Szkoła Podstawowa nr 5 KLASY IV- VIII

2023/2024

CIEKAWA LEKCJA O UŁAMKACH ZWYKŁYCH

Klasa 4a w bardzo ciekawy sposób podsumowała dział "Ułamki zwykłe". Uczniowie, wspólpracując w grupach, przypomieli zasady dodawania, odejmowania, rozszerzania, skracania i porównywania ułamków. Do prezentacji, każda grupa użyła pomocy dydaktycznych, które przygotowano z użyciem naszej szkolnej drukarki 3D.
 #laboratoriaprzyszłości

Biwak pełen aktywności fizycznych na świeżym powietrzu na Półwyspie Lipa

Klasy 6 i 7 wzięły udział w konkurencji na strzelnicy (strzelanie z łuku i wiatrówki), paintballu, olimpiadzie integracyjnej, ognisku oraz grze terenowej z GPS. Wracamy zmęczeni ale szczęśliwi 😁

CIEKAWA LEKCJA O MITOLOGII

5c udowodniła, że "Mitologia" nie jest taka nudna. W ramach lekcji języka polskiego odbyliśmy ucztę na Olimpie. Stylizacje rodem z Hollywood 🌇

Nauka fizyki poprzez zabawę

We wtorek 28 maja na zajęciach koła fizycznego uczniowie mierzyli się z tematem mocy. Najpierw skonstruowali za pomocą Lego Spike motocykle, a następnie w aplikacji na iPadach zmieniając parametry jazdy motorów obserwowali zmiany mocy silników w pojazdach. Krótko mówiąc nauka poprzez zabawę. Sprzęt otrzymaliśmy w ramach projektu #laboratoriaprzyszłości

WYCIECZKA KLASY 4c

24.05.2024 r. klasa 4c wzięła udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki. Uczestniczyliśmy w wykładach, warsztatach oraz prezentacjach, które odbywały się na terenie Politechniki Gdańskiej.

Klasy 8a i 8b  pozdrawiają z Warmii i Mazur

W dniach 20-22. maja klasy ósme odbyły wycieczkę po Warmii i Mazurach. W poniedziałek uczniowie aktywnie spędzili dzień: w hucie szkła artystycznego, w Grunwaldzie oraz w parku dzikich zwierząt. Wieczorową porą odkryli uroki Mrągowa. Następnego dnia młodzież odwiedziła Wilczy Szaniec, Twierdzę Boyen oraz Giżycko. W środę uczniowie w pięknych okolicznościach przyrody i w cudownej aurze ładowali baterie. Odwiedzili także Planetarium i zwiedzili Olsztyn. Wrócili zmęczeni ale zadowoleni. 

Klasy piąte odwiedziły Toruń

W środę 22 maja klasy 5a, 5b i 5c zwiedziły piękny Toruń. Podczas spaceru z przewodnikiem uczniowie usłyszeli wiele ciekawostek o mieście. Po obiedzie wycieczkowicze odwiedzili planetarium a także wzięli udział w warsztatach wyrobu pierników. 

II Dyktando Wejherowskie

Maks Bukowy z kl. 8a wicemistrzem II Dyktanda Wejherowskiego!!!
8 maja obyła się II edycja wydarzenia organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa. Tematyka dyktanda związana była z Dniem Bibliotekarza, przypadającym właśnie 8 maja, a także z życiem i twórczością patrona biblioteki, Aleksandra Majkowskiego. Maksowi serdecznie gratulujemy!

Klasy 8a, 8b oraz 7c pozdrawiają z korytarzy sejmowych

Praktyczny egzamin na kartę rowerową

Matematyka w banku- praktyczna lekcja w klasie 5c
25.04.2024 r. klasa 5c uczestniczyła w praktycznej lekcji matematyki. Odwiedziły nas pracownice banku ING, które pokazały nam jak na co dzień wykorzystywana jest matematyka w zawodzie bankiera. Podczas zajęć uczniowie wykonali kilka zadań,  wypełnili koperty z gotówką, a także mieli możliwość skorzystać z liczarki. Dowiedzieli się, że warto oszczędzać. Dziękujemy bardzo za wspaniałą lekcję pani Marcie Milewskiej oraz pani Klaudii Mikolajczyk. 

