Szkoła Podstawowa nr 5 KLASY I-III

Rok szkolny 2023/2024

Poznajemy specyfikę zawodów: adwokata, radcy prawnego, prokuratora i sędziego

W piątek 26.04.2024r. "Klasa Sowy"(Ia) gościła mamę naszej koleżanki Oli, Panią Ewę Makowską, która jest radcą prawnym. Pani Ewa przybliżyła nam specyfikę zawodów: adwokata, radcy prawnego, prokuratora i sędziego. Przeczytała nam również bajkę "O Misiu Adwokacie i jego leśnych przyjaciołach". Omówiliśmy też nasze prawa i obowiązki zawarte w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Każdy z nas przymierzył togę, a nasza Pani Beata Frąckowiak powiedziała, że każdemu w niej do twarzy i wystarczy się dobrze uczyć, a możemy też taką mieć na własność. No cóż, Sówki są bardzo ambitne, więc z zapałem bierzemy się do nauki!. 🦉😊🤗

Lekcja muzyczna w klasach 1-3 

Prace dzieci z klasy 1 b 

Dbajmy o naszą planetę Ziemię

22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy 1d z wychowawcą przygotowali przedstawienie pt. Dbajmy o naszą planetę Ziemię. W ten sposób przypomnieli zasady mówiące o tym jak dbać o naszą Ziemię nie tylko od święta, ale na co dzień. Dbajmy o naszą planetę, bo jest naszym wspólnym domem! Z okazji Dnia Ziemi odbył się również konkurs ekologiczno – plastyczny dla klas 0 – 3. Oto wyniki konkursu:
I miejsce - Tymoteusz Fularczyk,
II miejsce – Dorian Fularczyk
III miejsce – Ksawery Kostuch
Wyróżnienia: Karolina Rzeppa i Oliwier Runtz.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za wykonanie ciekawych prac.

Prezentacja o pracy rolnika 🚜

Bruno- nasz uczeń opowiedział nam dzisiaj na czym polega praca rolnika 🚜
 Dziękujemy za piękną prezentację 😊

Ptaki wokół nas

Klasa 1c uczestniczyła w lekcji przyrodniczej pt. Ptaki wokół nas w Parku Miejskim w Wejherowie 🦅🦆🦢. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów o naszych skrzydlatych przyjaciołach. Wesoły dzień zakończyliśmy aktywnie na placu zabaw 😁.

Omawiamy lekturę

Klasa 3c podczas omawiania lektury pt.”Doktor Dolittle i jego zwierzęta” pracowała w grupach tworząc plakaty bohaterów lektury. Każda grupa odważnie i z uśmiechem na twarzy prezentowała swoje prace 😀

Uczniowie klasy 1b gotowi na marsz 🐸

POWITANIE WIOSNY

Uczniowie klasy 2b przywitały Panią Wiosnę wspaniałym przedstawieniem pt. Z ŻYCIA BOCIANA.

Dzień Tosta w klasie I a

29.02.2024r. nasza " Klasa Sowy"(I a) rozpoczęła zajęcia w Sówkowej Szkole Zdrowego Odżywiania 🧑‍🍳🦉. Poznaliśmy piramidę żywienia i omówiliśmy zasady zdrowego stylu życia. Na koniec świętowaliśmy Dzień Tosta. Było pyyysznie 🥪!

Zdrowo i kolorowo

We wtorek 27 lutego klasa 1d uczestniczyła w zajęciach z edukacji zdrowotnej pod hasłem Zdrowo i kolorowo. Zapoznaliśmy się z piramidą zdrowego żywienia, zwróciliśmy uwagę na wartości odżywcze warzyw i owoców oraz przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego stylu życia. Następnie w grupach tworzyliśmy piramidy żywieniowe oraz układaliśmy jadłospisy dobierając wartościowe produkty. Razem z panią Olą zachęcamy wszystkie dzieci do zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej!

Spotkanie Sówek z kl.I a z funkcjonariuszami EkoPatrolu ze Straży Miejskiej w Wejherowie 🤗🦉

KLASOWE WYZWANIE RYSUNKOWE

Nasza "Klasa Sowy" (I a) w tym roku szkolnym już po raz drugi wzięła udział w ogłoszonym przez naszą panią Beatę Frąckowiak klasowym wyzwaniu rysunkowym. Tym razem były to " Rysunkowe ferie" z serii "Rysunek krok po kroku". Chętne Sówki rysowały każdego dnia ferii i stworzyły w zeszytach galerię złożoną z 14 rysunków. Znowu było przy tym wiele zabawy i rozwijania talentów 🤗. Już nie możemy się doczekać następnych wyzwań 🦉😃

Lekcja muzyczna w klasach 0-3 🎹🎶🎵

💗 WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE  💗

💝💗❣️ Walentynkowa poczta - miła zabawa przyjacielska, ale i okazja do wysłania swojemu wielbicielowi anonimowe pozdrowienia 💞 🤗 Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim za tą zabawę i za przestrzeganie zasad 🙂

Klasa 3c integrowała się po feriach 👍😁

Akcja Bezpieczne Ferie 

Uczniowie klasy 1d, wraz z wychowawcą ułożyli i omówili kodeks bezpiecznych zabaw zimowych.  Klasa 2c podsumowała wiadomości zdobyte podczas ostatnich zajęć tworząc w grupach mapy myśli - plakaty. "Klasa Sowy" ( I a) omawiała bezpieczne zachowania w czasie ferii, ale też "wyczarowywała" śnieżną aurę 😃. Mamy nadzieję, że takie widoki będą nam towarzyszyły w nadchodzących dwóch tygodniach. Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych ferii zimowych.

Miś marzy skrycie o przyjacielu celebrycie. 

Zabawa karnawałowa dzieci z SP 5

"Zaczarowana zagroda"

22 - 24 stycznia uczniowie klas drugich poznali bohaterów książki pt. "Zaczarowana zagroda". Poszerzyli również wiadomości o biegunie północnym i południowym. A na podsumowaniu zajęć wykonali iglo z kostek cukru i lapbooki o Innuitach.

Nasi przodkowie

W tym tygodniu klasa 1d udała się w sentymentalną podróż do naszych przodków za pomocą pamiątek rodzinnych. Każdy z nas wykonał album naszej rodziny. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że rodzina to największy skarb jaki posiadamy.

Z życzeniami dla Babć i Dziadków 

Piosenka dla Babć i Dziadków przygotowana przez uczniów "Klasy Sowy" (I a). 
Wszystkim Seniorom życzymy zdrowia, spokoju i miłości najbliższych 🌹❤️

Przygotowania Sówek z klasy I a do Dnia Babci i Dziadka 

Zmagania klasy 2b z ortografią i gramatyką

Klasy 1b, 1c oraz uczniowie w świetlicy przygotowali przepiękne laurki dla babci i dziadka
 dla fundacji Iskierka Miłości ❤️ 

Klasa 2c w EduFun Reda - warsztaty tworzenia kredek

SUSZARNIA

Klasa IIc podsumowała pierwszy semestr nauki. Ćwiczyliśmy umiejętność współpracy, oceny i samooceny. W grupach zastanawialiśmy się czego nauczyliśmy się w pierwszym semestrze, wypisywaliśmy nasze sukcesy i propozycje zmian. W drugiej części zajęć prezentowaliśmy nasze pomysły.

Jeszcze w świątecznym nastroju 

Nasza "Klasa Sowy" (I a) w tym roku odliczała dni w okresie przedświątecznym, rysując codziennie w szkole (w weekendy w domach) innego skrzata w specjalnych "Adwentowych zeszytach". Było przy tym wiele zabawy i nabywania nowych umiejętności. Niejedna Sówka odkryła swoje talenty! Nasza Pani, Beata Frąckowiak była z naszych dzieł bardzo dumna. Te zeszyty z 24 pięknymi adwentowymi skrzatami towarzyszyły nam podczas tych i będą towarzyszyć podczas kolejnych świąt, kiedy będziemy je z radością prezentować naszym rodzinom 🧑‍🎄🎄🦉🤗.

CIEKAWA LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

W czasie lekcji dzieci się nudzą? Na pewno nie w naszej szkole. Klasa 1c oraz 2c podczas lekcji wf zaprezentowała, jak można fajnie ćwiczyć i bawić się. Na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie wypracowują kompetencje miękkie - uczą się zgodnej współpracy w grupie i wypracowują rozwiązania pozwalające osiągnąć zamierzony cel.

"Klasy Sowy" nawiązała kontakt z uczniami z Hondurasu

Uczniowie z "Klasy Sowy" zawsze byli ciekawi świata, dlatego też nawiązali kontakt z uczniami ze szkoły podstawowej z miejscowości Cofradia w Hondurasie. Było to możliwe dzięki wejherowiance, pani Antoninie Papierowskiej , która uczy tam drugą klasę w ramach wolontariatu. Właśnie z tą klasą wymieniamy informacje na temat naszych miejscowości, szkół, klimatu czy też zwyczajów. Przesłaliśmy im m.in zdjęcia naszej zimy, której u nich nigdy nie ma ☃️😊. Natomiast okazało się, że przygotowania w szkołach do świąt Bożego Narodzenia są do siebie bardzo podobne 🎄🧑‍🎄🤗. Zwyczaje związanie z obchodzeniem świąt też zbliżone, ale tradycyjne dania świateczne są zupełnie inne. Już nie możemy się doczekać kiedy spotkamy się z panią Tonią i będziemy mogli wypytać o naszych honduraskich rówieśników 🌍🦉🤗

Matematyka na kartce świątecznej

Klasy 2a i 2c biorą w udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym - Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki. Projekt pokazuje zastosowanie matematyki w codziennym życiu. Przed świętami klasy zakończyły moduł - Matematyka na kartce świątecznej. Zdobyły wiedzę z zakresu geometrii a także wykorzystały ją w praktyce.

Uczniowie klasy 1b wysłali do Rodziców samodzielnie przygotowane kartki ze świątecznymi życzeniami 🎄🌠


Przygotowania do świąt w "Klasie Sowy" (Ia) 


Mistrz Czekolady

Klasa 2a spędziła wspaniały czas na zabawie w cukierników. Zajęcia w czekoladowym autobusie pozwoliły nam poznać historię czekolady, techniki jej przygotowania oraz wykorzystania. Zajęcia sprawiły nam dużo radości, pobudziły wyobraźnię i zachęciły stworzenia wymarzonej tabliczki czekolady. Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom : „Mistrza Czekolady” a swoje czekoladowe wyroby zabraliśmy do domu.

"Jingle bells" w klasach 2

🎶 klasy 2 ostatnio uczyły się na dzwonkach (cymbałkach) grać znaną melodię "Jingle bells", czyli "Pada śnieg" i dziś próbowali przełożyć tę poznaną melodię na klawiaturę pianina🎹🎹 
Wszyscy sobie świetnie poradzili.

Świąteczne warsztaty florystyczne w "Klasie Sowy" (I a)


Konkurs plastyczny pt. Mój miś 

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia odbył się konkurs plastyczny pt. Mój miś dla uczniów
 klas 0 – 3. Wszystkie prace były ciekawe i pięknie wykonane, ale musieliśmy wybrać zwycięzców:
I miejsce zdobyli: Maja Piotrowska i Alicja Ścirka
II miejsce: Lucyna Browarczyk i Malwina Gutjehir
III miejsce: Maciej Grala i Tymon Trawiński
Wyróżnienia: Lena Wyrazik, Pola Romańska, Oliwia Szreder, Miłosz Weiss oraz Hanna Zadrożna. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

Bo każdy kocha misie 

24.11.2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klas 0 - 3 uczestniczyli w teleturnieju sportowym oraz wykazali się znajomością wiedzy na temat misiów. Odwiedził nas również miś Teddy Eddy ze szkoły językowej TellMore. Było dużo radości i zabawy. Klasa 1d gościła misia Mikołaja, który będzie odwiedzał domy swoich nowych przyjaciół. Dzieci mają za zadanie zaopiekować się misiem i narysować obrazek przedstawiający jak spędziły dzień z misiem. W ten sposób stworzymy pamiętnik przygód misia Mikołaja.

Detektyw Pozytywka w klasach II

W minionym tygodniu w klasach drugich za sprawą naszej lektury Detektyw Pozytywka powstała agencja detektywistyczna "Różowe Okulary". Śledziliśmy przezabawne przygody detektywa i wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki. Przez ten czas mogliśmy się poczuć jak prawdziwi bohaterowie książki Grzegorza Kasdepke.

Niesamowity świat higieny jamy ustnej w klasach IIA i IIC


Plastusiowy przyjaciel (I c)

Klasa 1c zainspirowana lekturą pt. "Plastusiowy Pamiętnik". Wykonała swoich plastusiowych przyjaciół.

Wyjątkowy gość w "Klasie Sowy" (I a)

Nasza "Klasa Sowy"(Ia) dzisiaj gościła klasę II c, która przekazała nam swoją maskotkę PLASTUSIA, "wyczarowaną" przez ich wychowawczynię p. Maję Weiss. Nasza p. Beata Frąckowiak opowiedziała nam jego dotychczasowe przygody, a my, od 20 listopada będziemy zapraszać Plastusia do naszych domów, aby pisały się jego kolejne dzieje. Już nie możemy się doczekać ! 

