Archiwum 2022/2023

Projekt klasy 3b - "Herb Wejherowa w każdej sali"

Nasza "Klasa Sowy" (3 b), będąc pomysłodawcą projektu "Herb Wejherowa w każdej sali", po raz kolejny skorzystała z możliwości drukarki 3 D zakupionej przez szkołę w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Tym razem z p. Anią Halk-Łebińską 🌷 drukowaliśmy herby Wejherowa, aby znalazły się na ścianie każdej sali kl. I-III. Wręczyliśmy je kolegom i koleżankom, aby zostały pomalowane i zawieszone w poczetnych miejscach. Pod kierunkiem naszej Pani Beaty Frąckowiak pięknie pokolorowalismy prototyp, który posłużył innym klasom za wzór. W taki sposób uczciliśmy 380 rocznicę urodzin naszego miasta, z czego jesteśmy bardzo dumni🦉🤗
 #laboratoriaprzyszłości.

Plastusiowy Pamiętnik 

Klasy I realizowały w roku szkolnym 2022/2023 projekt Plastusiowy Pamiętnik. Zadaniem każdego ucznia było spędzenie czasu z bohaterem lektury i wypełnienie kartki pamiętnika. Plastuś po wielu przygodach wrócił do szkoły i już wyczekuje nadejścia wakacji.

Uroczystość wręczenia dyplomów  stypendystom oraz laureatom konkursów

Oto kilka zdjęć z uroczystości wręczenia dyplomów naszym stypendystom oraz laureatom konkursów klas IV - VII. Gratulacje! 

Druk 3d na lekcjach informatyki

Na lekcjach informatyki uczniowie klas VI poznali technologie druku 3D. Dowiedzieli się w jaki sposób tworzy się trójwymiarowe modele, a następnie sami przygotowali własne projekty breloczków, które zostały wydrukowane drukarką 3D.
#laboratoriaprzyszłośći

Podsumowanie Ogólnopolskiego Wielkiego Maratonu Czytelniczego

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla klas II i III już za nami. W Maratonie wzięło udział 8710 uczniów z całej Polski. Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymała Natalia Kur, uczennica z klasy 3a.
Na etapie szkolnym uczniowie zajęli następujące miejsca:
I miejsce Natalia Kur kl.3a
II miejsce Julian Szwałek kl.3d
III miejsce Urszula Sauter kl.3cWyróżnienie: Kinga Gerent kl.2a, Kajetan Piech kl.3b, Oskar Jędrzejczak kl.2c. Wszystkim uczniom serdecznie gratuluję ! Koordynator szkolny Aleksandra Żak 

Nagroda Prezydenta Miasta Wejherowa dla Ignacego

Przy okazji jubileuszu 380 rocznicy istnienia miasta Wejherowa, Ignacy odebrał NAGRODĘ PREZYDENTA MIASTA WEJHEROWA za wysokie osiągnięcia sportowe🏆 w tańcu towarzyskim oraz sportową promocję miasta w roku 2022.Dziękujemy serdecznie za przyznanie stypendium, które przyczyni się do dalszego rozwoju umiejętności, promowania miasta oraz szkoły.

Laureaci Szkolnego Konkursu Wiedzy o Wejherowie

Poznajcie Laureatów Szkolnego Konkursu Wiedzy o Wejherowie zorganizowanego w ramach obchodów 380. rocznicy założenia naszego miasta. Zwycięzcy, oprócz nagród, otrzymali pamiątkowe statuetki wydrukowane w naszej drukarce 3D# Laboratoria przyszłości.

Uroczyste pożegnanie klas ósmych

Zespół taneczny ATOMÓWKI życzy wszystkiego najlepszego
z okazji Dnia Dziecka 🥳🥳🥳


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2023


Klasa z nauczaniem języka kaszubskiego

Szanowni Rodzice,
Dyrektor szkoły informuje, że w związku z możliwością utworzenia klasy pierwszej z nauczaniem języka kaszubskiego od roku 2023/2024 wszyscy zainteresowani Rodzice proszeni są o wypełnienie załączonej deklaracji i oddanie jej do sekretariatu szkoły lub przesłanie na adres: sekretariat@sp5wejherowo.pl najpóźniej do dnia 29 marca 2023r.

Pobierz pliki

Frohe Ostern! Czyli Wesołych Świąt Wielkanocnych! 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie wymiany „oldschoolowych” kartek wielkanocnych, ale uwaga… wypisanych po niemiecku! Siódmo i ósmoklasiści dołożyli wszelkich starań w wykonaniu przepięknych kartek a następnie wysłali je do szkół podstawowych z całej Polski. I do nas również zaczynają napływać kartki wielkanocne. Oto kilka zdjęć z tego projektu – podziwiajcie:

Pasowanie na czytelnika

DZIEWCZYNY NA MEDAL

Dzisiejszego dnia odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży w drużynowych biegach przełajowych. Nasze reprezentacje dziewcząt spisały się na medal. Drużyna w składzie: Zuzanna Grandicka, Eliza Mokłowicz, Nadia Maciszka, Zuzanna Mielewczyk oraz Roksana Chmielecka wywalczyły I miejsce i awans na powiaty. Dodatkowo indywidualnie Eliza wybiegała 2 miejsce, a Roksana 3. Drużyna w składzie ; Małgorzata Kozłowska, Emilia Mehring, Marta Pranga, Oksana Klimczak, Zuzanna Walczak oraz Weronika Janikowska zajęły miejsce 2, mimo, że uzyskały taką samą ilość punktów jak reprezentacja SP 9, tu o pierwszym miejscu zdecydowało, z której szkoły pierwsza zawodniczka zajęła najlepsze miejsce na mecie. Brawo dziewczyny za udany start mimo niesprzyjającej aury👏👏👏

