Archiwum 2023/2024

Piszą o Nas📒

W mijającym tygodniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie odbyła się uroczysta promocja Roczników Kulturalnych 2022/2023, w których znajdujemy wiele wzmianek dotyczących naszej szkoły. Są wśród nich sukcesy naszych uczniów, artykuł poświęcony działalności Teatrzyku Kamishibai, który koordynuje p. Beata Frąckowiak czy artykuł dedykowany spotkaniu poetyckiemu i promocji tomiku p. Iwony Klein oraz twórczości naszego emerytowanego pana dyrektora - pana Adama Kleina.
Uroczystość, którą zorganizowano w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, uświetnił występ naszej szkolnej artystki - pani Agaty Jasińskiej-Krajnowskiej.Jesteśmy dumni💪

Zabawa masą piaskową oraz piaskiem kinetycznym 

Zabawa masą piaskową oraz piaskiem kinetycznym w świetlicy szkolnej daje dzieciom wiele radości. Poniżej zapraszamy do obejrzenia ich kreatywnych prac.

Uroczysty apel z okazji 381. rocznicy założenia naszego miasta

28 maja przypada kolejna już 381. rocznica założenia naszego miasta. Z tej okazji odbył się uroczysty apel. Na początku została przypomniana uczniom historia naszego miasta. Ci, którzy jej uwaznie wysłuchali, mogli spróbować swoich sił w konkursie "Jak dobrze znasz Wejherowo i jego historię? Wręczono również nagrody uczniom - zwycięzcom Szkolnego Konkusu Ortograficznego. Mistrzem Ortografii klas IV została Natalia Kur z kl. IVa, klas V - Irena Guzek z Vb, klas VI - Maja Pamfil z kl. VIb, klas VII - Marcelina Maniecka z VIIa i klas VIII - Maksymilian Bukowy z VIIIa. Uroczystość uświetniły występy wokalne uczennicy 8a - Kornelii Krajnowskiej oraz naszej nauczycielki muzyki - p. Agaty Jasińskiej-Krajnowskiej, tegorocznej laureatki Nagrody Prezydenta Miasta Wejherowa dla wybitnych wejherowian. Na koniec wszyscy uczniowie wspólnie odśpiewali gromkie i wesołe "Sto lat" dla naszego miasta.

II Dyktando Wejherowskie

Maks Bukowy z kl. 8a wicemistrzem II Dyktanda Wejherowskiego!!!
8 maja obyła się II edycja wydarzenia organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa. Tematyka dyktanda związana była z Dniem Bibliotekarza, przypadającym właśnie 8 maja, a także z życiem i twórczością patrona biblioteki, Aleksandra Majkowskiego. Maksowi serdecznie gratulujemy!

Pasowanie na czytelników

07.05.2024r.klasy pierwsze zostały pasowane na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Pasowanie poprzedzil występ przygotowany przez uczennice klasy 5c oraz 5b. Serdecznie wszystkim uczniom gratulujemy! Zapraszamy do wypożyczania naszego księgozbioru 📖

Akcja Rowerowy Maj 2024 uroczyście otwarta!

Zaczynamy 6 maja 🚴‍♀️🚴Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa!
Do końca maja można przynosić zużyte baterie

Klasy 8a, 8b oraz 7c pozdrawiają z korytarzy sejmowych

Warsztaty "Tabi po Japonii"

24 kwietnia 2024 nasze szkolne Kamishibajki ze swoją opiekunką Panią Beatą Frąckowiak, wybrały się do zaprzyjaźnionej Miejskiej Biblioteki w Wejherowie na ostatnie już z serii warsztatów "Tabi po Japonii". Jak zwykle poprowadzila je wspaniała grupa "Waku Waku" z Trojmiasta. Tym razem Kamishibajki były świadkami mini ceremonii Sadō, co tłumaczy się jako „droga herbaty" (jap. 茶道) i i jest bardzo nastrojowym procesem parzenia herbaty Matcha (jap. 抹茶 )🍵. Ceremonia ta ściśle związana z tradycjami Kraju Kwitnącej Wiśni ma na celu oczyszczenie ciała i umysłu oraz wywołanie spokoju ducha oraz harmonii w życiu . 
Kamishibajki miały okazję zapoznać się z wieloma ciekawostkami na temat tradycyjnego kimona, miały także okazję spróbować herbaty, a do niej, japońskich batoników z matchą (pycha!)🤗. Było to bardzo wzruszające popołudnie, pełne miłych słów, podziękowań oraz nadziei na kolejne spotkania z Japonią i grupą Waku Waku. Dziękujemy Pani dyrektor Ewelinie Magdziarczyk -Plebanek i Pani Paulinie Gierałtowskiej za zorganizowanie tej wspaniałej podróży po Japonii 🌷🌹🌷🌹.

