Klasy I

Rok szkolny 2023/2024

Klasy 1 b i 1 d na Festiwalu Filmów Fabularnych 

W ramach 48 Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, klasy 1 b i 1 D wybrały się do Wejherowskiego Centrum Kultury na film animowany pt:”Przytul mnie. Poszukiwacze Miodu”.

Rok szkolny 2022/2023

22 kwietnia Dzień Ziemi w klasach I.

Klasy I brały udział w różnych aktywnościach związanych z obchodami Dnia Ziemi:
- wykonaliśmy wiosenne Lapbooki,
-prowadziliśmy obserwację przyrodnicze i podziwialiśmy piękno naszej okolicy,
- omawialiśmy obieg wody w przyrodzie, wykonaliśmy doświadczenia związane z wodą,
- sadziliśmy zioła, cebulki i kwiaty,- w ramach zajęć pod hasłem "Na ratunek ziemi" prowadzonych metodą stacji zadaniowych dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy chronić naszą planetę.

Jesień w klasie 1c

 Wybraliśmy się na spacer do lasu w poszukiwaniu pierwszych oznak jesieni. Stworzyliśmy kącik przyrodniczy. Rozpoczęliśmy przygodę z igłą i nitką, już widać pierwsze efekty naszej pracy.

Dzień Dziewczynki w klasie 1b


Dzień Edukacji Narodowej w kl.1b


Kasztanowe fantazje w klasie 1a

Klasa 1a wybrała się na spacer do lasu. Obserwowała las i wypatrywała pierwszych oznak jesieni. Po powrocie z lasu uczniowie stworzyli kącik przyrody i zrobili jesienne prace plastyczne.

Kasztanowe fantazje w klasie 1c


Warzywa i owoce w klasie 1b


Dzień kropki w kl. 1b


Klasa 1C - W szkole wspólnie się uczymy i świetnie bawimy


Uroczyste ślubowanie klas pierwszych 04.10.2022 r.


Rok szkolny 2021/2022

Ślubowanie klas I

    Od dziś, tj. 05.10.2021r., nasi uczniowie klas pierwszych oficjalnie wstąpili do społeczności naszej szkoły. Uroczystość poprowadziła Pani wicedyrektor Bogusława Polak-Dyszewska,
a publiczność rozweselił występ przygotowany przez wychowawców i uczniów klas trzecich. 

Dzień Kropki w klasie 1c


Dzień Kropki w klasie 1b

Dzieci z klasy 1b wykonały obrazy z okazji Dnia Kropki. Chcemy podzielić się z Wami naszymi pracami. Może zainspirujemy kogoś do tworzenia pięknych dzieł.

 Pozdrawiamy,  uczniowie klasy 1b z wychowawcą.

Owocowo w klasie 1b

    Dziś klasa 1b chcę się pochwalić swoimi umiejętnościami kulinarni. Wykonaliśmy owocowe szaszłyki. Wyglądają i smakują przepysznie. Mamy nadzieję,że będzie to inspiracją dla innych. 

Pamiętajcie,że owoce i warzywa są bardzo zdrowe. 

Pozdrawiamy, klasa 1b

Rok szkolny 2020/2021


Uczę się bezpieczeństwa w klasie I a

W klasie 1a w ramach współpracy z policją w projekcie “Uczę się bezpieczeństwa” odbyło się spotkanie online z panią policjantką. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznych zabaw zimowych. Dziękujemy 😊!

Mikołajki w "Klasie Sowy" (I b)

 4 grudnia 2020 roku świętowaliśmy klasowe, zdalne MIKOŁAJKI. Spotkaliśmy się na żywo, za pomocą komputerów oczywiście, z panią Sabiną Piłat - nauczycielką i podróżniczką. Wysłuchaliśmy opowieści o Jej pobycie u prawdziwego Mikołaja. Pani Sabina zdradziła nam wiele różnych mikołajowych tajemnic. Potem, wcześniej wykonanymi pracami plastycznymi, ozdobiliśmy nasze pokoje. Chyba byliśmy dobrze przygotowani na wizytę Mikołaja?