Chopinalia 2023- podsumowanie

IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „I Ty możesz zostać Pitagorasem” dla klas IV-VI 

Dnia 23 marca 2023 r. w naszej szkole odbyła się IV już edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „I Ty możesz zostać Pitagorasem” dla klas IV-VI wejherowskich szkół podstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa. Pragnęliśmy w ten sposób zachęcić uczniów do pogłębiania zainteresowania matematyką oraz stworzyć im możliwość szlachetnej rywalizacji.
Zamierzeniem organizatorów była zespołowa współpraca mieszanych grup składających się
z uczniów różnych szkół. Taki dobór uczniów do drużyny miał na celu uniknięcie rywalizacji między szkołami i zapewnienie wszystkim dobrej zabawy.
Trzy najlepsze drużyny otrzymały nagrody główne oraz dyplomy, pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia oraz dyplomy za udział w konkursie.
Wszystkim uczestnikom i nauczycielom serdecznie dziękujemy, a wygranym - gratulujemy.
Uczniowie i ich opiekunowie zapewnili nas, że świetnie się bawili i obiecali, że wrócą za rok.
I miejsce drużyna w składzie:
Wojciech Piekarczyk SP 6 Wejherowo
Olgierd Cichy SP 9 Wejherowo
Agata Eremus SP 9 Wejherowo
II miejsce drużyna w składzie:
Adam Barzowski SP Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego Wejherowo
Hubert Kamiński SP 8 Wejherowo
Maciej Hazuka SP 11 Wejherowo
III miejsce drużyna w składzie:
Stanisław Jaszczak SP 11 Wejherowo
Dariusz Hałuszczak SP 6 Wejherowo Adrian Kuliś SP 5 Wejherowo

Koszykarze z SP 5 najlepsi w powiecie!

Świetna passa trwa! W dniu 20.03 nasi uczniowie również na szczeblu powiatowym wygrali wszystkie mecze i awansowali do półfinałów wojewódzkich. Zawody powiatowe oraz nadchodzące półfinały (31.03) odbywały się na naszej hali sportowej. Nasz zespół wystąpił w składzie: Bartek Pawłowski, Marcel Hincke, Patryk Szyca, Gabriel Banach, Oskar Świderski, Błażej Orysiak, Krystian Dzierzba oraz Borys Włodarczyk.

MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE SIATKOWEJ

22 marca nasza szkoła pełniła rolę gospodarza Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt oraz chłopców. Nasze obie rezeprezentacje spisały się znakomicie. Dziewczęta zajęły I miejsce, natomiast chłopcy zajęli miejsce II. Obu reprezentacjom serdecznie gratulujemy udanego występu, a za dziewczęta będziemy trzymać kciuki 3 kwietnia na szczeblu powiatowym.

Prezentacja dotyczącą zdrowego odżywiania i higieny

W ramach projektu ,,Zdrowy styl życia" odbyła się prezentacja oraz prelekcja p. pielęgniarki dla klas 1-3 dotyczącą podstawowych zasad zdrowego odżywiania i higieny w codziennym życiu.

"Klasa Sowy" (3 b) na ekologicznych, twórczych zajęciach
w Ekofabryce 

Dzień Kobiet w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Nasza "Klasa Sowy" (3 b) Dzień Kobiet świętowała w Miejskiej Bibliotece Publicznej . Wysłuchaliśmy bardzo ciekawej i wywołującej wiele emocji opowieści o "Efekcie Matyldy". Poznaliśmy dokonania wielu niezwykłych kobiet, m.in. Milevy Marić.  Wiecie jaka dziedzina nauki była jej specjalnością i kto był jej mężem-naukowcem? Podpowiedź jest na zdjęciu . Obejrzeliśmy również fantastyczną "Mrówczą" wystawę, w której mieliśmy udział przygotowując mrówki z korków i drutu. Cudownie było odnajdować swoje dzieła wśród setek innych mrówek 🐜😃To było naprawdę emocjonujące przedpołudnie 😃 Dziękujemy p. Józefinie i p.dyrektor Ewelinie Magdziarczyk-Plebanek 🌷🌹

Szkolny Konkurs MISTRZ MATEMATYKI

8 marca 2023 roku w naszej szkole odbył się finał konkursu Mistrz Matematyki. Podczas klasowych elimanacji został wyłoniony mistrz matematyki każdego oddziału klasowego, by w finale zmierzyć się o tytuł mistrza poszczególnych klas. Uczniowie zmagali się z zadaniem matematycznym o podwyższonym stopniu trudności. Zwycięzcy zostali nagrodzeni Tytułem Mistrza oraz medalem wydrukowanym na drukarce 3d.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Życie bez Internetu? Czy w ogóle jest to możliwe w obecnych czasach?
Internet daje wiele możliwości, jednak należy pamiętać, że świat wirtualny potrafi być także niebezpieczny. Zatem jak korzystać z Sieci? Na to i na wiele innych powiązanych z tym tematem pytań odpowiadali uczniowie wejherowskiej Piątki.
Nasza szkoła wzięła udział w akcjach związanych z Dniem Bezpiecznego Internetu  (ustanowionym
z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku). Z tej okazji zostały zorganizowane lekcje w klasach IV-VIII dotyczące bezpiecznego surfowania po Internecie. Na drzwiach szkolnych sal pojawiły się ciekawostki związane z Siecią. Dodatkowo został zorganizowany konkurs na najciekawszego lapbooka przedstawiającego zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i jego zasobów.
Zwycięzcami zostali:
Maja Konekl z klasy IVb
Marcel Hincke z klasy VIIIa
Kinga Basendowska z klasy IVb
Serdecznie gratulujemy!