Ciekawa lekcja matematyki

Na czwartkowej lekcji matematyki klasa 6b obliczała objętość graniastosłupów. Z pomocą przyszły „słomki”, z których uczniowie konstruowali prostopadłościany o podanej objętości. Druga część lekcji minęła na budowaniu ogromnej bryły oraz obliczaniu wielokrotności liczb. Oprócz wiedzy praktycznej lekcja przyniosła dużo śmiechu i pozytywnej energii, a także pokazała, że praca zespołowa jest mocną stroną klasy:).

Lektura w pudełku

W sądzie

II miejsce w XVIII Mistrzostwach Wiedzy Komputerowej Szkół Podstawowych w kategorii klas 4-6

W piątek, 1 marca nasi uczniowie Maja Pamfil i Stanisław Styba zdobyli puchar Prezydenta Miasta Wejherowa za zajęcie II miejsca w XVIII Mistrzostwach Wiedzy Komputerowej Szkół Podstawowych
 w kategorii klas 4-6. W konkursie indywidualnym Maja zajęła III miejsce. 

Gratulujemy!!! 🏆🏆🏆

VII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KALIGRAFICZNEGO IM. JANUSZA KORZENIOWSKIEGOpt. „Piórem i pazurem”

Miło nam poinformować, że do drugiego etapu VII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KALIGRAFICZNEGO IM. JANUSZA KORZENIOWSKIEGOpt. „Piórem i pazurem” zakwalifikowały się następujące osoby:

Zofia Littwin ucz. kl. 5c
Olha Kinzerska ucz. kl. 5c
Kinga Basendowska ucz. kl. 5b
Maja Konkel ucz. kl. 5b
Michalina Szwałek ucz. kl. 6a
Nadia Konkel ucz. kl. 6d
Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Lekcja matematyki w banku PKO BP

28.02.2024 klasa 4a wzięła udział w praktycznej lekcji matematyki w banku PKO BP w Wejherowie. Uczniowie zapoznali się z zadaniami wykonywanymi przez pracowników banku na różnych stanowiskach,. Dowiedzieli się jak ważne są umiejętności matematyczne w zawodzie bankowca. Przy okazji utrwalili sobie zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci a także nauczyli się rozpoznawać prawdziwe banknoty.

Matematyka w zawodzie architekta

23.02.2024 klasa 6d wzięła udział w praktycznej lekcji matematyki. Uczniowie odwiedzili pracownię CKK Architekci w Gdyni, gdzie mieli możliwość zmierzyć się z zadaniami architektów. Pani architekt Anna Król pokazała jak ważna jest znajomość matematyki przy projektowaniu różnych obiektów. W ramach zajęć młodzież wykonała projekty starożytnej świątyni. Aby uzyskać piękne efekty, uczniowie pracowali precyzyjnie, wykonując wiele obliczeń i zachowując odpowiednie proporcje. Zajęcia wszystkim bardzo się spodobały. Dziękujemy mamie Poli- pani Iwonie za zorganizowanie tego spotkania oraz pani Annie za wspaniałe zajęcia.

Mistrz Matematyki

Dnia 22.02 odbył się finał corocznego konkursu matematycznego "Mistrz Matematyki". Zwycięzcy klasowych rozgrywek awansowali do finalu, w którym zmierzyli się ze swoimi kolegami i koleżankami 
z danego poziomu. W finale wzięło udział 17 uczniów, którzy pracowali z wielkim zaangażowaniem.
W imieniu Pani Dyrektor Beaty Dampc oraz organizatorów konkursu składamy uczestnikom serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów. Do zobaczenia w przyszłym roku !:)

Tytuł Mistrza Matematyki zdobył:
Marcel Krzywonos klasa IV
Kajetan Chmiel klasa V
Stanisław Styba klasa VI
Katarzyna Tryba klasa VII 
Olivier Łebkowski klasa VIII

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2024 

#MiędzynarodowyDzieńJęzykaOjczystego2024 

CIEKAWE LEKCJE INFORMATYKI

Klasy V poznały technologie druku 3D. Uczniowie utworzyli trójwymiarowe modele- sami zaprojektowali breloczki, które zostały wydrukowane szkolną drukarką 3D.#laboratoriaprzyszłośći

Spotkanie profilaktyczne z rodzicami uczniów klas IV-VII

W dniu 23.01.24r. w naszej szkole gościła mł.asp. Karolina Pruchnik z Komendy Policji w Wejherowie. Podczas spotkania profilaktycznego z rodzicami uczniów klas IV-VII została przybliżona tematyka zagrożeń wynikających z używania dopalaczy i narkotyków, nieumiejętnego korzystania z Internetu oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Klasa 6c na czerpaniu papieru w EkoFabryce. 

