Praktyczna lekcja matematyki

Lektura w pudełku

Lektura 📖w pudełku📦 To metoda kreatywnego podejścia do lektury. Uczniowie klas 6a i 6b podsumowując pracę z lekturą” W pustyni i puszczy”, prezentowali własne skojarzenia zwiazane z fabułą książki. Nie brakowało ciekawych pomysłów, zaangażowania i twórczego myślenia.

Wizyta w Sądzie Rejonowym w Wejherowie

Uczniowie klas 8a, 8b i 7c wzięli udział w żywej lekcji wiedzy o społeczeństwie. Niezwykle pouczająca wizyta w Sądzie Rejonowym w Wejherowie rozpoczęła się od zwiedzania pomieszczeń: sali rozpraw, bezpiecznego pokoju przesłuchań czy aresztu. Później uczniowie zostali zapoznani z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości w Polsce i atrybutami sędziego. Na koniec młodzież, wcielając się w rolę sedziego, prokuratora, świadka, a nawet oskarżonych, wzięła aktywny udział w symulacji rozprawy sądowej⚖️.

Klasy V

Rok szkolny 2022/2023

Wycieczka klasy 5b do Filharmonii Kaszubskiej na film "Mój przyjaciel lew".


Rok szkolny 2018/2019

Przedstawienie teatralne "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi"

W poniedziałek 19.11 uczniowie klas 5-7 naszej szkoły odbyły wycieczkę do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni, podczas której zapoznali się z lekturą szkolną. Dzieci i młodzież wzięli udział w przedstawieniu teatralnym pt. "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".

Akcja UNICEF "Prezenty bez pudła"

Klasa Ve naszej szkoły wzięła udział w akcji UNICEF "Prezenty bez pudła" i zakupiła szczepionki i saszetki nawadniające dla dzieci z Afryki, za co otrzymała wspaniałe Certyfikaty.

Warsztaty komunikacyjne

W tym tygodniu przez kilka dni gościliśmy panią z Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej na warsztatach komunikacyjnych dla klas czwartych i piątych. Warsztaty były nardzo ciekawe, uczniowie dowiedzieli się mnóstwa rzeczy o różnych środkach transportu i zasadach podróżowania nimi.

"100 lat Niepodległości"

Wycieczka kl. V c i V e


„Dumni z Polski” – ciekawa lekcja historii

24.10.2018 r. w naszej szkole odbyło się kolejne wydarzenie związane z ogólnopolską kampanią „Dumni z Polski” związaną ze 100 - leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie i wychowawczyni „Klasy Sowy” (II a) wspólnie z byłą „Klasą Sowy” (V c) zaprosili wszystkie klasy II i III a do wzięcia udziału w ważnej i ciekawej lekcji historii Polski. Pod opieką p. Aliny Kijak piątoklasiści w przystępny sposób przedstawili trudną sytuację Polski sprzed 1918 roku, a trzecioklasiści przygotowali piękną, tematyczną gazetkę. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści i wierszy recytowanych przez starszych kolegów. Goście zrewanżowali się pięknymi piosenkami o niepodległości. Najważniejsze postacie i fakty zostały zapamiętane, o czym świadczyły bezbłędne odpowiedzi na końcowym teście :) Wszystkie klasy otrzymały od koordynatorki spotkania p.Beaty Frąckowiak (II a) dyplomy i gadżety związane z tą ważną kampanią.

Akcja edukacyjna IPN "Zapal Znicz Pamięci"

Klasa Ve wzięła udział w akcji edukacyjnej IPN "Zapal Znicz Pamięci". Zapaliliśmy znicze przy pomniku tzw. Bramie Piaśnickiej.