OTWARTY GABINET

Zawsze jest dobry „czas na zmianę” 💗 dziękujemy za pomysły i liczne odwiedziny. Zapraszamy na kolejny dzień pod nazwą OTWARTY GABINET juz w kwietniu

Pomagamy zwięrzętom z Dąbrówki

W naszej szkole poraz kolejny odbyła się zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska Animals
 w Dąbrówce. Nasi uczniowie pokazali, że mają wielkie serca ♥️ Dziękujemy wszystkim za włączenie się w tę akcję.

Sukces w Konkursie z Matematyki

Z przyjemnością informujemy o sukcesie naszego ucznia. Mikołaj Kościelski z kl. 8 F zakwalifikował się do finałowego etapu w konkursie matematycznym „Liga Matematyczna”. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Potrójny Sukces w Kuratoryjnym Konkursie z Geografii

Jędrzej Ulatowski- Laureat
Tomasz Ebel i Mateusz Kramnik- Finaliści. 
Ogromne gratulacje!

You Can Dance

 "Piątka" jako jedyna z Wejherowa wysłała zgłoszenie  do udziału w konkursie YOU CAN DANCE. Uczniowie 5a proszą o głosy. Codziennie można wysłać z jednego adresu IP nawet podwójny głos.

Dzień dinozaura

W minionym tygodniu dzieci z klas 0-3 przeniosły się w prehistoryczne czasy. Uczniowie poprzez wykonanie doświadczenia z sodą i octem, zaobserwowali wybuch wulkanu.

Klasy I świętowały 550 urodziny Mikołaja Kopernika

Bursztyn - złoto Bałtyku

Dzisiaj w klasie IC miała miejsce niezwykła lekcja, którą prowadził uczeń naszej klasy. Paweł podzielił się swoją niesamowitą pasją, jaką jest poławianie bursztynu. Mogliśmy sprawdzić ekwipunek, zobaczyć i dotknąć bursztyny, a nawet pobawić się w chowanego z bursztynami, które świecą pod wpływem ultrafioletu.

I i II miejsce w XVII Mistrzostwach Wiedzy Komputerowej Szkół Podstawowych w Wejherowie

17 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 6 odbyły się XVII Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej Szkół Podstawowych pod patronatem prezydenta miasta Wejherowa, Krzysztofa Hildebrandta. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w dwóch kategoriach wiekowych klasy 7-8 w składzie Mateusz Kramnik i Jędrzej Ulatowki oraz klasy 4-6 Maja Pamfil i Stanisław Styba. Poziom zawodów była wysoki a rywalizacja bardzo zacięta. Nasi uczniowie odnieśli sukcesy w obu kategoriach.
Drużynowo
- I miejsce w kategorii klas 7-8
- II miejsce w kategorii klas 4-6
Indywidualnie
Klasy 7-8
- Mateusz Kramnik – II miejsce
- Jędrzej Ulatowski – I miejsce
Klasy4-6
- Maja Pamfil – II miejsce
- Stanisław Styba – VII miejsce 

Dzień Kota w młodszych klasach

Międzynarodowy Dzień Kota to dobry powód dla "Klasy Sowy"(3b), aby na informatyce pobawić się aplikacjami i gościć u siebie różne gatunki kotów. Uczniowie klasy Ic wykonali kolorowe kotki z tektury i wełny, a klasa 0b przygotowała kocie maski.

Wieczór gier planszowych w klasie 5b

Szkolny konkurs plastyczny

,,Sporty zimowe, czyli aktywny i bezpieczny sposób na spędzenie ferii zimowych ''Przed feriami ogłosiliśmy konkurs na gazetkę sportową związany z aktywną i bezpieczną formą spędzania czasu wolnego w czasie ferii zimowych. Dzisiejszego dnia wyróżniliśmy osoby, które przygotowały plakaty, a są nimi : Maja Naczk z klasy 8c, Kinga Basendowska z klasy 4b oraz Amelia Śliwińska z klasy 4c. Serdecznie gratulujemy.

MISTRZYNIE WEJHEROWA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ

14 lutego nasza szkoła miała przyjemność pełnić rolę gospodarza Miejskich Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej. Nasze dziewczyny w składzie: Anastazja, Kornelia, Nikoletta, Roksana, Maja, Jagoda, Zuzia, Sandra, Agata oraz Zosia, mimo trudnego początku, z każdym setem zaczęły grać coraz lepiej, kończąc ostatecznie cały turniej z kompletem zwycięstw. Miejsce 2 zajęła Szkoła Podstawowa nr 11 po zaciętym meczu ze Szkołą Podstawową nr 9, tuż za podium uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 6, zaś miejsce 5 zajęła Szkoła Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego. Medale oraz dyplomy osobiście wręczyła dyrektor szkoły p. Beata Dampc. Brawo dziewczyny i życzymy powodzenia na powiatach.

