Klasy IV

Rok szkolny 2022/2023

Moje pasje - warsztaty w klasie 4b

W klasie 4b - w trakcie Godziny Wychowawczej, w ramach realizacji cyklu zajęć pt.:"Moje pasje", jedna z uczennic- Kornelia z asystentką Wiktorią, przeprowadziła warsztaty dla uczniów klasy. Wszyscy mieli okazję wykonać własnoręcznie małe, kolorowe świeczki zapachowe. Obok świetnej zabawy, podczas takich aktywności rozwijane są również inne wartości jak: współpraca, pomoc, cierpliwość. Wszystkim się bardzo podobało. Dziękujemy Kornelii za przygotowanie takiej atrakcyjnej lekcji.
W klasie 4b - w trakcie Godziny Wychowawczej, w ramach realizacji cyklu zajęć pt.:"Moje pasje", jedna z uczennic- Kornelia z asystentką Wiktorią, przeprowadziła warsztaty dla uczniów klasy. Wszyscy mieli okazję wykonać własnoręcznie małe, kolorowe świeczki zapachowe. Obok świetnej zabawy, podczas takich aktywności rozwijane są również inne wartości jak: współpraca, pomoc, cierpliwość. Wszystkim się bardzo podobało. Dziękujemy Kornelii za przygotowanie takiej atrakcyjnej lekcji.

Wizyta klasy 4c w Ekofabryce.
 Niezapomniana chwila i cenna lekcja przyrody


Rok szkolny 2018/2019

Warsztaty komunikacyjne

W tym tygodniu przez kilka dni gościliśmy panią z Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej na warsztatach komunikacyjnych dla klas czwartych i piątych. Warsztaty były nardzo ciekawe, uczniowie dowiedzieli się mnóstwa rzeczy o różnych środkach transportu i zasadach podróżowania nimi.

Poznajemy zasady ruchu drogowego

Klasy czwarte wykonały na technice figurki Pana STOP, który pomoże w zapamiętaniu znaków.

Rok szkolny 2017/2018

Interaktywne Widowisko Telewizyjne - Lekcja języka polskiego inaczej 

16 stycznia w ramach lekcji języka polskiego pani Katarzyna Ciemięga zabrała klasy: IV a i IV b na warsztaty interaktywne pt. „Talent Show, czyli kulisy produkcji telewizyjnych”. Uczniowie przez aktywne uczestnictwo mogli zobaczyć jak pracuje reżyser, operator kamery i dźwięku oraz montażysta. Wybrani uczniowie stawili czoła pewnym wyzwaniom oraz pokazali swoje talenty wokalne, taneczne czy recytatorskie przed liczną publicznością. Poinformowano nas, że całe widowisko zostanie nagrane i zmontowane w jeden ogólny teledysk, a my dostaniemy go do wglądu. Już nie możemy się doczekać.

Warsztaty zdobienia bombek

W dniu 7 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty zdobienia szklanych bombek.
Brała w nich udział także klasa IVe. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością,bombki wyszły piekne.

Wizytaw Pałacu Przebendowskich

W poniedziałek 4 grudnia klasa IVe z paniami Marią Baranowską i Karoliną Świechowską odwiedziła Muzeum Piśmiennictwa w Wejherowie, gdzie po obejrzeniu zbiorów i wysłuchaniu ciekawych legend kaszubskich (m.in. o Stolemach) wzięła udział w warsztatach malowania na szkle. Powstało wiele pięknych dzieł o tematyce świątecznej, które dzieci postanowiły przeznaczyć na świąteczne prezenty dla najbliższych.

WYCIECZKA KLASY 4A I 4B

Dnia 30 listopada 2017 roku klasy 4a i 4b miło spędziły dzień w JumpCity w Rumi. Uczniowie uczestniczyli w lekcji wychowania fizycznego. Dzieci pod okiem trenera wykonywały różne ćwiczenia na trampolinach. Zmęczone, ale radosne wróciły do szkoły.

WYCIECZKA KLAS 4C I 4E DO JUMP CITY

W poniedziałek 13 listopada klasy IV c i IV e naszej szkoły pod opieką wychowawczyń - p. Aleksandry Muzy i p. Marii Baranowskiej (i przy wydatnej pomocy dwóch mam ) wybrały się na wycieczkę do Parku Trampolin JUMPCity w Rumi, gdzie pod okiem trenera uczestniczyły w tzw. lekcji w-f na trampolinach. Zabawy było co niemiara, humory dopisywały, dzieci wróciły bardzo zadowolone choć zmęczone i już dopytywały kiedy następna taka lekcja.

