Archiwum 2021/2022

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

25 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji został użyty sprzęt- studio fotograficzne, który otrzymaliśmy w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Podczas tego dnia  zorganizowana została zbiórka zabawek i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci. Dziękujemy za wsparcie i pomoc.

Nagrody za zebrane TALENCIAKI


UROCZYSTE POŻEGNANIE KLAS ÓSMYCH


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022


 XVI MISTRZOSTWA WIEDZY KOMPUTEROWEJ SZKŁÓŁ PODSTAWOWYCH MIASTA WEJHEROWA


W dniu 4 lutego 2022 r., po raz pierwszy w formie online, uczniowie naszej szkoły brali udział
w XVI MMISTRZOSTWACH WIEDZY KOMPUTEROWEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH MIASTA WEJHEROWA. Uczestnicy zmagali się w następujących konkurencjach: test wiedzy informatycznej, budowa komputera, elementy programowania, prezentacja multimedialna, arkusz kalkulacyjny oraz projektowanie strony internetowej.
Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w dniu 14 marca 2022 r. w ratuszu miejskim. W klasyfikacji indywidualnej klas 7-8 I miejsce zajął Jędrzej Ulatowski z klasy 7c, natomiast w klasyfikacji zespołowej nasza szkoła uzyskała II miejsce, w składzie: Jędrzej Ulatowski i Mateusz Kramnik z klasy 7c. Drużynę w kategorii klas 4-6 godnie reprezentowali: Oliver Łebkowski i Błażej Orysiak z klasy 6b. Uczniowie otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe oraz Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta.
Serdecznie gratulujemy!

Sukcesy Naszych Uczniów🏆


Niezmiernie miło nam poinformować, że uczniowie klasy VII c zostali FINALISTAMI Wojewódzkich Konkursów Kuratoryjnych.
Tomasz Ebel - historia
Jędrzej Ulatowski - geografia
Brawo Chłopcy 👏👏👏Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🏆

Powiatowy konkurs pt. „Trudne wierszyki łamiące języki

Podczas V edycji powiatowego konkursu pt. "Trudne wierszyki łamiące języki" naszą szkołę reprezentowała silna ekipa. Pierwszego dnia, 06.06.2022r. zdobyliśmy pierwsze miejsce. które otrzymał Kornel Lesner z klasy 3 b oraz trzecie miejsce wyrecytowała  Apolonia Sułkowska 
z klasy 3 d. Drugiego dnia zmagań z językowymi łamańcami, tj. 07.06.20222r. godne trzecie miejsce zdobyła Natalia Kur z klasy 2a. Natomiast wyróżnienie otrzymał Julian Szwałek z klasy 2d. 

Naszej silnej i dzielnej reprezentacji serdecznie gratulujemy!

Szkolny konkurs techniczno-plastyczny pod tytułem: “Kreatywny recykling”

W ramach akcji “KLIMATycznie w Wejherowie”, nasza szkoła zorganizowała szkolny konkurs techniczno-plastyczny pod tytułem: “Kreatywny recykling”. Finał konkursu odbył się 11 maja, który od 2007 r. jest znany jako Dzień bez śmiecenia 😊. Przebieg konkursu koordynowała nauczycielka SP 5 - Pani Dorota Płotka.

Uczniowie mieli za zadanie wykonanie użytecznych rzeczy z surowców przyjaznych naturze lub przeznaczonych do wyrzucenia.

Do konkursu zgłoszono wiele prac, a każda była jedyna w swoim rodzaju. Jury w składzie: Dorota Płotka, Katarzyna Ciemięga, Aleksandra Spanowicz, Karolina Świechowska, najbardziej spodobały się:

Karmnik dla ptaków zbudowany m. in. z wyciętej plastikowej butelki po wodzie, który z powodzeniem może pełnić swoją funkcję. Praca została wykonana przez Kamila Gęsickiego
z klasy 1c. I miejsce w kategorii klas 1-3.

Doniczka na kwiaty, wycięta z plastikowej butelki i ozdobiona łuskami szyszki. Praca Alicji Domblat z klasy 2a. II miejsce w kategorii klas 1-3.