SREBRNI MEDALIŚCI W DWA OGNIE USPORTOWIONE

9 lutego w Szkole Podstawowej nr 6 odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci w dwa ognie usportowione. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klas czwarych, którzy zajęli wysokie 2 miejsce. Gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Bal Karnawałowy w klasach 0-3

Model cerkwi prawosławnej

W roku szkolnym 2022/23 nasza szkoła została wyposażona w nowoczesne urządzenia wspomagające proces dydaktyczny. W ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”, wykorzystując drukarkę 3d oraz gotowy projekt pozyskany z zasobów internetowych, wydrukowano model cerkwi prawosławnej z XVI-XVIIw. Druk trwał nieprzerwanie przez 63 godziny. Kolejne 16 godzin poświęcono na prace modelarskie oraz pomalowanie gotowego wydruku. Całością projektu zajmował się nauczyciel historii Pan Grzegorz Palach. Wkrótce zostanie zaprezentowany kolejny obiekt w ramach miniprojektu historycznego „Architektura zabytkowa na ziemiach polskich w XVI-XXw.” 

Różowa skrzyneczka

Dziewczyny na Waszą prośbę 💓różowa skrzyneczka💗 już jest! Działamy zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar💓

Warsztaty Bricks 4 Kidz w klasach młodszych

Dzisiejszy dzień w młodszych klasach był pełen niespodzianek- odwiedzili nas instruktorzy z Bricks 4 Kids.

NOWOROCZNA HALOWA LEKKOATLETYKA POD PATRONATEM PREZYTENTA MIASTA WEJHEROWA

13 stycznia nasza szkoła miała zaszczyt pełnić rolę gospodarza Noworocznej halowej lekkoatletyki pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż pomimo, że zawody odbyły się w piątek 13 - stego, to dla nas był on bardzo szczęśliwy. Nasi uczniowie, zarówno w kategorii Igrzyska Dzieci jak i Igrzyska Młodzieży Szkolnej, spisali się rewelacyjnie, zdobywając łącznie 24 medale, co dało nam duże prowadzenie w klasyfikacji generalnej z pozostałymi szkołami. Zwycięzcom medale osobiście wręczył Pan Prezydent Arkadiusz Kraszkiewicz, natomiast dyplomy Pani dyrektor szkoły Beata Dampc.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, niezmiernie miło było gościć wszystkich uczestników oraz opiekunów w naszej szkole.
Poniżej nasi medaliści:
Igrzyska Dzieci
Bieg na 30m
I m-ce Zuzanna Mielewczyk- 7b
III m-ce Nadia Maciszka - 6a
Bieg na 400m
I m-ce Eliza Mokłowicz 5b
Skok w dal z miejsca
I m-ce Eliza Mokłowicz 5b
II m- ce Zuzanna Mielewczyk 7b
Pchnięcie piłką lekarską
I m- ce Jagoda Klawikowska 6a
III m-ce Anastazja Nowak 7a
III m- ce Jakub Turzyński
Skok wzwyż
I m-ce Roksana Chmielecka 7a
III m-ce Wiktoria Baszczewska 6b
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
Bieg na 30m
I m-ce Emilia Mehring 8d
II m-ce Hendin Kyrylo 8e
Bieg na 600m
I m- ce Małgorzata Kozłowska 8b
III m-ce Emilia Mehring 8d
I m-ce Marcel Hincke 8a
III m-ce Ignacy Sułkowski 8c
Skok w dal z miejsca
II m-ce Olivia Ambroziak 8e
I m-ce Marcel Hincke 8a
Pchnięcie kulą
I m-ce Agnieszka Tarnowska 8e
III m-ce Maja Naczk 8c
I m-ce Krystian Dzierzba 8e
II m-ce Bartosz Pawłowski 8f
Skok wzwyż
II m-ce Bartosz Pawłowski 8f
III m-ce Patryk Szyca 8c
Serdecznie gratulujemy!

Upominki dla Babci i Dziadka w klasach 0-3

Teatrzyk Kamishibai klasy sowy

Gabinet otwarty

Dziękujemy za tak liczne odwiedziny! Kolejny dzień pod nazwą GABINET OTWARTY już w lutym!

Wieczór filmowy klasy 4b

Tak - to my - klasa 4b 😄 wieczorem, po lekcjach, spędzaliśmy czas w szkole- w miłej atmosferze oglądaliśmy familijne filmy. Mieliśmy okazję wypróbować nowy ekran multimedialny.

Zajęcia klasy 5b z wychowania komunikacyjnego

Śnieg sensoryczny w 1c

Klasa IC nie mogła się doczekać śniegu za oknem, dlatego wykonaliśmy wspólnie sztuczny śnieg sensoryczny.

Wesołe przedstawienie pt. "Kłopoty Mikołaja" dla Seniorów

Nasza "Klasa Sowy" (III b) tradycyjnie, od wielu lat, przygotowuje jakiś cieszący serce uczynek bożonarodzeniowy. Już kolejny rok, pomaga nam w tym współpraca z Villą Senior w Rumi. Tym razem mogliśmy się spotkać "na żywo" i przedstawić Pensjonariuszom specjalnie dla nich przygotowane, wesołe przedstawienie pt. "Kłopoty Mikołaja". Wręczyliśmy też przygotowane przez nas 63 "Certyfikaty Aniołów" i do każdego dołączyliśmy słodki upominek. Po tak radosnych przeżyciach, obdarowani uśmiechami Seniorów.