TYDZIEŃ EUROPEJSKI - 5 dzień Włochy

Podsumowanie

Ale się działo. Nasz Tydzień Europejski dobiegł do końca. Dziękujemy wszystkim Klasom oraz Wychowawcom za pięknie ozdobione tablice i drzwi sal🌷 Dziękujemy również Panom Konserwatorom za włączenie się w naszą akcję ❤️ Do zobaczenia w przyszłym roku ⭐

Kształtujemy postawy proekologiczne

Dziękujemy za zaangażowanie Rodzicom w kształtowaniu proekologicznych postaw.To piękne, że uczycie dzieci szacunku do Natury.

Tydzień europejski w naszej szkole - 4 dzień Anglia - konkurs Piosenki Angielskiej - You Can Sing

W czwartek 25 kwietnia odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Angielskiej - You Can Sing. Konkurs był współorganizowany z Centrum Języków Obcych TELLMORE. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom fantastycznych występów.

Sukcesy polonistyczne w powiecie 🏆

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Konkursach Języka Polskiego, które odbyły się pod patronatem starosty wejherowskiego Pani Gabrieli Lisius. W szranki stanęło niemal 100 wyróżniających się uczniów całego powiatu. Oto wyniki naszych zdolnych dziewcząt:👏👏👏
II m-ce Natalia Kur kl. 4a
II m- ce Michalina Szwałek kl. 6a
III m- ce Maja Pamfil kl. 6b.

Konkurs plastyczny "Europa - mój dom"

Z okazji Tygodnia Europejskiego uczniowie mieli okazję wziąć udział w konkursie plastycznym "Europa - mój dom". Dziękujemy wszystkim uczestnikom za uczestnictwo w konkursie.

Tydzień europejski w naszej szkole - 3 dzień Szwecja

👉W środę 24.04.2024 r. pod hasłem EUROWIZJI w Szwecji odbył się finał IV Szkolnego Konkursu Wokalnego 🎤🎶
✨️6 wokalistek walczyło o miano NAJLEPSZEGO GŁOSU w roku szkolnym 2023/2024. 🎼🎵 Oprócz występów konkursowych wystąpili również zaproszeni goście. Mogliśmy usłyszeć nawet piosenkę w języku francuskim.🥰
🥇I miejsce wyśpiewała KORNELIA KRAJNOWSKA 8a🤩👏 i otrzymała statuetkę "NAJLEPSZY GŁOS"
🥈II miejsce wyśpiewała NATALIA KUR 4a🤩
🥉III miejsce wyśpiewała WIKTORIA PIASK 4b🤩
GRATULUJEMY !!!

Tydzień europejski w naszej szkole - 2 dzień Niemcy

We wtorek 23.04.2024 r. uczniowie podczas zajęć zapoznali się z ciekawymi filmami krajoznawczymi oraz kulturoznawczymi o Niemczech. Następnie sprawdzili swoją wiedzę o naszych sąsiadach , rozwiązując test Kahoot. 

Wywiad z Panią Izabelą Mingą

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Panią Izabelą Mingą #niebieskieigrzyska!

Tydzień europejski w naszej szkole - 1 dzień Francja

Finał- Niebieskie Igrzyska 2024

Relacje z Niebieskich Igrzysk 

 Wywiad na temat Autyzmu

16 kwietnia 2024 w ramach #NiebieskichIgrzysk uczennice klasy 5c przeprowadziły bardzo ciekawy wywiad z Panią Izabelą Mingą, który niebawem będzie można usłyszeć w naszej Szkolnej TVPiątka.