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASIE 1 D

Z okazji Dnia Pluszowego Misia uczniowie klasy I d poznali historię powstania pierwszego pluszowego misia. Uczestniczyli również w klasowym konkursie plastycznym pt. Portret misia. Oto nasze wspaniałe prace...

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASIE 1 a

Uczniowie klasy 1a z okazji Dnia Pluszowego Misia wykonali prace plastyczne ze swoimi ulubionymi maskotkami 😊

DZIEŃ DYNI W KLASIE 1 A

30.10 klasa 1a obchodziła Święto Dyni. Poznaliśmy wiele ciekawostek o tych warzywach. 
Było pomarańczowo i bardzo wesoło.

"Plastusiowy Pamiętnik" w klasie 1 A


Noc Bibliotek w klasie 1 B

Nasza „Klasa Sowy” (Ib), dzięki współpracy z Miejską Bibiloteką Publiczną w Wejherowie, wlączyła się do ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”, w tym roku wyjątkowo wirtualnej. Obejrzeliśmy ciekawy
 i mądry film „Jakub, Mimmi i gadające psy”, a po nim długo rozmawialiśmy na ważne tematy. Dotyczyły one przyjaźni, dbałości o ludzi i planetę oraz ochrony klimatu. Do „nocnego kina” zaprosiliśmy także inne klasy
. Na powiązanych z akcją warsztatach plastycznych online nauczyliśmy się rysować psy - POLECAMY : https://www.youtube.com/watch?v=KPhx8jGguNs. 

Było mądrze, wesoło i kolorowo !!!. Dziękujemy Pani dyrektor Ewelinie Magdziarczyk-Plebanek 
za zaproszenie.

Śmieciowe Stworki "Klasy Sowy" I b


Dzień Chłopaka w klasie 1 A i 1 D


Dzień Chłopaka w klasie 1B


Dzień Kropki w klasie 1A


„Klasa Sowy” (I b) w poszukiwaniu darów jesieni :)

Nasza „Klasa Sowy” wybrała się na lekcję przyrody do sąsiedzkich ogródków działkowych. Szukaliśmy darów jesieni i przyglądaliśmy się pracy działkowców. Obserwowaliśmy zbiory dorodnych warzyw 
i owoców. Duże wrażenie zrobiły na nas dynie rosnące na drzewie i pięknie kwitnące kwiaty :D. Prowadziliśmy też ciekawe rozmowy ze spotkanymi działkowcami i zostaliśmy przez sympatyczną Panią poczęstowani malinami prosto z krzaka. Dziękujemy! Były pyszne :).

Dzień Kropki w "Klasie Sowy" (Ib)


Rok szkolny 2018/2019

Klasa Id pozaje Wejherowo :-)

Klasa Id pozaje Wejherowo :-) 15 listopada 2018 r. klasa Id zwiedziła Ratusz, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej oraz Park Majkowskiego. W ramach zajęć w muzeum dzieci miały okazje skorzystać z warsztatów malowania na szkle.
15 listopada 2018 r. klasa Id zwiedziła Ratusz, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej oraz Park Majkowskiego. W ramach zajęć w muzeum dzieci miały okazje skorzystać z warsztatów malowania na szkle.