Jasełka 2022

Wigilia w naszej szkole

22.12.2022 w naszej szkole odbyły się spotkania wigilijne były prezenty, słodkości, owoce, a nawet tradycyjne potrawy wigilijne i barszcz uczniowie mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w gigant ramce świątecznej dziękujemy Mamie Michała z kl. 4b za podarowanie tej super ramki.

Jasełka klas 0b i 1a

20 grudnia miały miejsce jasełka, które przestawiły dzieci z klas 0b i 1a. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za wspólnie spędzony czas oraz za zaangażowanie w uroczystość.

Dobro wraca

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele! Jesteście wspaniali. Dzięki Wam udało nam się zorganizować paczki dla dzieci na święta w ramach naszej szkolnej akcji I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM. Dziękujemy za Wasze wielkie serce.

Świąteczne mecze

W środę 22 grudnia 2022 r. zorganizowane zostały Świąteczne mecze w koszykówkę i piłkę nożną. Rywalizacja odbyła się pomiędzy nauczycielami naszej szkoły, a uczniami klas ósmych.
Nauczycieli reprezentowali:
- Beata Dampc (kapitan)
- Marcelina Dutkiewicz
- Natalia Knyba
- Magdalena Stankiewicz
- Karolina Świechowska
- Karolina Karszna
- ks. Krystian Krepel
- Gracjana Miszka
- Grzegorz Palach
- Magdalena Człapińska
- Paweł Sobczyński
- Mateusz Ciepłowski
- Lisewski Grzegorz
Emocji było co nie miara, a zabawa wspaniała! Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział zarówno w rozgrywkach, jak i w dopingowaniu obu drużyn.

Świąteczne lekcje matematyki

Sówki poznają tajemnice pracy pielęgniarki

Tajemnice pracy pielegniarki i rehabilitantki w miejscach opieki nad osobami starszymi, miały okazję poznać Sówki z klasy III b. Z ciekawością wysłuchalismy Pani Doroty, która opwiadala o wielu problemach zdrowotnych ludzi w podeszłym wieku i sposobach udzielania im pomocy. Pani Monika (mama naszego kolegi Kajetana) pokazała nam sprzęt do rehabilitacji i nawet mogliśmy przetestować aparaturę do stymulacji prądem. Teraz już będziemy bardziej rozumieli naszych najbliższych seniorów i dzięki temu będziemy mogli lepiej ich wspierać.

Jasełka w klasie 0a

Warsztaty bożonarodzeniowe w świetlicy szkolnej

Ciekawa lekcja języka angielskiego

Uczniowie klasy 5 b przygotowywali na lekcji języka angielskiego lapbooki świąteczne. 

Wieczór filmowy w klasie 5b

I Mistrzostwa Szkół Podstawowych Małego Trójmiasta Kaszubskiego w Crossficie

13 grudnia nasza szkoła wzięła udział w I Mistrzostwach Szkół Podstawowych Małego Trójmiasta Kaszubskiego w Crossficie pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa. Zawody odbyły się w SP 11 w Wejherowie. Zawody składały się z pięciu konkurencji siłowych i szybkościowych. Nasi uczniowie zaprezentowali się w swoich kategoriach wiekowych bardzo dobrze.
Pierwsze miejsca zajęli:
Nadia Maciszka
Emilia Merhing
Ignacy Sułkowski oraz Jakub Kukowski na V miejscu.
Drużynowo także okazaliśmy się bezkonkurencyjni i wygraliśmy także w tej klasyfikacji. Gratulujemy całej drużynie, która reprezentowała naszą szkołę.

Spotkanie z seniorami

9.12.2022r. klasa 3d wraz z wychowawcą i Panią Dyrektor Beatą Dampc udała się na spotkanie z seniorami - członkami wejherowskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, aby złożyć życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wydarzenie to uświetniliśmy również przedstawieniem bożonarodzeniowym pt. „Bóg się rodzi”. Dziękujemy za miłe i ciepłe przyjęcie oraz słodką niespodziankę. To spotkanie na długo zostanie w naszych serduszkach.

Świąteczny kiermasz i warsztaty chemiczne

Turniej Mikołajkowy w klasach pierwszych

Mikołajkowo w naszej szkole

Mikołajkowa 4a

Mikołajkowe warsztaty w klasach 1c, 3a i 3b

Klasa 3a i "Klasa Sowy" (3b) wzięły udział w mikołajkowych warsztatach prowadzonych przez sympatycznych panów z Centrum Edukacji Smart Edu Lab. Tematem było tworzenie fantastycznego, kolorowego slime’a. Jednocześnie poznaliśmy właściwości polimerów. Zajęcia, podczas których mogliśmy zamienić się w prawdziwych naukowców sprawiły nam wiele radości.

