archiwum 2019/2020

„Trudne wierszyki łamiące języki”Etap szkolny

W związku z czwartą edycją Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Trudne wierszyki łamiące języki” dnia 10. 02. 2020 r. w Bibliotece Szkolnej odbył się etap szkolny. Wyłoniliśmy zwycięzców:

Kategoria dzieci w wieku 6 lat: I miejsce zajęła Alicja Richert, II miejsce – Liliana Pamfil.

Kategoria uczniów klas I- III: I miejsce – Łucja Gajewska, II miejsce – Nadia Maciszka, III miejsce – Eliza Mikucka, Natalia Miziarska.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Złote medalistki Mistrzostw Wejherowa w mini siatkówce

Podopieczne Pani Magdy, w składzie: Oliwia 7b, Natalia 7b, Dominika 7b, Karolina 7a, Ania 7a, Julka 7a, Alicja 6e oraz Agatka 5d wywalczyły złote medale oraz awans na Powiatowe Igrzyska Dzieci w mini siatkówce. Serdecznie gratulujemy👏👏👏

Karnawałowa dyskoteka szkolna 2020

Magdalena Grala z kl. Vf zdobyła wyróżnienie i nagrodę za najładniejszą samodzielnie wykonaną MASKĘ KARNAWAŁOWĄ :D gratulujemy !!!

Brązowe medalistki Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej 💪👏

Tak się bawi, tak się bawi...
SP 5
Zabawa karnawałowa klas 0-III

UROCZYSTE OTWARCIE
HALI SPORTOWEJ 


„Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości” 
                                                                                            Jan Pawła II

Te słowa nawiązują do uroczystości otwarcia hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 Wejherowie, które odbyło się 28 stycznia 2020 r. Dzień ten wpisze się w historię naszej szkoły jako prawdziwe święto sportu. Po kilku latach starań otwarto nowoczesną halę sportową.

UROCZYSTE OTWARCIE
HALI SPORTOWEJ
dla uczniów naszej szkoły

"Bezpieczne ferie"- spotkanie klas młodszych z policją 😊

Jasełka 2019

Spotkanie kolędowe

18 grudnia 2019 r. odbyło się spotkanie kolędowe naszego szkolnego chóru. Jak na zdjęciach można zauważyć - był to pierwszy koncert w nowych strojach :) sukienki zostały zakupione przez fundusze Rady Rodziców. Spotkanie to wzbogacił występ uczniów "Klasy Sowy" III a. Można było również zakupić kawę i pyszne ciacho. Całość zebranych pieniędzy została przekazana na pokrycie kosztów zakupu strojów.

Antoni Kubacki
pierwsze miejsce w LA na hali 
w Mistrzostwach Powiatu- bieg na 1000 metrów

Wielki Maraton Czytelniczy "Spotkacie nowych przyjaciół"

W piątek 13 grudnia 2019 r. uczestnicy Wielkiego Maratonu Czytelniczego "Spotkacie nowych przyjaciół" klas II i III wraz z opiekunem p. Aleksandrą Żak udali się do Biblioteki Miejskiej 
w Wejherowie na spotkanie z pisarką- p. Wiolettą Piasecką. Jedną z lektur, które dzieci czytały to właśnie "Faustynka". To było ciekawe i pełne ciepła spotkanie!

Akcja charytatywna "I Ty możesz zostać Śwętym Mikołajem

Jesteście cudowni!!! Wspaniali!!!
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Dzięki zebranym darom podczas akcji "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" zebraliśmy górę wspaniałych rzeczy. Dzięki Waszym dobrym serduchom zrobimy niespodzianki dla 25 maluchów 😍
Pamiętajcie dobro wraca ❤MSU z opiekunami 😊

Spotkanie opłatkowe członków
Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów

12.12.2019 r. "Klasa Sowy" (III a) oraz kameralny skład Chóru Szkolnego "Fryderyki" wystąpili podczas corocznego przedświątecznego spotkania opłatkowego członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Gośćmi specjalnymi byli starosta p.Gabriela Lisius, wiceprezydent Wejherowa p. Arkadiusz Kraszkiewicz, ks. prałat Tadeusz Reszka i nasz zaprzyjaźniony Mikołaj. Uroczystość odbyła się w wejherowskiej sali bankietowej"Atlantic". Poniżej krótka relacja.

Mistrzostwa Wejherowa w halowej lekkiej atletyce

11 grudnia w Szkole Podstawowej nr 6 odbyły się Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej
 w halowej lekkiej atletyce. Nasi uczniowie pod opieką pani Magdy oraz Pana Grzegorza wywalczyli łącznie 8 medali, w tym: 2 złote, 2 srebrne oraz 4 brązowe. Serdecznie gratulujemy👍👏

Mikołajkowy turniej piłki nożnej halowej
o puchar Prezydenta Miasta Wejherowa

W dniu dzisiejszym reprezentacja SP 5 pod opieką pana Pawła Sobczyńskiego, wygrała mikołajkowy turniej piłki nożnej halowej o puchar Prezydenta Miasta Wejherowa. Nasz zespół wygrał wszystkie cztery mecze, a dodatkowo Szymon Pacanowski został najlepszym bramkarzem turnieju. Turniej odbył się na sali gimnastycznej SP 6.
W dniu dzisiejszym reprezentacja SP 5 pod opieką pana Pawła Sobczyńskiego, wygrała mikołajkowy turniej piłki nożnej halowej o puchar Prezydenta Miasta Wejherowa. Nasz zespół wygrał wszystkie cztery mecze, a dodatkowo Szymon Pacanowski został najlepszym bramkarzem turnieju. Turniej odbył się na sali gimnastycznej SP 6.