Rok szkolny 2017/2018

„Klasa Sowy”(I a) dzieciom z Domu Pokoju w Betlejem

 Nasza „Klasa Sowy” w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia i nowym rokiem postanowiła zrobić coś dla bardziej potrzebujących rówieśników i przygotowała niespodzianki dla palestyńskich sierot z Domu Pokoju w Betlejem (miejscu narodzenia Jezusa), który jest prowadzony przez polskie Siostry Elżbietanki w pobliżu izraelskiego muru bezpieczeństwa. Samodzielnie przygotowaliśmy kartkę z życzeniami oraz ozdobiliśmy torebki,do których włożyliśmy słodycze
i upominki. Przy zakupach wsparli nas rodzice, nasza wych. Beata Frąckowiak i p. Sylwia Szydłowska – nauczycielka z naszej szkoły. Paczki trafiły do dzieci na początku grudnia. Niespodziewanie też otrzymaliśmy upominki z Izraela :)Dzieci z Betlejem i Siostry Elżbietanki przekazały dla nas list, śliczne ozdoby z drzewa oliwnego, wzruszający film o Domu Pokoju i życiu
palestyńskich dzieci. Teraz możemy już z radością przeżywać święta i wejść w Nowy Rok
z mądrymi postanowieniami, czego również wszystkim życzymy.

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2018 ! 

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

4 października 2017. do społeczności Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie uroczyście przyjęto uczniów trzech klas pierwszych. Było uroczyście i … wesoło. Ślubowanie poprzedził wspaniały występ klas III przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń. Wprowadził on gości w świat telewizyjnego show. Młodzi aktorzy zamienili się w znane, wspólczesne i historyczne postacie (m.in. Magdę Gessler i patrona naszej szkoły Fryderyka Chopina), które przepytywały najmłodszych uczniów. Po zdanym egzaminie, za zgodą wszystkich zebranych, pierwszoklasiści uroczyście ślubowali, po czym przez swoje wychowawczynie zostali pasowani na uczniów śmiechowskiej „Piątki”. Na koniec Pierwszaki ślicznie zaśpiewały piosenki o szkole, czym zasłużyły sobie na ogromne barwa. To było popołudnie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych.

Rok szkolny 2016/2017

Uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych

29 września w naszej szkole odbyło się Ślubowanie Klas Pierwszych. Grono braci uczniowskiej zasiliło 43 uczniów z 2 oddziałów klas pierwszych. Uroczystość została uatrakcyjniona występem artystycznym przygotowanym przez uczniów z klas trzecich.

Rok szkolny 2015/2016

Wyjątkowa lekcja przyrody

Klasa Ic i IVc wraz z wychowawcami p.Mają Weiss i p. Mateuszem Woźniakiem spotkała się na wyjątkowej lekcji przyrody w ramach Klubu Małego Przyrodnika. Uczniowie klasy IV wcielili się w nauczycieli, podzielili się na grupy i przekazywali pierwszoklasistom ciekawostki oraz wiedzę przyrodniczą. Podsumowaniem akcji był wspólny piknik na terenie szkoły.

Spotkanie z Policją klas If i Ic
1
7 czerwca 2016r.

W dniu 17.06.2016 r. klasa I f i I c wzięła udział w prelekcji przeprowadzonej przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu informacji dotyczących bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.

Wycieczka klasy If i Id do Parku Dinozaurów w Łebie
1
5 czerwca 2016r.

W dniu 15.06.2016r. klasa I f i I d wzięła udział w wycieczce do Parku Dinozaurów w Łebie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach lepienia z gliny, zwiedziły park oraz brały udział w zabawach zorganizowanych przez piratów. Największą jednak atrakcją dla naszych pierwszaków okazał
się wspaniale wyposażony plac zabaw, który sprawił im wiele radości.

Wycieczka klasy Ia i Ic do Tajnej Bazy Pirackiej
1
5 czerwca 2016r.


Wyjazd do Powiatowej Biblioteki Publicznej w WejherowieSeans filmowy "Magiczne Drzewo" dla klas Ic i IIc
w ramach akcji "Noc Bibliotek"
8 czerwca 2016 r.