"Kształtowanie przestrzeni" w klasie 8b

W  ramach  projektu  edukacyjnego  ,,Kształtowanie  przestrzeni”  klasę   8b  odwiedziła  edukatorka i architektka – Pani Agnieszka Kurkowska. Realizowany program ,,Ja i przestrzeń” obejmował prezentacje, dyskusje, burze mózgów oraz części warsztatowe. Seria spotkań otworzyła przed uczniami nową perspektywę patrzenia na otaczający świat. Zajęcia skupiały się na rozwijaniu świadomości przestrzeni oraz zrozumieniu technicznych i estetycznych aspektów przestrzeni zabudowanej. Klasa 8b zapoznała się ze słownictwem potrzebnym do dyskusji na temat cech i jakości budowli, rozwijała zdolności pracy w grupie czy gospodarowania czasem. Uczniowie wspierali się wzajemnie przy części warsztatowej, która obejmowała m.in.: poznanie poszczególnych materiałów budowalnych oraz analizę ich cech, próby budowania stabilnych – ale jak najwyższych – budowli z klocków, tworzenie rzutów brył i otaczających przedmiotów.Dziękujemy Pani Agnieszce Kurkowskiej za tak ciekawe i rozwijające zajęcia! 

Andrzejki w naszej szkole

30 listopada 2022 roku na długich przerwach Samorząd Uczniowski i szkolne koło biblioteczne wraz z opiekunami zorganizowali wróżby andrzejkowe oraz słodką strefę dla społeczności szkolnej. Przerwę umiliła również wesoła muzyka 😊

Stypendysta Pomorskiego Programu Pomocy Stypendialnej Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2022/2023

Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy 8c naszej szkoły, Jędrzej Ulatowski, został Stypendystą Pomorskiego Programu Pomocy Stypendialnej Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2022/2023. Program ten jest dedykowany uczniom, którzy w roku szkolnym, na który przyznawane jest stypendium, są uczniami VII lub VIII klasy szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych, w tym uczniowie branżowych szkół zawodowych i techników szczególnie uzdolnieni w obszarze kształcenia ogólnego. Odbiorcami są uczniowie wykazujący się wysokimi wynikami nauczania w przedmiotach przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości oraz osiągnięciami w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Oprócz wybitnych osiągnięć w nauce i wzorowej postawy uczniowskiej Jędrzej jest również Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy Jędrzejowi i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów!

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

25 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji został użyty sprzęt- studio fotograficzne, który otrzymaliśmy w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Podczas tego dnia  zorganizowana została zbiórka zabawek i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci. Dziękujemy za wsparcie i pomoc.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego zostało zorganizowane spotkanie dla klas 0-3, podczas którego wszyscy świetnie bawiliśmy się z naszymi paluszakami. Uczniowie poznali historię Pluszowego Przyjaciela oraz wzięli udział w licznych misiowych konkurencjach. Podczas spotkania zostały również wręczone nagrody w konkursach zorganizowanych z okazji tego dnia.

GeniBot w 1c

Zajęcia z wykorzystaniem GeniBotów otrzymanych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości w kl. 1c.

Nagrody za zebrane TALENCIAKI

Miniony tydzień minął pod znakiem wielu atrakcji w kl. 1c. Testowaliśmy sprzęt otrzymany z akcji Talenciaki.

Nagrody za zebrane TALENCIAKI

Właśnie otrzymaliśmy pierwsze nagrody za zebrane TALENCIAKI w akcji „Szkoły pełne talentów” prowadzonej przez Lidl.
Otrzymaliśmy:
1. Zestaw wskaźników podłogowych
2. Pakiet gier planszowych
3. Zestaw zegarów do nauki odczytywania godzin
4. Zestaw do eksperymentów – energia słoneczna
5. Mikroskop
6. Magnetyczna pięciolinię i zestaw nut
7. Zestaw diatoniczny składający się różnej wielkości rurek i dzwonków, narzędzia do wspólnego muzykowania.
8. Tułów człowieka
Wspólnie zebraliśmy aż 7150 talenciaków !!!Bardzo dziękujemy za wszystkie kupony !

Warsztaty detektywistyczne

21.11.2022 r. nasza "Klasa Sowy" (III b) wybrała się do Powiatowej Biblioteki w Wejherowie na warsztaty detektywistyczne. Poznaliśmy tajniki pracy policjantów- techników kryminalistycznych z Komendy Powiatowej w Wejherowie. Ale to było ciekawe!!! Odbyliśmy też pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze i poznaliśmy tytuły książek o małych detektywach. Na pamiątkę otrzymaliśmy odblaski i ... własne odciski palców. Od dziś wszyscy jesteśmy fanami książek detektywistycznych dla dzieci, a może ktoś z nas kiedyś zostanie detektywem? Kto wie..

Szkolny i Powiatowy konkurs recytatorski poezji patriotycznej
 "Strofy o Ojczyźnie"

4 listopada 2022r. odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pt. "Strofy o Ojczyźnie", a nasza reprezntacja 18 listopada 2022r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie godnie zdobyła miejsca na podium. 
Jurorzy wyłonili następujących laureatów: 

w kategorii klas IV-V:
II miejsce – Zofia Lenartowicz – SP nr 5 w Wejherowie
II miejsce – Kornel Lesner – SP nr 5 w Wejherowie

W kategorii klas VI-VIII:
III miejsce – Kornelia Krajnowska – SP nr 5 w Wejherowie 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF w naszej szkole

Chociaż ten ważny dzień przypadał w tym roku w niedzielę, tj. 20.11.2022r., u nas w szkole obchodziliśmy go cały miniony tydzień, a zwięczeniem tego tygodnia był Klasowy szkolny konkurs na najładniejszy plakat, który zawiera najtrafniejszy przekaz Praw Dziecka. 21 listopada cała społeczność szkoły ubrała się na niebiesko, aby wesprzeć dzieci i młodzież na całym świecie w dążeniu do swoich praw. 