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

17.01.2024 r.  w naszej szkole odbyła się DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA dla klas 4-8. Wiele osób przybyło w przebraniach. Wspólnej zabawie przygrywali dj'e z klasy 7b oraz Przewodniczący i Zastępczyni Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Chętne osoby mogły ozdobić maskę. Pod koniec imprezy zostali wybrani: KRÓL i KRÓLOWA BALU (Dawid 6c oraz Natalia 4a). 

ORIGAMI (折り紙)

W środę, 17.01.2024 roku, nasze szkolne Kamishibajki z opiekunką p. Beatą Frąckowiak, jak co miesiąc, wybrały się do naszej ulubionej Miejskiej Biblioteki w Wejherowie na kolejne spotkanie z zaprzyjaźnioną trójmiejską grupą miłośników Japonii "Waku Waku". Tym razem tematem przewodnim było ORIGAMI (折り紙). Dowiedzieliśmy się, że słowo to w języku japońskim jest zrostem dwóch wyrazów: ori, czyli „składać”, „kami”, czyli papier. Składliśmy m.in. skaczące żabki, które potem brały udział w żabim wyścigu 🐸🤗. To była super zabawa!!!
Dziękujemy p. dyrektor Ewelinie Magdziarczyk - Plebanek i p. Paulinie Gierałtowskiej za wspieranie naszych zainteresowań 🌹🌹🌹#MiejskaBibliotekaPublicznawWejherowie 

8b i magiczny dywan

Jak widać, Magiczny dywan cieszy nie tylko najmłodszych😁 każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

7c w akcji  Szyjemy dla Dąbrówki i Ciapkowa

11.01.2024 r. uczniowie klasy 7c wybrali się do Zakładu Usług Komunalnych w Wejherowie, gdzie stare bluzy i swetry zamienili w legowiska dla podopiecznych OTOZ Animals - Schronisko "Ciapkowo" w Gdyni i OTOZ Animals - Schronisko Dąbrówka. Uszyli 18 legowisk dorzucając tym samym swoją cegiełkę do wydarzenia Szyjemy dla Dąbrówki i Ciapkowa.
Brawo!

Warsztaty świąteczno- chemiczne w klasach 7 i 8

Uczniowie stworzyli sztuczny śnieg, kosmetyki własnej produkcji (kule do kąpieli, sole, peelingi)
i ekologiczne płyny do czyszczenia.Brawo za Wasze zaangażowanie!

W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

Kółko taneczne nie próżnuje i nawet w okresie przedświątecznym ciężko trenuje, żeby pokazać swoje wyczyny, bo bardzo zdolne są tam dziewczyny!
A na dowód podsyłamy kilka ujęć z naszego świątecznego cilipu.

WARSZTATY "OZDOBY ŚWIĄTECZNE"

W piątek 8.12.2023 r. oraz  we wtorek 12.12.2023 r. chętni uczniowie klas 4-6 uczestniczyli 
w warsztatach, podczas których tworzyli ozdoby świąteczne. Dzieła naszych artystów można było podziwiać we wtorek podczas kiermaszu świątecznego. Własnoręcznie malowane bombki uczniowie wykonali z drewnianych elementów, które wcześniej przygotowano do druku laserowego w programie Tinkercad. 

Udział  klasy 8a w„Naukowych Mikołajkach” 

Dnia 7 grudnia 2023 r. klasa 8a gościła na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. Braliśmy udział w „Naukowych Mikołajkach” – cyklu imprez w ramach 6 edycji akcji „Nauka? Taką – to ja lubię!”.Uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Jak grać, żeby wygrać?”. Mieliśmy okazję wysłuchać ciekawego wykładu popularnonaukowego „Zjawiska optyczne w atmosferze”. 🌈🌅🌔. Miło spędziliśmy czas w salonie gier logicznych. ♟️🎲🧩