Biało - czerwone eksperymenty w "Klasie Sowy" (I a)

Dziękujemy pani Oldze Śliwińskiej i starszym Sówkom, Matyldzie oraz Wojtkowi, za tak fantastyczne wprowadzenie do świata nauki.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 0-III

Klasa 1c z okazji Święta Niepodległości wykonała godło Polski.
 W 0 b dzieci namalowały jeden z Symboli Narodowych- falagę Polski. 

DZIEŃ DYNI

Klasy 0-3 obchodziły 31.10.2023 r. Dzień Dyni. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek o dyniach, sprawdzili co kryje w środku i posmakowali ciasta z dyni . Było wesoło i kolorowo.

Międzynarodowy projekt edukacyjny
Czytam z klasą lekturki spod chmurki

Klasy II A i II C biorą udział w tegorocznej edycji projektu czytelniczego odbywającego się pod hasłem: Na tropach dobroczynności.

Lekcja muzyki w kl. 0-3- obeznanie z klarnetem i akordeonem

Klasa 1a i 1c  na spektaklu Teatru Tęcza ze Słupska pt. "Pan Kuleczka" 

Klasa 1a i 1c wybrały się do Filharmonii Wejherowskiej na spektakl Teatru Tęcza ze Słupska pt. "Pan Kuleczka" 

APEL - BIEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

20 padziernika w naszej szkole, odbył się bardzo ważny apel dla uczniów klas I - III dotyczący bezpieczeństwa w szkole i w drodze do szkoły. 
Teraz już wszystkie dzieci będą wiedziały jak właściwie się zachowywać 😃 

Trzymamy za nie kciuki!!

Zajęcia kodowania

17.10.2023 r. klasy 1c i 2a uczestniczyły w zajęciach kodowania w ramach Codeweek 2023.

Klasy Oa i 1c na pokazowej lekcji języka angielskiego

Uczniowie klas 0a i 1c wzięli udział w pokazowej lekcji języka angielskiego w szkole językowej TellMore.

Uczniowie klas 0-III korzystają z darów jesieni

Jesienne ZIELNIKI w klasie IIC 

Kamishibajki świętują "Noc bibliotek"

W sobotę, 7.10.2023 roku, nasze szkolne Kamishibajki ze swoją opiekunką p. Beatą Frąckowiak, wybrały się do Miejskiej Biblioteki w Wejherowie świętować "Noc bibliotek". Głównym punktem było spotkanie z grupą miłośników Japonii "Waku Waku" z Trójmiasta i ciekawe "Warsztaty z Japonią". Było to pierwsze z kilku zaplanowanych spotkań, a tematem tego była Teru-teru-bōzu (jap. てるてる坊主, 照る照る坊主) – mała, ręcznie robiona lalka, wykonana z papieru lub tkaniny, którą Japończycy wieszają np. pod okapem. Ten amulet ma ponoć moc sprowadzania dobrej pogody i zapobiegania deszczowym dniom. Zrobiliśmy ich naprawdę dużo, więc deszcz nie powinien padać, chyba że ... powiesimy je odwrotnie 🙃😃. Dziękujemy p. dyrektor Ewelinie Magdziarczyk - Plebanek za wspieranie naszych zainteresowań 🌹🌻🌹

UROCZYSTE PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

4 października w naszej szkole odbyło się Uroczyste pasowanie klas pierwszych na ucznia. Najważniejszą jej częścią, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor. Ceremonię ślubowania swoją obecnością uświetnili Rodzice uczniów, a także Zastępca Prezydenta Miasta Pan Arkadiusz Kraszkiewicz. Wszystkim pierwszoklasistom, w tak ważnym dla nich dniu, życzymy wielu sukcesów na nowej drodze wypełniania szkonych obowiązków .

III miejsce w PUCHARZE POLSKI PZCH 

Nasza zdolna uczennica Zofia Mazurkiewicz z klasy 3c zajęła III miejsce w PUCHARZE POLSKI PZCH (Polski związek cheerleadingu) Błonie 2023 

Wycieczka do Gdańska klasy 2a i 2c

Uczniowie klas drugich odbyli spacer szlakiem legend gdańskich. Pan Tomasz nasz przewodnik zapoznał nasz z legendami i anegdotami związanymi z Gdańskiem. Mieliśmy okazję zobaczyć m.in. kościół Mariacki oraz Muzeum Bursztynu.

DZIEŃ SERCA


DZIEŃ CHŁOPAKA

30.09.2023 każda klasa spędziła na swój sposób. Pomysłów nie brakowało. Dziewczynki wraz
 z wychowawcami przygotowały ciekawe upominki dla kolegów z klasy.
 W klasie 0b- odbyły się "Warsztaty z Lego". Odlotowy Dzień Chłopaka miała "Klasa Sowy" (Ia)- chłopcy wzięli udział w „kosmicznej sesji zdjęciowej”. 
Klasa 8b Dzień Chłopaka świętowała bardzo aktywnie. Najpierw uczniowie zmierzyli się z mobilną grą miejską „Rose’s Adwenture”, potem były upominki, integracja i spacer.
 Dzieci kochają majsterkować, a samoloty mogą budować również dziewczyny, dlatego z okazji „Dnia Chłopaka” w kasie 1b odbyły się Warsztaty modelarskie. 

Klasa Sowy (I a) na pokazie ZUMBY dla klas O- III

Aktywna lekcja przyrody klasy 3a w Parku Miejskim w Wejherowie


Lekcje przyrody w terenie

22 września klasy II wybrały się na lekcję przyrody do lasu. 

Wycieczka "Klasy Sowy"(Ia) do ogrodów działkowych

Nasza "Klasa Sowy"(Ia) w ostatni dzień lata wyruszyla do ogródków działkowych na poszukiwanie śladów jesieni. Wśród jesiennych darów podziwialiśmy dorodne jabłka i pigwy, a także grządki pełne pięknych, zdrowych warzyw. Rozmawialiśmy z Działkowcami o jesiennych pracach i degustowaliśmy podarowane nam pyszne maliny. Wszystkim życzymy pięknej, słonecznej złotej jesieni 🌻☀️🍁🕸️

Potwornie Fajna Gramatyka w klasie 2C

Dzisiaj do naszej klasy zawitał sympatyczny stworek i zaprezentował nam rzeczowniki. Nauka z nim okazała się potwornie fajna. Czekamy z niecierpliwością na kolejne stworki...🙂

Rok szkolny 2022/2023

Dzień Rodziny w klasach 0a i 3a

Przedstawienie klasy 1b

W ramach akcji KLIMATycznie w Wejherowie klasa 1b wystawiła przedstawienie o treści ekologicznej pt. Jaś i Małgosia

Kamishibajki z wizytą w przedszkolu "Kraina Kubusia Puchatka" 

W piątek, 2 czerwca 2023 r. członkinie Szkolnego Klubu Miłośników Kamishibai "IKAYA" z opiekunką Panią Beatą Frąckowiak wybrały się do przedszkola "Kraina Kubusia Puchatka" w Wejherowie na spotkanie z dziećmi, aby przybliżyć im świat japońskich Kamishibajów. Przedstawiły im stworzoną przez siebie opowieść pt. "Kosmiczna przyjaźń" i zaśpiewały piosenkę o Japonii. Przedszkolaki z zapartym tchem słuchały, potem pięknie odpowiadały na pytania i rozwiązywały zagadki. W nagrodę otrzymały kolorowanki. Brawom i pochwałom nie było końca, więc Kamishibajki wróciły do szkoły dumne ze swojej pracy i wielkimi planami na przyszłość 😃!

Program edukacyjnym "Akademia Bezpiecznego Puchatka"

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w programie edukacyjnym "Akademia Bezpiecznego Puchatka". Poszerzyli wiadomości o bezpieczeństwie: na drodze w domu, szkole oraz w Interniecie.

Szkolny recytatorski konkurs "Trudne wierszyki łamiące języki" 

W poniedziałek (08.05.2023r.) w ramach eliminacji do etapu powiatowego odbyl sie Szkolny recytatorski konkurs "Trudne wierszyki łamiące języki" dla klas 1-3 SP. 
Po wysłuchaniu recytatorów, jury w składzie: p. Kamila Dempc, p. Bogusława Polak- Dyszewska,
 p. Izabela Karwowska oraz p. Katarzyna Ciemięga, ogłosiło następujące wyniki.

W kategorii klas 1-2 :
1 miejsce zdobyła:  Zofia Kluz ucz. kl. 2b;
2 miejsce zdobyła: Liliana Labuda ucz. kl. 2a.

W kategorii klas 3:
1 mijesce zdobył: Julian Szwałek ucz. kl. 3d;
2 miejce zdobyła: Natalia Kur ucz. kl. 3a;
3 miejce zdobyla: Zofia Jadach ucz. kl. 3d.

GRATULUJEMY!

Wszystkim recytatorom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i chęć udziału w konkursie.

Turniej o zdrowiu dla klas I-III

Turniej sportowy - "Żabie wygibasy"

Klasy I brały udział w turnieju sportowym "Żabie wygibasy" zorganizowanym w ramach programu szkolnego "W świecie żab".

Szkolny Klub Miłośników Kamishibai "IKAYA"

W piątek, 21. kwietnia 2023 r. członkinie Szkolnego Klubu Miłośników Kamishibai "IKAYA" z opiekunką Beatą Frąckowiak wybrały się do SOPOTEKI w Sopocie na spotkanie z opowieściami Kamishibai.Ludowe bajki kraju kwitnącej wiśni przybliżała japońska native speakerka, która sama przygotowała plansze z ilustracjami wykorzystywanymi do przedstawienia. Wydarzenie odbyło się w języku japońskim i było tłumaczone na język polski. Wrażeń było co nie miara, tym bardziej, że nasze Kamishibajki też mogły się wykazać swoimi umiejętnościami, czym całkowicie zaskoczyły p. Yuki Mizunagę i wzbudziły zachwyt zebranej publiczności. Po wszystkich spotkaniowych atrakcjach był czas na odwiedzenie pomnika niedźwiadka Wojtka z lektury szkolnej i obejrzenie pięknego Sopotu. Wow, ale to było cudowne popołudnie w dobrym towarzystwie p. Eweliny Magdziarczyk-Plebanek, p. Pauliny Gierałtowskiej i p. Uliany Hendiny

Kosmiczna podróż z Mikołajem Kopernikiem

Rozdanie nagród dla klas I-III w konkursie - Kosmiczna podróż z Mikołajem Kopernikiem. Każdy laureat poza nagrodą rzeczową otrzymał pamiątkową gwiazdę wykonaną na szkolnej drukarce 3D. Sprzęt zakupiony z programu #laboratoria przyszłości.

Dzień Gier Planszowych10.10.2022r.


Przedstawienie dla klas 0-3 przygotowane przez kl. 2b
pt. "Zdrowy Czerwony Kapturek".


Światowy Dzień Jabłka w klasie Sowy


Portrety uczniów klas I

Uczniowie klas I wykonali portrety, które można odnaleźć na szkolnym facebooku.

Zajęcia w bibliotece

W poniedziałek 19.09.2022 r. odbyło się powakacyjne spotkanie w bibliotece miejskiej w Wejherowie z grupą uczennic Szkoła Podstawowa nr 5 im. Fryderyka Chopina w Wejherowie (pod opieką Pani Beata Frąckowiak) tworzącą swój własny teatrzyk Kamishibai. Projekt zmierza ku końcowi. Dziewczynki pracowicie kończyły karty z ilustracjami, Ala dokończyła opowieść, której zdania pojawią się z tyłu tworzonych kart. Powstała też piękna plansza Układu Słonecznego, która będzie uzupełnieniem teatrzyku. Poszukujemy jeszcze tytułu, ale przy tak kreatywnej grupie, na pewno niedługo się jakiś znajdzie 🙂Dziękujemy za kolejne, owocne, spotkanie!

Rok szkolny 2021/2022


Dzień Wszystkich Świętych 

Z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych klasy III a i III b zapaliły znicze i uczciły pamięć tych, którzy zginęli w Lasach Piaśnickich. W otoczeniu przepięknej jesiennej aury dzieci miały możliwość poznania smutnej historii tego miejsca.

Dumne i szczęśliwe Sówki 


Oto fotorelacja z naszej akcji " Kartka dla seniora"."Klasa Sowy" (teraz II b od lat, co roku przygotowuje jakiś cieszący serce uczynek bożonarodzeniowy). Już drugi rok, to współpraca z Villa Senior w Rumi. Teraz, widząc radość seniorów już możemy zacząć świętowanie. Życzymy wszystkim równie radosnych świąt 🎅🌲😃

Spektakl pt."Dusza lasu"

Klasy 1-3 SP na wystawie o najważniejszych zagrożeniach naszego klimatu i środowiska. Uczniowie zachwyceni pracami, które zainspirowały je  do działania na rzecz planety Ziemi. Każda z klas uczestniczyła również w spektaklu pt. DUSZA LASU.

Zrowo i kolorowo! Moc owoców!

23 września klasa 1b wykonała podczas zajęć owocowe szaszłyki. Dzieci dobrze znają owoce
oraz wotiny , które są ważne dla naszego zdrowia. Każdy wykonał smakowite szaszłyki.

 Zachęcamy do wykonania samemu wszystkich uczniów naszej szkoły. To super pyszna zabawa!

OŚRODEK EDUKACJI PRZYRODNICZO-LEŚNEJ "MUZA"

Dnia 27 września klasa 1b uczestniczyła w wycieczce do Nadleśnictwa MUZA. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się leśnik. Jak dbać o zwierzęta leśne. Również brały udział w warsztatach podczas, których wykonały świeczki z naturalnego wosku.

