Gimnazjum nr 4

Rok szkolny 2017/2018

Kolejna lekcja WOS w sądzie

W dniu 8 grudnia odbyła się kolejna lekcja wiedzy o społeczeństwie w sądzie rejonowym
w Wejherowie. Tym razem klasa IIIaGim wraz z nauczycielami p. Marią Baranowską i p. Grzegorzem Palachem obserwowała rozprawę karną o pobicie i groźby karalne.Naprawdę było emocjonująco!
W dniu 8 grudnia odbyła się kolejna lekcja wiedzy o społeczeństwie w sądzie rejonowym
w Wejherowie. Tym razem klasa IIIaGim wraz z nauczycielami p. Marią Baranowską i p. Grzegorzem Palachem obserwowała rozprawę karną o pobicie i groźby karalne.Naprawdę było emocjonująco!

III MIEJSCE W TURNIEJU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

28 listopada w Szkole Podstawowej nr 6 został rozegrany Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej chłopców szkół gimnazjalnych o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa. Reprezentacja naszej szkoły pod opieką pana Grzegorza Lisewskiego wywalczyła III miejsce, zdobywając puchar dla szkoły, zaś Kacper Tomczak zdobył tytuł oraz puchar Najlepszego Strzelca Turnieju. Serdecznie gratulujemy!!!

WYCIECZKA DO SĄDU

W  dniu  9  listopada  2017 uczniowie klasy 3b gimnazjum wraz z nauczycielem wiedzy o społeczeństwie p. Marią Baranowską i nauczycielem historii p. Grzegorzem Palachem - uczestniczyli jako obserwatorzy w rozprawie karnej w Sądzie Rejonowym w Wejherowie. Wycieczka do Sądu  odbyła się w ramach lekcji WOS – temat: władza sądownicza. Na własne  oczy  można się  było  przekonać  na  czym polega praca  sędziego,  prokuratora  i obrońcy, na koniec  Pani Sędzia pozwoliła nam jeszcze bardziej wczuć się w role – mogliśmy usiąść za stołem sędziowskim a niektórym wspaniale wychodziło stukanie słynnym młotkiem sędziowskim. Następna lekcja w sądzie w dniu 8 grudnia z klasą 3a gimnazjum.

LEKCJE W KINIE

25.10.2017 uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w lekcji w kinie. Wykład dotyczył niezwykle interesujących kwestii związanych z efektami specjalnymi. Po  ciekawej lekcji uczniowie obejrzeli film "Za niebieskimi drzwiami".

Rok szkolny 2016/2017

XII Mistrzostwa Widzy Komputerowej
Szkół Gimnazjalnych i Podstawowych

W Zespole Szkół nr 1 odbyły się 18 lutego br. XII Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej Szkół Gimnazjalnych i Podstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa. Uczniowie naszej szkoły, Michał Krause i Paweł Wielewicki (z klasy 3b), w klasyfikacji drużynowej szkół
gimnazjalnych zajęli 4 miejsce. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej Michał Krause zajął 3 miejsce.

Wybory Rady Samorządu Szkolnego Gimnazjum

3 października 2016 r. 0dbyły się demokratyczne wybory do Rady Samorządu Szkolnego naszego gimnazjum. Decyzją uczniów przewodniczącą SU została Sara Morske z klasy III b gimnazjum.

Rok szkolny 2015/2016

Noc Bibliotek w Wejherowie

W dniu 4 czerwca wejherowska filia Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku była organizatorem tzw. Nocy Bibliotek w Wejherowie. W wydarzeniu tym wzięły udział uczennice naszej Szkoły: Wiktoria Kunikowska, Inga Kwidzińska, Weronika Niewińska, Nikola Labuda oraz Sara Mroske. Opiekunem grupy był p. Grzegorz Palach.
Tegoroczna Noc Bibliotek upłynęła pod znakiem spotkania z lokalnym pisarzem Panem Piotrem Szmandtem, autorem retro kryminału pt. „Pruska Zagadka”. Prócz tego miała miejsce ciekawa wymiana opinii o książkach. Podczas spotkania w gronie bibliotekarzy oraz czytelników uczennice naszej Szkoły zaprezentowały swoje ulubione książki. Sposób prezentacji oraz pasja z jaką dziewczęta omawiały lektury wzbudziły podziw ze strony zgromadzonych. Po kilkunastominutowej prezentacji nadszedł czas na spotkanie z Gościem – Panem Piotrem Szmandtem.
Autor ,podczas spaceru literackiego po mieście, zapoznał czytelników z miejscami, które stały się inspiracją dla jego powieści. Każde miejsce tj. teren niegdysiejszej fabryki Pawła Pokory, Stary Młyn, Ratusz, ul. Sobieskiego, gmach Gimnazjum Nr 1 czy Stary Cmentarz (na którym spoczywa Paweł Pokora) stały się kamieniami milowymi jego książki, wytyczając drogę śledztwa powieściowego inspektora Brauna.Spotkanie z Panem Piotrem oraz spacer w akompaniamencie cytowanej powieści zmotywował nasze uczennice do lektury „Pruskiej Zagadki”. Co również polecam!