 Marsz dla Autyzmu

Klasa 7c wzięła udział w "Marszu dla Autyzmu" który przeszedł ulicami Wejherowa 

NIEBIESKIE IGRZYSKA 2024

RATUJEMY ŻABY

EKOfeston - bezpłatny festiwal online

22 kwietnia 2024 roku z okazji Dnia Ziemi odbędzie się czwarta edycja EKOfestonu - bezpłatnego festiwalu online poświęconego ekologii i zrównoważonemu rozwojowi, który Marszałek Województwa Pomorskiego objął honorowym patronatem. Tegoroczna odsłona tradycyjnie zapewni szereg atrakcji dla różnych grup wiekowych odbiorców. Blok dla przedszkolaków i uczniów klas I-III zapewni im niezapomniane doświadczenia i naukę poprzez zabawę. Dzieci będą miały okazję kształtować nawyk dbania o środowisko, m.in. dzięki nauce poprawnej segregacji odpadów. Będą mogły także spotkać się z pszczołami. Starsi uczniowie ze szkół podstawowych dowiedzą się m.in. jak odpady wpływają na życie zwierząt oraz jak zredukować ilość wytwarzanych śmieci. W tym bloku przewidziano również kontakt ze światem pszczelarstwa poprzez przekazanie uczniom wiedzy na temat znaczenia i pochodzenia pszczelego wosku. Nie zabraknie w nim także pomysłów na promowanie ekologii w szkole oraz wskazówek dotyczących wprowadzania proekologicznych rozwiązań do codziennego życia. Uczniowie szkół ponadpodstawowych i dorośli poszerzą swoją wiedzę m.in. o recyklingu, ekologicznych podróżach czy o sposobach na ograniczanie marnowania jedzenia. Zapoznają się także z innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak pojazdy elektryczne czy wykorzystanie energii z odpadów. Dla wszystkich grup wiekowych przewidziano konkursy związane z tematyką wydarzenia. Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej festiwalu:

Sukces naszej biblioteki! 😁

Otrzymaliśmy dofinansowanie na rozwój czytelnictwa ‼️
Miło nam poinformować, że biblioteka szkolna otrzymała dofinansowania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.! Teraz planujemy, aby 15.000 złotych przeznaczyć na nowości wydawnicze, zakup elementów wyposażenia biblioteki szkolnej oraz promocję czytelnictwa. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3. Szczegóły już wkrótce

Nasza Szkoła jak co roku ratuje żaby 🐸🐸

 Żabie życie? Ważna sprawa! Zapraszamy do wysłuchania piosenki o żabkach w wykonaniu uczennic naszej szkoły 🐸🐸

https://youtu.be/mUcrVS_FvfA?feature=shared

Śpiew: Zuzia R., Wiktoria Sz., Kinga B., Maja K., Julia K.- uczennice klasy V b.
Muzyka i słowa refrenu: p. Małgorzata Brodecka
Słowa zwrotek: p. Gracjana Miszka
Montaż: p. Agata Jasińska- Krajnowska, Maja P.- uczennica klasy VI b.
W teledysku wykorzystano prace wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie.

https://youtu.be/mUcrVS_FvfA 

NIEBIESKIE IGRZYSKA 2024

W tym roku dołączyliśmy do ogólnopolskich Niebieskich Igrzysk 2024, zorganizowanych przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. Niebieskie Igrzyska 2024 stanowią wyjątkowy sposób uczczenia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Cieszymy się, że możemy być częścią tej niezwykłej inicjatywy i zapraszamy do obejrzenia filmu promującego to wydarzenie, które w naszej szkole odbędzie się 16 kwietnia. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, które poświęciły swój cenny czas oraz przyczyniły się do pomocy, wspierając tak szczytną inicjatywę.
Szczególne podziękowania otrzymują:
Krzysztof Hildebrandt - Prezydent Miasta Wejherowa - Prezydent Miasta Wejherowa
Arkadiusz Kraszkiewicz - Zastępca Prezydenta Miasta Wejherowa
Autyzm Wejherowo - Wejherowskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem
Monika Sobień-Górska- dziennikarka, scenarzystka
Robert Górski- artysta kabaretowy, komik, satyryk
Marcin Hakiel - tancerz
Szpital specjalistyczny Im. F. Ceynowy w Wejherowie
MDP OSP Luzino
Tytani Wejherowo
Centrum Języków Obcych "TellMore" - Rumia/Reda/Wejherowo
Optyk "Bartek" - Optyka i Optometria Bartosz Szeleżyński
Szymon Żurawski - dziennikarz
Instytut Urody Prestige
Patrycja Cheba - wykładowca akademicki na Uniwersytecie Jagiellońskim
Dominik Formela - dziennikarz sportowy
Sebastian Hewelt - programista
Aleksander Kuźmin - trener personalny

I cała społeczność Szkoła Podstawowa nr 5 im. Fryderyka Chopina w Wejherowie

WAŻNE!
WYNIKI REKRUTACJI DO KLASY PIERWSZEJ ORAZ ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE: REKRUTACJA

Uprasza się rodziców, aby w dniach 26.03 – 8.04.2024r.
dostarczyli do sekretariatu szkoły pisemne potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego.