Konkurs klas I
"Z bezpieczeństwem za pan brat"

Dnia 25.04.2016 r. odbył się szkolny etap konkursu pt.: „Z BEZPIECZEŃSTWEM ZA PAN BRAT”. Trójka laureatów tego etapu: Andrzej Ulatowski z klasy 1C, Krystian Dzierzba z klasy IE oraz Franciszek Zarzycki z klasy IF, została oddelegowana na miejski etap, który odbył się dnia 18.05.2016 w Społecznej Szkoły Podstawowej w Wejherowie. Przedstawiciele prawie wszystkich wejherowskich szkół zmagali się ze znajomością znaków drogowych, łamigłówkami, rebusami, zagadkami i krzyżówkami dotyczącymi tematyki bezpieczeństwa. Pierwszaki walczyły dzielnie, a różnice punktowe między trzyosobowymi drużynami były naprawdę niewielkie. Drużynie z Naszej szkoły udało się wywalczyć, wspaniałe II miejsce za co im serdecznie gratulujemy i dziękujemy !

 Spotkanie Slavica Dance z klasą I c
22 kwietnia 2016 r.


Spotkanie z hafciarkami kaszubskimi klasy I c
22 kwietnia 2016 r.


I c w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej

Dzieci z klasy 1d 13.04 udały się na wycieczkę do „Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej” w Wejherowie. Wycieczka umozliwiła dzieciom poznanie najcenniejszych piśmienniczych zabytków kultury Kaszubskiej oraz poznaninie alfabetu kaszubskiego „Kaszebscze nute”. Po zwiedzeniu muzeum dzieci uczestniczyły w warsztatach linorytu.

Warszaty Majsterkowania 

Dzieci z klasy 1d 26.04 wzięły udział w warsztatach „Majsterkowa”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jakwygląda proces przetwarzania drewna od momentu posadzenia drzewka aż po sprzedaż drewninej deski. W ramach zajęć dzieci miały okazję samodzielnie złożyć kołyskę i skrzynke na narzędzia. Po zajęciach w „Castoramie” dzieci zwiedziły „Stację kultura – Miejską Bibliotekę Publiczną” na dworcu w Rumii.

Dzieci w Centrum Powiadaiania Ratunkowego

W piątek 12.02.2016 r. przed rozpoczęciem ferii zimowych klasa I D i I F wybrały się do Gdańska na zajęcia zorganizowane przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Tematyką zajęć były bezpieczne ferie zimowe, zachowanie dziecka w sytuacji zagrożenia, posługiwanie się numerem 112. Każdy uczeń otrzymał upominki związane z bezpieczeństwem (kamizelki, odblaski itp.)

Klasa Ia - Dzieciaki Sadzeniaki 

Dnia 12 listopada uczniowie klasy 1a uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Leroy Merlin. Dzieci zostały przywitane słodkim poczęstunkiem. Następnie uczestniczyły w prezentacji multimedialnej dotyczącej gatunków roślin doniczkowych oraz zapoznały się z gatunkami drzew i zwierząt mieszkających w lesie. Potem dzieci zwiedziły stoiska na hali, były one bajkowe , ponieważ Leroy Merlin obchodziło swoje urodziny. Następnie dzieci w wyznaczonym miejscu samodzielnie , pod instrukcją pracownika hali,sadziły kwiatki, które zabierały do domu. Na koniec uczniowie otrzymali paczki ze słodyczami. Wycieczka była bardzo udana

Klasa 1a - teatrzyk "Kot w butach"

Dnia 17 listopada uczniowie z klasy 1a pojechali na przedstawienie teatralne pt.:"Kot w butach", które odbyło się w Gemini w Gdyni. 