Zajęcia o życiu pszczoły z Panią Renata Gałczyńską

28 września klasa 1b uczestniczyła w zajęciach pt. ,,Życie pszczół". Dzieci dowiedziały się jak wygląda ul. Kto jest w nim najważniejszy. Zobaczyły narzędzia potrzebne do wydobycia miodu oraz proces jak powstaje za nim trafi na nasz stół. Zapoznały się też z pracą pszczelarza i przymierzyly jego strój. 

Z wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie

19 października klasa 1b uczestniczyła w warsztatach pt. ,,Zaczarowana kraina" organizowanych przez Bibliotekę Miejską w Wejherowie. Wczasie warsztatów uczniowie przenieśli się w świat marzeń
i zaczarowanych bąbelków. Zajęcia prowadzone były przez Wróżkę i Czarownicę.

Wszystkim bardzo się podobało.

Jesienne zabawy w klasie 1b

Klasa 1b 25 października podczas zajęć, wykonała śliczne ludziki i zwierzątka z zebranych darów jesieni.

Rok szkolny 2020/2021


Klasowy Konkurs recytatorski w klasie III b


Konkurs recytatorski w klasie III c


SERDECZNA KARTKA - Ogólnopolski projekt edukacyjny

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym plastyczno- technicznym pt. „SERDECZNA KARTECZKA”.
Uczniowie klas : 1a, 1b, 1d, 2b, 2d, 3a, 3b, 3c oraz 3d wykonali
Serdeczne karteczki dla Pracowników Służb zaangażowanych w walkę z wirusem Sars-cov2.

Jeszcze raz dziękujemy za serce i wysiłek włożony w ratowanie ludzkich istnień❤️

https://www.youtube.com/watch?v=AzMATPyUF_I&feature=share 

SERDECZNA KARTKA uczniów "Klasy Sowy" (I b) dla dzielnych MEDYKÓW z wejherowskiego SOR-u.


Święto niepodległości w klasach 1- 3

Przygotowania "Klasy Sowy" (I b) do Święta Niepodległości

Śmieciowe stworki klasy Sowy


Dzień Kropki w klasie III d


Rok szkolny 2019/2020

„Klasa Sowy” (III a) świętuje „Barbórkę”

4.12.2019 w barbórkowe święto, nasza „Klasa Sowy” gościła p. Stefana Miziarskiego, górnika,
a prywatnie dziadka Natalki, który przyjechał do nas ze Śląska. Pan Stefan w fascynujący sposób opowiadał nam na temat swojej pracy pod ziemią. Dowiedzieliśmy się jak wygląda kopalnia i pracujące w niej maszyny oraz jakie niebezpieczeństwa czyhają na górników pod ziemią. Nasz Gość, ubrany
w strój galowy, wtajemniczył nas w symbolikę elementów munduru i kolorów pióropuszy na czako. Pan Stefan poczęstował nas m.in. prawdziwymi „Kopalniakami”, a naszej pani Beacie Frąckowiak podarował przepiękny, pamiątkowy kufel na …. wodę mineralną :D Dziękujemy Panie Stefanie z całego serca za cudowne spotkanie 

Wyciaczka "Klasy Sowy" 3a
Okręt ORP Gen. K. Pułaski


Rok szkolny 2018/2019Udział „Klasy Sowy” (II a) w
szkolnym „CRAZY WEEK” :)Popołudnie z planszówkami w „Klasie Sowy” (II a)
W środę, przed feriami zimowymi w „Klasie Sowy” (II a) spotkaliśmy się z rodzicami naszego kolegi Marka w ramach klasowego programu „Mój rodzic mój idol”. Państwo Alicja i Adrian Prylińscy przynieśli ze sobą wiele fantastycznych gier planowych, które na co dzień wypożyczają w gdyńskim lokalu „iGgramy w Lochu”. Mogliśmy pograć w wybrane przez siebie gry, a Goście cierpliwie tłumaczyli nam zasady. Potem rozmawialiśmy o wrażeniach i przeprowadziliśmy konkurs „Gra na medal”. Zdecydowanie na prowadzenie wysunęła się gra „KONCEPT KIDS - ZWIERZAKI”. To było naprawdę fascynujące popołudnie! Było ciekawiej niż przed komputerem czy telefonem bo … z przyjaciółmi :D. 

Język angielski w klasach I-III

Język angielski to przedmiot, na którym poznajemy mnóstwo zabaw językowych, piosenek, rymowanek i wyliczanek. W minionym miesiącu klasy pierwsze uczyły się części ciała i poznawały pięć zmysłów. Zawitał do nas głodny bałwanek, któremu podawaliśmy śnieg. Układaliśmy jak największą wieżę z kart obrazkowych i kubków oraz poznawaliśmy świat wokół nas za pomocą zmysłów. Klasy drugie poznawały pomieszczenia i przedmioty znajdujące się w domu. Szukaliśmy "złodzieja" świątecznych ciasteczek oraz miejsca ich ukrycia. Staraliśmy się zbudować wyższą wieżę od klas pierwszych. W klasach drugich wspólnie z wychowawczyniami p.Kamilą Dempc i p.Beatą Frąckowiak realizowaliśmy projekt polegający na wykonaniu rozkładanego domku, który stał się świetną pomocą naukową na zajęciach językowych. Klasa trzecia uczyła się opisywać osoby grając w detektywistyczną grę "Guess Who?". Podczas zajęć towarzyszyły nam piosenki Super Simple Songs (Head Shoulders Knees & Toes, One Little Finger i This Is The Way) oraz utwory muzyczne z serii Barefoot Books (The Journey Home from Grandpa’s i Up, Up, Up!). W klasach drugich pomieszczenia w domu pomagał nam zapamiętywać Matt – Rooms of the House Song with Matt, a tradycyjną brytyjską rymowankę Dark, dark wood uczyliśmy się z British Council - Learn English Kids. 

Szkolne Kolędowanie 2018 i akcja UNICEF

W grudniu 2018 roku w naszej szkole odbyło się „SZKOLNE KOLĘDOWANIE”. Udział w nim wzięli uczniowie z kl. I-III z rodzicami, którzy zostali serdecznie przywitani przez p. dyrektor Beatę Dampc. Zebrani pięknie i głośno śpiewali wszystkie zwrotki kolęd, korzystając z przygotowanego na tę okazję śpiewnika. Przepiękną oprawę muzyczną zapewnili p. Agata Jasińska - nauczycielka muzyki i p. Dariusz Hommel – szkolny woźny, wspaniale grający na puzonie. Było to bardzo wesołe i klimatyczne spotkanie, które poprowadziła p. Beata Frąckowiak. Po kolędowaniu był czas na kawę i pyszne ciasta upieczone przez rodziców. Poza prowadzeniem kawiarenki wychowawczynie klas I- III zaangażowały się w oddawanie pod opiekę chętnym, ręcznie tworzonych przez społeczność naszej szkoły unikatowych lal, z certyfikatem UNICEF. Wszystkie lalki uszyte w ramach akcji „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” znalazły nowy dom:). Dochód z ich sprzedaży (860 zł !!!) został przekazany na zakup szczepionek ratujących życie najuboższym dzieciom na świecie. Dziękujemy wszystkim za wspólne, bardzo miłe i owocne spędzenie czasu :) Już czekamy na następne kolędowanie w przyszłym roku i może kolejną akcję charytatywną :D

Turniej Mikołajkowy

14 grudnia w naszej szkole odbył się Turniej Mikolajkowy dla klas pierwszych. Organizatorem
i prowadzącym był Pan Remigiusz Sałata - prezes KS Tytani Wejherowo. Dziękujemy Panu Remigiuszowi za wspaniałą zabawę!„Klasy Sowy” (II a) na przedstawieniu „Calineczka”
Nasza „Klasa Sowy” (II a) została zaproszona do zaprzyjaźnionej Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie na przedstawienie Teatru Barnaby z Gdańska pt. „Calineczka”. Pojechaliśmy 3 grudnia 2018 r. i …. byliśmy zachwyceni!!! Była to niebanalna wersja bajki, która nas wprost urzekła :) Ciekawa oprawa muzyczna, cudowny klimat, a przede wszystkim mądre dialogi dające do myślenia sprawiły, że od dziś jesteśmy fanami Pana Marcina Marca :D Dziękujemy Pani Dyrektor Barbarze Gusman i Pani Celinie Markowicz za zaproszenie :) 

Udział „Klasy Sowy” (II a) w akcji UNICEF 
„Wszystkie Kolory Świata”

Jak co roku w grudniu nasza „Klasa Sowy” (II a) bierze udział w wybranej przez nas akcji charytatywnej. W zeszłym roku przygotowaliśmy paczki dla palestyńskich dzieci z Domu Pokoju Sióstr Elżbietanek w Betlejem, a w tym wzięliśmy udział w akcji UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Projekt polegał na tworzeniu lal według szablonu (uszyliśmy 24!!!), a następnie oddanie ich chętnym pod opiekę za min. 10 zł. Każda miała certyfikat i zapewne trafiła do bardzo dobrego, kochającego domu :) Zebraną kwotę (860 zł) nasza klasa miała zaszczyt wpłacić na konto organizacji z przeznaczeniem na szczepionki ratujące życie dzieci. Teraz już możemy spokojnie i szczęśliwie wejść w Nowy Rok, czego również wszystkim życzymy.

Akcja UNICEF Wszystkie Kolory Świata

Piękny początek akcji UNICEF Wszystkie Kolory Świata- Maja z "Klasy Sowy" przygotowała z pomocą mamy takie piękne laleczki😊. Czekamy na inne klasy!😊😊

Wyniki konkursu "Mój przyjaciel miś"

Klasy 0
I miejsce Lena Stefańska
II miejsce Agata Dąbrowska
III miejsce Emilia Ogonowska

Klasy I
I miejsce Zuzia Grandicka
II Nadia Konkel
III miejsce Dawid Cholka

Klasy II
I miejsce Kasia Tryba
II miejsce Tosia Gudewicz
III miejsce Róża Baranowska

Klasy III
I miejsce Błażej Orysiak
II miejsce Adrianna Plebanek
III miejsce Nikoletta Ostrowska
 
Zwycięzcom gratulujemy! Nagrody oraz upominki dla wszystkich klas 0-III ufundowała Rada Rodziców. 

W trosce o zwierzęta.

28 listopada odbyły się warsztaty z przedstawicielem firmy „Beaphar”. Tematem spotkania był stres u zwierząt domowych oraz pielęgnacja zwierząt. Uczniowie klas pierwszych chętnie zadawali pytania specjaliście Panu Tomaszowi Uhlenbergowi. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali prezenty od firmy. Bardzo dziękujemy.

Projekt "Zwierzaki to nie pluszaki"

Wycieczka do Poradni Weterynaryjnej i Biblioteki Publicznej

W poniedziałek 26 listopada 2018 roku klasa II c wraz z wychowawczynią w ramach projektu "Zwierzaki to nie pluszaki" udała się do Poradni Weterynaryjnej w Wejherowie na ul. Chopina. Uczniowie mieli okazję bliżej przyjrzeć się pracy weterynarza, zobaczyć jak wygląda u zwierząt badanie USG, pobieranie krwi czy obserwowanie pasożytów pod mikroskopem. Po wizycie w Poradni Weterynaryjnej udała się do Powiatowej Biblioteki Publicznej, gdzie uczestniczyła w pogadance na temat opieki nad zwierzętami.Początki kolekcji autografów „Klasy Sowy” (II a)
Nasza „Klasa Sowy” (II a) zaczęła kolekcjonować autografy znanych osób, które potrafiły spełniać
swoje marzenia i ciężko pracując osiągnęły sukcesy. Do tej pory zebraliśmy dziesięć podpisów aktorów znanych z polskich filmów i seriali. Będziemy zdobywali następne, w czym wspiera nas nasza wychowawczyni p. Beata Frąckowiak, a te które już mamy zawiesimy w klasie. Będą nam i innym uczniom przypominały, że marzenia się spełniają jeśli uparcie dąży się do celu i uczciwie na to zapracuje.

Majsterkowo - Castorama

Klasa 1 b na warsztatach w Castoramie.Dzieci pod okiem specjalisty z Castoramy wykonały samodzielnie własną zabawkę z drewna. Dzięki wspólnemu majsterkowaniu dzieci dowiedziały się jak na co dzień dbać o środowisko i troszczyć się o swoje najbliższe otoczenie.

Rodzice Dzieciom – inscenizacja wiersza J. Tuwima pt. „Rzepka”

Rodzice Dzieciom – inscenizacja wiersza J. Tuwima pt. „Rzepka”. Rodzice dzieci z klasy 0 „B” zorganizowali dla uczniów wspaniałą niespodziankę – inscenizację wiersza J. Tuwima pt. „Rzepka”. Rodzice w roli aktorów wypadli świetnie. Ich doskonałą grę uzupełniały fantastycznie dobrane stroje i muzyka. Dzieci były zachwycone, a na ich twarzach oprócz uśmiechu pojawiał się zachwyt i duma z rodziców. Dzieci stwierdziły, że mają rodziców na medal i już nie mogą się doczekać kolejnych przedstawień.