Robot autorstwa Michaliny Golec z klasy 3c i Kwiatek Luny Kołatek-Durdubakowskiej z klasy 1a. (III miejsce ex-aequo w kategorii klas 1-3.)

W kategorii klas 4-8 laureatami zostali:

1 miejsce: Pola Pospieszyńska z klasy 4d za wyjątkową torebkę z płyt gramofonowych

2 miejsce: Zofia Maj z klasy 4d za organizer na drobiazgi

3 miejsce ex-aequo: Naomi Żebrowska, kl. 4b, Marcelina Bok kl .6b, Anastazja Nowak kl. 6a, Maja Pamfil kl. 6b za piękne lalki.

We wszystkie dzieła dzieci włożyły pokaźną ilość pracy, pomysłowości i umiejętności technicznych.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za włączenie się do konkursu. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uznania za swoją pracę, a laureaci dodatkowo miłe upominki. Prace można oglądać na wystawce, na szkolnym holu przez najbliższy tydzień.
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w akcję. Przedsięwzięcie pokazało, że nasza wspólna Matka Ziemia jest dla nas ważna i staramy się z nią żyć w harmonii. Wiemy, że dbając o otoczenie wokół nas, dbamy o przyszłość swoją i potomnych. 

Uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników Szkolnej Biblioteki

13 maja klasy pierwsze zostały uroczyście włączone w poczet czytelników naszej szkolnej biblioteki. 
Z całego serca gratulujemy i życzymy wspaniałych chwil z książką :) 

Szkolny konkurs recytatorski "Wierszyki łamiące języki"

Dnia 12 maja, w ramch  V Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Trudne wierszyki łamiące języki", który organizuje Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie, a patronat honorowy nad konkursem objęła Starosta Wejherowski, Pani Gabriela Lisius, w naszej szkolnej bibliotece odbyl się szkolny etap tego konkursu. Do konkursu przystąpilo 14 osób z klas 2-3. Komisja wyloniła zwysięzców:
W kategorii klas 1-2:
1 miejsce - Natalia Kur z klasy 2a
2 miejsce - Julian Szwałek z klasy 2d
3 miejsce - Zofia Janusz  z klasy 2d

W kategorii klas 3:
1 miejsce - Kornel Lesner klasa 3b
2 miejsce - Apolonia Sulkowska klasa 3d
3 miejsce - Zuzanna Rigga klasa 3b.

Etap powiatowy odbędzie się dla klas 2 - 07.06.22r. o godz. 10;00, a dla klas 3 - 06.06.22r.

Szkolny konkurs plastyczny z okazji obchodów 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniach 25.04-06.05 miał miejsce wewnątrzszkolny konkurs z okazji obchodów 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie. 

W kategorii "Projekt znaczka pocztowego z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja":
 I miejsce zajął Kacper Zieliński z klasy 8d,
 II miejsce -  Ignacy Sułkowski z klasy 7c,
III miejsce - Edyta Lubczyńska z klasy 7b. 

W kategorii "Symbol narodowy Polski":
 I miejsce zajęła Pola Pospieszyńska z klasy 4d, 
II miejsce przypadło Michał Liżewski z klasy 8a,
 III miejsce zajął Fabian Prusiński z klasy 4d. 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu

Niedługo odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu 🌊‼️
z tej okazji po wielu, wielu latach wraca towarzyszący temu wydarzeniu 👉 Międzyszkolny Konkurs Pieśni Marynistycznej
👉 podczas konkursu można było usłyszeć pieśni marynistyczne, szanty i piosenki o morzu
Nasza szkołę reprezentowali:
KORNELIA i KORNEL
Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych występów 👏👏👏👏👏❗
Mamy II miejsce i wyróżnienie 🤩 wielkie brawa 🥰🤗

Akcja "Ile waży św. Mikołaj?"

Niedawno Nasza Szkoła wzięła po raz dgi udział w konkursie charytatywnym organizowanym przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. Zebrane środki mają wesprzeć fundusz,
z którego wypłacane są stypendia dla wychowanków Fundacji. W tym Roku Szkolnym zebraliśmy 119,2 kg bilonu co dało 1589, 70 zł. 

