą szkołę reprezentowali laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego. Jesteśmy dumni z tego, że wśród naszej piątki była zwyciężczyni w kategorii klas IV-VI - Agata Sulborska z klasy IV a. 31 marca Agata będzie reprezentować Nas w eliminacjach wojewódzkich. Gratulujemy i trzymamy kciuki !!!

Wycieczka klas IV do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

Dnia 10  marca 2017 r. klasy czwarte odwiedziły Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Podczas wycieczki  uczniowie wzięli udział w lekcjach  "Pogoda  bez  tajemnic" oraz "H2O łyk wiedzy".    W trakcie zajęć wszyscy samodzielnie przeprowadzali doświadczenia i eksperymenty z różnymi rodzajami cieczy, poznali właściwości wody oraz w jaki sposób można się ona zmieniać. Dowiedzieli się również jak nazywają się przedmioty służące do pomiaru poszczególnych zjawisk atmosferycznych oraz jak opisywać składniki pogody. Podczas wizyty w EXPERYMENCIE uczniowie mieli wiele okazji na efektywne przyswajanie wiedzy, zrozumienie otaczających nas procesów. Wszyscy z zaciekawieniem przeprowadzali ekserymenty. 

„I Ty możesz zostać Pitagorasem” 

8 marca odbył się w naszej szkole II międzyszkolny konkurs matematyczny  "I  Ty możesz zostać Pitagorasem". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 4 - 6 szkół podstawowych miasta Wejherowa. Uczestnicy drużynowo zmagali się z zadaniami. Zespołowa współpraca mieszanych grup składających się z uczniów różnych szkół miała na celu uniknięcie rywalizacji między szkołami i zapewnienie wszystkim dobrej zabawy. Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy. Na pozostałych uczestników również czekały dyplomy i nagrody pocieszenia.  Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy, a wygranym - gratulujemy.  Uczniowie i ich opiekunowie zapewnili nas, że świetnie się bawili  przy rozwiązywaniu  łamigłowek i zadań matematycznych. Uczestnicy obiecali, że wrócą za rok.

Konkurs przedmiotowy organizowany przez Pomorskiego Kuratora Oświaty - etap wojewódzki w CEN
z języka polskiego

Dnia 24 lutego 2017 r. uczennica klasy VI d- Weronika Zalewska wzięła udział w kuratoryjnym konkursie z języka polskiego. Po przyjściu wszystkich eliminacji nadszedł czas na etap wojewódzki. Obecnie czekamy na wyniki konkursu i liczymy na dalsze sukcesy naszej uczennicy.

Dyskoteka karnawałowa

Dnia 22.02.2017 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa, na której bawili się uczniowie klas 4-6 SP i gimnazjum. Zabawę urozmaicili uczniowie z Samorządu. Magdalena Młodzińska z klasy 6b przygotowała grę. Uczniowie  chętnie oddawali sie w jej ręce, by zakręceni z chustą na oczach umieślili w odpowiednim miejscu ogonek. Zuzanna Kwidzińska i Julia Wasiakowska z klasy 6a przygotowały szkolny  bufet oraz loterię. Uczniowie  chętnie brali udział w zabawie z losami. Zwycięzcami gry zostali: Nadia Orysiak z klasy 4c, Mateusz Marciniak 5c, Mateusz Jaworski 6c, Zuzanna Łukasik 1c, Roksana Gil 4a i Kamil Rębisz 4c. Nagrody dla wylosowanych osób przygotowały uczniennice z SU, za co serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy pomysłowości i zaangażowania.