"Śniadanie daje moc" w „Klasie Sowy” (II a) 

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, o czym przypominamy, obchodząc co roku Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i biorąc udział w ogólnopolskim programie „Śniadanie Daje Moc”. 8.XI.2018 r. nasza „Klasa Sowy” przygotowała piękny, zastawiony zdrowymi smakołykami stół i wspólnie zjedliśmy uroczyste śniadanie. Do świętowania
i degustacji zaprosiliśmy Panie Dyrektorki, naszą anglistkę p.Marcelinę Dutkiewicz, pielęgniarkę p. Beatę Bodke oraz innych pracowników naszej szkoły. Zadbaliśmy również o to, aby ciężko pracujący nauczyciele zjedli w tym dniu zdrowe śniadanie i na stołach
w pokoju nauczycielskim ustawiliśmy zdrowe, przygotowane przez nas kanapki i sałatki.

Po tak sytym posiłku i promocji zdrowego odżywiania udaliśmy się na próbę generalną powiatowo – miejskiej akademii z okazji Dnia Niepodległości, w której również występowaliśmy.

„Klasa Sowy” (II a) sprząta groby dzieci

31 października 2018 r. nasza „Klasa Sowy” (II a) odwiedziła pobliski cmentarz, aby posprzątać opuszczone i zarośnięte groby dzieci. Przynieśliśmy wiele zniczy i wiązanki, którymi udekorowaliśmy uprzątnięte miejsca pamięci. Zadbaliśmy o to, aby każdemu zapomnianemu dziecku zapalić lampkę żałoby. Pracowaliśmy ciężko, a nagrodą były uśmiechy i miłe słowa ludzi sprzątających groby swoich bliskich. Nasza wychowawczyni p.Beata Frąckowiak była z nas bardzo dumna :) Tym samym włączyliśmy się w mądrą, ogólnopolską akcję ogłoszoną przez Muzeum Piaśnickie w Wejherowie „Nie pozwól pamięci zarastać trawą… Sprzątnij grób obok.”

Starsi młodszym

24 października uczniowie klasy 3b przedstawili młodszym kolezankom i kolegom z klasy I B oraz I D spektakl pt. "Cztery żywioły", który przygotowali na lekcjach ze swoją Panią. Przez chwilę mogliśmy poczuć się, jak w teatrze.

Wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego

8 października 2018 r. odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego kl. 0-III. 
Gratulujemy wybranym!

„Afera kryminalna” - „Klasa Sowy” (II a) w bibliotece

4 października 2018 r. nasza „Klasa Sowy” (II a) odwiedziła zaprzyjaźnioną Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Wzięliśmy udział w intrygujących warsztatach w ramach bibliotecznej „Afery kryminalnej” i naszego klasowego programu "Czytam, bo lubię - detektywi w książkach dla dzieci" na których spotkaliśmy p. Jolantę Knitter –
Zakrzewską, autorkę książek, również kryminalnych :). Pani Jolanta, odkryła przed nami wiele kryminalistycznych tajemnic :) Zdradziła nam, co skrywa się pod tymi tajemniczymi pojęciami: daktyloskopia, traseologia, mechanoskopia,? Czy istnieje zbrodnia doskonała? Jak wygląda praca detektywa? Potem mieliśmy okazję wczuć się w rolę detektywów i samodzielnie rozwiązać kilka trudnych kryminalnych zagadek. Na koniec otrzymaliśmy zdjęcia z autografem – najcenniejsze :) oraz słodkie upominki. Od naszej wychowawczyni p.Beaty Frąckowiak już wiemy, że to nie koniec spotkań w naszej ukochanej bibliotece i zobaczymy się wkrótce. Dziękujemy :)))

Pokaz taneczny Szkoły Tańca "Szczepan"

Dzisiaj, 12.09.2018r. w naszej szkole gościliśmy Ogólnopolską Szkołę Tańca i Dobrych Manier "Szczepan".  Duet taneczny zapoznał nas z rodzajami tańca, nie zabrakło również krotkiej lekcji dobrych manier i wychowania;). Występy taneczne, które oglądaliśmy były naprawdę   zachwycające. Wszyscy świetnie bawiliśmy się przy, doskonale znanej nam muzyce! 
Dodatkowe informacje na temat zajęć tanecznych Ogólnopolskiej Szkoły Tańca i Dobrych Manier "Szczepan", które odbywają się w naszej szkole, można uzyskać u wychowawców.

Rok szkolny 2017/2018

Dzień dziecka

Z okazji Dnia Dziecka nasza świetlica szkolna zorganizowała uczniom uczęszczającym do niej- konkurs plastyczny pod tytułem "Moje dziecięce marzenie". Technika prac była dowolna. Na wszystkich uczestników czekały smakołyki i dyplomy, a dla wygranych większe upominki. Gratulujemy i trzymamy kciuki, aby wszystkie Wasze marzenia się spełniły. Prace konkursowe można podziwiać w świetlicy szkolnej.

Przedstawienie świąteczne "Triduum Paschalne"

Dnia 23 marca odbyło się w naszej szkole przedstawienie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przygotowane przez panią Sabinę Bieszke i panią Alinę Kijak. Uczniowie klas II a i II b  SP przypomnieli nam najważniejsze wydarzenia związane z Triduum Paschalnym wprowadzając tym nas w świąteczną atmosferę .

Przedstawienie wiosenne

W naszej szkole już WIOSNA :-) Dnia 20 marca uczniowie klas I-III SP obejrzeli przedstawienie wiosenne, które przygotowała klasa I c SP pod opieką pani Aleksandry Żak.

Bal karnawałowy

23 stycznia 2018 roku odbył się w naszej szkole bal karnawałowy klas I-III SP a dwa dni później zabawę w maskach mieli dzieci z zerówek. Uczniowie, przebrani za różne postacie z bajek, chętnie brali udział w zabawach przygotowanych przez nauczycieli. 

Pomagamy zwierzętom w Dąbrówce

15.12.2017 SU i klasa 2b zawieźli przyniesione przez Was dary dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt OTZ ANIMALS w Dąbrówce. W imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy.

Sadzimy las dla Niepodległej Polski

Dnia 13.04.2018r. klasy III a i III d wybrały się do Nadleśnictwa w Wejherowie, aby wziąć udział w akcji „Sadzimy las dla Niepodległej Polski”, która nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie pod okiem leśniczych sadzili młode drzewka: sosny i brzozy. Pan leśniczy dawał wskazówki, jak je sadzić, by roślina się przyjęła. Staraliśmy się nie popełnić żadnego błędu. Na szczęście w razie problemów mogliśmy liczyć na pomoc ze strony pomocników pana leśniczego. Po skończonej pracy wszyscy udaliśmy się na poczęstunek, czekała na nas zupa grochowa, kiełbaski i słodka drożdżówka. Z żalem opuszczaliśmy pana leśniczego i las. Miejmy nadzieję, że każdy z nas kiedyś przyjedzie w to miejsce i rozpozna swoje drzewko ;-)

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

W sobotę (7 kwietnia) odbyły się międzyszkolne eliminacje Powiatowego Konkursu Ortograficznego, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 w Rumi. Uczniowie klas trzecich: Amelia Miszczyńska (kl.3d), Marcel Stacewicz (kl.3f), Marcel Hincke (kl.3a) zakwalifikowali się do kolejnego etapu, w którym udział wzięło 66 uczniów klas trzecich z całego powiatu wejherowskiego. Zadaniem uczniów było napisanie niełatwego dyktanda. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu oraz wręczenie Pucharów Mistrza Ortografii, a tymczasem już gratulujemy naszym zdolnym przedstawicielom, którzy wykazali się dużą znajomością zasad ortografii oraz odwagą wzięcia udziału w tak wymagającym konkursie.

Listy do Janka Meli...

Uczniowie klasy III C, podczas zajęć lekcyjnych o niepełnosprawności, poznali historię Jaśka Meli, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił rękę i nogę. Mimo swej niepełnosprawności chłopiec nie poddał się. Został najmłodszym zdobywcą Bieguna Północnego i Południowego, wspinał się na Kilimandżaro i biegał w maratonie. Obecnie prowadzi fundację pomagającą osobą niepełnosprawnym "Poza horyzonty". Historia Jaśka tak zainspirowała dzieci, że razem z wychowawczynią Gracjaną Miszka, postanowiły napisać do niego listy. Ogromne było zaskoczenie, gdy każde dziecko otrzymało ręcznie napisaną odpowiedź. Dostaliśmy także zdjęcie z autografem i książkę z dedykacją. Jasiek Mela udowodnił, że ma również wielkie serce:).

Śniadanie wielkanocne klas Ia i III e

W środę 28.03.2018 r. MY, gospodarze sali nr 3 wspólnie przygotowaliśmy wielkanocne śniadanie. Raczylismy się własnoręcznie wykonanymi kolorowymi kanapkami z warzywami i pyszną pastą z jajek, popijając je świeżym sokiem z pachnacych cytrusów. Nie zabrakło wspaniałych ciast, za które dziękujemy pani Piaseckiej (pyszna babka) oraz pani Klawikowskiej (bajeczny mazurek). Po smacznej uczcie i obejrzeniu wielkanocnej bajki wybraliśmy się na spacer, podczas którego znaleźlismy „marchewkowe” upominki od Zająca. WOW, ale to była niespodzianka! To zapewne była nagroda za wspaniałą współpracę :D

Klub wędrujących listów

Dnia 26.03.2018 r. klasa III C, wraz z wychowawczynią Gracjaną Miszka, udała się do Szkoły Podstawowej w Gościcinie, aby poznać uczniów klasy III D. Przez ostatnie kilka miesięcy uczniowie obu klas, w ramach projektu "Klub wędrujących listów", wymieniali się listami. Klasa III C miała okazję zwiedzić całą szkołę, a ich przewodnikiem był pan dyrektor. Uczniowie mieli, także okazję uczestniczyć w różnych zabawach integracyjny, kodowali obrazek na ogromnej planszy, a także grali w podłogową grę strategiczną. Nie zabrakło również wspólnego posiłku. Na zakończenie uczniowie obu klas podpisali się na "Plakacie przyjaźni". Mamy nadzieje, że znajomości, które nawiązały dzieci, będą się utrzymywać jak najdłużej.

Warsztaty wielkanocne w „Klasie Sowy(I a)"

23.03.2018 r. nasza „Klasa Sowy” w związku ze zbliżającymi się świętami gościła Panie Gabrielę Janicką i Teresą Hewelt z grupy Rękodzieła Artystycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wejherowie, które poprowadziły ciekawe warsztaty wielkanocne. Rozmawialiśmy o Wielkim Tygodniu, Wielkanocy i zwyczajach z nimi zwiazanymi. Wykonaliśmy piękne świąteczne prace, które podarujemy rodzicom. DZIĘKUJEMY :)! 

"Czarodziej słowa" - sukces naszych trzecioklasistów!

W dniu 23 marca 2018 roku reprezentanci klas trzecich zajęli pierwsze miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Polonistycznym pt."Czarodziej słowa", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 w Wejherowie. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Grala (kl. 3f), Marta Pranga (kl.3d), Krystian Dzierzba (kl. 3e). Dzieci rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach, wykazując się dużym zaangażowaniem oraz wiedzą. Po dziewięciu konkurencjach wyłoniono zwycięzców. Emocji i radości nie było końca:-)

„Klasa Sowy” (I a) wita wiosnę :)

Nasza „Klasa Sowy” przywitała wiosnę (21.03.2018 r.) w Filharmonii Kaszubskiej na wesołym przedstawieniu pt."Szewc Kopytko i Kaczor Kwak" Teatru "Tęcza" ze Słupska. Aura była raczej zimowa, ale humory były wiosenne :). Teraz to już czekamy na cieplejszą wersję tej pięknej pory roku :D !!! 

Powiatowy Konkurs Recytatorski
"Trudne wierszyki łamiące języki" 

22.02.2018r. odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Trudne wierszyki łamiące języki”. Dzieci ze szkół powiatu wejherowskiego rywalizowały ze sobą, prezentując bardzo wysoki poziom. Uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, talentem i kreatywnością. Komisja w składzie: Teresa Kozak - logopeda, Darię Węsierską – poetka, oraz Beata Żuk - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Choczewie stanęły przed niezwykle trudnym wyborem.

Naszej „piątkowej drużynie” udało się wywalczyć I oraz dwa II miejsca! 
Jesteśmy niezwykle dumni z tego sukcesu! 

„Śmiechowską Piątkę” reprezentowali:
 Marta Pranga (kl. IIId) – I miejsce, 
Eliza Mikucka (kl. Ic) – II miejsce, 
Maciej Stępniak (kl. IIIe) – II miejsce, 
a także Zuzanna Adaszkiewicz (1a).

Wzorowi uczniowie "Piątki"

Dnia 26.01 Pani Dyrektor nagrodziła dzieci z klas I-III, które swoim wzorowym zachowaniem dają przykład innym, a ponadto osięgnęły bardzo wysokie wyniki w nauce. Wszytskim wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy!

Bal karnawałowy 

Dnia 24.01 uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w szkolnym balu karnawałowym. Zabawa była niesamowita. Oprócz tańców były zabawy i konkursy. Dzieci dowiedziały się jak obchodzi się karnawał w poszczególnych państwach na świecie, i tak odwiedziliśmy między innymi: Brazylię, Turcję, Hiszpanię, Włochu i oczywiście Polskę. Dla niektórych dzieci tegoroczny bal był okazją do zatańczenia swojego pierwszego Poloneza!  Niestety, wszytsko co dobrego, szybko się kończy - wszysyc żałowali, gdy czas zabawy dobiegł końca. Do zobaczenia za rok!