Nasz szkolny artysta

Marek Hoeft to uczeń klasy III a naszego gimnazjum. Ten początkujący młody artysta od 2014 roku uczeszcza na zajęcia plastyczne do Wejherowskiego Centrum Kultury. Chłopak zajmuje się rysunkiem, malarstwem, projektowaniem i rzeźbą. Już pięciokrotnie jego prace zostały zaprezentowane na zbiorowych wystawach Wejherowskiego Centrum Kultury. 15 marca 2016 roku został wyróżniony na wystawie ,,Młodzi Zdolni'' w WCK, reprezentując tam Zespół Szkół nr 2 im. Fryderyka Chopina. Ostatnio jego prace mogliśmy podziwiać w naszych murach . Przy
okazji festynu rodzinnego nasz tegoroczny absolwent zaprezentował swoje dzieła całej
społeczności szkolnej. Marek niedługo zdaje egzaminy do Liceum Plastycznego w Gdyni,
a w przyszłości planuje studia na ASP. Wszyscy trzymamy kciuki, aby jego plany się powiodły :-)

Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej
"Europa- Naszym Domem"
31.05.2016

31 maja w Zespole Szkół Nr 2 odbył się Szkolny Konkurs Wiedzyo Unii Europejskiej - "Europa Naszym Domem", którego organizatorem był p. Grzegorz Palach. Jego uczestnikami byli uczniowie klas gimnazjalnych: Szymon Krauze 3a, Sylwia Romańska 3a, Alex Bulkowski 3b, Hubert Koss 3b, Karol Krefft 3b, Robert Rutkowski 3b, Mateusz Szklarski 3b, Sebastian Tomczak 3b, Emanuel Rdzanek 3c, Paweł Jaszczykowski 1b. Młodzież musiała zmierzyć
się z testem złożonym z 30 zadań otwartych i zamkniętych o zróżnicowanym stopniu trudności.

Gratulujemy zwycięzcom!

Spotkanie klas gimnazjalnych z policją

W dniu 10 II 2016 r. we wszystkich klasach gimnazjalnych zostały przeprowadzone spotkania Policji z młodzieżą na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich w związku z ukończeniem 13 roku życia w celu kształtowania postawy odpowiedzialności za własne zachowanie,
a także pokazanie alternatywnych form zachowań opartych na pozytywnych normach
i wartościach. W ramach prewencji funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną, poruszyli problematykę dotyczącą cyberprzemocy, uzależnień od alkoholu, środków odurzających i psychotropowych, a także omówili zagadnienia dotyczące przejawów demoralizacji oraz czynów karalnych i kwestie zagrożeń związanych z zażywaniem dopalaczy.
Uświadomili również młodzieży, jakie konsekwencje może ponieść uczeń zakłócający pracę podczas lekcji.

Zwycięstwo w grze miejskiej ulicami Wejherowa

15 maja b.r. uczniowie naszego gimnazjum wspólnie z p. Sylwią Szydłowską wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej by wziąć udział w obchodach Tygodnia Bibliotek połączonego z 25-leciem Samorządu Terytorialnego.
Prelekcję dla młodzieży przygotował Wiceprzewodniczący Rady Miasta Wejherowa - Marcin Drewa. Przybliżył on młodzieży ideę funkcjonowania samorządu i jego strukturę, pokazał jak zmieniło się Wejherowo i jego okolice na przestrzeni tych 25-ciu lat i jak ogromny wpływ miał na to samorząd. Dodatkowym elementem spotkania była gra miejska. Reprezentacje Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum
nr 4 wyruszyły ulicami Wejherowa w poszukiwaniu miejsc związanych z historią biblioteki, a co za tym idzie z naszym miastem. W tropieniu śladów historii lepsza okazała się młodzież naszej szkoły.
Nagrody wręczył Przewodniczący Rady Miasta - BogdanTokłowicz.