 ,,Maks, chłopiec, który jest inny" 

Pani Iza Minga odwiedziła naszą szkołę - spotkała się z uczniami klas III i IV. Pani Iza zaprosiła dzieci do świata jej syna Maksa, bohatera książki „Maks - chłopiec, który jest inny. Historia prawdziwa”. To odpowiedni moment na uwrażliwianie w temacie autyzmu gdyż 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 💙. Książka dostępna jest w szkolnej bibliotece. Uczniowie szkoły biorą udział w „Niebieskich Igrzyskach” organizowanych przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka do których Pani Iza napisała hymn💙🎼… „kiedy kwiecień już się zbiża, każdy dzień niebieski jest. Kolor taki przybieramy o AUTYZMIE pogadamy”💙.

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie ogłasza rozpoczęcie rekrutacji dzieci do oddziału
 przedszkolnego z rocznika 2018 
oraz kandydatów do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025.

Zapisy odbywać się będą w dniach od 01 marca do 15 marca 2024r.

Stosowne dokumenty dotyczące rekrutacji należy złożyć w wyżej wymienionym terminie w sekretariacie szkoły w godz. od 9.00 do 14.00 lub w formie on-line 
na adres: teresa.kreft@sp5wejherowo.pl

 Więcej informacji oraz niezbędne dokumenty można pobrać kikając „Rekrutacja” lub w sekretariacie szkoły.

I Ty możesz zostać Pitagorasem

22.03 w naszej szkole odbyła się 5 edycja Konkursu I Ty możesz zostać Pitagorasem. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 4 - 6 szkół podstawowych miasta Wejherowa. Uczestnicy drużynowo zmagali się z zadaniami matematycznymi i łamigłówkami logicznymi. Zespołowa współpraca mieszanych grup składających się z uczniów różnych szkół miała na celu uniknięcie rywalizacji między szkołami i zapewnienie wszystkim dobrej zabawy. Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy. Na pozostałych uczestników również czekały dyplomy i nagrody pocieszenia. Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy, a wygranym - gratulujemy. Uczniowie i ich opiekunowie zapewnili nas, że świetnie się bawili. Uczestnicy obiecali, że wrócą za rok.
I miejsce
- Olgierd Cichy kl. 4 (SP nr 9)
- Jakub Bauman kl. 5 (Społeczna SP nr 1)
- Jakub Frankowski kl. 6 (SP nr 11)
II miejsce
- Szymon Wojtaś kl. 4 (SP nr 8)
- Krzysztof Antkowiak kl. 5 (SP nr 11)
- Antoni Rychert kl. 6 (SP Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego)
III miejsce
- Szymon Pawłocki kl. 4 (SP nr 6)
- Ksawery Milewski kl. 5 (SP Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego)
- Stanisław Styba kl. 6 ( SP nr 5)

ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

Nasza uczennica występowała podczas Światowego Dnia Poezji obchodzonego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie.

NIEBIESKIE IGRZYSKA W NASZEJ SZKOLE

Z radością ogłaszamy, że w tym roku szkolnym dołączyliśmy do szkół z różnych stron kraju i zgłosiliśmy swój udział w Niebieskich Igrzyskach, organizowanych Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka . Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie o charakterze edukacyjnym i sportowo- integracyjnym, będące częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. W naszej szkole Niebieskie Igrzyska odbędą się 16 kwietnia.

Podsumowanie tygodnia uważności w naszej szkole

Codziennie ćwiczyliśmy uważność i oddech. Na uważnej przerwie graliśmy na stalowym bębnie, używaliśmy dyfuzora zapachowego oraz dzwonków.
Uczniowie chętnie korzystali z możliwości wyciszenia, a na koniec otrzymali motywujące sentencje. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział !

FINALIŚCI III WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI W JĘZYKU ANGIELSKIM

W styczniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji
w Języku Angielskim. Do trzeciego, finałowego etapu dostało się dwoje z nich. 19 marca w gdańskiej SP nr 48 zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze. Urszula Sauter z kl. 4c zajęła I miejsce w kategorii klas 3-4, natomiast Kornel Lesner z kl. 5b zajął II miejsce w kategorii klas 5-6.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych oraz językowych.

Dzień żaby

20 marca obchodzimy Dzień Żaby🐸🐸. Z tej okazji uczennice klas 5 i 6 wraz z Panią Gracjaną udały się na Plac Jakuba Wejhera w celu edukowania lokalnej społeczności. Uczennice rozdawały przechodniom ulotki na temat konieczności ochrony żab, najmłodsi mieszkańcy otrzymali naklejki z żabką🐸🐸. Odbyła się również sonda uliczna, w której mieszkańcy odpowiadali na pytania dotyczące życia żab 🐸🐸🐸.

Tydzień Uważności w naszej szkole

Medytacja i relaks na długich przerwach. Zachęcany do udziału, można zabrać ze sobą koce i poduszki!🧘

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

Dzień Kobiet w naszej szkole

Dzień Kobiet w naszej szkole przebiegł w miłej atmosferze. Można było zrobić sobie zdjęcie
w przygotowanej na ten dzień specjalnej ramce. Koleżanki otrzymywały upominki od sowich klasowych kolegów.
Dziś również odbyły się małe warsztaty fryzjerskie, na których Pani Dorota Wójcik mama naszych uczniów opowiedziała o skutecznej pielęgnacji włosów i zaprezentowała kilka prostych fryzur do codziennego użytku.

"SP5 na 5 dla Fryderyka Chopina"- V dzień

W ostatnim dniu szkolnej gry "SP5 na 5 dla Fryderyka Chopina" uczniowie rozwiązywali test Kahoot na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina.
WYNIKI JUŻ JUTRO.DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W GRZE!

Chopinalia 2024 - Mam Talent klas 0-3

W środę 28.02.2024r. odbył się szkolny przegląd talentów - Mam Talent. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty przy ogromnym zaangażowaniu publiczności w ramach Chopinaliów - obchodów święta naszego patrona Fryderyka Chopina. Mogliśmy podziwiać cały wachlarz umiejętności - od recytacji, śpiewu, tańca, gimnastyki artystycznej, aż po grę na perkusji. W czasie przeglądu talentów zostały rozdane także nagrody w konkursie plastycznym - Prezent dla Chopina. Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy fantastycznych występów.
                                                                                                                                          -->Zobacz filmik

"SP5 na 5 dla Fryderyka Chopina" - IV dzień

W środę w ramach szkolnej gry "SP5 na 5 dla Fryderyka Chopina" uczniowie rozwiązywali szyfrowankę.

"SP5 na 5 dla Fryderyka Chopina" - III dzień

We wtorek w ramach szkolnej gry "SP 5 na 5 dla Fryderyka Chopina" uczniowie rozwiązywali specjalnie przygotowaną na ten dzień krzyżówkę.

Lekcja online w ramach projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL

W ramach Projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL, który działa pod patronatem Kuratoriów Oświaty. uczniowie klas 6-8 uczestniczyli dzisiaj w lekcjach online. Klasy szóste i ósme uczestniczyły w lekcji "Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni", po której mają świadomość zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni, a także wiedzą, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci. Klasy siódme uczestniczyły w lekcji "Od oszczędzania do inwestowania", z której dowiedziały się m.in. czym różni się oszczędzanie od inwestowania, a także jak bezpiecznie zarządzać płatnościami internetowymi i mobilnymi.

"SP5 na 5 dla Fryderyka Chopina" - II dzień

W poniedziałkowy słoneczny dzień uczniowie klas IV-VIII w ramach gry "SP5 na 5 dla Fryderyka Chopina" rozwiązywali zadania matematyczne z Chopinem tle.

"SP5 na 5 dla Fryderyka Chopina" - I dzień

Pierwszy dzień konkurencji "SP5 na 5 dla Fryderyka Chopina za nami". Uczniowie chętnie wykonywali zdjęcia w specjalnie przygotowanej ramce, następnie zgłaszali się po pieczątki za wykonane zadanie. 

Chopinalia 2024

23.02.2024r. uczniowie klas IV-VIII rozpoczynają grę szkolną- "SP5 na 5 dla Fryderyka Chopina".
 Niech wygra najbardziej zgrana i zdeterminowana klasa! Powodzenia! 

