Archiwum 2022/2023

 "Jak przyczyniam się do zmian klimatu?"

Dnia  28.09.2022 r.  klasa  5b  wzięła   udział   w   zajęciach   organizowanych  przez bibliotekę    miejską  w Wejherowie na temat "Jak przyczyniam się do zmian klimatu?"

 Zbiórka plastikowych doniczek

W dniach 19-23 września, w związku z udziałem naszej szkoły w akcji "Klimatycznie w Wejherowie", uczennice klasy 8a zorganizowały zbiórkę plastikowych doniczek. W tym roku, dzięki zaangażowaniu wielu uczniów udało się zebrać ponad 1800 sztuk! Wszystkie one powędrowały już do Ekofabryki, skąd wkrótce wyrusza w dalszą drogę, do szkółek ogrodniczych. Z całego serca dziękujemy Wam za udział
w akcji. W ogłoszonym w związku z tą zbiórką konkursie zwyciężyła klasa 2b i to oni ucieszyli się z nagrody specjalnej. Gratulujemy. 

Baner promujący czynienie dobra

 W ramach cyklicznej akcji KLIMATycznie w Wejherowie uczniowie przygotowali projekt baneru promującego zaangażowanie się w bezinteresowne czynienie dobra. Tym samym zakończył się cykl lekcji o wolontariacie. Teraz pozostaje nam mieć cichą nadzieję, że podjęte działania przyczynią się
do stworzenia swoistego KLIMATu naszej „Piątki” i owocnej współpracy w ramach tworzącego się Szkolnego Koła.Zapraszamy do obejrzenia galerii z naszymi działaniami.

Szkolne Pole Nadziei

Zachęceni przez kolejną edycję akcji KLIMATycznie w Wejherowie wraz uczniami klas 8 postanowiliśmy
w naszej śmiechowskiej Piątce założyć Szkolne Pole Nadziei. 
Zatroskani o ekologiczny klimat i estetykę zagospodarowania przestrzeni wokół budynków szkoły wpadliśmy na pomysł przygotowania rabatki kwiatowej. Przy wsparciu Pani Dyrektor uczniowie zagospodarowali część terenu zieleni, przekopali ziemię i przygotowali rabatę pod sadzonki żonkili. Uchylając rąbka tajemnicy, możemy zdradzić, że to tak naprawdę część większego projektu, który powoli dojrzewa w naszych głowach. Pewnie już niebawem będziemy mogli podzielić się nim w naszym lokalnym środowisku.

Dzień Kropki


Narodowe Czytanie 2022

Wejherowska „Piątka” wzięła udział w Narodowym Czytaniu! 13 września 2022 r. uczennice klasy 8b zaprezentowały wzorowy odczyt ,,Świtezianki” pochodzącej z ,,Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Publiczność tworzyli uczniowie klasy 8b oraz zaproszone dziewczynki z Koła Przyjaciół Biblioteki z klasy 4b.Głośne czytanie zostało poprzedzone przypomnieniem celów przyświecającym akcji Narodowego Czytania oraz krótką rozmową na temat romantyzmu i postaci Adama Mickiewicza. Po wzorowym odczycie nawiązała się dyskusja na temat treści ballady narodowego wieszcza. Nasza szkoła została zgłoszona do 11. odsłony akcji Narodowe Czytanie przez Panie: Katarzynę Ciemięgę i Aleksandrę Polejowską. 

 Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023