ROWEROWY MAJ 2021/2022

Z początkiem pięknego i slonecznego maja nasza Szkoła przystąpiła do akcji Rowerowy maj.
Zachęcamy do aktywnego udziału :)

"Wejherowo włączyło się do ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj. W miasteczku rowerowym przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wejherowie przy ul. Nanickiej zainaugurowano akcję, w której wezmą udział wejherowskie Szkoły Podstawowe.Zasady są bardzo proste: każdy uczeń, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny - na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzyma naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Wyróżnieni zostaną najbardziej aktywni uczestnicy, a także najbardziej rowerowe szkoły oraz najaktywniejsze klasy." 

W związku z trwającym ROWEROWYM MAJEM „Klasa Sowy” (II b) zaprosiła na lekcję szkolnego Mistrza, specjalistę od ruchu drogowego, laureata wojewódzkiego konkursu „ Odblaskowe Szkoły” Stasia Stybę oraz jego nauczycielkę techniki, a zarazem koordynatora egzaminów na kartę rowerową p. Marię Baranowską. Wysłuchaliśmy opowieści o trudach konkursu, obejrzeliśmy świeżo zdobytą przez Stasia KARTĘ ROWEROWĄ i pomogliśmy mu w odpakowaniu wspaniałej nagrody dla szkoły – pionowych znaków drogowych do nauki prawidłowego poruszania się po ulicach. Dobrze poznaliśmy znaki drogowe, co sprawdziła nasza wychowawczyni p. Beata Frąckowiak i obecna na lekcji p. dyrektor Beata Dampc. Teraz już bezpiecznie będziemy korzystać z uroków Rowerowego Maja 😊🛴🚲🦉😃

W nawiązaniu do akcji „Rowerowy Maj” swoich młodszych kolegów z klasy IIIa odwiedził Kuba - uczeń klasy Vc. 🚵‍♀️

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się:
-jak zbudowany jest rower,
- jakie jest obowiązkowe wyposażenie roweru,
- poznały zasady obowiązujące rowerzystów w ruchu drogowym,
- utrwaliły znajomość znaków drogowych.

Dodatkowo Kuba opowiedział dzieciom na czym polega kolarstwo górskie, które trenuje.
Zaprosił na krótki pokaz swoich umiejętności aby zachęcić dzieci do aktywnego oraz bezpiecznego spędzania czasu na rowerze.
Dziękujemy za spotkanie! 🙂

Podsumowanie akcji Rowerowy Maj 2022

Zajęliśmy 2 miejsce w mieście