Spotkanie z p. Patrykiem Galewskim

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z p.Patrykiem Galewskim. Czekaliśmy na to już od kilku tygodni, a może nawet miesięcy. Pan Patryk przybył do nas z projektem "Całe życie przede mną". Spotkanie było zwieńczeniem rozmów o ks.Janie Kaczkowskim. W zeszłym tygodniu odbyła się prelekcja filmu "Johnny", w którym zapoznaliśmy się z biografią Ks.Jana i p.Patryka. Następnie podczas kiermaszu słodkości opatrzonych myślami, cytatami ks. Jana zebraliśmy pieniążki, które zostały przekazane na fundację ks. Jana Kaczkowskiego. 
Dzisiaj p.Patryk przybliżył swoją biografię, ale najważniejszym przesłaniem była myśl, że nikt nie rodzi się zły i każdy zasługuje na drugą szansę.

DZIEŃ SENIORA

W środę 29.11.2023 r., klasa 5b odwiedziła Miejską Bibliotekę, by swoim występem uświetnić obchody Dnia Seniora. Uczniowie przygotowali i zaśpiewali utwory patriotyczne jak i solowe wykonania na instrumentach. Dzieci w swoim występie nawiązały do epoki PRL-u; ustawiały się w kolejce z kartkami żywnościowymi.

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

29 listopada 2023 r. odbyła się zorganizowana przez SU dyskoteka dla klas IV-VIII.  Uczniowie wraz z opiekunami SU przygotowali kawiarenkę oraz wróżby. Każdy chętny mógł sprawdzić sobie np. zawód przyszłości. Uczniowie bawili się przy muzyce DJ. Nad ich bezpieczeństwem czuwali wychowawcy klas oraz opiekunowie SU. 

Praktyczna lekcja matematyki

We wtorek 28.11.2023 r. uczniowie klasy 6d wzięli udział w praktycznej lekcji matematyki. W ramach innowacji pedagogicznej "Matematyka jest wszędzie" odwiedziła nas osoba, która chętnie podzieliła się wieloma informacjami, dotyczącymi tego, jak na codzień w swoim zawodzie korzysta z wiadomości i umiejętności matematycznych. Była to nasza szkolna intendenka, która wprowadziła uczniów w temat procentów. Opowiedziała, jak uzupełnia dokumentację, pokazała przykładowe faktury, wyjaśniła, co to jest cena netto, cena brutto, Vat. Zwróciła uwagę na szacowanie kosztów obiadów szkolnych oraz opowiedziała, jak liczyć kalorie. Po pogadance uczniowie wykonywali zadania. Wchodząc w rolę intendenta, obliczali cenę brutto produktów, planowali przykładowe zamówienie oraz układali menu zgodne z zapotrzebowaniem kalorycznym przeciętnego ucznia.

Zwycięstwo w konkursie na prezentację “Gäste aus Deutschland? Keine Panik auf der Titanic! Die Ideen gibt’s überall!

23.11.2023 odbył się w finał konkursu na prezentację “Gäste aus Deutschland? Keine Panik auf der Titanic! Die Ideen gibt’s überall!”, którego organizatorem było Centrum Herdera Uniwersytety Gdańskiego. Konkurs adresowany był do uczniów klas 7˗8 szkół podstawowych województwa pomorskiego. Jego celem było zaprezentowanie naszego regionu rówieśnikom z Niemiec. Na konkurs nadesłanych zostało kilkadziesiąt prezentacji, z których jury konkursu wybrało 8 zwycięskich zespołów
w tym zespół z naszej szkoły w składzie: Olivia Pieper oraz Oliver Łebkowski – uczniowie klasy 8b.
W finalnym etapie konkursu uczniowie musieli zaprezentować wykonane przez siebie prace a następnie udali się wraz z przewodniczką, Panią Aleksandrą Bejowicz na godzinny spacer tematyczny po Głównym Mieście w Gdańsku. Uczniowie mieli okazję posłuchać ciekawych opowieści związanych
z historią miasta oraz zobaczyć główne atrakcje Gdańska z nieco innej perspektywy. Po zwiedzaniu czekał na nas mały poczęstunek oraz mini wykład na temat niemieckiej literatury dziecięcej prowadzony przez profesor Annę Kowalewską – Mróz. Wszystkim finalistom wręczono dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Finalistom serdecznie gratulujemy!