Rok szkolny 2017/2018

LEKCJE W KINIE

24.10.2017 uczniowie klas piątych i szóstych odwiedzili Multikino w Rumii. Podczas wycieczki odbyła się lekcja w kinie na temat efektów specjalnych w filmach. Uczniowie dowiedzieli się co to są efekty specjalne oraz w jakim celu się je stosuje. Pani aktorka, która prowadziła zajęcia, opowiedziała dzieciom jak powstały pierwsze efekty specjalne. Uczniowie zostali zapoznani z różnymi rodzajami efektów specjalnych - oglądali ciekawe sceny ze znanych filmów i chętnie odgadywali w jaki sposób dana scena została przygotowana. Po każdej scenie uczniowie mieli okazję zobaczyć jakiej sztuczki użyto. Pani prowadząca szkolenie podkreśliła fakt, że matematyka jest bardzo  potrzebna w produkcji filmowej i podała przykłady scen, których nakręcenie nie byłoby możliwe bez wykonania wielu obliczeń. Zachęciła również uczniów i nauczyciela przyrody do wykonania sztucznego szkła w szkole. Na koniec lekcji uczniowie zostali sprawdzeni z wiedzy za pomocą quizu, na którego pytania chętnie odpowiadali. Po ciekawej prezentacji odbyła się ekranizacja filmu "Gra Endera" w którym nie brakowało ciekawych efektów specjalnych.

ODWIEDZILIŚMY CMENTARZ

Klub Miłośników Wejherowa ruszył w teren! Dziś uczniowie pod opieką p. S. Szydłowskiej odwiedzili stary cmentarz usytuowany przy ul. 3 Maja. Poznali miejsce pochówku wybitnych wejherowian. Była to także okazja by zapalić znicz na zapomnianych i bezimiennych grobach.

Wycieczka klas V do Sławutowa

21 września klasy 5a i 5c odwiedziły Park Ewolucji w Sławutówku. Swoją przygodę z dinozaurami uczniowie rozpoczeli  w prehistorycznym  kinie. Kolejną atrakcją była niezapomniana podróż Batyskafem  w morskich głębinach. Uczestnicy wycieczki stanęli oko w oko z ogromnym prehistorycznym rekinem. Po multimedialnym seansie uczniowie mieli okazję jeździć kolejką jaskiniowców oraz pojazdem Flinstonów. Pobyt w parku ewolucji zakończyła zabawa na placu zabaw. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Grodu Słowiańskiego w Sławutowie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach garncarskich i tkackich. Podsumowaniem wspólnej wyprawy była integracja przy ognisku. 

Rok szkolny 2015/2015


Wycieczka klasy Vc do "JUMPCITY"

29 października klasa VC po raz kolejny wybrała się na lekcję wf-u do JUMPCITY w Gdyni. W trakcie zajęć uczniowie udowodnili, że tworzą zgrany zespół, który potrafi się doskonale bawić - nawet w czasie rywalizacji :)  . 

14 października klasa VC wybrała się do Gdyni, do parku trampolin na lekcje W-F. Pod czujnym okiem instruktora przeprowadzona została rozgrzewka. Po paru minutach klasa miała trochę czasu wolnego dla siebie. Podskoki, odbicia, obroty i salta w powietrzu, to było coś. Każdy był zadowolony z rozrywki. Największe szaleństwo było w basenie z gąbkami. Później zaczęła się gra w zbijaka. Na koniec uczniowie mogli pograć sobie również w koszykówkę. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawie. Cała klasa dostała naklejki z logo parku. Wycieczka była bardzo udana i wszyscy miło ją wspominamy. Cieszymy się, że wkrótce będziemy mogli ją powtórzyć, ponieważ nasza klasa wzięła udział w konkursie na Klasę Roku Jumpcity :) 

Rok szkolny 2014/2015


 Crazy Week 2015 kl. Va


Klasy Va i Vb w Centrum Experyment w Gdyni

We wtorek, 24 lutego 2015 roku, uczniowie klas 5a i 5b odwiedzili Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. Poprzez samodzielne przeprowadzanie eksperymentów nasi uczniowie mieli możliwość efektywnie przyswajać wiedzę oraz obserwować otaczające nas procesy.

Wycieczka klasy Va do Castoramy

Dnia 20.11.2014r. odbyła się wycieczka klasy 5A do Castoramy w Rumi. W Majsterkowie uczniowie zbudowali piękne karmniki dla ptaków. Dziękujemy bardzo Pani Karolinie i Pani Alinie.

Wycieczka do 43-Bazy Lotnictwa Marynarki Wojennej w Gdyni

Dnia 12 czerwca 2014r. odbyła się wycieczka do 43 Bazy Lotnictwa Morskiego przez uczniów Naszej szkoły.Wizyta ta miała na celu zapoznania ze strukturą oraz zadaniami jednostki .Odwiedzono też grób Pułkownika Stanisława Dąbka.