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej
dla klas IV-VI i Gimnazjum

15 lutego 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej, do którego zgłosiło się wiele chętnych osób. Jury miało wieli problem z wyłonieniem zwycięzców. Po długich naradach wybrali:

Kategoria SP IV-VI
I miejsce Agata Sulborska
II miejsce Jakub Rzeppa
III miejsce Iga Ulatowska

Kategoria Gimnazjum
I miejsce Katarzyna Jóźwik
Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki za naszych reprezerntantów w kolejnym etapie :-)

Walentynki w naszej szkole

Dnia 14.02.2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy walentynki. Uczniowie i pracownicy ubrali się w kolory czerwieni i różu. Tego dnia działała szkolna poczta walentynkowa. O dostarczenie kartek w odpowiednie ręce zadbał samorząd uczniowski. Ponadto uczniowie z samorządu przygotowali inscenizację walentynkowa. Podczas apelu ogłoszone zostały wyniki plebiscytu na  najsympatyczniejszą uczennicę i nauczycielkę oraz na najsympatyczniejszego ucznia i nauczyciela. Walentynkę roku 2017 za zwycięstwo w plebiscycie otrzymali: pani Izabela Karnowska, pan Arkadiusz Wanat oraz uczniowie: Julia Wasiakowska i Patryk Puppel. Również zostały wręczone nagrody za konkurs plastyczny na najciekawszą walentynkę. Zwycięzcą konkursu został uczeń klasy 5c - Kacper Kret. Drugie miejsce zajęła uczennica klasy 6d - Anna Jurgielewicz, a trzecie miejsce Magdalena Młodzińska z 6b. Wyróżnieni w konkursie zostali: Julia Ziętara - kl. 5c, Nikola Lesner - kl. 5c, Wiktoria Bianga - kl. 5c, Klaudia Stobba - kl. 6a oraz Martyna Brzeska - kl. 6c. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

Wręczenie odznak Wzorowego Ucznia w klasach 4-6 SP
i gimnazjum

Dnia 9 lutego odbył się w naszej szkole apel, podczas którego Uczniowie otrzymali z rąk pani Dyrektor dyplomy Wzorowego Ucznia. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym osobom i życzymy dalszych sukcesów w nauce oraz przykładnej postawy ucznia. 
"Bo ćwiczenie umysłu jest jak deszcz majowy,
który każdemu ziółku bywa bardzo zdrowy."
M.Rej 

Wycieczka klas czwartych

Dnia 7 lutego klasy 4b i 4c odwiedziły Wejherowskie Centrum Kultury. Uczniowie obejrzeli film animowany Sing-  zabawną i wzruszającą historię rozśpiewanych zwierząt. Wszyscy opuścili kino w dobrym nastroju.

Wigilie klasowe

22 grudnia 2016 r. odbyły się w naszej szkole wigilie klasowe. Uczniowie wraz z wychowawcami spędzili czas   przy  wspólnie  zastawionym  stole. Wigilijny  posiłek  rozpoczęto tradycyjnie od opłatka i życzeń. Czas umiliły prezenty i wspólnie zaśpiewane kolędy. 

Przedstawienie świąteczne

21 grudnia 2016 r. uczestnicy  kółka bibliotecznego przygotowali świąteczne przedstawienie dla uczniów klas 4 – 6 oraz gimnazjum. Podczas występu wspomniane były tradycje świąteczne naszego kraju, a także ciekawostki na temat świąt w innych państwach. Usłyszeliśmy przepiękne śpiewy kolęd w wykonaniu: Dominiki Minorowicz, Laury Czerwionki, Agaty Sulborskiej oraz Igi Ulatowskiej. Podsumowaniem występu było przekazanie symbolicznego Znaku Pokoju.

6 grudnia - Mikołajki

6 grudnia 2016 r. uczniowie klas 4 - 6 z okazji  Mikołajek brali udział w wycieczkach zorganizowanych przez wychowawców. Klasa 6 c uczestniczyła w zajęciach sportowych w Parku trampolin Jump City w Gdańsku. Klasy 5 a i 5 b odwiedziły multikino w Rumii. Klasa 5 d  odbyła  wycieczkę do Wejherowskiego Centrum Kultury na spektakl pt. "Dziadek do orzechów".

Andrzejki

24 listopada 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Andrzejki. Z tej okazji została zorganizowana dyskoteka dla klas IV-VI Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Samorząd uczniowski Szkoły Podstawowej przygotował wróżby Andrzejkowe oraz loterię. Uczniowie mogli również skorzystać  z kawiarenki. 