Jasełka w Domu Pomocy Społecznej

Dnia 5.01.2018 r. klasa III C i III D, wraz z wychowawczyniami p. Gracjaną Miszka i p. Sylwią Krauze, udały się do Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie. Uczniowie wystawili, przed mieszkańcami domu, "Bajkowe Jasełka". Po występie odbyło się wspólne kolędowanie oraz wręczanie, osobą starszym i chorym, własnoręcznie wykonanych przez uczniów kartek świątecznych. Dzieci bardzo się cieszyły, że mogły podarować mieszkańcom odrobinę radości i wzruszenia.

„Klasa Sowy” (I a) w wejherowskim „Medyku”

30.10.2017 r. nasza „Klasa Sowy” odwiedziła popularną, wejherowską szkołę medyczną, gdzie wzięliśmy udział w zajęciach zorganizowanych przez higienistki stomatologiczne pod hasłem: „Chociaż 7 latek mam, już o zęby swoje dbam”. Były zabawy i konkursy, a także rozmowy na temat pielęgnacji jamy ustnej i zębów. Odwiedziliśmy również gabinet stomatologiczny (odwagi nam dodawała nasza wychowawczyni p. Beata Frąckowiak :), a tam posiedzieliśmy na fantastycznym
fotelu. Chyba teraz już nikt nie będzie się bał dentysty!!!

Więcej: http://www.medyk-wejherowo.pl/index.php/szkola/aktualnosci/342-spotkanie-dzieci-z-sp-nr-5-z-higienistkami-stomatologicznymi

„Klasa Sowy” (I a) w Starostwie Powiatowym

15.11.2017 r. odwiedziliśmy Starostwo Powiatowe w Wejherowie, gdzie mieliśmy lekcje na temat powiatu wejherowskiego, patriotyzmu i symboli narodowych. Takie ciekawe zajęcia poprowadziła p. Anna Mikucka, która też kiedyś chodziła do naszej „Piątki” :) W nagrodę za bardzo dobre zachowanie i aktywny udział w lekcjach zostaliśmy zaproszeni do gabinetu p. Starosty Gabrieli Lisius, gdzie otrzymaliśmy dyplomy z autografem. Dumna z nas, nasza wychowawczyni p. Beata Frąckowiak pomogła nam zanieść do szkoły liczne prezenty, którymi zostaliśmy obdarowani. DZIĘKUJEMY!!!

"Klasa Sowy" Ia świętuje
Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

8 listopada 2017 r. w Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania nasza„Klasa
Sowy” (I a) wzięła udział w programie „Śniadanie daje moc”. Już w
domach przygotowaliśmy z rodzicami zdrowe smakołyki na śniadaniowy stół,
dzięki czemu nasze wspólne,klasowe śniadanie wyglądało imponująco. Było
smacznie i kolorowo !Dowiedzieliśmy się od naszej wychowawczyni p.
Beaty Frąckowiak, że śniadanie jest arcyważnym posiłkiem, dającym nam
energię do nauki i zabawy. Teraz już żadne nas nie wyjdzie z domu bez rannego posiłku :) 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK :)


Tancerka, akrobatka i choreograf - czyli Pani Iza na zajęciach wf'u u klasy IIID :)t ancerka, akrobatka i coreogra

W czwartek (24 października) na zajęciach z wychowania fizycznego klasę III D odwiedziła p. Izabela Basendowska – absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku, tancerka, akrobatka i choreograf. Pani Izabela prowadzi szkołę tańca Happy Dance w Szwajcarii. Na zajęciach pani Iza pokazała nam podstawowe kroki i wspólnie tańczyliśmy ćwiczony układ. Okazało się, że taniec to fantastyczna zabawa! 

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH :)

4 października 2017 r. do społeczności Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie uroczyście przyjęto uczniów trzech klas pierwszych. Było uroczyście i … wesoło. Ślubowanie poprzedził wspaniały występ klas III przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń. Wprowadził on gości w świat telewizyjnego show. Młodzi aktorzy zamienili się w znane, wspólczesne i historyczne postacie (m.in. Magdę Gessler i patrona naszej szkoły Fryderyka Chopina), które przepytywały najmłodszych uczniów. Po zdanym egzaminie, za zgodą wszystkich zebranych, pierwszoklasiści uroczyście ślubowali, po czym przez swoje wychowawczynie zostali pasowani na uczniów śmiechowskiej „Piątki”. Na koniec Pierwszaki ślicznie zaśpiewały piosenki o szkole, czym zasłużyły sobie na ogromne barwa. To było popołudnie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych.

BEZPIECZNI NA DRODZE, BO WIDOCZNI!

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, Starosta Wejherowski Gabriela Lisius zaprosiła uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie na pogadankę w ramach akcji ,,Bądź bezpieczny na drodze'' prowadzonej przez Komendę Powiatową Policji w Wejherowie oraz Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego. W wydarzeniu uczestniczyła Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie insp. Beata Perzyńska oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Wojciech Rybakowski. O najważniejszych zasadach obowiązujących pieszych, w tym także o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się drogą po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, mówiła Pani Anetta Potrykus Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Dzieci odpowiadając na zadawane pytania wykazały się doskonałą wiedzą na temat najważniejszych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wśród dzieci rozpropagowane zostały odblaski, aby w porze wieczorowo-nocnej, zwłaszcza jesienią i zimą były widoczne przez kierujących z większej odległości.

"KLASA SOWY"(IA) NA LEKCJI U KLASY IIIF

Nasza „Klasa Sowy” (I a) na zaproszenie p. Pauli Podbielskiej i uczniów klasy III f wzięła udział we wspólnej lekcji na temat „Jak pracuje nasz mózg?”. Zgłębialiśmy informacje na
temat pracy naszego najbardziej skomplikowanego organu, używajc do wizualizacji….. kalafiorów! Było SUPER! Nasza wychowawczyni p. Beata Frąckowiak zapowiedziała, że teraz będzie pilnowała, abyśmy codziennie usprawniali swój mózg. Już się ciszymy na nowe wiadomości i umiejętności :).

„Klasa Sowy”(I a) na spotkaniu autorskim


Klasa IIIE i IIIF w Ośrodku
Edukacyjno - Przyrodnicznym "Muza"

W dniach 21-22.09.2017 klasa IIIe oraz IIIf zawitały w Nadleśnictwie w Wejherowie. Wycieczkę rozpoczął spacer po ścieżce edukacyjnej w wejherowskim lesie podczas, którego uczyliśmy się rozpoznawać gatunki drzew oraz ich liście. Te, które wpadły nam w oko najbardziej zabraliśmy, by móc zrobić z nich wspaniałe zielniki. Śniadanie w środku lasu, wśród śpiewu ptaków i w sceneri pięknej, złotej jesieni również smakowało wyjątkowo. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych informacji o pszczołach, oglądaliśmy ekspozycję sprzętu pszczelarskiego, a nawet widzieliśmy szklany ul - to było coś naprawdę niezwykłęgo!

ROK SZKOLNY 2016/2017

Klasy IIe i IIf obchodzą Międzynarodowy Dzień Dziecka

Dnia 01.06.2017 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Mimo, że  pogoda nieco pozmieniała nasze plany, było naprawdę świetnie. Świętowanie rozpoczęliśmy od turnieju sportowego. Dwie drużyny
konkurowały ze sobą w takich dyscyplinach jak: skoki w workach, chodzenie w parach na nartach czy przechodzenie przez tunel na czas - w ostatniej konkurencji obie drużyny osiagnęły taki sam, rekordowy wynik - 42 sekundy. Turniej zakończyl się remisem, więc wszyscy w świetnych humorach, udaliśmy się do sali na słodki poczęstunek, który przygotowały dla nas nasze Wychowawczynie:-) - było przepysznie! Na koniec rozmawialismy o tym jak obchodzony jest dzień dziecka; mówiliśmy o tym, że jest to święto wszytskich dzieci, obchdzone nie tylko w Polsce. Zwieńczeniem naszego świętowania były upominki od nasz Pań. Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy:-)

„Klasa Sowy”(III c) na warsztatach wypiekania ciastek :-)

15 maja 2017 r. nasza„Klasa Sowy”(III c) na zaproszenie pana Sylwestra Ciesiółki wybrała się na warsztaty do wejherowskiej piekarni „Mamy i Taty”. Najpierw musieliśmy zapoznać się z zasadami higieny i wiadomościami dotyczącymi wypiekania kruchych ciasteczek. Po ustaleniu, która z mąk jest odpowiednia, zabraliśmy się do wygniatania, wałkowania i wykrawania ciasta. Efekt końcwy naszej pracy zachwycił naszą wychowawczynię Beatę Frąckowiak i obecne mamy. Byliśmy bardzo dumni! Teraz w naszych domach to my będziemy specjalistami od wypieków :D 
Panie Sylwestrze - dziękujemy !!!

„Klasa Sowy”(III c) świętuje Dzień Bibliotekarza

8 maja 2017 r. nasza „Klasa Sowy”(III c) obchodziła Dzień Bibliotekarza w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. Zostaliśmy zaproszeni na
wydarzenie pod hasłem ,,Żyj książkowo'' w ramach rozpoczynającego się
XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Wielką atrakcją była FOTOBUDKA,
gdzie my i każdy z zaproszonych, znamienitych gości mógł sobie zrobić
wyjątkowe zdjęcie, najpierw z ulubioną książką, a potem pozować w  różnych śmiesznych elementach stroju. Na stołach gościły pyszne,  wiosenne kanapki wykonane przez Gospodynie spotkania. Jak zwykle było wesoło i ciekawie :-) DZIĘKUJEMY !!
MY w mediach :)
https://www.facebook.com/pg/powiatwejherowski/photos/?tab=album&album_id=1474491685934239http://telewizjattm.pl/…/42523-ruszyl-tydzien-bibliotek.htm…http://www.nadmorski24.pl/…/31832-biblioteki-swietuja-walcz…http://gwe24.pl/artic…/ruszyl-ogolnopolski-tydzien-bibliotek 

Spotkanie „Klasy Sowy” (III c) z p. Mateuszem Ostaszewskim

Gdy nasi starsi koledzy pisali egzamin gimnazjalny, nasza wych. Beata Frąckowiak w ramach klasowego programu „Stop zwolnieniom z WF- u" zabrała nas na spotkanie z p. Mateuszem Ostaszewskim – Mistrzem Świata Strongman 2017. Pan Mateusz opowiadał o swojej karierze i sukcesach sportowych, czym jeszcze bardziej zmotywował nas do uprawiania sportu i uczęszczania na lekcje WF-u. Chętni z nas mogli z Mistrzem zmierzyć się w siłowaniu na rękę, potrzymać cenne trofeum i oczywiście wziąć autograf na pamiątkę tego fantastycznego spotkania, któremu towarzyszyły lokalne media :-). Dziękujemy PRZYJACIOŁOM i p. dyrektor Barbarze Gusman z Powiatowej Biblioteki Publicznej i p. Bartłomiejowi Szrederowi - właścicielowi siłowni "Apollo" w Wejherowie za wspieranie naszego klasowego programu :-) 
DZIĘ-KU-JE-MY !!! :-)
Więcej :
https://www.facebook.com/PowiatowaBibliotekaWejherowo/posts/1729813337279219
http://www.telewizjattm.pl/dzien/2017-04-21/42373-ostaszewski-nie-zwalnial-sie-z-wf-u.html?play=on
http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/31674-mistrz-silaczy-zachwalal-wf-w-bibliotece.html

"Klasa Sowy" (III c) i wielkanocna niespodzianka

12.kwietnia 2017 r. w ramach niespodzianki wielkanocnej przygotowanej przez naszą wych. Beatę Frąckowiak i rodziców pojechaliśmy do Wejherowa. Rozpoczęliśmy spacerem po ciekawych miejscach miasta, aby dotrzeć do Filharmonii Kaszubskiej na seans filmu „Zając Max ratuje Wielkanoc”, który obejrzeliśmy razem z klasą I c. Po powrocie do szkoły czekała na nas kolejna niespodzianka... czekoladowe zające z życzeniami. To był naprawdę fantastyczny dzień i doskonały wstęp do kolejnych wielkanocnych niespodzianek, już w domu :-)

"Klasa Sowy" (III c) w gdańskim ZOO

Na początku kwietnia nasza „Klasa Sowy”(III c) razem z klasą I c odwiedziła Ogród Zoologiczny w Gdańsku Oliwie, gdzie wzięliśmy udział w ciekawej lekcji przyrody. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy opowiadania pracownika dydaktyki o gatunkach, budowie i ciekawostkach na temat ssaków. Obejrzeliśmy wiele różnych eksponatów, a w nagrodę za aktywny udział mogliśmy pogłaskać szynszyla, świnkę morską i królika. Pogoda nam dopisała, więc ruszyliśmy na spacer po ZOO w poszukiwaniu różnych ssaków. Było świetnie, więc koniecznie musimy tu wrócić :-)

"Klasa Sowy" (III c) w TTM

22.03.2017 r. nasza „Klasa Sowy”(III c) odwiedziła Telewizję „Chopin” w Wejherowie. Spotkaliśmy się z redaktorami Twojej Telewizji Morskiej oraz Radia Norda FM. Wczoraj oglądaliśmy w naszych podręcznikach studio radiowe i TV, ale na żywo... to zupełnie cos innego :). Dziękujemy oprowadzajacym nas Panom i wszystkim, którzy dzielili się z nami wiadomosciami, okazali nam dużo cierpliwosci i uśmiechu. Było FANTASTYCZNIE :) 