Turniej Mikołajkowy

W tym roku w ramach promocji zdrowia i aktywnego stylu życia, w klasach pierwszych odbył się turniej mikołajkowy, który poprowadziła p. Katarzyna Szymańska z Akademii Młodych Aktywnych. Uczniowie zmierzyli się w różnych sportowych konkurencjach m.in. w sztafecie, rzucaniu piłkami do celu.

Mikołajki

Nauczyciele wychowania fizycznegona szkoleniu ;-)

Z serii szkolimy się dla Was 😊
Nasi nauczyciele wychowania fizycznego prężnie przygotowują się do obsługi nowej hali sportowej. 
Z tej okazji uczestniczyli dziś w szkoleniu na operatora ściany wspinaczkowej.Zobaczcie jak wspaniale sobie poradzili 😍

Andrzejki

Słodki poczęstunek oraz wróżby andrzejkowe przygotował dla uczniów naszej szkoły Samorząd Uczniowski oraz Koło Przyjaciół Biblioteki

"Ile waży Swięty Mikołaj?"

Sprawdzamy ile waży nasz ulubiony Święty …..

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję charytatywną "Ile waży Święty Mikołaj”. Akcja polegała na zbieraniu bilonu (monety o nominałach 1 gr, 2 gr, 5 gr)

Podczas Orszaku Świętego Mikołaja bilon zebrany w szkołach całej Polski zostanie zważony
 i dowiemy się ile waży nasz ulubiony Święty.

Organizatorem jest Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, która od blisko 30 lat prowadzi działania 
na rzecz wychowania oraz edukacji dzieci i młodzieży. Celem konkursu jest wsparcie funduszu, 
z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wsparcie umożliwia im rozwój talentów oraz pasji. Dzięki niemu młodzież zdobywa przydatną wiedzę oraz poznaje sposoby na jej praktyczne wykorzystanie. Misją Fundacji jest dobrze wychować młodego człowieka – na osobę silnej wiary, o dojrzałej hierarchii wartości, dobrego 
i świadomego obywatela oraz patriotę, działającego dla dobra wspólnego i zaangażowanego w życie swojego państwa oraz społeczności lokalnej, sprawnego i skutecznego w działaniu społecznym oraz gospodarczym.

Jak widać mamy dużo pracy z czego się bardzo cieszymy i z całego serca dziękujemy 😊😊😊 ❤❤❤
Szkolni organizatorzy akcji.

Dzień Pluszowego Misia

Klasa 0 c poznała dziś historię powstania pierwszego na świecie pluszowego misia, podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. Dziękujemy za zaproszenie i gorące przyjęcie Pani Ewelinie Magdziarczyk- Plebanek.

"Szkoła pamięta"

W dniach 15.11.2019r. i 20.11.2019r. klasy: 3b, 3c oraz klasy: 1 b i 1 c w ramach akcji „ Szkoła Pamięta” wraz z wychowawczyniami udały się do Piaśnicy – miejsca pamięci narodowej. Uczniowie porządkowali groby, zapalili znicze oraz oddali cześć Polakom, którzy polegli za wolność naszej Ojczyzny.

Dzień Głośnego Czytania

Uczniowie kl 1 i 2 w ogolnopolskiej akcji SZKOLNE PRZYGODY GANGU SLODZIAKOW!!! Klasa 1c
 z wychowawcą Sabiną Bieszke przygotowali wspólnie MAGICZNE DRZEWO SLODZIAKÓW, przy którym zorganizowano DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. Bajki czytały uczennice klasy 8 oraz nauczyciele.

II Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

Wielka radość :) nasza uczennica z kl. IVa - Kornelia Krajnowska zajęła I miejsce podczas dzisiejszego II Międzyszkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej, który odbył się w SP 9 w Wejherowie. Gratulujemy 
i życzymy dalszej motywacji do pracy oraz kolejnych sukcesów. A Wy lubicie śpiewać? Już niedługo 
w naszej szkole odbędzie się szkolny konkurs wokalny - przygotujcie już piosenki i zapraszamy do zgłoszenia :) !

Projekt „PATRIOTYZM HISTORIA PRZYSZŁOŚĆ”

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole realizowany był projekt „PATRIOTYZM HISTORIA PRZYSZŁOŚĆ”, którego organizatorem jest fundacja „Skrzydła”, skierowany był on do klas 7 i 8. Gościliśmy m. in. pracownika IPN-u, członków grup rekonstrukcyjnych, żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej, ale i rapera, który podzielił się z nami swoją wizją patriotyzmu. Młodzieży przypadł do gustu ten oryginalny sposób nauki historii.