Szkolny Konkurs Recytatorski

26 października 2016 r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski pt. "Strofy o Ojczyźnie".
Do konkursu przystąpiło ok 40 uczniów.
 
Wyróżnieni zostali:
klasy IV-VI: Dominik Młynarczyk, Laura Czerwionka
gimnazjum: Dominika Minorowicz, Katarzyna Jóźwik 

Uczenstnikom serdecznie dziękujemy, a wygranym gratulujemy! 

Święto zmarłych tuż tuż... porządkujemy zapomniane groby

        24 października klasa 6b wraz z wychowawczynią panią Agatą Jasińską odwiedzili cmentarz w Śmiechowie. Młodzież wykonała porządki przy najbardziej zaniedbanych grobach.

Wycieczka klas 4 do Gdańska

18.10.2016 klasy 4a, 4b i 4c odbyły wycieczkę do Gdańska. Podczas pobytu w Narodowym Muzeum Morskim uczniowie dowiedzieli się jak wyglądało życie codzienne na statku i okręcie. Innmi atrakcjami było zwiedzanie Żurawia, przeprawa promem przez Motławę, zwiedzanie statku Sołdek, spacer po Starym Mieście oraz zwiedzanie Westerplatte.

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

13.10.2016 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas 4c i 5d wraz z SU przygotowali pod opieką pani Marceliny Dutkiewicz i pani Mirelli Trepner koncert życzeń dla nauczycieli i pracowników szkoły. 

Spotkanie z magnetyzmem i optyką

11.10.2016 r. kolejny raz , jako szóstoklasiści, postanowiliśmy odwiedzić centrum nauki Edu Fun
 w Gdyni, aby zgłębić tajniki magnetyzmu i optyki.

Na warsztatach z optyki dowiedzieliśmy się jak reguluje się ostrość obrazu w aparacie fotograficznym, jak oko przystosowuje się do widzenia przedmiotów z różnych odległości (zdolność akomodacji). Widzieliśmy jak za pomocą soczewki skupiającej tworzy się na ekranie obraz odległego przedmiotu. Poznaliśmy zasadę działania oka i aparatu fotograficznego (kamery filmowej). Doświadczyliśmy prawa odbicia i załamania światła. Zobaczyliśmy, jak powstaje tęcza
i jak działa pryzmat.

Natomiast na warsztatach z magnetyzmu dowiedzieliśmy się cennych informacji o magnetyzmie.
A na koniec największą frajdą było zbudowanie swojego małego„motorku”.

Wycieczka klasy VIc do Ocean Parku we Władysławowie

27 września klasa VIC wraz z wychowawczynią p.Magdą Człapińską wybrała się do Władysławowa, aby zobaczyć zwierzęta morskie w skali 1:1. Uczniowie stanęli oko w oko z największymi wielorybami, przerażającymi rekinami, żółwiami olbrzymimi, delfinami oraz czterdziestką innych zwierząt morskich i oceanicznych. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji o rybach i ssakach żyjących w głębinach naszych oceanów. Szczególne zainteresowanie i podziw uczniów wzbudził 34 metrowy model płetwala błękitnego. Zaskakujące było też interaktywne show z udziałem ,, wygadanego wielorybka”, który ciekawie opowiadał o życiu i zwyczajach wielorybów. Jakby było mało tych atrakcji, dopisała nam również pogoda, którą uczniowie wykorzystali, aby dać upust swojej niespożytej energii na ogromnym placu zabaw.

Akcja „Sprzątanie Świata” - 2016

W dniach 15 - 16 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły w trosce o środowisko wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Wszystkie klasy wraz z nauczycielami sprzątali wyznaczony teren niedaleko szkoły tj. ul. Ceynowy, Pokoju, Mestwina, Świętopełka, Staffa, przejście przez ogródki działkowe, ul. Drzeżdżona i przyległe tereny, ul. Trepczyka, Stefczyka, Asnyka, Necla, Obrońców Poczty Gdańskiej, Obrońców Kępy Oksywskiej, Hufca, Harcerzy Gdańskich oraz Gryfa Pomorskiego. Wszyscy uczniowie otrzymali rękawice ochronne i worki foliowe. Zebrane w worki śmieci zostały złożone w wyznaczonych miejscach. 