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, dzieciom oraz nauczycielom za zaangażowanie. Dziękujemy również klasom 8b i 8e za pomoc w liczeniu i sortowaniu bilonu. ♥️♥️♥️

Akcja w ramach współpracy z Marine Stewardship Council (MSC)

Klasa 3b wzięła udział w szkoleniu przygotowanym przez Marine Stewardship Council (MSC), międzynarodową firmą zajmującą się przyczynianiem na rzecz zrównoważonego rybołówstwa. Akcję przeprowadziły nauczycielki z naszej szkoły : pani Sylwia Krauze i pani Dorota Płotka. Dzieci odkryły znaczenie zrównoważonych połowów dla ochrony ekosystemów morskich. Dowiedziały się jak wygląda praca rybaków i jak rozpoznać ryby z legalnych, certyfikowanych źródeł. Dzieci zaangażowały się w ochronę ekosystemu, pragnąc aby morza i oceany pozostały zdrowe i tętniące życiem! Podsumowując swoją wiedzę wykonały wspaniały trójwymiarowy plakat obrazujący wyobrażenie życia pod wodą za 50 lat. W podziękowaniu za włożoną pracę
od organizatora klasa otrzymała drobne upominki związane z ochroną zagrożonego ekosystemu.

PIĄTKA POMAGA !!!


           


             "Poznaj Polskę"
W dniu 26 listopada klasy szóste uczestniczyły w wycieczce zrealizowanej w ramach przedsięwzięcia MEiN „ Poznaj Polskę”. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Mieście. Pani przewodnik, prowadząc nas urokliwymi uliczkami, niezwykle ciekawie odkrywała przed nami tajemnice Torunia i jego najsłynniejszego obywatela- Mikołaja Kopernika. Następnie udaliśmy się do Toruńskich Partaczy, gdzie każdy z nas przygotował własnego piernika. Mieliśmy także okazję sprawdzić nasze aktorskie umiejętności, a to za sprawą świetnej zabawy w Toruńskim Domu Legend. Na trasie naszej wycieczki nie mogło zabraknąć Planetarium- tam braliśmy udział w seansie pt. „Makrokosmos”. Dzień zakończyliśmy zakupami pamiątek
i oczywiście pierników, które wabiły nas, roztaczając zewsząd aromat cynamonu. To był naprawdę intensywny i udany dzień😀 

W Piątce pomagamy!!!

 W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do dwóch zbiórek dla Schroniska Animals w Dąbrówce oraz dla Gdyńskiego Hospicjum "Bursztynowa Przystań".

Serdeczie dziękujemy Wszystkim za dobrowolne wpłaty za kalendarze na 2022 rok, za artykuły szkolne, biurowe, higieniczne, medyczne i spożywcze oraz za karmy i legowiska dla psów i kotów. Potwierdzili Państwo, że  Piątka  to OGROMNE SERCE, KTÓRE BIJE NIE TYLKO DLA BLISKICH, ALE I DLA INNYCH.

DZIĘKUJEMY !!!


Świąteczne dekoracje drzwi 

Uwaga! Uwaga!
Ogłaszamy wyniki konkursu na świąteczne dekoracje drzwi:
I miejsce w kategorii klas 0-3 zdobywa sala nr 3- wystroju dokonały klasy: 2b i 3a.
I miejsce w kategorii klas 4-8 zdobywa sala nr 103 - wystroju dokonały klasa: 6a.

GŁÓWNA NAGRODA : PIZZA DLA KLASY

Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym dziękujemy za ich wkład i pracę. 

Mikołajki 2021

      10 grudnia mały i duży Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował szkolne mikołajki. Trgo dnia na wszystkich przerwach zabrzmiała świąteczna muzyka. Można było zakupić pierniczki oraz los na loterię. Podczas zabawy sprzedawaliśmy kalendarze, a zebrane pieniądze przekażemy Gdyńskiemu Hospicjum "Bursztynowa Przystań". 

Dziękujemy za wspólna zabawę :)

Szkolne andrzejki

29 listopada mały i duży Samorząd Uczniowski oraz aktyw biblioteczny wraz z opiekunami zorganizowali szkolne andrzejki. Tego dnia można było skorzystać ze stanowiska z wróżbami, kawiarenki oraz loterii. Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę .

Szkolny Turniej Piłki Nożnejdla klas 7-8

W piątek 26 listopada 2021 r. odbył się turniej piłki nożnej klas 7 i 8. Zagrało 6 drużyn, około 50 zawodników. Zwyciężyła klasa 8b, drugie miejsce 8d, a trzecie 8a .Bardzo dobrze i ambitnie grali uczniowie z klas 7b,7c i 7a. Królem strzelców został Michał Pruc, który strzelił 5 bramek.

Szkolny recytatorski konkurs poezji patriotycznej
 "Strofy o Ojczyźnie"

25.11.2021r. w ramach szkolnej akcji "Niepodległa'", która trwa przez cały miesiąc listopad, odbył się Szkolny konkurs recytatorski poezji patriotycznej. Wysłuchaliśmy pięciu recytatorów, którzy sumiennie przygotowali swoje recytacje wybranych utworów. Komisja w składzie: Katarzyna Ciemięga, Aleksandra Polejowska oraz Izabela Karwowska wyłoniła zwycięzców. 
Pierwsze miejsce zdobyła Michalina Szwałek z klasy 4a, drugie - Agnieszka Gruna z klasy 5a, trzecie miejsce otrzymała Kornelia Krajnowska z klasy 6a.   

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. 

Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

   10 listopada 2021r. uczciliśmy ten szczególnym dla nas Polaków dzień - 11.11.Wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Z przyczyn bezpieczeństwa przed covid19 większość klas pozostała w swoich salach lekcyjnych. Połączyła całą społeczność szkolną melodia Mazurka Dąbrowskiego, którą było słychać w każdym zakątku naszej szkoły. 
   Z utęsknieniem czekamyna ten moment wspólnych przeżyć, tych szczególnych i ważnych
dla nas Polaków. Tradycją w naszej szkole były zawsze apele dla większego grona odbiorców. Szkoła gościła znane i ważne dla powiatu i miasta osobistości. 
     Żeby nie zatracić tego ducha i wyrazić swoją nadzieję, że za rok będzie już lepiej, przygotowaliśmy i nagraliśmy apel z okazji 11 listopada. 

Ogólnopolska akcja "Przepisujemy Tolkiena"

   W tym roku szkolnym uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji "Przepisujemy Tolkiena".
W związku z tym w dniach 01.-03.12.2021r. zapraszam do biblioteki chętne osoby, które mają czytelny i ładny styl pisma i zechcą włożyć swój wkład w tworzenie rękopisu "Hobbita" z całej Polski.

  Organizatorzy preferuję pisać piórem, a nie długopisem, więc należy zaopatrzyć się w takie przybory do pisania. Musimy pamiętać o tym, że tekst ma być tekstem ciągłym, dlatego należy przepisywać go w szkole. Każda chętna osoba dostanie króciutki fragment do przepisania (maksymalnie jedno zdanie).

   Zapraszam i zachęcam UCZNIÓW I NAUCZYCIELI z naszej szkoły do udziału w tak świetnej zabawie i inicjatywie!

Katarzyna Ciemięga


Dzień Edukacji Narodowej w Naszj Szkole

Dnia 15 października 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole święto KEN, które przypada na 14.10.2021r. Tak jak w zeszłym roku, apel z tej okazji przygotował w formie on-line Mały i Duży Samorząd Uczniowski. Nasze prowadzące TV SP5 Anna i Oliwia w zawodowy sposób przedstawiły wyniki ankiety, którą przeprowadziliśmy wśród uczniów. Wszystkim nauczycielom, obsłudze i administracji rozdano słodkie upominki. 

Wszystkim pedagogom i pracownikom SP nr 5 w Wejherowie jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich święta.

Dzień Chłopaka w naszej szkole


Akcja "Sprzatanie ŚWIATA" w naszej Szkole

Od malucha po starszaka każdy we wrzesniu pomagał w akcji sprzątania świata! Sprzątaliśmy pobliski teren dookola naszej Szkoły. 

Zadanie dla każdego: Dbajmy o Nasza planetę Ziemię :)