Wycieczka klasy 5b do AQUAPARKU Reda

Dnia 17.11.2023 r. uczniowie klasy 5b wzięli udział w wycieczce do Aquaparku w Redzie. 
Zabawy w wodzie były świetną okazją do integracji klasowej. 

Sukces naszych reprezentantów w konkursie pt. Strofy o Ojczyźnie.

Sukces naszych reprezentantów powtórzył się w Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie podczas tegorocznego konkursu pt. Strofy o Ojczyźnie.W kategorii uczniów klas 4-5 zdobyliśmy pierwsze miejsce, które zajął Kornel Lesner oraz drugie miejsce zajęła Natalia Kur.

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

07.11.2023r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Zwycięzcami w kategorii klas 4-5 zostali: 
1 miejsce - Kornel Lesner
2 miejsce - Natalia Kur. 
Zwycięzcami w kategorii klas 6-8 zostali:
1 miejsce - Michalina Szwałek
2 miejsce - Zofia Lenartowicz. 
Już jutro, tj. 09.11 23 r. będą reprezentować naszą szkołę w MBP w Wejherowie. Trzymajmy kciuki!

NIEZWYKŁY LEKSYKON TOLKIENOWSKICH BOHATERÓW

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas 6a i 6b na lekcjach języka polskiego pracowali metodą projektu. Działając w grupach, stworzyli niezwykły leksykon Tolkienowskich bohaterów. Okazuje się, że praca z lekturą może być ciekawą przygodą.

Wieczór filmowy w klasie 4b

26.10.2023r. odbył się "Wieczór filmowy" w klasie 4b. Uczniowie spędzili wieczór oglądając bajkę "Coco"

Udział klasy 5 c i 5 d w spektaklu teatralnym pt. " Hejter" wystawiony przez Teatr Profilaktyczny ALERT.

Halloweenowy wieczór filmowy w klasie 4 d 🙂 akcja- integracja 😁

Siódmoklasiści i ósmoklasiści na warsztatach
w Gdyńskim Parku Naukowo- Technologicznym

19.10.2023 r. uczniowie z klas siódmych i ósmych naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Nauki i Technologii Explory w Gdyńskim Parku Naukowo- Technologicznym. Wykłady i warsztaty z zakresu fizyki, biologii i chemii zaciekawiły naszą młodzież i mamy nadzieję, że zachęciły do poszerzania swoich umiejętności w przyszłości.

Wizyta klasy 5 c w studio Nadmorski24.pl

16.10.2023 r. uczniowie klasy 5 c odwiedzili studio Nadmorski24.pl. Serdecznie dziękujemy Panu Danielowi za przekazanie cennej wiedzy i oprowadzenie po redakcji.

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Lekcja odwrócona

Integracja klasy 8a na torach bowlingowych

W środę 11.10.23 r. uczniowie klasy 8a wraz z opiekunami p. Barbarą Czamara-Lubocką i p. Beatą Bonk udali się na kręgle do "Olimpu" w Wejherowie. Bawiliśmy się świetnie.

10 X ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

10 października w zwiazki z Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego Członkowie Szkolnego Klubu UNICEF zorganizowali strefę relaksu i wyciszenia na małej sali gimnastycznej. Uczniowie podczas długich przerw słuchali muzyki relaksacyjnej, poznali ćwiczenia i metody relaksacyjne oraz wzięli udział w treningu autogennym Schultza. Odbyły się również pogadanki na temat emocji, sposobów radzenia sobie ze stresem. Przygotowano dla uczniów ulotkę z ważnymi telefonami i informacjami: gdzie można uzyskać pomoc oraz jak dbać o zdrowie psychiczne. 

Klasa 6b na painball

Nie ma to jak integracja na świeżym powietrzu! Klasa 6b wybrała się we wtorek 10.10.2023 r. na paintball. Po wyczerpującej grze miło spędziliśmy czas przy ognisku piekąc kiełbaski. 

Matematyka jest wszędzie – projektowanie łazienki

4 października uczniowie klas 4 i 5 z kółka matematycznego wzięli udział w praktycznej lekcji matematyki w Castoramie. Zajęcia poprowadził projektant wnętrz pan Piotr Sumiński. Dzieci miały za zadanie wykonać projekt 2D łazienki, który następnie projektant przekształcił w projekt 3D. Przy okazji tego ćwiczenia uczniowie zobaczyli jak ważna jest znajomość matematyki w projektowaniu. Jako zadanie domowe osoby chętne mogą wykonać projekt 2D swojego wymarzonego pokoju (dbając o wszystkie szczegóły na jakie zwrócił uwagę pan Piotr) następnie przesłać do projektanta, który wykona iwizualizację pomieszczenia. 