Laboratoria Przyszłości. Kodowanie z GeniBotem w klasie 5c

#laboratoriaprzyszlosci# Klasa 5c stawia pierwsze kroki w programowaniu przy użyciu GENIBOTÓW.

Laboratoria Przyszłości. Kodowanie z GeniBotem na rewalidacji


Współpraca ze Stowarzyszeniem ,,Słodka Jedynka”

14 listopada to Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Z tej okazji w klasie 8b została przeprowadzona informacyjno-edukacyjna lekcja ,,Cukrzyca typu 1 – poznaj chorobę”. Uczniowie dowiedzieli się m.in. czym jest cukrzyca, kto i w jakiej częstotliwości powinien się badać, aby wykluczyć chorobę, jak wyglądają pierwsze symptomy cukrzycy, na jakie rodzaje dzielimy chorobę, jak wygląda leczenie i wiele innych. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia ,,Słodka Jedynka” uczniowie otrzymali specjalne gadżety (plany lekcji, zakładki, długopisy, ołówki, naklejki informacyjne oraz linijki). Wierzymy, że dobre zrozumienie choroby pomoże uczniom aktywnie wspierać osoby chorujące na cukrzycę.

Modele komórek zwierzęcych, wykonane przez uczniów
w ramach lekcji biologii


Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

14 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Cukrzycą, z tej właśnie okazji w naszej szkole przez cały tydzień miała miejsce akcja informacyjna dotyczącą istoty tej choroby. W czasie lekcji biologii oraz zajęć świetlicowych odbywały sie pogadanki i demonstracje przedmiotów używanych przez osoby chore na cukrzycę. Dzięki uprzejmości mamy jednej z uczennic, dzieci mogły się zapoznać z działaniem glukometru. Sprawdziły jak wygląda pompa insulinową, pen do podawania dawek insuliny czy zastrzyk ratujący życie. Uczniowie 8 klas przeprowadzili na przerwach quiz wiedzy o cukrzycy, a w całej szkole zostaly rozwieszone najistotniejsze informacje dotyczące tej choroby. Po raz kolejny dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Słodka 1, zajmującym się dziećmi i młodzieżom chorą na cukrzycę typu I, uczniowie mogli otrzymać różne gadżety: takie jak linijki, długopisy czy ołówki.Koordynatorem akcji były Pani Olga Śliwińska i Pani Gracjana Miszka....

Miejsko- powiatowe obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości


Zawody Karate Pierwszego Kroku Wejherowo

W dniu 22 października 2022r. na hali sportowej naszej szkoły odbył się turniej zorganizowany przez Stowarzyszenie Sportów Walki I Lekkiej Atletyki "Shotokan I L.A ". 120 młodych karateków z Shotokan 
I L.A rywalizowało z klubami z Rumi i Lęborka podczas Turnieju "pierwszego kroku dla każdego karateki ". Dzieci przygotowywały się do zawodów pod okiem trenerów Marii Pieper i Rudolfa Simenaka.
O miejsca na podium rywalizowali najmłodsi w konkurencjach dziecięcych: tor przeszkód, kihon, kata
i kumite.
Klub Shotokan I L.A reprezentowało 38 zawodników. Turniej klubowy w takiej formie doskonale sprawdził się w grupach wiekowych od 5 do 13 lat. Dla wielu zawodników był to pierwszy start w zawodach karate związany z ogromnym stresem i emocjami. Celem turnieju było oswojenie najmłodszych z przepisami, współzawodnictwem oraz przygotowanie zawodników do udziału w turniejach na szczeblu wojewódzkim 
i ogólnopolskim. W połowie listopada w Wejherowie odbędą się Mistrzostwa Polski, w których Shotokan
I L.A będzie brał udział. W zawodach pierwszego kroku zawodnicy Shotokan zdobyli łącznie 28 medali.
Wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko i zasługują na ogromne gratulacje.Stowarzyszenie Sportów Walki I Lekkiej Atletyki "Shotokan I L.A " bardzo dziękuje władzom Miasta Wejherowa oraz Starostwa Powiatowego za wsparcie w rozwoju Klubu dla dzieci i młodzieży.

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego o Puchar Starostyw Boccia na 2022 r.

Na hali sportowej naszej szkoły zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego o Puchar Starosty w Boccia.
W imieniu organizatorów wszystkich zawodników oraz zaproszonych gości powitał Prezes ISS START Wejherowo Krzysztof Ruchalski, a uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonała Pani Gabriela Lisius, Starosta Powiatu Wejherowskiego.W zawodach uczestniczyli również Pan Eugeniusz Grabowski, V-ce Prezes Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START w Warszawie, Pan Michał Jeliński, Kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Wejherowie oraz Pan Ryszard Kliczykowski, Prezes Zrzeszenia Handlu i Usług w Wejherowie.

Dzień Dyni w naszej szkole


Rodzinny konkurs „Najpiękniejsza dynia”

W rodzinnym konkursie plastyczno-technicznym „Najpiękniejsza dynia” zwycięzcami zostali:
- Jakub Plotzki kl. 4c
- Ksawery Kostuch kl. 1b
- Lucyna Browarczyk kl. 0
- Maja Solińska kl. 5a
- Ignacy Mroske kl. 5a
- Pola Pospieszyńska kl. 5d
- Lena Kozłowska kl. 0b
- Franciszek Czoska kl. 0a
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.
Wręczenie nagród odbędzie się 4 listopada 2022 r. Opiekunowie Małego i dużego Samorządu Uczniowskiego 

Pamiętamy o zmarłych

Uczniowie klas 3a i 3d wybrali się do Piaśnicy- miejsca pamięci narodowej, by oddać cześć ofiarom zbrodni piaśnickiej. Klasy 4b, 2c, 1a  i 1c wybrały się na śmiechowski cmentarz. Dzieci zagrabili liście, uprzątnęli zniszczone stare znicze. Uczniowie zapalili znicze, jako wyraz pamięci i szacunku dla zmarłych.