"Klasa Sowy" (IIIc) świętowała Europejski Dzień Numeru 112

Nasza „Klasa Sowy”(IIIc) została wyróżniona zaproszeniem do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie na spotkanie z operatorami numeru alarmowego 112, aby świętować z nimi Europejski Dzień Numeru 112. W piątek, 10.02.2017r. Pani Katarzyna Brzeska i Pan Mateusz Zarzycki opowiedzieli nam o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy. Przeprowadzili również kurs właściwego postępowania w razie nagłych wypadków. Dostaliśmy fantastyczne prezenty, które widać na zdjęciach, za które bardzo dziękujemy J. My także przygotowaliśmy kilka niespodzianek, również dla pozostałych operatorów z Gdańska. Mamy nadzieję, że się spodobały. To ważne
spotkanie opisał „PULS WEJHEROWA” :-)

Wiecej: http://www.pbpw.pl/examples/281-europejski-dzien-numeru-alarmowego-112

"Klasa Sowy" (IIIc) w rumskiej Castoramie

W lutym pojechaliśmy do Castoramy na zajęcia majsterkowania.
Jednak nim stanęliśmy na stanowiskach pracy musieliśmy zmierzyć i obliczyć
obwody kafelków oraz odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących drzew i drewna.
Nasza wychowawczyni Beata Frąckowiak była z nas dumna, bo obliczaliśmy i
odpowiadaliśmy śpiewająco. W nagrodę każdy z nas mógł wybrać przedmiot do
wykonania: skrzynkę narzędziową lub kołyskę dla lalki. Co wybraliśmy i jak się nam pracowało widać na zdjęciach:-)

Klub wędrujących listów :-)

Uczniowie klasy II d biorą systematyczny udział w projekcie „Klubu wędrownych listów”. Akcja trwa
cały rok, polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek okolicznościowych do dzieci z innych szkół. Przy wysyłaniu listów dzieciom towarzyszy dużo emocji. Dzieci codziennie zaglądają do skrzynki na listy i sprawdzają czy dotarł do nich list. W czerwcu uczniowie spotkają się z klasą, z którą korespondowali. Na koniec roku szkolnego zdamy fotorelację z naszego spotkania, na które czekamy z
niecierpliwością.

"Przyjaciele igły i nitki" z klasy II d

Uczniowie klasy II d biorą udział w projekcie „Przyjaciele igły i nitki”, w którym co dwa tygodnie na zajęciach technicznych poszerzają wiadomości z zakresu prac ręcznych. Zajęcia te doskonale rozwijają motorykę małą, myślenie twórcze, wyobraźnię przestrzenną, spostrzegawczość, wymagają cierpliwości i dokładności. Dodatkowo sprawiają, że odkrywamy nowe formy spędzania wolnego czasu. Oto, niektóre z naszych prac:

Zabawa karnawałowa klas 0-III
13.01.2017


Spoktanie klas 0-III
"Bezpieczne ferie"

Dnia 9 stycznia 2017 r. odbyło się spotkanie klas 0-III przypominające zasady bezpieczeństwa
w czasie ferii zimowych podczas zabaw na dworzu oraz w domu. Uczniowie przypomnieli sobie
o tym jak ważna jest widoczność pieszych na drodze, czyli używanie elementów odblaskowych, jak zachować się w kontaktach z nieznajomymi oraz jakie są zasady bezpiecznego zachowania
w czasie zabaw i uprawiania sportów zimowych. Przedstawiciele klas mieli możliwość zaprazentowania swoich możliwości w krótkich konkurencjach sprawnościowych. 

"Klasa Sowy" (III c) w Project Dance (cz.3)

9.01.2017 r. już po raz trzeci nasza „Klasa Sowy”(III c) spotkała się w Project Dance Studio z utalentowanym instruktorem tańca. Ku naszej radości na zajęciach pojawił się sam Adrian „Lipskee” Lipiński - finalista VII edycji programu „Mam talent”. Pytaniom nie było końca :) Zajęcia z Poppingu były rewelacyjne!!! Taki wyszukany taniec był wspaniałym podsumowaniem półrocza naszego klasowego programu „Stop zwolnieniom z WF-u”. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali :) Ciekawe jakie zajęcia sportowe czekają nas w drugim półroczu? To wiedzą tylko: nasza wychowawczyni p. Beata Frąckowiak :) i dobry „duch” akcji p. Magda Jaworska.

Więcej : http://www.telewizjattm.pl/dzien/2017-01-10/41207-lekcje-tanca-zamiast-wf-u.html?
i w lutowym „Pulsie Wejherowa” :)

"Klasa Sowy" (IIIc) na zimowym spacerze po Wejherowie


Jesełka 2016

Dnia 21.12.2016r. uczniowie klasy 2e oraz 2f zaprezentowali jasełka bożonarodzeniowe. Występ ten zawierał w sobie cały wachlarz emocji związanych z przedstawieniem historii narodzenia Jezusa. Przedstawienie rozpoczęła zabawa w teatr, z której dzieci przeszły w odgrywanie jasełek. Był Józef, Maryja, Jezus, Aniołowie, Pastuszkowie i Pasterki, a nawet osiołek, kot i myszki. Podczas przedstawienia wspólnie śpiewaliśmy pastorałki i przeżywaliśmy wspaniały czas Bożego Narodzenia,   a nawet byliśmy świadkami duchowej przemiany kota ;-), który przyrzekał, że „jeden będzie taki kot - betlejemski, który kocha myszy”. Na koniec nasza wspaniała widownia nagrodziła aktorów gromkimi brawami oraz gratulacjami. 

"Klasa Sowy" w Project Dance (cz.2)

14.12.2016 r. nasza „Klasa Sowy”(III c) już po raz drugi została
zaproszona przez p. Martę Szulc – właścicielkę Project Dance Studio w Wejherowie, która wspiera nasz program „Stop zwolnieniom z WF-u”, na spotkanie z kolejnym utalentowanym instruktorem tańca. Tym razem był to  p. Mateusz Rejner, który odkrył przed nami tajemnice HIP-HOPu. Było  SUPER!!! Wszyscy mówili, że jsteśmy utalentowani i … chyba zaczniemy w  to wierzyć, bo idzie nam coraz lepiej:). Panie Mateuszu – bardzo dziekujemy :)

Antarktyda - fascynujące miejsce! - prelekcja na temat biegunu południowego

W mroźny, poniedziałkowy poranek (5 grudnia) na uczniów klasy II f czekała miła niespodzianka. W ramach omawianie lektury Aliny i Czesława Centkiewiczów "Zaczarowana zagroda", tata naszej uczennicy postanowił opowiedzieć nam o swojej wyprawie na Antarktydę ze znanym, polskim polarnikiem Markiem Kamińskim. Opowieści oraz zdjęcia zrobiły na nas ogromne wrażanie. Najciekawsze okazały się zwierzęta, które żyją na biegunie południowym.

„Klasa Sowy” (III c) na „Warsztatach detektywistycznych” cz.2 :-)

30  listopada 2016 r. nasza „Klasa Sowy” (III c) ponownie odwiedziła zaprzyjaźnioną Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Wzięliśmy udział w drugich zajęciach w ramach cyklu "Technika śledcza. Warsztaty dla dzieci", na których spotkaliśmy p. Jolantę Knitter – Zakrzewską, autorkę książek, również kryminalnych :) Dowiedzieliśmy się na czy polega praca detektywa i co musimy zrobić, by nim zostać w przyszłości. Rozwiązywaliśmy ciekawe zadania i zagadki kryminalne. Zaskoczyliśmy wszystkich wiedzą na temat metod działania detektywa (efekt czytania książek :). Na koniec otrzymaliśmy zdjęcia z autografem – najcenniejsze :), dyplomy detektywa oraz słodkie upominki. W podziękowaniu za świetne i bardzo intrygujące zajęcia wręczyliśmy p. Joli podziękowanie i książeczkę złożoną z naszych opowiadań, próbek naszych talentów literackich. Już wiemy, że to nie koniec naszych warsztatów i zobaczymy się wkrótce. Dziękujemy :)))

Światowy Dzień Pluszowego Misia

28 listopada 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji zostało zorganizowane spotkanie klas 0-III, na którym uczniowie zapoznali się z historią swojego pluszowego przyjaciela, a także wzięli udział w misiowym turnieju sportowym. Na koniec spotkania ogłoszone zostały wyniki konkursów plastyczych oraz literackich związanych
z projektem.
Z okazji tego wyjątkowego święta została również zorganizowana zbiórka zabawek oraz przyborów szkolnych dla Hospicjum Bursztynowego w Gdyni oraz dla dzieci z rodzin zastępczych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w naszą zbiórkę!

Dobro powraca :-)

„Klasa Sowy” (III c) na „Warsztatach detektywistycznych” 

23 listopada 2016 r. nasza „Klasa Sowy” (III c) odwiedziła zaprzyjaźnioną Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Wzięliśmy udział w pierwszych zajęciach w ramach cyklu "Technika śledcza. Warsztaty dla dzieci", które przeprowadzili policjanci z Komendy Policji w Wejherowie. Panowie, asp. sztab. Krzysztof Keller i st. asp. Zbigniew Eikman pokazali nam swoją magiczną walizkę i opowiedzieli o detektywistycznej pracy w policji. Dowiedzieliśmy się jakie ślady zostawiają przestępcy i zobaczyliśmy m.in. w jaki sposób zdejmowane są odciski palców (także z naszych :)). Pan asp. sztab. Emilian Gajkowski przepytał nas z zasad bezpiecznych zachowań oraz numerów alarmowych. Nasza Pani Beata Frąckowiak powiedziała, że zdaliśmy na szóstkę :). Na koniec wręczyliśmy Panom podziękowania i złożoną z naszych rysunków książkę pt.„Detektywi z III c na tropie”. A teraz ... z przyjemnością zabieramy się do czytania dziecięcych kryminałów :).
Więcej : http://www.wejherowo.policja.gov.pl/serwis.php?nrszuk1=1792
http://www.pbpw.pl/examples/236-technika-sledcza-warsztaty-dla-dzieci

Śniadanie Daje Moc 2016! 

8.11.2016 r. w naszej szkole, jak co roku, odbył się ogólnopolski dzień "Śniadanie Daje Moc”. Klasowe, zdrowe i kolorowe śniadania zaingurowało przedstawienie uczniów kl. II a, II c i „Klasy Sowy” (III c) pt. „Morskie przygody Doktora Zdrówko – historia Piramidy Żywienia” przygotowane pod kierunkiem wychowawczyń, Pań: Anny Kreft, Mai Weiss i Beaty Frąckowiak. My już wiemy, że śniadanie to najważnieszy posiłek dnia, dający energię do nauki, lepszą koncentrację i siłę do zabawy, a Wy ? :) Spróbujcie – POLECAMY!

Śniadanie Daje Moc w „Klasie Sowy”(III c)

8.11.2016 r. w szkole, jak co roku, odbył się ogólnopolski „Dzień Śniadanie Daje Moc”. Nasza „Klasa Sowy” (III c) tym razem postawiła na śniadanie na trawie :) - zdrowe i kolorowe, aż chciało się jeść. Spróbowaliśmy koktajlu ze szpinaku, którym poczęstowali nas rodzice Kuby J. - pyszności. Były również inne rodzinne specjalności kolegów i koleżanek. Tradycyjnie najszybciej zniknęły naleśniki:) Zaprosiliśmy na nasze zdrowe śniadanie naszą Panią z j.angielskiego i nauczycieli wf-u, z którymi rozmawialiśmy o programie „Stop zwolnieniom z wf-u”. Dziękujemy rodzicom i naszej pani Beacie Frąckowiak za zorganizowanie takiej uczty :)

Wyjazd klas I-III do Gdyni na spektakl "Jaś i Małgosia"
17.10.2016


Pokaz Ratownictwa Medycznego
Spotkanie z psem ratowniczym- Diverem
11.10.2016


Bezpiecznie na drodze - spotkanie z p. Romanem Łuczakiem

Dnia 19.09.2016 roku, na zaproszenie klasy III d, do naszej szkoły przybył pan Roman Łuczak - laureat takich plebiscytów jak: "Osobowości Roku Województwa Pomorskiego" (przyznawany przez Pomorską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) czy finału ogólnopolskiego konkursu na projekt „Rowerem przez Polskę” i „Bezpiecznie na rowerze”. Pan Roman jest twórcą dwóch klubów rowerowych działających w Rumi "Sama Rama"- dla dorosłych i "Bąble"- dla dzieci. Podczas swojej wizyty opowiadał nam o swojej pasji, a także przekazał mnóstwo przydatnych informacji na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Na zakończenie każde dziecko otrzymało mały upominek w postaci odblasku.

Międzynarodowy Dzień Kropki

Dnia 15.09.2016 w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Wspólnie obejrzeliśmy film o małej bohaterce o imieniu Vashti, który uświadomił nam, że każdy z nas ma w sobie jakiś talent. Przez cały dzień w klasach celebrowaliśmy ten wyjątkowy dzień. Stawialiśmy pieczątki, wycinaliśmy i malowaliśmy kropki, a także kolorowaliśmy mandale. Powstały piękne prace plastyczne. Na zakończenie tego radosnego dnia każda klasa mogła wykonać sobie wspólne zdjęcie – oczywiście na tle w kropek. Za wzięcie udziału w Dniu Kropki szkoła została nagrodzona międzynarodowym certyfikatem.

Galeria jest OK! 