Egzamin praktyczny na kartę rowerową
31.05.2016


Konkurs informatyczny klas IV – VI
"Mistrzostwa komputerowe"

Dnia 25 maja odbył się szkolny Konkurs „Mistrzostwa komputerowe” dla uczniów klas V-VI szkoły podstawowej. Uczniowie zmierzyli się z testem teoretycznym oraz z zadaniami praktycznymi o zróżnicowanym stopniu trudności. Oto wyniki konkursu: I miejsce: Konrad Oryl klasa 6b, II miejsce: Weronika Zalewska klasa 5d i Kacper Zwara klasa 6c, III miejsce: Anna Witkowska klasa 5c.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy. 

Konkurs matematyczny klas IV – VI
"Mistrz matematyki"

Dnia 24 maja odbył się szkolny Konkurs „Mistrz matematyki” dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Uczniowie zmierzyli się z 6 zadaniami otwartymi o zróżnicowanym stopniu trudności. Tytuł Mistrza matematyki uzyskali: Patryk Pupel- klasa 4a, Julia Cholka- klasa 5a,
Kacper Zwara- klasa 6c. 

Gratulujemy zwycięzcom. 

„I Ty możesz zostać Pitagorasem” 

Dnia 15 marca w naszej szkole odbył się 1 Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „I Ty możesz zostać Pitagorasem” dla klas IV-VI wejherowskich szkół podstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa. Pragnęliśmy w ten sposób zachęcić uczniów do pogłębiania zainteresowania matematyką oraz stworzyć im możliwość szlachetnej rywalizacji.Zamierzeniem organizatorów była zespołowa współpraca mieszanych grup składających się z uczniów różnych szkół. Taki dobór uczniów do drużyny miał na celu uniknięcie rywalizacji między szkołami izapewnienie wszystkim dobrej zabawy. Trzy najlepsze drużyny otrzymały nagrody główne oraz dyplomy, pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia oraz dyplomy za udział w konkursie. Wszystkim uczestnikom i nauczycielom serdecznie dziękujemy, a wygranym - gratulujemy. Uczniowie i ich opiekunowie zapewnili nas, że świetnie się bawili i obiecali, że wrócą za rok.

Rok Matematyki na Pomorzu

Uczniowie klasy IVc i klasy IVd aktywnie uczestniczący w kole "Na tropach zdrowego stylu życia" prowadzonym przez p. Mateusza Woźniak zajęli I i II miejsce (praca zbiorowa) w konkursie literacko-plastycznym organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku Filia w Wejherowie z okazji obchodów "Roku Matematyki na Pomorzu". W konkursie wzięło udział 19 szkół województwa pomorskiego, z których nadesłano łącznie ponad 100 prac plastycznych i literackich. Wyróżnione prace zostały zebrane w kalendarz na rok 2015/2016. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom. 

„Piękna nasza Polska cała” – PTTK  Uczniowie klas V promują nasz region

Dnia 20.11.2015 r. uczniowie klas V wzięli udział w VI Pomorskiej Młodzieżowej Sesji Krajoznawczej PTTK, która odbyła się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie. Uczniowie reprezentowali ZS nr w 2 w Wejherowie przedstawiając m.in informacje na temat zabytków i atrakcji miasta, opowiadali o Parku im. Aleksandra Majkowskiego, zaprezentowali Park Narodowy Gór Stołowych oraz opisali różne formy ochrony przyrody. Nie zabrakło, również omówienia licznych Zamków i Dworków oraz zaakcentowania roli podróży i turystyki w życiu człowieka. 

LUIZA MISTRZYNIĄ ŚWIATA !!!