Kamishibajki poznają nowe japońskie słowa

W Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego nasze szkolne Kamishibajki z opiekunką p. Beatą Frąckowiak, jak co miesiąc, wybrały się do naszej ulubionej Miejskiej Biblioteki w Wejherowie na kolejne spotkanie z zaprzyjaźnioną trójmiejską grupą miłośników Japonii "Waku Waku". W szkole udoskonalały język polski, a w bibliotece? Ojczysty język mieszkańców Japonii 🇯🇵🤗 Uczyły się nowych japońskich słów przygotowując karty i grając w prostą odmianę gry o nazwie "Karuta" (かるた). To gra karciana, ale tak ekscytująca jak dobra rywalizacja sportowa! Ale to były emocje!!! 😃. Karty mają zapisany zaledwie jeden znak z alfabetu hiragana, który odpowiada pierwszej sylabie zdania z odczytywanej po japońsku karty. Kartę zdobywa ten gracz, który ją rozpozna i jako pierwszy położy na niej dłoń. Wygrywa gracz z największą liczbą kart. To była wspaniała walka, że trudno było przerwać i wracać do domów 😃😃😃 Już czekamy na następne spotkanie. Co na nim będzie? Aaa ... to jeszcze jest tajemnicą 😉😊🦉

"Ile waży św. Mikołaj"

Właśnie zakończyła się w naszej szkole akcja wolontariatu pt.: "Ile waży św. Mikołaj". Zebrane fundusze zostały przekazane dla Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim klasom, które wsparły naszą inicjatywę. ❤️❤️❤️

Wigilie klasowe 2023

Świąteczny mecz w siatkówkę i koszykówkę - nauczyciele vs uczniowie 

Dzisiaj odbył się świąteczny mecz w siatkówkę i koszykówkę - nauczyciele vs uczniowie 🙂 Całą imprezę rozpoczęła rywalizacja Pani Dyrektor z Przewodniczącym Samorządu Szkolnego w rzutach na czas do kosza. W tej konkurencji wygrała Pani Dyrektor 💪🏆 Ze starcia w siatkówkę i kosza zwycięsko wyszli nauczyciele, ale najważniejsza była świetna zabawa w duchu sportowym. 
Dziękujemy za super zabawę !!! 🙂 Gwarantujemy, że nie był to ostatni mecz w tym roku szkolnym😁

Koncert kolęd w wykonaniu szkolnego chóru

Wieczorową porą 20 grudnia odbył się Koncert Kolęd. Chórzyści mieli okazję wystąpić przed swoimi najbliższymi. Śpiewaliśmy wspólnie Kolędy i znane piosenki świąteczne.

Kiermasz świąteczny 2023

Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Serdecznie dziękujemy za przygotowanie i dostarczenie wszelkich ozdób bożonarodzeniowych, które zostały wystawione na tegorocznym kiermaszu. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rozwój Samorządu Uczniowskiego oraz Świetlicy Szkolnej. 

❤️Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz Członkowie Samorządu Uczniowskiego

Międzyszkolny Konkurs Origami

Niedawno odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Origami. Serdecznie dziękujemy uczniom Szkoły Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Wejherowie za udział w konkursie. ❤️

♥️ Weekend cudów za nami. Dziękujemy! Razem możemy więcej! ♥️

Nareszcie dotarły!

Nasza sala integracji sensorycznej wzbogaciła się o nowe sprzęty terapeutyczne.
Nasi podopieczni już cieszą się na nowe wyzwania i możliwości 
❤️Terapeuci SI

Mamy Magiczny Dywan!!! 

