archiwum 2017/2018

BEZPIECZNI NA DRODZE, BO WIDOCZNI!

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, Starosta Wejherowski Gabriela Lisius zaprosiła uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie na pogadankę w ramach akcji ,,Bądź bezpieczny na drodze'' prowadzonej przez Komendę Powiatową Policji w Wejherowie oraz Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego. W wydarzeniu uczestniczyła Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie insp. Beata Perzyńska oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Wojciech Rybakowski. O najważniejszych zasadach obowiązujących pieszych, w tym także o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się drogą po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, mówiła Pani Anetta Potrykus Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Dzieci odpowiadając na zadawane pytania wykazały się doskonałą wiedzą na temat najważniejszych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wśród dzieci rozpropagowane zostały odblaski, aby w porze wieczorowo-nocnej, zwłaszcza jesienią i zimą były widoczne przez kierujących z większej odległości.

OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

Dnia 13 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie ze szkolnego kółka teatralnego przygotowali pod opieką pani Katarzyny Ciemięgi i Marceliny Dutkiewicz przedstawienie. Występ wzbogacił cudowny śpiew chóru, pod dyrygenturą pana Arkadiusza Wanata. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Oskar Łebkowski złożył życzenia i podziękowania pracownikom szkoły, a uczniowie wręczyli wykonane własnoręcznie upominki. 

Klasa IIIE i IIIF w Ośrodku
Edukacyjno - Przyrodnicznym "Muza"

W dniach 21-22.09.2017 klasa IIIe oraz IIIf zawitały w Nadleśnictwie w Wejherowie. Wycieczkę rozpoczął spacer po ścieżce edukacyjnej w wejherowskim lesie podczas, którego uczyliśmy się rozpoznawać gatunki drzew oraz ich liście. Te, które wpadły nam w oko najbardziej zabraliśmy, by móc zrobić z nich wspaniałe zielniki. Śniadanie w środku lasu, wśród śpiewu ptaków i w sceneri pięknej, złotej jesieni również smakowało wyjątkowo. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych informacji o pszczołach, oglądaliśmy ekspozycję sprzętu pszczelarskiego, a nawet widzieliśmy szklany ul - to było coś naprawdę niezwykłęgo!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września 2017 r. nasza szkoła będzie uczestniczyć w akcji VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Program:
25-28.09.2017.
Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.

29.09.2017.
Podczas dwóch przerw między 10:55 a 11:15 oraz 12:00 a 12:15 odbędą się DOBROWOLNE egzaminy z tabliczki mnożenia. Komisje egzaminacyjne będą oczekiwać na chętnych podczas tych przerw przy stolikach na holu szkoły :) 
  • Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.
  • Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz otrzymuje dyplom i ocenę celującą z matematyki.
  • W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. 

Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!


Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!
mgr Adela Lesner 
mgr Patrycja Nowak 
mgr Karolina Świechowska
mgr Mirella Trepner

Spotkanie z Policją

W poniedziałek 18 września gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli policji. Funkcjonariusze odwiedzili wszytskie grupy 0 oraz klasy I-III. Głównym celem tych spotkań było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. Dziękujemy za to spotkanie! :-) 

Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Poznaliśmy historię Vashti, dziewczynki, której wielka przygoda zaczęła się własnie od tego, wydawać by się mogło, banalnego symbolu. Vasthi kropki doprowadziły daleko. Pomogły jej uwierzyć we własne siły i możliwości. Dla nas wszechobecna tego dnia kropka była symbolem - małą inspiracją, by rozbudzać i odkrywać drzemiące w każdym z nas talenty.  

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018