10 listopada klasa II F wzięła udział w warsztatach plastycznych pt. "Galeria jest OK". Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wystawą prac ilustratora bajek dla dzieci. Na koniec dzieci wcieliły się w rolę rysownika, co sprawiło im wiele radości. Kilka z prac zostanie wysłanych do samego autora wystawy.

WF „Klasy Sowy” (III c) z p. Tomaszem Hirszem

7.11.2016 r. nasza „Klasa Sowy” (III c) w ramach programu „Stop zwolnieniom z WF-u” brała udział w fantastycznych zajęciach z brązowym medalistą Mistrzostw Świata, dwukrotnym wicemistrzem Polski w karate i sędzią sztuk walki p. Tomaszem Hirszem. Byliśmy przekonani, że to sport dla chłopców, ale dziewczynki z naszej klasy okazały się bardzo zdolne i z dużym zaangażowaniem pokonywały wszystkie trudności. Nasza wychowawczyni p. Beata Frąckowiak była zachwycona naszymi postępami i zapowiedziała spotkania z innymi sztukami walki :) Panie Tomku, DZIĘKUJEMY !

"Klasa Sowy" IIIc w Project Dance 

24.10.2016 r. nasza „Klasa Sowy” (III c) z przytupem rozpoczęła klasowy program „Stop zwolnieniom z W-fu”. Pierwsze z cyklu zajęć i spotkań z ludźmi, którzy swoją pasję sportową rozpoczęli od zajęć w-fu, odbyło się w Studio Tańca Project Dance w Wejherowie. Zajęcia poprowadziła p. Patrycja Kirschenstein – młoda i utalentowana trenerka Hause Dance. Na początku nie wiedzieliśmy co nas czeka :) . Okazało się, że to fantastyczna zabawa !!! Na koniec zajęć umieliśmy już podstawowe kroki i wspólnie zatańczyliśmy ćwiczony układ. Było tak świetnie, że chętnie jeszcze raz odwiedzimy Studio Project Dance. Dziękujemy właścicielce p. Marcie Szulc za zaproszenie i zaszczepienie w nas nowej pasji - TAŃCA:)

Pasowanie klas drugich na czytelników Szkolnej Biblioteki

21 października 2016 r. odbyło się uroczyste pasowanie klas drugich na czytelnika Szkolnej Biblioteki. Uroczystość poprzedził występ przygotowany przez uczniów klas VI, który wprowadził drugoklasistów do świata książek. Następnie odbyło się pasowanie i wręczenie pamiątkowych zakładek. Najważniejszym, bo bardzo wyczekiwanym przez dzieci, punktem uroczystości było wypożyczenie książek przez uczniów klas drugich.

„Klasa Sowy” (III c) w Wejherowie

Pod koniec września 2016 r. „Klasa Sowy” (III c) odwiedziła Ratusz Miejski z celą wiecznego więźnia i odbyła poważną rozmowę dotyczącą bezpieczeństwa z Komendantem Zenonem Hincą i dyżurnymi Straży Miejskiej. Na własne oczy zobaczyliśmy również działanie miejskiego monitoringu. Na koniec zaprezentowaliśmy się na sceniewybudowanej na Rynku Miejskim. Ale było wrażeń! 

Wycieczka klasy IIc do lasu

Klasa II C wraz z wychowawcą p.Mają Weiss wybrała się we wtorek 27 września na wycieczkę edukacyjną do pobliskiego lasu. W trakcie wycieczki dowiedzieliśmy się jakie warstwy można wyróżnić w lesie. Dotykaliśmy ściółki, poszukiwaliśmy grzybów w runie leśnym, odkryliśmy młodą sadzonkę klonu w podszycie i zapatrzyliśmy się na korony drzew. Obserwowaliśmy mrówki w mrowisku oraz ropuchę podczas skoków. Rozpoznaliśmy dąb i klon po liściach i owocach drzewa, dokonaliśmy ciekawych odkryć. Wyprawa ta była dla nas leśną przygodą...

Wycieczka klasy IIc do Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie

Dnia 19 września 2016 roku policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odwiedziła klasa II C wraz z wychowawcą p. Mają Weiss. Spotkanie w komendzie stanowiło świetną okazję do nauki o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz dowiedzenia się, na czym polega praca policjantów.

Podczas zwiedzania komendy dzieci dowiedziały się, jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy Policji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się policyjne cele oraz radiowóz i motocykl.

Dzieci w czasie spotkania dowiedziały się o zasadach bezpieczeństwa na drodze czy na podwórku. Najmłodsi mieli również okazję utrwalić swoją wiedzę o tym jak należy się zachować w przypadku gdy zaczepia je osoba obca, jak w takim przypadku mają się zachować.
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dzieci były bardzo aktywne podczas pogadanki, odpowiadały na pytania oraz same zadawały kolejne.

Bezpiecznie na drodze - spotkanie z p. Romanem Łuczakiem

Dnia 19.09.2016 roku, na zaproszenie klasy III d, do naszej szkoły przybył pan Roman Łuczak - laureat takich plebiscytów jak: "Osobowości Roku Województwa Pomorskiego" (przyznawany przez Pomorską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) czy finału ogólnopolskiego konkursu na projekt „Rowerem przez Polskę” i „Bezpiecznie na rowerze”. Pan Roman jest twórcą dwóch klubów rowerowych działających w Rumi "Sama Rama"- dla dorosłych i "Bąble"- dla dzieci. Podczas swojej wizyty opowiadał nam o swojej pasji, a także przekazał mnóstwo przydatnych informacji na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Na zakończenie każde dziecko otrzymało mały upominek w postaci odblasku.

Międzynarodowy Dzień Kropki

Dnia 15.09.2016 w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Wspólnie obejrzeliśmy film o małej bohaterce o imieniu Vashti, który uświadomił nam, że każdy z nas ma w sobie jakiś talent. Przez cały dzień w klasach celebrowaliśmy ten wyjątkowy dzień. Stawialiśmy pieczątki, wycinaliśmy i malowaliśmy kropki, a także kolorowaliśmy mandale. Powstały piękne prace plastyczne. Na zakończenie tego radosnego dnia każda klasa mogła wykonać sobie wspólne zdjęcie – oczywiście na tle w kropek. Za wzięcie udziału w Dniu Kropki szkoła została nagrodzona międzynarodowym certyfikatem.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017


Apel "Bezpieczne wakacje"
17.06.2016 r.


Klasa IE i IB u Piratów w Potęgowie14.06.2016


Dzień Pustej Klasy
17.06.2016 r.


Konkurs piosenki anglojęzycznej klas I-III
30.05.2016


Lekcja muzyczna dla klas 0-III
"Na czarnym lądzie"
20.05.2016


Przedstawienie przygotowane dla klas 0-III
przez kl. I d i III c pt."Dobro siać"
06.05.2016


Zajęcia z Justyną Bolek – SLAVICA KIDS

22.04.2016 r. w ramach projektu klas I-III „Wejherowo na ludowo”, na zaproszenie „Klasy Sowy” (II c), w naszej szkole gościła znana tancerka i choreografka Justyna Bolek autorka nowych form fitness: Slavica Dance i Slavica Kids (połączenia fitnessu z ludową tradycją). Były to cztery fantastycznie wesołe lekcje w-fu klas Ic, II a, II c i III c. Poznaliśmy podstawowe kroki polskich tańców narodowych: krakowiaka, mazura, poloneza, kujawiaka i oberka. Wbrew naszym początkowym obawom, okazało się to łatwe do zapamiętania! Na koniec udało się nam wykonać wspanialy układ choreograficzny z ludowym przytupem.

Szkolny projekt kl. I – III „Wejherowo na ludowo”

Ostatni tydzień kwietnia 2016 r. w naszej ukochanej „Piątce” mienil się kolorami wzorów kaszubskich i upłynął w rytm kaszubskich piosenek. Już teraz wiemy jak piękne i wesołe, ciekawe i barwne
są Kaszuby. Wędrowaliśmy szlakiem nut kaszubskich, aby na końcu je wszystkie wyśpiewać. Odwiedziliśmy Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Nasze prace
konkursowe „Wzór kaszubski w różnych odsłonach” (a było ich 80!) wzbudzaly zachwyt zwiedzajacych wystawę, a nas zachwyciły kolorowe hafty w wykonaniu pań Ludwiki Wesserling i Barbary Jaedtke-Walaszkowskiej z Klubu Haftu "TULPA" przy ZKP w Wejherowie oraz spotkanie
z panem Romanem Drzeżdżonm, kaszubskim pisarzem, poetą, satyrykiem i publicystą i Jego dowcipne kaszubskie opowiadania o ludowych instrumentach. Koordynatorkami projektu były
panie: Beata Frąckowiak, Maja Weiss i Anna Kreft.

Apel "Dbaj o zdrowie"
dla klas 0-III
przygotowany przez klasę III b
29.04.2016


Zabawa karnawałowa
klas I-III


Wręczenie odznak WZOROWEGO UCZNIA
klas I-III


Wyjazd klas I-III do Gdyni
na spektakl pt. "Baśnie polskie"
teatru wrocławskiego In Art


Jasełka klas I-III

Klasa I f i III c przygotowały przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jasełka przedstawione przez uczniów były wyjątkowe, ponieważ uczniowie wcielili się w rolę dzieci pochodzących z różnych zakątków świata, które odwiedzają i oddają hołd narodzonemu Jezusowi.

Międzyszkolny Przegląd Piosenki
Rumia 2015

28 listodapa nasze uczennice z klas IId i IIIa reprezentowały naszą szkołę na Przeglądzie Piosenki w Rumi pt. "Fasolki zawsze żywe". Jesteśmy dumni, że mamy w naszej szkole takie rozśpiewane uczennice...
Agata Sulborska z kl.IIIa, która wykonała piosenkę "Fantazja" przy swoim akompaniamencie zdobyła I miejsce, a zespół z kl. IId, który wykonywał piosenkę "Bursztynek" zdobył wyróżnienie.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

Światowy Dzień Pluszowego Misia

27 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia klasa Ib oraz IIe wraz z wychowawczyniami p. Adelą Pionke oraz p. Karoliną Świechowską przygotowały przedstawienie pt. "O misiu złośnisiu", które miało na celu uwrażliwić dzieci na to jak zachowujemy się wobec innych, prowadzić do przemyślenia swojego zachowania wobec drugiego człowieka. Z tej okazji w klasach 0-III przez tydzień był prowadzony projekt edukacyjny, który miał na celu przybliżyć dzieciom historię powstania święta Misia, informacji na temat życia niedźwiedzi oraz rozwijać zdolności plastyczne w kl.0-I i literackie w kl.II-III. Akcji towarzyszyła również zbiórka zabawek, przyborów szkolnych prowadzona przez szkolne koło WOLONTARIUSZ, którego opiekunami są p. Karolina Świechowska, p. Natalia Kurek i p. Gracjana Miszka. Zebrane dary zostaną przekazane do Domu Dziecka oraz rodzin zastępczych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszą akcję!
RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Szkolny Przegląd Piosenki Dziecięcej 2015
"Fasolki"

20 listopada 2015 r. odbył się Szkolny Przegląd Piosenki Dziecięcej pod hasłem "Fasolki". Do udziału w konkursie zgłosiło się łącznie 34 uczestniów-występów (soliści i zespoły).Organizatorki przedsięwzięcia p. Karolina Świechowska oraz p. Agata Jasińska wybrały do występu finałowego 6 zespołów i 5 solistów, z których Jury pod przewodnictwe pani wicedyrektor Bogusławy Polak-Dyszewskiej wyłoniło zwycięzców tegorocznego przeglądu. Wybrane osoby będą reprezentować naszą szkołę na Przeglądzie Piosenki w Rumi.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Mejsterkowa If

03.12.2015r. klasa I f wzięła udział w warsztatach "Majsterkowo" w Castoramie. Uczniowie wykonywali samodzielnie drewniane kołyski oraz ciężarówki. Tematyka warsztatów spodobała się uczniom. Sprawiła im wiele radości oraz satysfakcji z wykonanej pracy.

Lekcja muzyczna dla klas I-III
"Roz-głos"

Dnia 13 listopada odwiedziła naszą szkołę grupa artystów Art2You z lekcją muzyczną pt. "Roz-głos". Występ opowiadał o problemach pana Tenora ze śpiewem. Lekcja bardzo zaangażowała dzieci, które uważnie obserwowały zachowanie śpiewaka.
Bardzo serdecznie dziękujemy grupie In Art za wspaniałą lekcję nauki śpiewu!

Śniadanie Daje Moc - GALERIA

Śniadanie Daje Moc

Dnia 6 listopada 2015r. klasy IIc oraz Ic wraz z wychowawczyniami Panią Beatą Frąckowiak i Panią Mają Weiss przygotowały przedstawienie w ramach akcji Śniadanie Daje Moc. Młodzi aktorzy wcielili się w postacie z bajki pt."Czerwony Kapturek", której bohaterowie propagowali zdrowe żywienie. Po inscenizacji wręczone zostały nagrody w konkursie plastycznym dla klas 0 - 3 pod wspólnym tytułem Śniadanie Daje Moc. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujmy. Wszystkie klasy odśpiewały piosenkę Witaminki z repertuaru zespołu fasolek i nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Klasy 0 - 3 brały czynny udział w akcji Śniadanie Daje Moc organizując w swoich salach odświętne drugie śniadania, które wkrótce będziecie mogli zobaczyć na naszej szkolnej galerii. Organizatorki bardzo dziękują wszystkim klasom i wychowawcom za czynny udział w akcji.