Uczennica naszej szkoły, Luiza Opielewicz z klasy Va, reprezentowała Polskę podczas WORLD DANCE MASTERS w CHORWACJI - POREĆ 17-26.05.2015. Zespół Expresik, w którym tańczy Luiza, zajął I miejsce w kategorii URBAN DANCE STYLES formacje. W różnych kategoriach tanecznych wystąpiło ok. 7 tysięcy tancerzy z ponad 20 krajów na całym świecie. Polskę reprezentowało 45 tancerzy z klubu Świat Tańca.

Serdecznie gratulujemy!!!

I Turniej Lekkoatletyczny
klas III-IV

20 maja na terenie naszej szkoły został zorganizowany I TURNIEJ LEKKOATLETYCZNY KLAS III – IV. Do rywalizacji przystąpiły 4 klasy czwarte oraz 4 klasy trzecie. Każdą klasę reprezentowało 8 zawodników. Nasi młodzi sportowcy mieli do zaliczenia 6 konkurencji lekkoatletycznych: skok w dal z miejsca, skok w dal z rozbiegu, rzut piłką lekarską w tył, rzut piłeczką palantową, bieg na 30m oraz bieg na 400m. Na koniec turnieju zostały podliczone punkty, które pozwoliły wyłonić zwycięską drużynę oraz zwycięzcę indywidualnego. Dla zdobywców 3 pierwszych miejsc zostały przygotowane nagrody w postaci medali i dyplomów, natomiast na wszystkie dzieci czekała słodka niespodzianka. Dyplomy
i medale zwycięzcom wręczyła osobiście pani dyrektor Beata Dampc. Ponieważ wszystkie miejsca na podium przypadły czwartoklasistom, a dało się zauważyć w czasie turnieju wspaniałego sportowego ducha walki trzecioklasistów, jeszcze w czerwcu zostanie zorganizowany turniej tylko i wyłącznie dla nich.

Turniejowi przyświecały następujące cele:
- popularyzacja lekkiej atletyki wśród młodzieży,
- rozpowszechnianie sportu i rekreacji jako formy aktywnego wypoczynku,
- angażowanie uczniów w sportowe życie szkoły,
- stwarzanie możliwości osiągania i przeżywania sukcesów,
- stwarzanie warunków do rywalizacji sportowej uczniom w szkole,
- pogłębianie integracji wewnątrzklasowej.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy za zaangażowanie w sportowych
zmaganiach.


Almost Random Theatre

Chris, Barbara, Mary and Richard,
thanks a lot for your excellent work
with our students,
we really appreciate it much…

mgr Beata Dampc (head teacher) and the teachers 

Aktorzy z Wielkiej Brytani odwiedzili naszą szkołę

W zeszłym tygodniu, 25 i 26 lutego 2015 roku, w Zespole Szkół nr 2 ponownie gościliśmy grupę teatralną Almost Random Theatre z Wielkiej Brytanii. Chris Sivewright , aktor, założyciel i manager teatru ART oraz jego trzej członkowie, Richard Ward, Barbara Treen i Mary Saunders przeprowadzili z uczniami Gimnazjum nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 5 warsztaty językowe z odrobiną elementów teatralnych. Zajęcia z Brytyjczykami były znakomitą okazją, aby rozwinąć swoje umiejętności językowe poprzez kontakt z „native speakers”. Uczniowie mieli możliwość pogłębić swoją wiedzę o kulturze i obyczajach Wielkiej Brytanii, wypróbować swoje umiejętności językowe, spotkać ciekawych ludzi świetnie się przy tym bawiąc. Zaproszeniem i organizacją wizyty aktorów z Oxfordu zajęła się pani Aleksandra Krawczyk wraz z nauczycielami języka angielskiego, paniami Anną Szyc i Moniką Pionk.

Dziękujemy Chrisowi i jego aktorom za wkład pracy, wspaniałą przygodę i wspólnie miło spędzony czas.

