Archiwum 2021/2022

           


             "Poznaj Polskę"
W dniu 26 listopada klasy szóste uczestniczyły w wycieczce zrealizowanej w ramach przedsięwzięcia MEiN „ Poznaj Polskę”. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Mieście. Pani przewodnik, prowadząc nas urokliwymi uliczkami, niezwykle ciekawie odkrywała przed nami tajemnice Torunia i jego najsłynniejszego obywatela- Mikołaja Kopernika. Następnie udaliśmy się do Toruńskich Partaczy, gdzie każdy z nas przygotował własnego piernika. Mieliśmy także okazję sprawdzić nasze aktorskie umiejętności, a to za sprawą świetnej zabawy w Toruńskim Domu Legend. Na trasie naszej wycieczki nie mogło zabraknąć Planetarium- tam braliśmy udział w seansie pt. „Makrokosmos”. Dzień zakończyliśmy zakupami pamiątek
i oczywiście pierników, które wabiły nas, roztaczając zewsząd aromat cynamonu. To był naprawdę intensywny i udany dzień😀 

W Piątce pomagamy!!!

 W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do dwóch zbiórek dla Schroniska Animals w Dąbrówce oraz dla Gdyńskiego Hospicjum "Bursztynowa Przystań".

Serdeczie dziękujemy Wszystkim za dobrowolne wpłaty za kalendarze na 2022 rok, za artykuły szkolne, biurowe, higieniczne, medyczne i spożywcze oraz za karmy i legowiska dla psów i kotów. Potwierdzili Państwo, że  Piątka  to OGROMNE SERCE, KTÓRE BIJE NIE TYLKO DLA BLISKICH, ALE I DLA INNYCH.

DZIĘKUJEMY !!!


Świąteczne dekoracje drzwi 

Uwaga! Uwaga!
Ogłaszamy wyniki konkursu na świąteczne dekoracje drzwi:
I miejsce w kategorii klas 0-3 zdobywa sala nr 3- wystroju dokonały klasy: 2b i 3a.
I miejsce w kategorii klas 4-8 zdobywa sala nr 103 - wystroju dokonały klasa: 6a.

GŁÓWNA NAGRODA : PIZZA DLA KLASY

Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym dziękujemy za ich wkład i pracę. 

Mikołajki 2021

      10 grudnia mały i duży Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował szkolne mikołajki. Trgo dnia na wszystkich przerwach zabrzmiała świąteczna muzyka. Można było zakupić pierniczki oraz los na loterię. Podczas zabawy sprzedawaliśmy kalendarze, a zebrane pieniądze przekażemy Gdyńskiemu Hospicjum "Bursztynowa Przystań". 

Dziękujemy za wspólna zabawę :)

Szkolne andrzejki

29 listopada mały i duży Samorząd Uczniowski oraz aktyw biblioteczny wraz z opiekunami zorganizowali szkolne andrzejki. Tego dnia można było skorzystać ze stanowiska z wróżbami, kawiarenki oraz loterii. Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę .

Szkolny Turniej Piłki Nożnejdla klas 7-8

W piątek 26 listopada 2021 r. odbył się turniej piłki nożnej klas 7 i 8. Zagrało 6 drużyn, około 50 zawodników. Zwyciężyła klasa 8b, drugie miejsce 8d, a trzecie 8a .Bardzo dobrze i ambitnie grali uczniowie z klas 7b,7c i 7a. Królem strzelców został Michał Pruc, który strzelił 5 bramek.

Szkolny recytatorski konkurs poezji patriotycznej
 "Strofy o Ojczyźnie"

25.11.2021r. w ramach szkolnej akcji "Niepodległa'", która trwa przez cały miesiąc listopad, odbył się Szkolny konkurs recytatorski poezji patriotycznej. Wysłuchaliśmy pięciu recytatorów, którzy sumiennie przygotowali swoje recytacje wybranych utwórów. Komisja w składzie: Katarzyna Ciemięga, Aleksandra Polejowska oraz Izabela Karwowska wyłoniła zwycięzców. 
Pierwsze miejece zdobyła Michalina Szwałek z klasy 4a, drugie - Agnieszka Gruna z klasy 5a, trzecie miejsce otrzyamała Kornelia Krajnowska z klasy 6a.   

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. 

Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

   10 listopada 2021r. uczciliśmy ten szczególnym dla nas Polaków dzień - 11.11.Wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Z przyczyn bezpieczeństwa przed covid19 większość klas pozostała w swoich salach lekcyjnych. Połączyła całą społeczność szkolną melodia Mazurka Dąbrowskiego, którą było słychać w każdym zakątku naszej szkoły. 
   Z utęsknieniem czekamyna ten moment wspólnych przeżyć, tych szczególnych i ważnych
dla nas Polaków. Tradycją w naszej szkole były zawsze apele dla większego grona odbiorców. Szkoła gościła znane i ważne dla powiatu i miasta osobistości. 
     Żeby nie zatracić tego ducha i wyrazić swoją nadzieję, że za rok będzie już lepiej, przygotowaliśmy i nagraliśmy apel z okazji 11 listopada. 

Ogólnopolska akcja "Przepisujemy Tolkiena"

   W tym roku szkolnym uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji "Przepisujemy Tolkiena".
W związku z tym w dniach 01.-03.12.2021r. zapraszam do biblioteki chętne osoby, które mają czytelny i ładny styl pisma i zechcą włożyć swój wkład w tworzenie rękopisu "Hobbita" z całej Polski.

  Organizatorzy preferuję pisać piórem, a nie długopisem, więc należy zaopatrzyć się w takie przybory do pisania. Musimy pamiętać o tym, że tekst ma być tekstem ciągłym, dlatego należy przepisywać go w szkole. Każda chętna osoba dostanie króciutki fragment do przepisania (maksymalnie jedno zdanie).

   Zapraszam i zachęcam UCZNIÓW I NAUCZYCIELI z naszej szkoły do udziału w tak świetnej zabawie i inicjatywie!

Katarzyna Ciemięga


Dzień Edukacji Narodowej w Naszj Szkole

Dnia 15 października 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole święto KEN, które przypada na 14.10.2021r. Tak jak w zeszłym roku, apel z tej okazji przygotował w formie on-line Mały i Duży Samorząd Uczniowski. Nasze prowadzące TV SP5 Anna i Oliwia w zawodowy sposób przedstawiły wyniki ankiety, którą przeprowadziliśmy wśród uczniów. Wszystkim nauczycielom, obsłudze i administracji rozdano słodkie upominki. 

Wszystkim pedagogom i pracownikom SP nr 5 w Wejherowie jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich święta.

Dzień Chłopaka w naszej szkole


Akcja "Sprzatanie ŚWIATA" w naszej Szkole

Od malucha po starszaka każdy we wrzesniu pomagał w akcji sprzątania świata! Sprzątaliśmy pobliski teren dookola naszej Szkoły. 

Zadanie dla każdego: Dbajmy o Nasza planetę Ziemię :)