Mikołajki w klasie Ic 


Andrzejki w klasach Ia i Ic


Lekcja z dietetykiem w klasach I

W piątek 13 listopada 2015r. klasy Ia i Ic uczestniczyły w spotkaniu panią Aleksandrą Bigott specjalistą ds. żywienia i dietetyki. Uczniowie poznali zasady zdrowego żywienia, moc witamin oraz zasady komponowania zdrowego i pełnowartościowego jadłospisu. Dzieci wspólnie z panią dietetyk wykonały piramidę zdrowego żywienia. Bardzo dziękujemy Pani Aleksandrze Bigott za przeprowadzenie ciekawych i angażujących zajęć oraz pani Agnieszce Ulatowskiej za reportaż fotograficzny z zajęć.
Wychowawczynie,
Anna KreftMaja Weiss 

Klasy I d i I f w Bibliotece Miejskiej

Dnia 10.11.2015r. dzieci z kl.1d i 1f odwiedziły Miejską Bibliotekę . Wspólnie z p. Eweliną czytały bajkę pt. „ Kicia Milusia”, nauczyły się wypożyczać książki oraz zwiedziły bibliotekę.

Klasa I d w Ośrodku edukacyjnym "MUZA"

Dnia 4.11 klasa 1d odwiedziła Ośrodek edukacji przyrodniczo –leśnej „MUZA” . Dzieci obejrzały film przyrodniczy oraz zwiedziły sale, w których znajdowały się eksponaty wybranych drzew, roślin oraz zwierząt. 

Święto "Wszystkich Świętych" w klasie I d

Z okazji dnia Wszystkich Świętych dzieci z klasy 1 d odwiedziły cmentarz w Wejherowie oraz miejsce zbiorowych egzekucji w lasach Piaśnickich. Dzieci zapaliły znicze oraz współną modlitwą uczciły pamięć naszych przodków.

Mali obserwatorzy przyrody z klasy I F w poszukiwaniu pierwszych oznak jesieni

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem." 
 Konfucjusz 

Klasa IF w czasie lekcji i nauki


Dzieciaki Sadzeniaki

12 października klasa 1 F wzięła udział w zajęciach "Dzieciaki Sadzeniaki" zorganizowane przez Leroy Merlin. Uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną na temat sadzenia roślin, zawodu ogrodnika. Następnie chętnie wzięli udział w teście sprawdzającym wiedzę. Ostatnią częścią warsztatów bylo samodzielne sadzenie roślinek, któree dzieci zabrały do domu, aby o nie dbać. Ogromną radość sprawiły dzieciom odznaki oraz dyplomy.

Wycieczka klas Ia i Ic do Straży Pożarnej w Wejherowie

Dnia 19 października 2015r. klasy Ia i Ic wybrały się do budynku Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze sprzętem ratowniczym, zasiąść za kierownica wozu strażackiego, a nawet brać czynny udział w symulacji udzielania pierwszej pomocy podczas wypadku. Zwiedzanie Straży Pożarnej okazało się nie tylko lekcją ale fascynującą przygodą.

"Książka moim przyjacielem"

Dnia 8 października w ramach projektu "Książka moim przyjacielem" mama uczennicy - pani Magdalena Holk przeczytała dzieciom książkę z serii "Basia", przybliżając w ten sposób tematykę związaną z higieną jamy ustnej i wizytą u dentysty.

Klub Badacza Przyrody

Klasa Ic przystąpiła do Klubu Badacza Przyrody. W ramach działań klubu uczniowie własnoręcznie wykonali albumy przyrodnicze: liści i skarbów jesieni nazbieranych podczas spacerów z rodzicami. Uczniowie wzbogacili kącik przyrodniczy w sali nr 3 przynosząc: kasztany, żołędzie, liście, szyszki oraz grzyby. W naszej klasie przeprowadziliśmy warsztaty o jeżu oraz zajęcia dotyczące zwyczajów i opieki nad kotami, na które uczniowie przygotowali informacje, fotografie oraz historie związane ze zwierzętami. Każdy z klubowiczów otrzymał Legitymacje Badacza Przyrody i zbiera specjalne oznaczenia po wykonaniu zadań. Pierwsze odznaczenie już znalazło się na naszych legitymacjach. Niedługo młodzi przyrodnicy wyruszają w teren... :)

ŚLUBOWANIE KLAS I

fot. Marek Weiss www.fotostudiogdansk.pl

Ślubowanie klasy I a

Klasa Ia w czasie uroczystości ślubowania na ucznia, które odbyło się 1 października 2015r.