Warsztaty językowo - teatralne


Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

Dnia 26.02. 2015 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej. Uczestnicy konkursu byli podzieleni na 3 kategorie wiekowe:
I Dzieci młodsze: 1-3 klasa SP
II Dzieci starsze: 4-6 klasa SP
III Młodzież: 1-3 klasa gimnazjum
Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Z każdej kategorii wyłoniono trzy pierwsze miejsca. Nagrody:
W kategorii klas 4-6 SP:
I miejsce – Rzeppa Jakub z klasy IV B
II miejsce – Pełech Kinga z klasy V C
III miejsce – Jaworski Mateusz z kasy IV C
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a wygranym gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów recytatorskich i zapraszamy do udziału w konkursie za rok :)

Uczeń naszej szkoły
w finale kuratoryjnego konkursu z j. angielskiego

Z przyjemnością i dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły, Filip Kilichowski z klasy 6c, przeszedł przez szkolne, a następnie rejonowe eliminacje konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego. Filip
jest w finale i w przyszły piątek będzie podchodził do etapu wojewódzkiego konkursu organizowanego przez Kuratorium Oświaty.

Gratulujemy koledze i życzymy powodzenia w finale.

Almost Random Theatre

W przyszłym tygodniu ponownie będziemy gościli w Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie grupę teatralną
z Wielkiej Brytanii, Almost Random Theatre. Przypominamy, że aktorzy z Oksfordu mieli okazję odwiedzić nas w październiku 2012 roku i przeprowadzić warsztaty teatralne z uczniami Gminazjum nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 5, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników.
Czekamy z niecierpliwością na artystów z Oksfordu oraz na zajęcia, które nam zaoferują.
Oto strona internetowa Almost Random Theatre, na której możemy bliżej zapoznać się z działalnością grupy teatralnej:

Walentynkowy Konkurs Recytatorski

Dnia 30 stycznia 2015 roku odbyła się II edycja Szkolnego walentynkowego
konkursu recytatorskiego. Uczestnicy wyrecytowali miłosne wiersze
takich poetów jak: K.I. Gałczyńskiego, K.K. Baczyńskiego, A. Kleina,
M. Pawlikowskiej oraz D. Ślepowrońskiej. Zwyciężczynią konkursu była
Oliwia Wolszlegier, uczennica klasy V a. Drugie miejsce egzekwo zajęli: Józefina Płotka (klasa IVa) i Martyna Wielewicka (klasa III a Gimnazjum). Trzecie miejsce, również egzekwo, przyznano: Annie Witkowskiej z klasy IV c oraz Pawłowi Jaszczykowskiemu z klasy V b.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich!

Kiermasz świąteczny 2014

11 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz ozdób świątecznych, przygotowanych przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Piękne przedmioty cieszyły oko, pomysłowość twórców zachwycała licznie
zgromadzonych gości. Na holu, panie z klas 0-III, przygotowały przytulną kawiarenkę, gdzie było można delektować się doskonałym ciastem i aromatyczną kawą. O godzinie 17 w pięknie udekorowanej scenerii odbyła się część artystyczna. W świątecznej atmosferze, wszyscy zebrani wspólnie
z małymi artystami, śpiewali kolędy i pastorałki.

Miejskie obcjody Święta Niepodległości

Od ponad 20 lat nasza szkoła jest dumnym gospodarzem miejskich obchodów Święta Niepodległości.
W tym roku główna uroczystość odbyła się 7 listopada. Licznie zebranych gości, z prezydentem Wejherowa Krzysztofem Hildebrandtem na czele, przywitała dyrektor szkoły Pani Beata Dampc.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego i oficjalnych przemówieniach, rozpoczęła się część artystyczna uroczystości. Piękny program przedstawili uczniowie naszej szkoły, którzy zostali przygotowani przez Panią Iwonę Klein i Panią Agatę Jasińską. Najmłodszych uczniów przygotowała Pani Gracjana Miszka.
Ukoronowaniem uroczystości był krótki koncert Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia
w Wejherowie.
Kursor stworzono na profilki.pl