Wycieczka do Parku w Kolibkach

Klasy 6a, 6c,7a i 7c były 4.10.2023 r. na Misji Specjalnej Adventure Parku w Kolibkach. Zabawa była przednia 😁Wiele osób pokonało swoje lęki i słabości.

DZIEŃ SERCA

Serce - niebywały organ, który wykonuje nieustanną pracę . W tym szczególnym dniu - Międzynarodowym Dniu Serca, pamiętajmy o nim, unikając sytuacji stresowych, dbając o aktywność fizyczną oraz zdrowe nawyki żywieniowe. Rownież z tej okazji, nasza Pani Pielęgniarka, Beata Bodke, ma dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły gabinet otwarty w celu zbadania ciśnienia krwi. 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

29 września w naszej szkole odbyły się wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Klasy głosowały zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez Szkolną Komisję Wyborczą. Po obliczeniu głosów podaje się do wiadomości wyniki - głosy oddane na poszczególnych kandydatów:

Błażej Orysiak – 154
Lena Stefańska - 30
Kornelia Krajnowska – 21

W związku z powyższym nowym Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego na Rok Szkolny 2023/24 zostaje Błażej Orysiak.

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE

Fotorelacja z akcji "Bitwa na ciasto - Deutscher Fantakuchen vs. British Brownie" przeprowadzona
w naszej szkole z okazji Dnia Języków Obcych. Ogłaszamy zwycięzcę tej bitwy.....
BRITISH BROWNIE !!!

Integracyjny wypad do WODNYCH OGRODÓW

Pogoda wciąż się utrzymuje, a to przypomina nam super integracyjny wypad do WODNYCH OGRODÓW. Dzięki uczniowi klasy 5b - Kewinowi, mamy pamiątkowe zajęcia PODWODNE. Zabawa była świetna - zachęcamy do skorzystania z tych atrakcji, my na pewno jeszcze tam wrócimy 😃😃😃  W drodze powrotnej byliśmy na pizzy🍕

Wyprawa klasy 4 c na Politechnikę

W czwartek klasa 4c udała się na Politechnikę Gdańską. Poza wystawą uczniowie uczestniczyli w wykładzie, który wprowadził ich w tajemnice optyki i odbyli krótką wycieczkę po laboratoriach Centrum Nanotechnologii.

2022/2023

Bal klas 8

Zmagania klasy 4 c na kartę rowerową

Kółko fizyczne na Politechnikice Gdańskiej

26 maja uczniowie z kółka fizycznego wzięli udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki. Mieli możliwość odkrywania tajemniczych zakamarków uczelnianych pracowni i laboratoriów Politechniki Gdańskiej. Zagadnienia z różnych dziedzin nauk technicznych i przyrodniczych poznawali podczas warsztatów, pokazów, wykładów i prezentacji.

Projekt Popular buildings in UK and USA

Popular buildings in UK and USA” – pod nazwą tego projektu uczniowie klasy Vb przygotowali w ramach języka angielskiego prezentacje plastyczne oraz multimedialne przedstawiające znane budowle w krajach anglojęzycznych. Uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem oraz umiejętnościami zarówno plastycznymi jak i informatycznymi. We współpracy w nauczycielem informatyki oraz plastyki przygotowaliśmy model jednej z bardziej rozpoznawalnych budowli w Londynie, oraz tej najczęściej prezentowanej w pracach uczniów - wieży zegarowej zwanej Big Benem. Model został wydrukowany przez szkolną drukarkę 3D a następnie pomalowany przez uczennice klasy Vb w kolorach flagi brytyjskiej.#LaboratoriaPrzyszłości.

POWIATOWY KONKURS JEZYKA POLSKIEGO DLA KLAS IV

Dziś, tj. 20.05.23r. w Ekologicznej Szkole Społecznej w Rumi odbył się Powiatowy konkurs języka polskiego dla klas czwartych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4 c: Kajetan Chmiel i Amelia Śliwińska, która zajęła drugie miejsce. Serdecznie dziękujemy za poświęcony sobotni czas! Gratulujemy!