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą 

W ramach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą na holu naszej szkoły stanął "Kącik Diabetyka". 
W kąciku tym uczniowie klas I- III mogli dowiedzieć się wielu cennych informacji dotyczących cukrzycy. Dyskutowaliśmy na temat konieczności zdrowego odżywiania i dbania o aktywność fizyczną. Wszyscy uczniowie klas I- III otrzymali pamiątkowe gadżety. W gabinecie Pani Pielęgniarki nauczyciele i rodzice mieli okazję zbadać poziom cukru we krwi oraz ciśnienie. Razem udowodniliśmy, że jesteśmy "Silniejsi od cukrzycy"! Organizatorem akcji była pani Gracjana Miszka- nauczyciel biologii.

" Piękna nasza Polska cała "
Tygodniowa akcja patriotyczna w świetlicy szkolnej 😊

Inscenizacja wiersza Jana Brzechwy
pt. "Na straganie" w wykonaniu kl. Ic

MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
W TENISIE STOŁOWYM

30 października nasza szkoła była organizatorem Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowy. Reprezentacja dziewcząt zajęła III miejsce, natomiast reprezentacja chłopcòw uplasowała się tuż za podium. Nasze miasto na zawodach powiatowych reprezentować będą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9, którzy zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców zajęli I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Akcja "Szkoła pamięta"

EKO-AKCJA

W piątek, 15 listopada. zakończyliśmy zbiórkę starych, używanych telefonów komórkowych w ramach ogólnopolskiej eko-akcji. Mocno pobiliśmy ubiegłoroczny (17kg) rekord - w tym roku zebraliśmy 29 kg telefonów!!! Czekają przygotowane do odbioru przez firmę Eko-phone. 

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce. Wyniki będą znane w styczniu!:)

MIEJSKO - POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Powiatowo-miejskie obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się 
w naszej szkole w piątek, 8 listopada. Program artystyczny przygotowali uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej Nr 5, orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wejherowie oraz uczniowie Szkoły Muzycznej Yamaha w Wejherowie i Szkoły Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie. 

Szkolny konkurs recytatorski poezji patriotycznej

Dnia 14.11.2019r. dwudziestu uczniów recytowało wiersze w Szkolnym konkursie recytatorskim poezji patriotycznej. Z uczestników wyłoniono czterech laureatów. 
W kategorii klas IV-VI 
pierwsze miejsce zdobyła Martyna Holk z klasy Va
drugie miejsce Marta Pranga z klasy Vd. 

Natomiast w kategorii klas VII – VIII zwycięstwo przypadło Nadii Orysiak z klasy VII c,
drugie miejsce zdobyła Agata Sulborska z klasy VII a.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i przygotowanie recytacji.
Zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

„Piękna nasza Polska cała"Tygodniowa akcja patriotyczna w świetlicy szkolnej.

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 11.10.2019r. uczniowie klas I-III oraz V-VI przygotowali, pod bacznym okiem Pań opiekunek małego i dużego SU, przedstawienie.  W pierwszej części akademii - recytowano
życzenia i wiersze.  Natomiast druga część apelu zdominowana była przez SHOW – rozdanie Fryderyków nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły, którzy zdobyli największą liczbę głosów wszystkich uczniów w plebiscycie „Najlepszy z najlepszych”.

Ostatnią częścią uroczystej akademii było rozstrzygnięcie Szkolnego konkursu pt. „Portret nauczyciela”. Zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody.

Klasy I-III:
1 miejsce: Noami Żebrowska ( 2b), Agnieszka Parczewska (3b)

2 miejsce: Katarzyna Tryba (3c)

3 miejsce: Amelia Krause (3c), Maja Myślisz (3a)

Klasy IV-VIII:

1 miejsce: Marika Jaroszek (6a), Oskar Kreft (8c)

2 miejsce: Agata Sulborska (7a), Julia Krause (6b)

3 miejsce: Martyna Hommel (7a)


Wszystkim nominowanym i zwycięzcom Gratulujemy!

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 27.09.2019r. uczniowie klas IV-VIII wybrali nowych Członków do Samorządu Uczniowskiego
 na rok szkolny 2019/2020.

W skład Rady SU weszli:

Przewodniczący – Mikołaj Rzeppa (klasa VI d)
Zastępca - Oliwia Boińska (klasa V c)
Zastępca - Korzenecka Klaudia (klasa VII d)
Skarbnik – Kornelia Krajnowska (klasa IV a)

Wygranym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu ciekawych pomysłów oraz wytrwałości w podjętych działaniach! :)

Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych

Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania 2019

10 września 2019r. klasa VII a, w ramach języka polskiego z panią Sylwią Szydłowską i panią Katarzyną Ciemięgą, dołączyła do grona Polaków, którzy wzięli udział w Narodowym Czytaniu polskich nowel. Uczniowie odczytali głośno „Katarynkę” Bolesława Prusa. Później dyskutowali na temat kataryniarzy
i katarynek w tamtych czasach.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2010