Almost Random Theatre

Chris, Barbara, Mary and Richard,
thanks a lot for your excellent work
with our students,
we really appreciate it much…

mgr Beata Dampc (head teacher) and the teachers 

Aktorzy z Wielkiej Brytani odwiedzili naszą szkołę

W zeszłym tygodniu, 25 i 26 lutego 2015 roku, w Zespole Szkół nr 2 ponownie gościliśmy grupę teatralną Almost Random Theatre z Wielkiej Brytanii. Chris Sivewright , aktor, założyciel i manager teatru ART
oraz jego trzej członkowie, Richard Ward, Barbara Treen i Mary Saunders przeprowadzili z uczniami Gimnazjum nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 5 warsztaty językowe z odrobiną elementów teatralnych. Zajęcia z Brytyjczykami były znakomitą okazją, aby rozwinąć swoje umiejętności językowe poprzez kontakt z „native speakers”. Uczniowie mieli możliwość pogłębić swoją wiedzę o kulturze i obyczajach Wielkiej Brytanii, wypróbować swoje umiejętności językowe, spotkać ciekawych ludzi świetnie się przy tym bawiąc. Zaproszeniem i organizacją wizyty aktorów z Oxfordu zajęła się pani Aleksandra Krawczyk wraz z nauczycielami języka angielskiego, paniami Anną Szyc i Moniką Pionk.

Dziękujemy Chrisowi i jego aktorom za wkład pracy, wspaniałą przygodę i wspólnie miło spędzony czas.

Warsztaty językowo - teatralne


Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

Dnia 26.02. 2015 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej. Uczestnicy konkursu byli podzieleni na 3 kategorie wiekowe:
I Dzieci młodsze: 1-3 klasa SP
II Dzieci starsze: 4-6 klasa SP
III Młodzież: 1-3 klasa gimnazjum
Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Z każdej kategorii wyłoniono trzy pierwsze miejsca. Nagrody:
W kategorii klas I-III Gimnazjum:
I miejsce – Bieszke Aleksandra z klasy II AG
II miejsce – Waldowska Aleksandra z klasy II AG
III miejsce – Niewińska Weronika z klasy I BG
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a wygranym gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów recytatorskich i zapraszamy do udziału w konkursie za rok :)

Almost Random Theatre

W przyszłym tygodniu ponownie będziemy gościli w Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie grupę teatralną
z Wielkiej Brytanii, Almost Random Theatre. Przypominamy, że aktorzy z Oksfordu mieli okazję odwiedzić nas w październiku 2012 roku i przeprowadzić warsztaty teatralne z uczniami Gminazjum nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 5, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników.
Czekamy z niecierpliwością na artystów z Oksfordu oraz na zajęcia, które nam zaoferują.
Oto strona internetowa Almost Random Theatre, na której możemy bliżej zapoznać się z działalnością grupy teatralnej:

Kiermasz świąteczny 2014

11 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz ozdób świątecznych, przygotowanych przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Piękne przedmioty cieszyły oko, pomysłowość twórców zachwycała licznie zgromadzonych gości. Na holu, panie z klas 0-III, przygotowały przytulną kawiarenkę, gdzie było można delektować się doskonałym ciastem i aromatyczną kawą. O godzinie 17 w pięknie udekorowanej scenerii odbyła się część artystyczna. W świątecznej atmosferze, wszyscy zebrani wspólnie z małymi artystami, śpiewali kolędy i pastorałki.

Miejskie obchody Święta Niepodległości

Od ponad 20 lat nasza szkoła jest dumnym gospodarzem miejskich obchodów Święta Niepodległości.
W tym roku główna uroczystość odbyła się 7 listopada. Licznie zebranych gości, z prezydentem Wejherowa Krzysztofem Hildebrandtem na czele, przywitała dyrektor szkoły Pani Beata Dampc.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego i oficjalnych przemówieniach, rozpoczęła się część artystyczna uroczystości. Piękny program przedstawili uczniowie naszej szkoły, którzy zostali przygotowani przez Panią Iwonę Klein i Panią Agatę Jasińską. Najmłodszych uczniów przygotowała Pani Gracjana Miszka.
Ukoronowaniem uroczystości był krótki koncert Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia
w Wejherowie. 
Kursor stworzono na profilki.pl