Wojewódzki kuratoryjny konkurs wokalny klas VII i VIII 

Kornelia Krajnowska - uczennica klasy 7a zakwalifikowała się do szczebla wojewódzkiego kuratoryjego konkursu wokalnego klas VII i VIII i tym samym jest FINALISTKĄ Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Polskiej. 🤗🥰 Wielkie brawa dla naszej artystki 👏

DUMA NAS ROZPIERA🏆

12.05.2023 roku uczniowie SP5 okazali się niepokonani w I Dyktandzie Wejherowskim zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie z okazji 380. rocznicy założenia naszego miasta.
   I miejsce Mikołaj Kościelski
  II miejsce Jędrzej Ulatowski
Serdecznie gratulujemy 👏

Mistrzowie Ortografii

9 maja odbyła się dekoracja medalowa laureatów Szkolnego Konkursu Ortograficznego zorganizowanego w ramach obchodów 380. rocznicy założenia Wejherowa. Medale wykonano w drukarce 3D #laboratoria przyszłości Gratulujemy zwycięzcom!

Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego

W dn. 14.04.23 w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się konkurs BRD.
Nasze reprezentacje zdobyły następujące miejsca:
Grupa młodsze :
4 miejsce
Magda Jóskowska
Agata Wojda
Ignacy Mroske
Stanisław Styba
Grupa starsza :
2 miejsce
Ignacy Sułkowski
Filip Groth
Szymon Lewandowski
Opiekun Mateusz Ciepłowski 

Łączy nas pamięć!

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego
w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Do tej akcji przyłączyła się również nasza szkoła.

Szkolna dyskoteka karnawałowa

09.02.2023r. SU zorganizował z okazji karnawału dyskotekę. Uczniowie bawili się znakomicie. DJ puszczał same ulubione hity naszej młodzieży. Wspólnie zatańczyliśmi belgijkę. 
Dowodem świetnej zabawy uczniów klas 4-8 SP są poniższe zdjęcia. 

Projekt na lekcji j. polskiego

Klasa 4 c, aby podsumować omawianą lekturę "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa", zrealizowała projekt, który polegał na stowrzeniu biuletynów biura podróży. Biuletyny w formie lapbooka, miały zachęcać podróżnych do zwiedzenia i zobaczenia uroków Narnii. 
Powstały naprawdę interesujące i kreatywne prace. 

Klasa 5c na leśnej ekspedycji w Adventure Park Kolibki


Wycieczka klas 5b, 5d i 6a do Torunia

12.10.2022 r. klasy 5b, 5d i 6a wzięły udział w wycieczce do Torunia, gdzie za sprawą przewodnika poznały historię miasta. Uczniowie odwiedzili również Dom Legend, w którym nie tylko usłyszeli legendy toruńskie, ale również mieli okazję zagrać w krótkich inscenizacjach rolę króla, rycerza, giermka, czy flisaka . Dzieci uczestniczyli również w warsztatach robienia pierników, które na pamiątkę zabrali do domu. 

Prelekcja z policjantką o szkodliwości stosowania używek

W ubiegłym tygodniu klasy VII spotkały się z policjantką z Posterunku Policji w Wejherowie. Przewodnią myślą pogadanki profilaktycznej były zagrożenia jakie niesie ze sobą stosowanie różnego rodzaju używek. Pani policjantka opowiadała o szkodliwości nikotyny, palenia papierosów i e-papierosów. Uczniowie zostali uświadomieni jakie konsekwencje nie tylko prawne niesie ze sobą używanie wyrobów tytoniowych. 

Prelekcje z uczniami klas 8-ych na temat rynku pracy

7.10.2022 w naszej szkole odbyły się prelekcje z uczniami klas 8-ych na temat rynku pracy i wsparcia realizowanego ze środków unijnych. Uczniowie mieli możliwość poznania projektów, które realizuje Powiatowy Urząd Pracy dzięki wsparciu ze środków europejskich 🇪🇺 Ponadto poznali podstawowe zagadnienia dotyczące rynku pracy. Dodatkowo doradca zawodowy dawał wskazówki uczniom dotyczące wyboru ścieżki edukacyjnej czy przyszłego zawodu. Natomiast w tym samym czasie, w Urzędzie, odbywały się warsztaty pt.: "Zasady poruszania się po rynku pracy oraz zawody przyszłości". Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym tematyki rynku pracy i Funduszy Europejskich doradca zawodowy przeprowadził zajęcia z efektywnego poszukiwania pracy oraz sporządzania dokumentów aplikacyjnych.

Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 7.10.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dnia Tabliczki Mnożenia. Świetnie się bawili, a na koniec w każdej klasie został wyłoniony klasowy mistrz tabliczki mnożenia. Podczas przerw odbywała się akcja pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Wszyscy chętni mieli możliwość przystąpić do testu i zdobyć naklejkę z odznaką. 

Cykl lekcji o wolontariacie

Szkoła to nie tylko czas nauki, ale także wychowywania. A skoro wychowywanie, to także wychowywanie do wartości i wrażliwości na innych – szczególnie tych słabszych i bardziej potrzebujących. Przez ostatnie dwa tygodnie na lekcjach religii uczniowie klas ósmych, uczestnicząc w mini projekcie odkrywali tajniki wolontariatu. Między innymi:
- Poznali istotę wolontariatu, czyli tego, co w nim jest najważniejsze.
- Zapoznawali się w różnymi jego formami, w które sami mogą się zaangażować.
- Wysłuchali świadectw pracy w wolontariacie i mogli podzielić się własnym doświadczeniem.
- W ramach cyklicznej akcji KLIMATycznie w Wejherowie zdecydowali się przygotować Szkolne Pole Nadziei.
- Przygotowali projekt baneru promującego zaangażowanie się w bezinteresowne czynienie dobra.
Tym samym zakończył się cykl lekcji o wolontariacie. Teraz pozostaje nam mieć cichą nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do stworzenia swoistego KLIMATu naszej „Piątki” i owocnej współpracy w ramach tworzącego się Szkolnego Koła.Zapraszamy do obejrzenia galerii z naszymi działaniami 🙂

Integracyjny wyjazd klas: 8c, 8d, 8f do Kolibki Adventure Park.2021/2022

Zarażamy się pasjami !

      Uczennice 7b na godzinie wychowawczej miały okazję podzielić się z klasą swoimi pasjami i zainteresowaniami. Małgorzata Kozłowska oraz Patrycja Rutkowska opowiedziały o swoim hobby, które odkryły całkiem przypadkiem… w Internecie. Efektowne smoki z papieru to wspaniałe zajęcie, które rozwija kreatywność dziewcząt oraz sprawia, że ich techniczne zdolności wzbijają się codziennie na coraz wyższy poziom!
    Oksana Klimczak opowiedziała swoim rówieśnikom na czym polega bieg na orientację. A Oksana wie o czym mówi… W swoim pierwszym biegu wzięła udział, mając… 4 lata! Nasza zdolna uczennica – gdy trwa sezon – co tydzień pojawia się na zawodach i walczy o medale. Często bierze udział
w konkursach wojewódzkich czy Mistrzostwach Polski. Oksana to prawdziwa zawodniczka! Wspaniale
i z pasją przedstawiła klasie podstawowe informacje na temat biegów. Dzięki niej dowiedzieliśmy się
 o rodzajach dystansów czy sposobie odczytywania map. Warto dodać, że Oksana w tym roku miała okazję przejść się po czerwonym dywanie na Gali Mistrzów Sportu, aby odebrać statuetkę rokującego sportowca. Oksana wraz z jej siostrą Olimpią (także młodym sportowcem) cały czas są motywowane do działania dzięki ich wspaniałej mamie – również wybitnej sportsmenki. Dziękujemy dziewczynom
z klasy 7b i serdecznie gratulujemy!

2020/2021

Niezwykłe spotkanie

Gość w czasie pandemii? TAK! U nas wszystko jest możliwe. Dziś na lekcji języka polskiego w klasie 4c gościliśmy wyjątkową osobę- Panią Monikę Kubisiak- autorkę książek detektywistycznych dla dzieci i młodzieży. Pani Monika zabrała nas w ekscytującą, wirtualną podróż po Polsce, trasą: Kraków-Sandomierz - Kazimierz Dolny - Wejherowo. Wspólnie odkrywaliśmy kolejne tajniki powstawania książki. Dziękujemy za odwiedziny i solidną dawkę wiedzy😘

https://www.facebook.com/W-krainie-Wejhera-Monika-Kubisiak-1756902601220148/