Rok szkolny 2016/2017

Wycieczka klas IV do Kalwarii Wejherowskiej

21 kwietnia klasy 4a, 4b i 4c odwiedzili Kalwarię Wejherowską. Spacerując wśród kapliczek Góry Oliwnej mieli okazję podziwiać „perłę architektury sakralnej północnej Polski”.  Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat Kalwarii za sprawą towarzyszącego im przewodnika. We  wnętrzach kapliczek podziwiali rzeźby i obrazy przedstawiające życie i cierpienie Jezusa Chrystusa. Podczas wycieczki  wykazywali duże zainteresowanie, zadawali wiele pytań, a także chętnie odpowiadali na pytania im zadawane. Obiecali panu przewodnikowi, że wrócą tu jeszcze, by wspólnie zobaczyć pozostałe kapliczki z Syjonu i Golgoty. 

Wycieczka klas IV do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

Dnia 10  marca 2017 r. klasy czwarte odwiedziły Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Podczas wycieczki  uczniowie wzięli udział w lekcjach  "Pogoda  bez  tajemnic" oraz "H2O łyk wiedzy".    W trakcie zajęć wszyscy samodzielnie przeprowadzali doświadczenia i eksperymenty z różnymi rodzajami cieczy, poznali właściwości wody oraz w jaki sposób można się ona zmieniać. Dowiedzieli się również jak nazywają się przedmioty służące do pomiaru poszczególnych zjawisk atmosferycznych oraz jak opisywać składniki pogody. Podczas wizyty w EXPERYMENCIE uczniowie mieli wiele okazji na efektywne przyswajanie wiedzy, zrozumienie otaczających nas procesów. Wszyscy z zaciekawieniem przeprowadzali ekserymenty. 

Rok szkolny 2015/2016

Wyjątkowa lekcja przyrody

Klasa Ic i IVc wraz z wychowawcami p.Mają Weiss i p. Mateuszem Woźniakiem spotkała się na wyjątkowej lekcji przyrody w ramach Klubu Małego Przyrodnika. Uczniowie klasy IV wcielili się w nauczycieli, podzielili się na grupy i przekazywali pierwszoklasistom ciekawostki oraz wiedzę przyrodniczą. Podsumowaniem akcji był wspólny piknik na terenie szkoły.

Wyjazd klasy IVa i IV b do gospodarstwa agroturystycznego

W maju 2016 r. klasy IV a i IV b wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego, w którym uczniowie piekli chleb, wykonywali zwierzątka z masy solnej i zapoznali się z regionem Kaszub.

Wyjazd klasy IVc i IV d do EDU-FUN

Dnia 16. 11. 2015 r. odbyła się wycieczka klasy IV c i IV d do Centrum Edukacyjnego EDU-FUN w Gdyni. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pt: „Zrób sam mydełko! - Warsztaty chemiczne” oraz przekonały się na własnej skórze, czy spotkanie z ciekłym azotem jest bezpieczne. Obydwie klasy z wypiekami na twarzy i wielkim zaciekawieniem brały udział w lekcjach. 

"Hotel Transylwania 2" bawi i uczy

Dnia 7.11. 2015 r. uczniowie klasy IVc i klasy IVd w ramach zajęć koła " Na tropach zdrowego stylu życia"  spotkali się w Filharmonii Kaszubskiej Wejherowskiego Centrum Kultury na seansie filmowym pt: "Hotel Transylwania 2". Wycieczce towarzyszyło sporo śmiechu oraz zaciśniania relacji koleżeńskich.

Uczniowie, w czasie trwania seansu wynieśli wiele ważnych przesłań m.in: istotność współpracy, prawdomówności, szczerości i zaufania w relacjach z drugim człowiekiem. Uczniowie zrozumieli, że ważne jest poszanowanie drugiej osoby oraz wsparcie jakie mogą zaoferować drugiemu człowiekowi. 

Bardzo cieszymy się z faktu, że nie tylko uczniowie bardzo dobrze się bawili, lecz również wynieśli z seansu kilka życiowych lekcji. 