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole

W hali sportowej naszej szkoły 14 października 2022 roku świętowano miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość była okazją do wręczenia nauczycielom i dyrektorom szkół wejherowskich Nagród Prezydenta Miasta Wejherowa oraz nadania stopni awansu zawodowego. Miejskie Obchody Dnia Edukacji uświetnił występ artystyczny w wykonaniu uczniów.

Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej


Dzień chłopaka w naszej szkole

W zerówkach Dzień Chłopaka upłynął w klimacie LEGO. Dzieci wzięły udział w warsztatach z "Bricks 4Kids". W klasie 7 b było słodko, kreatywnie, zabawnie, a nawet tanecznie. Dziewczyny z klasy 4b wpadły na pomysł, by samodzielnie wykonać jakiś gadżet dla swoich kolegów. Wykonały ciężarki i serduszka origami oraz przygotowały słodki poczęstunek. Pełen wrażeń dzień dla kolegów z klasy przygotowały dziewczynki z klasy 1b. Swoimi wspomnieniami podzielili się również uczniowie klas: 4 c, 3a oraz 1c. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Chłopców... tych małych i tych większych!

Pedagog i psycholog

Wraz z nowym rokiem szkolnym przypominamy i zapraszamy na spotkania wspierające z pedagogiem 
i psychologiem, a także do „WYRZUCANIA” problemów do SKRZYNKI ZAUFANIA
💛🧡❤️💜💚💙Nie wstydź się! WEŹ TO czego potrzebujesz! i przyjdź porozmawiać ✌️😊 

 "Jak przyczyniam się do zmian klimatu?"

Dnia  28.09.2022 r.  klasa  5b  wzięła   udział   w   zajęciach   organizowanych  przez bibliotekę    miejską  w Wejherowie na temat "Jak przyczyniam się do zmian klimatu?"

 Zbiórka plastikowych doniczek

W dniach 19-23 września, w związku z udziałem naszej szkoły w akcji "Klimatycznie w Wejherowie", uczennice klasy 8a zorganizowały zbiórkę plastikowych doniczek. W tym roku, dzięki zaangażowaniu wielu uczniów udało się zebrać ponad 1800 sztuk! Wszystkie one powędrowały już do Ekofabryki, skąd wkrótce wyrusza w dalszą drogę, do szkółek ogrodniczych. Z całego serca dziękujemy Wam za udział
w akcji. W ogłoszonym w związku z tą zbiórką konkursie zwyciężyła klasa 2b i to oni ucieszyli się z nagrody specjalnej. Gratulujemy. 

Baner promujący czynienie dobra

 W ramach cyklicznej akcji KLIMATycznie w Wejherowie uczniowie przygotowali projekt baneru promującego zaangażowanie się w bezinteresowne czynienie dobra. Tym samym zakończył się cykl lekcji o wolontariacie. Teraz pozostaje nam mieć cichą nadzieję, że podjęte działania przyczynią się
do stworzenia swoistego KLIMATu naszej „Piątki” i owocnej współpracy w ramach tworzącego się Szkolnego Koła.Zapraszamy do obejrzenia galerii z naszymi działaniami.

Szkolne Pole Nadziei

Zachęceni przez kolejną edycję akcji KLIMATycznie w Wejherowie wraz uczniami klas 8 postanowiliśmy
w naszej śmiechowskiej Piątce założyć Szkolne Pole Nadziei. 
Zatroskani o ekologiczny klimat i estetykę zagospodarowania przestrzeni wokół budynków szkoły wpadliśmy na pomysł przygotowania rabatki kwiatowej. Przy wsparciu Pani Dyrektor uczniowie zagospodarowali część terenu zieleni, przekopali ziemię i przygotowali rabatę pod sadzonki żonkili. Uchylając rąbka tajemnicy, możemy zdradzić, że to tak naprawdę część większego projektu, który powoli dojrzewa w naszych głowach. Pewnie już niebawem będziemy mogli podzielić się nim w naszym lokalnym środowisku.

Dzień Kropki


Narodowe Czytanie 2022

Wejherowska „Piątka” wzięła udział w Narodowym Czytaniu! 13 września 2022 r. uczennice klasy 8b zaprezentowały wzorowy odczyt ,,Świtezianki” pochodzącej z ,,Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Publiczność tworzyli uczniowie klasy 8b oraz zaproszone dziewczynki z Koła Przyjaciół Biblioteki z klasy 4b.Głośne czytanie zostało poprzedzone przypomnieniem celów przyświecającym akcji Narodowego Czytania oraz krótką rozmową na temat romantyzmu i postaci Adama Mickiewicza. Po wzorowym odczycie nawiązała się dyskusja na temat treści ballady narodowego wieszcza. Nasza szkoła została zgłoszona do 11. odsłony akcji Narodowe Czytanie przez Panie: Katarzynę Ciemięgę i Aleksandrę Polejowską. 

 Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023