Rok szkolny 2014/2015


Wycieczka klasy ID dnia 19.06.2015r., czyli Książkobus w Wejherowie


Wycieczka do Runowa, dnia 18.06.2015r. "Wioska Indiańska" kl.1B i kl.1D


Wycieczka kl. Ic i Ie- lotnisko wojskowe Gdynia- Babie Doły


Wycieczka kl. Ic i Ie, Swarzewo- Muzeum Kocham Bałtyk, Puck


Klasa Ie w Summer Baby

20 marca z okazji zbliżającej sie wielkimi krokami Wiosny klasa Ie udała się do Sali Zabaw Summer Baby. Celem wycieczki była integracja klasy poprzez wspólną zabawę. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy :-)

Wycieczka do Castoramy- klasa Id

Dnia 19 marca klasa I d udała się na wycieczkę do "Majsterkowa" w Castoramie. Dzieci uczestniczyły tam w praktycznych zajęciach, podczas których z małych, drewnianych elementów mogły stworzyć swój własny samolot. Po chwili majsterkowania zwiedzaliśmy wszystkie zakątki sklepu, nawet te gdzie normalnie wchodzić mogą tylko pracownicy:).

Klasy pierwsze w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny

18 marca klasy Ib, Id i Ie wybrały sie do lasu w celu poszukiwania pierwszych oznak wiosny. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani w poszukiwania :-)

Wycieczka do Zoo w Gdańsku- klasa Ib i Id

Dnia 16.03.2015 r. uczniowie klasy Ib i Id wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku Oliwie. Podczas zwiedzania Zoo dzieci miały okazje zobaczyć zebry, słonie, żyrafy, małpy oraz mogły stanąć "oko w oko" z królem zwierząt-lwem. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach edukacyjnych na temat ssaków, prowadzonych przez pracowników Ogrodu Zoologicznego.

Zabawa andrzejkowa

28 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa klas pierwszych, podczas której świetnie się wszyscy bawiliśmy. Oprócz tańców zorganizowane były liczne konkursy, w których braliśmy udział. Po zabawie udaliśmy się do naszych sal na poczęstunek oraz dalszą zabawę.

Wycieczka do Sopotu

7 października 2014 r. kl. Ib, Id, i Ie wybraliśmy się na wycieczkę do Sopotu. Podczas wycieczki byliśmy
z wizytą w kinie, gdzie zwiedzaliśmy projektornię oraz zapoznaliśmy się z podstawowym sprzętem używanym do projekcji filmów, a także dowiedzieliśmy się jak kiedyś wyświetlano filmy. W Multikinie obejrzeliśmy bajkę "Pszczółka Maja", która wszystkim się bardzo podobała.
Po wizycie w kinie udaliśmy się na spacer po mieście. Widzieliśmy Krzywy Domek, Galerię Sztuki, Grand Hotel oraz spacerowaliśmy po Molo i po plaży. Na koniec udaliśmy się na poczęstunek do KFC, gdzie mogliśmy odpocząć i podzielić się wrażeniami.

Ślubowanie klas pierwszych

2 października 2014 r. odbyło się Ślubowanie klas pierwszych. Dzieci oficjalnie zostały przyjęte do społeczności szkolnej oraz zostały UCZNIAMI! Żeby dołączyć do grona Uczniów musieli zdać egzamin-odpowiedzieć
na pytania dotyczące naszej szkoły oraz zaśpiewać piosenkę. Poradzili sobie wspaniale! Oczywiście jak na Uczniów przystało :-)

"Mini galeria" 


Klasa IA

Klasa IB

Klasa IC

Klasa ID

Klasa IE

Klasa IF