Od kilku tygodni w naszej szkole mamy Magiczny Dywan.
Jest to interaktywna pomoc dydaktyczna przeznaczona do zabaw ruchowych, różnego rodzaju gier edukacyjnych i ćwiczeń dla dzieci zarówno młodszych, jak i starszych. Zapewnia zabawę połączoną z nauką, wpływa na pozytywny rozwój dużej motoryki, koordynacji wzrokowej, ruchowej, spostrzegawczość oraz szybkość reakcji. Obraz, który wyświetlany jest przy pomocy rzutnika, daje efekt wirtualnego dywanu, na którym uczniowie mogą realizować różne zadania w bardzo atrakcyjny sposób, co pozwala łączyć naukę z zabawą. Gry i zabawy ruchowe pozytywnie wpływają także na pracę w grupie oraz wyrabianie w dzieciach zdrowych nawyków ruchowych. Interaktywna podłoga znajdzie u nas zastosowanie przede wszystkim na zajęciach w klasach młodszych w zakresie różnych przedmiotów oraz świetlicy. Wachlarz zaprogramowanej w magicznym dywanie oferty pozwala, by również nauczyciele klas starszych skorzystali z tej pomocy w celu realizacji niektórych zagadnień czy zajęć wychowawczych. Dywan będzie również nieocenioną pomocą w pracy z uczniami objętymi pomocą psychologiczno-pedagogiczną. Niezmiernie cieszy nas fakt, że nasz nowy nabytek każdego dnia zyskuje kolejnych amatorów, a to motywacja, by sukcesywnie poszerzać zasoby pakietowe naszego interaktywnego dywanu. Magiczny Dywan to wspaniała pomoc, którą szkoła otrzymała w prezencie. Bardzo dziękujemy Pani Marii i Panu Michałowi, Rodzicom naszych uczniów, za cudowny dar.

 Dziękujemy, że możemy uczyć się przez zabawę. 

Zbiórka na rzecz Fundacji im. Księdza Jana Kaczkowskiego

Matematyczne rymowanki

Dziś, tj. 23.11.23r. rozstrzygnięto konkurs pt. „Matematyczne rymowanki”. Komisja miała nie lada wyzwanie, aby wyłonić zwycięzców. Oto oni:
1 miejsce zajął Marcel Komorek - uczeń klasy 4a, 2 miejsce otrzymał Leon Kaczmarek - uczeń klasy 2c, natomiast 3 miejsce zdobył Maciej Grala również uczeń klasy 2c.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział i chęć w tworzeniu matematycznych rymowanek. 

DZIECKA PRAWA NASZA SPRAWA

20.11.2023 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Praw Dziecka. Uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko- w ten sposób zaakcentowali główną barwę DNIA Szkolny klub Unicef i Zespół PPP przygotowali wiele atrakcji. Na uczniów czekała gazetka zawierająca informacje związane z tym zagadnieniem. Na dwóch długich przerwach chętni uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w teście kahoot, dzięki któremu sprawdzili i poszerzyli wiedzę na temat swoich praw. Uczniowie klas 0-III utworzyli wspaniały „mural” podkreślający ich solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie. Wielu nauczycieli przeprowadziło lekcje wychowawcze związane z tematem Praw Dzieci. W tym dniu odbyła się także akcja Gabinet Otwarty o tej samej tematyce. 

"Szkoły Pełne Talentów”

„Akcja Lidla - ”Szkoły Pełne Talentów” dobiegła końca. Udało nam się zebrać 7450 talenciaków, które wymieniliśmy na następujące nagrody: dwie szafki z klockami – dla oddziału przedszkolnego (zerówka) oraz świetlicy szkolnej, zestawy klocków edukacyjnych oraz gier planszowych a także emocjomierz. Dziękujemy!

Dzień Tabliczki Mnożenia

17.11.2023 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia, pod hasłem: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Podczas lekcji matematyki odbyły się quizy wyłaniające Klasowych
Mistrzów Tabliczki Mnożenia. Nie zabrakło też ciekawych zadań związanych z tym tematem.
Na przerwach uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia poprzez udział
w krótkim teście, prowadzonym przez uczniów klas 5 i 6. Odbył się również konkurs "Matematyczne Rymowanki", którego wyniki poznamy niebawem.

Nasza reprezentacja podczas
VI Międzyszkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej

W tym roku była rekordowa liczba uczestników. Wielkie brawa dla naszych uczniów:
Anastazja kl.1a, Oliwia kl.2b, Natalia kl.4a, Kornel kl.5b, Misia kl.6a, Kornelia kl.8a. 
Dla niektórych był to pierwszy publiczny występ solowy.

 Wielkie gratulacje za zajęcie wyróżnienia w swoich kategoriach dla:
Natalii Kur kl. 4a
Oliwii Szreder kl. 2b

 oraz za zajęcie I miejsca:
Kornel Lesner kl. 5b

Życzymy dalszych sukcesów:)

Zajęcia sportowe świetlicy szkolnej 

Kreatywne zajęcia świetlicowe

15.11.2023 r. dzieci świetlicowe projektowały geometryczne kształty i spirale z efektem 3D.

SZKOLNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości. Uczniowie mogli obejrzeć występ swoich rówieśników, który prezentowali dzień wcześniej na powiatowo-miejskich obchodach. 
Następnie o godzinie 11:00  wspólnie odśpiewalismy Hymn Polski, ponieważ nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji Niepodległa do Hymnu. W ten sposób wspólnie upamiętniliśmy  105. rocznicę odzyskania niepodległości.#niepodlegladohymnu#
Na holu umieszczone zostały plakaty wykonane przez poszczególne klasy, na których widnieją informację o znanych Polakach. 
 Nad salą 101 został powieszony przepiękny obraz naszej pani od plastyki, artystki - Aleksandry Spanowicz. Przedstawia on te postacie, które pojawiły się w tegorocznym przedstawieniu. 
Filmik z odśpiewania hymnu znajdu się na Facebooku naszej szkoły: 

POWIATOWO-MIEJSKIE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Za nami  obchody Święta Niepodległości w naszej szkole. Uczniowie w piękny i niezwykle kreatywny sposób upamiętnili 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku, nasza uroczystość miała formułę znanego programu "Mam talent".  Na scenie można było zobaczyć prawdziwe polskie talenty z różnych epok. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Nie zabrakło również  muzycznego akcentu w wykonaniu  Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wejherowie.

NIEPODLEGŁA DO HYMNU

Nasza szkoła przystąpiła do 6. edycji akcji „Niepodległa do Hymnu”. W piątek 10 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości, po którym wszyscy odśpiewaliśmy Hymn Państwowy- 2 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób uczciliśmy wspólnie kolejną, 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości!

ŚWIAT ORIGAMI

Niedawno odbył się szkolny konkurs o tematyce origami "Świat Origami". Uczniowie zaprezentowali swoje talenty w sztuce składania papieru. 1 miejsce zajęła Naomi Żebrowska z klasy 6B, dwa 2 miejsca zajęli Oliwier Ranachowski z 5D oraz Dorian Fularczyk z 3B, 3 miejsce zajęła Lucyna Browarczyk z 1D. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

Talenciaki 2023

Otrzymaliśmy pierwszą paczkę nagród w ramach akcji - Szkoły Pełne Talentów. Już nie możemy się doczekać kolejnych paczek.

Akcja Talenciaki powróciła!

Nasza szkoła dołączyła do projektu " Szkoły pełne talentów", który ma na celu dodatkowe zaopatrzenie szkół w pomoce dydaktyczne.W związku z tym, zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli do zbierania Talenciaków, które odbierzecie w Lidlu po dokonaniu zakupów.

Wycieczka do schroniska w Dąbrówce

6 października, w związku ze Światowym  Dniem  Zwierząt,  uczniowie  klasy  1b  gościli  w schronisku w  Dąbrówce.  Miejsce to, z jednej  strony, przytłacza  ilością  zwierząt  pozbawionych  własnego  domu  i kochającego człowieka przy boku, ale z drugiej, psy i koty zamieszkujące schronisko, mają tam bardzo dobrą opiekę, którą sprawują pracownicy oraz ludzie wielkiego serca - wolontariusze. Nadzieją napawa rownież fakt, że coraz więcej ludzi decyduje się na adopcję 🐶 i 🐈. Nasza szkolna społeczność także przyczyniła się do tego, aby wesprzeć schronisko. Zebrano dużą ilość karmy, ciepłych kocy oraz najpotrzebniejszych akcesoriów dla zwierząt. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie! 💚

Próbna ewakuacja na medal!

15 września w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja, która przebiegła sprawnie i bez komplikacji. 

Uroczystość odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego

W dniu 10 września (niedziela) uczniowie naszej szkoły, wchodzący w skład pocztu sztandarowego, wzięli udział w uroczystościach odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego, który odbył się na terenie Sanktuarium Pasyjnego w Wejherowie – Kalwarii.
  Uroczystość, która stała się wejherowską tradycją, zgromadziła licznych przedstawicieli środowisk samorządowych, uczniów i ich rodziców, a także nauczycieli. Tegoroczna homilia, którą wygłosił
do młodzieży ks. Adam Adamski w bezpośredni sposób traktowała o wadze podstawowych wartości chrześcijańskich, nieuleganiu mirażowi cywilizacji sukcesu i samorealizacji, a także o szacunku wobec życia.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024