Zamiast cukierków, batonów i chipsów: owoce i warzywa

Jak można przygotować potrawy, aby były pełnowartościowym posiłkiem? Taki dylemat mieli uczniowie z klasy IVc i IVd  naszej szkoły. Dzieci zastanawiały się na czym polega prawidłowe odżywianie i dlaczego spożywanie owoców i warzyw jest tak ważne w okresie jesiennym.

Dnia 16.10.2015r. odbyły się zajęcia promujące zdrowy styl życia. Celem spotkania była długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych uczniów poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w  codziennej diecie, na etapie na którym kształtują się nawyki żywieniowe oraz propagowanie zdrowego odżywiania i stylu życia.
Ważne było, aby uczniowie zrozumieli, że warzywa i owoce są niezbędne w diecie jako źródło cennych witamin (nie tylko wit.C), błonnika pokarmowego i składników mineralnych.

Uczniowie przygotowali sałatki z:

- świeżych owoców (jabłek, bananów, pomarańczy, mandarynek, awokado),
- owoców z puszki (ananasa, brzoskwini),
- warzyw (marchewki, ogórka, rzodkiewki, selera, pomidorów)

Dzieci przed przystąpieniem do pracy pamiętali o zasadach higieny podczas przygotowania posiłku oraz o bezpiecznym posługiwaniu się nożem.

Ponad godzinę trwało obieranie, krojenie, tarkowanie i mieszanie. Kiedy sałatki i surówki były gotowe każdy zespół zaprezentował swoje ,,dzieło”. Odbyła się degustacja. Można było spróbować wszystkich ,,pyszności”. Niektórzy uczniowie zabrali przygotowane posiłki do domu, aby pokazać samodzielnie przygotowne sałatki owocowe rodzicom.


Na kolejnych zajęciach uczniowie wykonają prace plastyczne promujące zdrowy styl życia.

Wycieczka do Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej

Dnia 09.10.2015r. uczniowie klasy IVc i klasy IVd, którzy aktywnie uczestniczą w życiu szkoły, odbyli wycieczkę do Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej Filii w Wejherowie. Towarzyszył uczniom p. Mateusz Woźniak, nauczyciel przyrody, który sprawuje pieczę nad rozwojem pasji i gospodarowaniem wolnym czasem wśród uczniów. Dzięki uprzejmości Pań Nauczycielek-Bibliotekarek, uczniowie mogli zapoznać się z funkcjonowaniem biblioteki, sposobami katologowania książek i czasopism, zagłębić się w alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu oraz poszerzyć swoją wiedzę odnośnie znajomości literatury i pracy bibliotekarzy. Uczniowie bardzo chętnie zadawli pytania i z wielką uwagą wsłuchiwali się w szczegóły wypowiedzi prezentowanej przez p. Bibliotekarz. W celu uwiecznienia spotkania, młodzi odkrywcy wykonali rysunki postaci ostatnio czytanych książek. Pojawiły się rysunki m.in z: "Akademii Pana Kleksa", "Pustyni i Puszczy" ale również niesłychanie wielkie dinozaury, czy też "Pszółka Mela". Niestety nie wszystkim udało się dokończyć rysunki w czasie, by było można je zawiesić w bibliotece. Uczniowie jednak wiedzą, że mogą dokończyć swoje prace w domu, gdyż na pewno klasy IV odwiedzą bliotekę ponownie. Chłopcy i dziewczyny, wyrazili wielką chęć wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną Filia w Wejherowie, z okazji trwającego Roku Matematyki na Pomorzu. Uczniowie mają za zadnie wymyślenie hasła matematycznego. Wszyscy podejmą się tego zadania. 
Klasy IV uznały wycieczkę za udaną i dostarczającą wielu informacji poszerzających ich wiedzę. Niektórzy z nich mieli okazję razem z p. Bibliotekarz przeszukiwać zbiory książek w celu znalezienia danej literaury, dzięki czemu poszerzyli swoje umiejętności. Dziękujęmy za miło spędzony czas w bibliotece i na pewno skorzystamy z kolejnej oferty edukacyjnej :)


Rok szkolny 2014/2015


Wycieczka do Leśniczówki

24.09.2014 roku uczniowie klas czwartych wzięli udział w wycieczce integracyjnej do Leśniczówki
Paraszynek (Bożepole Małe). Celem wyjazdu była integracja klasy na początku roku szkolnego.
Składamy serdecznie podziękowania dla Pana leśniczego Leszka Piankowskiego za wszelką pomoc
i miłe przyjęcie.

Rok szkolny 2016/2017


Rok szkolny 2015/2016