Lekcja o bezpieczeńswie- spotkanie z policją
klas 0-III

Uroczyste rozpoczęcie
roku szkolnego 2015/2016

I Turniej Lekkoatletyczny
klas III-IV

20 maja na terenie naszej szkoły został zorganizowany I TURNIEJ LEKKOATLETYCZNY KLAS III – IV. Do rywalizacji przystąpiły 4 klasy czwarte oraz 4 klasy trzecie. Każdą klasę reprezentowało 8 zawodników. Nasi młodzi sportowcy mieli do zaliczenia 6 konkurencji lekkoatletycznych: skok w dal z miejsca, skok w dal z rozbiegu, rzut piłką lekarską w tył, rzut piłeczką palantową, bieg na 30m oraz bieg na 400m. Na koniec turnieju zostały podliczone punkty, które pozwoliły wyłonić zwycięską drużynę oraz zwycięzcę indywidualnego. Dla zdobywców 3 pierwszych miejsc zostały przygotowane nagrody w postaci medali i dyplomów, natomiast na wszystkie dzieci czekała słodka niespodzianka. Dyplomy
i medale zwycięzcom wręczyła osobiście pani dyrektor Beata Dampc. Ponieważ wszystkie miejsca na podium przypadły czwartoklasistom, a dało się zauważyć w czasie turnieju wspaniałego sportowego ducha walki trzecioklasistów, jeszcze w czerwcu zostanie zorganizowany turniej tylko i wyłącznie dla nich.

Turniejowi przyświecały następujące cele:
- popularyzacja lekkiej atletyki wśród młodzieży,
- rozpowszechnianie sportu i rekreacji jako formy aktywnego wypoczynku,
- angażowanie uczniów w sportowe życie szkoły,
- stwarzanie możliwości osiągania i przeżywania sukcesów,
- stwarzanie warunków do rywalizacji sportowej uczniom w szkole,
- pogłębianie integracji wewnątrzklasowej.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy za zaangażowanie w sportowych
zmaganiach.

Przedstawienie przygotowane przez klasy IIIa i IIIb
dla klas 0-III
"Chcę być zdrowy- jem owoce i warzywa"

Wycieczka klas I-III do Gdyni
na spektakl teatralny "Świat Andersena"
Teatru Wrocławskiego In-Art

Lekcja muzyczna dla klas I-III
"Muzyczna kultura osobista"

15 kwietnia odbyła się kolejna lekcja muzyczna dla uczniów klas I-III szkoły postawowej. Tematem zajęć była kultura osobista, która powinna towarzyszyć każdemu z nas na co dzień. Aktorzy poprzez dokładne zobrazowanie tematu uświadomili dzieciom jak ważne jest prawidłowe zachowanie w życiu codziennym.
Muzycy zaprezentowali wiele wspaniałych utworów, które bardzo podobały się uczniom.

Powiatowy etap
XXXII edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

W piątek 27 marca odbył się powiatowy etap XXXII edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Wśród reprezentantów miasta Wejherowa była nasza uczennica klasy pierwszej – Anna Pryczkowska, która w eliminacjach miejskich (10.03.15r.) zajęła drugie miejsce w kategorii „Klasy I-III”, a w etapie powiatowym otrzymała WYRÓŻNIENIE.

Gratulujemy Ani i życzymy dalszych sukcesów na drodze recytatorskiej. 

Apel "Witaj Wiosno!"
klas 0-III
przygotowany przez klasę IIa

Lekcja żywej muzyki

Dnia 6 marca 2015 r. odbyła się w naszej szkole kolejna lekcja muzyczna dla klas I-III. Uczniowie zapoznali się z instrumentami smyczkowymi: skrzypcami, altówką i wiolonczelą. Mieli okazję wysłuchać znanych utworów wykonanych na tych instrumentach oraz na nich zagrać.

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

Dnia 26.02. 2015 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej. Uczestnicy konkursu byli podzieleni na 3 kategorie wiekowe:
I Dzieci młodsze: 1-3 klasa SP
II Dzieci starsze: 4-6 klasa SP
III Młodzież: 1-3 klasa gimnazjum
Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Z każdej kategorii wyłoniono trzy pierwsze miejsca. Nagrody:
W kategorii klas 1-3 SP :
I miejsce – Mazur Joanna z klasy III D
II miejsce – Pryczkowska Anna z klasy I B
III miejsce – Orysiak Nadia z klasy II C
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a wygranym gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów recytatorskich i zapraszamy do udziału w konkursie za rok :)

Bal karnawałowy

W dniach 16, 17 lutego 2015 r. odbyły się bale karnawałowe klas 0-III. Wszyscy uczniowie przyszli
we wspaniałych, kolorowych strojach. Zabawy poprowadziły panie animatorki z Sali Zabaw Summer Baby, które przygotowały wiele niespodzianek dla naszych dzieci. W takcie balu zostały przeprowadzone różnego radzaju konkursy dla uczniów oraz pań nauczycielek, zostali również wybrani Król i Królowa Balu. W czasie przerwy tanecznej uczniowie rozeszli się do swoich sal na słodki poczęstunek.

Konkurs Biblijno – Plastyczny
im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda

Podobnie jak w roku ubiegłym klasy drugie i trzecie wzięły udział w Konkursie Biblijno – Plastycznym
im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda przeprowadzonym przez Panią Joannę Lawer.Komisja oceniająca wytypowała do dalszego etapu osiem prac.
Wyróżnieni uczniowie to: Ćwikałowska Wiktoria, Jankowska Karolina, Jasnowska Oliwia, Orysiak Nadia, Orzełowski Oskar, Sulborska Agata, Ulatowska Iga, Wiśniewska Kinga.
Gratulujemy wyróżnionym i życzymy powodzenia w etapie rejonowym w marcu.

Apel "Bezpieczne ferie"


Druga lekcja muzyczna


Kiermasz świątekczny 2014

11 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz ozdób świątecznych, przygotowanych przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Piękne przedmioty cieszyły oko, pomysłowość twórców zachwycała licznie zgromadzonych gości. Na holu, panie z klas 0-III, przygotowały przytulną kawiarenkę, gdzie było można delektować się doskonałym ciastem i aromatyczną kawą. O godzinie 17 w pięknie udekorowanej scenerii odbyła się część artystyczna. W świątecznej atmosferze, wszyscy zebrani wspólnie z małymi artystami, śpiewali kolędy i pastorałki.

Mikołajki


Akcja "My dla zwierząt"

Dnia 03.12.2014r już po raz trzeci dzieci z grupy 0C oraz klasa IIC wraz z wychowawczyniami Panią Karoliną Kukowską oraz Panią Sabiną Bieszke wystąpiły w przedstawieniu do akcji „My dla zwierząt”.
W terminie 27.10 do 21.11 uczniowie klas 0 – III wzięli udział w projekcie wolontaryjnym, którego celem była zbiórka karmy i akcesoriów dla schroniska w Dąbrówce. Poprzez bardzo aktywny udział w akcji nasi uczniowie i ich rodzice udowodnili, że nie jest im obojętny los czworonogów. Zebrano 193kg karmy
oraz 94 sztuki akcesoriów tj. koce, smycze, miski. Grupa II A wraz z wychowawczynią Panią Aliną Kijak zajęła I miejsce pod względem ilości zebranej karmy. W nagrodę otrzymali słodkości oraz wyjazd
do schroniska, którego sponsorem jest firma TRANSBUS Pana Mieczysława Makurata oraz firma transportowa Pana Andrzeja Barzowskiego. Organizatorki bardzo dziękują za Wasze wielkie troskliwe serduszka!

Światowy Dzień Pluszowego Misia

27 listopada 2014 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji uczniowie klasy Ie z wychowawczynią przygotowali dla wszystkich uczniów z klas 0-III przedstawienie pt. "Przygody misia Puńcio", które bardzo się wszystkim podobało. Zostały również rozstrzygnięte różnego rodzaju konkursy, które były organizowane z okazji tego święta. Zorganizowana była również zbiórka zabawek dla dzieci z Domu Dziecka.

Pierwsza lekcja muzyczna
"Damy i rycerze"

14 listopada 2014 r. odbyła się pierwsza lekcja muzyczna pt. "Damy i rycerze",na której dzieci uczyły się
się wyklaskiwania rytmu oraz rozpoznawania wskazanych dźwięków. Ważnym elementem lekcji była nauka "dobrych manier".

Szkolny konkurs piosenki dziecięcej
"Muzyka filmowa"

Dnia 13 listopada 2014 r. p. Karolina Świechowska zorganizowała kokurs piosenki dziecięcej pt. "Muzyka Filmowa". Klasa Ie z tej okazji przygotowała występ dla klas 0-III- scenę z filmu "Akademia Pana Kleksa", którym rozpoczęto spotkanie. Po prezentacji maluchów przystąpiono do przesłuchiwań uczestników.Ich występy oceniały: wicedyrektor szkoły Pani Bogusława Polak-Dyszewska, Pani Joanna Lawer, Pani Justyna Puchowska i przedstawicielka małego samorządu. Wszyscy wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom, dlatego też naszej komisji trudno było wybrać zwycięzców. Ostatecznie wygranymi okazali się: w kategorii "solista" reprezentantka klasy 0 C - Amelka Hinc, w kategorii "zespół"
zwyciężyły dziewczynki z klasy I D: Oliwia Buchwald i Julia Szydłowska.
Laureaci otrzymali statuetki- Złote Nutki.

Miejskie obchody Święta Niepodległości

Od ponad 20 lat nasza szkoła jest dumnym gospodarzem miejskich obchodów Święta Niepodległości.
W tym roku główna uroczystość odbyła się 7 listopada. Licznie zebranych gości, z prezydentem Wejherowa Krzysztofem Hildebrandtem na czele, przywitała dyrektor szkoły Pani Beata Dampc.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego i oficjalnych przemówieniach, rozpoczęła się część artystyczna uroczystości. Piękny program przedstawili uczniowie naszej szkoły, którzy zostali przygotowani
przez Panią Iwonę Klein i Panią Agatę Jasińską. Najmłodszych uczniów przygotowała Pani Gracjana Miszka. Ukoronowaniem uroczystości był krótki koncert Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wejherowie.

Wycieczka do Filharmonii Kaszubskiej
"EkoZdzisław"

5 i 6 listopada 2014 r. wszyscy pojechaliśmy do Filharmonii Kaszubskiej
na przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. "EkoZdzisław". Tematem przewodnim sztuki był problem segregacji śmieci. Przedstawienie wszystkim się bardzo podobało i dużo nas nauczyło!

Przedstawienie teatralne
"Szewc Kopytko i kaczor Kwak"

Pod koniec października 2014 r. kl. 0a, 0b, Ie, IIc wybrały się do Filharmonii Kaszubskiej na przedstawienie teatralne pt. "Szewc Kopytko i kaczor Kwak" Kornela Makuszyńskiego. Sztuka opowiadała o tym, że warto pomagać innym, robiąc dobre uczynki. Wszyscy wrócili pełni pozytywnych wrażeń
i emocji.

Przedstawienie profilaktyczne
"Zagubiony bagaż"

W październiku 2014 r. odwiedził nas teatr z przedstawieniem profilaktycznym pt. "Zagubiony bagaż". Celem sztuki było uwrażliwienie dzieci na prawidłowe zachowanie wobec innych ludzi. Uczniowie dowiedzieli się, że zachowując się przyjaźnie, żyjąc uczciwie można mieć wielu przyjaciół.
Kursor stworzono na profilki.pl
28 września 2017 r. nasza „Klasa Sowy” (I a) odwiedziła Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z autorem wierszy dla dzieci, Panem Krzysztofem Sapiehą w ramach Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego. Z radością wysłuchaliśmy wesołych wierszyków i opowieści o ich drodze od napisania przez autora do wydania książeczki pt. „Zebra, kobra i inne zwierzaki”. Na koniec odpowiadaliśmy na pytania. Uważnie słuchaliśmy, więc znaliśmy wszystkie  odpowiedzi ! :) za co otrzymaliśmy słodkie niespodzianki – lizaki i przepiękne ciasteczka z ilustracjami z książki Pana Krzysztofa. Nie zapomnieliśmy również o autografie na pamiątkę.
Było to nasza pierwsza wizyta w zaprzyjaźnionej z „Klasą Sowy” bibliotece i już nie możemy się doczekać następnych wydarzeń :-) DZIĘKUJEMY !!MY w mediach :)

http://www.pbpw.pl/examples/399-spotkanie-z-okazji-147-lat-kolei-w-wejherowie
http://www.telewizjattm.pl/serwis-informacyjny/2017-09-28/44125-urzednik-napisal-ksiazke-dla-dzieci.html?
Dzisiaj, 12.09.2018r. w naszej szkole gościliśmy Ogólnopolską Szkołę Tańca i Dobrych Manier "Szczepan".  Duet taneczny zapoznał nas z rodzajami tańca, nie zabrakło również krotkiej lekcji dobrych manier i wychowania;). Występy taneczne, które oglądaliśmy były naprawdę   zachwycające. Wszyscy świetnie bawiliśmy się przy, doskonale znanej nam muzyce! 
Dodatkowe informacje na temat zajęć tanecznych Ogólnopolskiej Szkoły Tańca i Dobrych Manier "Szczepan", które odbywają się w naszej szkole, można uzyskać u wychowawców.

Rok szkolny 2023/2024