Nasza „Klasa Sowy”(IIIc) wspólnie z uczniami byłej „Klasy Sowy” (aktualna VI c) wybrała się na lodowisko przy ZS nr 3 w Wejherowie, aby spróbować  jazdy na łyżwach. Pomoc szóstoklasistów okazała się nieoceniona, szczególnie dla tych z nas, którzy pierwszy raz stanęli w łyżwach na lodzie. Nie było nikogo, kto samotnie walczyłby z tą trudną na początku dyscypliną sportu, bo zaraz pojawiał się opiekun z VI c J -
dziękujemy! Bawiliśmy się świetnie! Nasze wychowawczynie Beata Frąckowiak (III c) i Magda Człapińska (VI c) oraz obecni rodzice byli zachwyceni naszą zgodną i pełną zaufania współpracą. Już teraz wiemy, że jako czwartoklasiści będziemy mogli liczyć na wsparcie starszych kolegów. W końcu... łączy nas „Klasa Sowy” :-)

Archiwum 2015/2016

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016


Festyn Rodzinny 2016
03.06.2016 r.

„I Ty możesz zostać Pitagorasem” 

Dnia 15 marca w naszej szkole odbył się 1 Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „I Ty możesz zostać Pitagorasem” dla klas IV-VI wejherowskich szkół podstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa. Pragnęliśmy w ten sposób zachęcić uczniów do pogłębiania zainteresowania matematyką oraz stworzyć im możliwość szlachetnej rywalizacji.Zamierzeniem organizatorów była zespołowa współpraca mieszanych grup składających się z uczniów różnych szkół. Taki dobór uczniów do drużyny miał na celu uniknięcie rywalizacji między szkołami izapewnienie wszystkim dobrej zabawy. Trzy najlepsze drużyny otrzymały nagrody główne oraz dyplomy, pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia oraz dyplomy za udział w konkursie. Wszystkim uczestnikom i nauczycielom serdecznie dziękujemy, a wygranym - gratulujemy. Uczniowie i ich opiekunowie zapewnili nas, że świetnie się bawili i obiecali, że wrócą za rok.

MISTRZOSTWA ŚWIATA IDO JAZZ/MODERN/BALLET

MIKOŁAJKI WORLD DANCE WEEK

UCZENNICE NASZEJ SZKOŁY ZDOBYŁY WICEMISTRZOSTWO ŚWIATA  w formacji modern
SPIN MINI1

NASZE MISTRZYNIE
OLIWIA GĄSIOROWSKA, SAMANTA PIĄTEK, MARIA ROMBCA

Kiermasz Bożonarodzeniowy

10 grudnia 2015 r. odbył się w naszej szkole Kiermasz Bożonarodzeniowy. Z tej okazji p. Iwona Klein oraz p. Agata Jasińska wraz z dziećmi przygotowały przedstawienie teatralne o tematyce świątecznej. W trakcie spotkania można było zakupić ozdoby i kartki świąteczne oraz poczęstować się pysznymi wypiekami wykonanymi przez uczniów i rodziców naszej szkoły.
Inicjatorkami tego świątecznego spotkania były p. Natalia Kurek-Kein oraz p. Gracjana Miszka, za co serdecznie dziękujemy!

Święto Niepodległości

11 listopada 2015 r. odbyły się w naszej szkole miejsko - powiatowe obchody odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystość przybyło wielu ważnych gości, wśród nich honorowymi byli: STAROSTA POWIATU WEJHEROWSKIEGO- pani Gabriela Lisius, PREZYDENT MIASTA WEJHEROWA- Pan Krzysztof Hildebrandt, KOMENDANT 18 WOJSKOWEGO ODDZIAŁU GOSPODARCZEGO- płk Piotr Calak, DOWÓDCA BATALIONU DOWODZENIA MARYNARKI WOJENNEJ im. płk. K. PRUSZKOWSKIEGO- kmdr por. Artur Gajdemski, DZIEKAN DEKANATU WEJHEROWSKIEGO- ks. prałat Daniel Nowak. Z tej okazji gościliśmy także orkiestrę Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Wejherowie, którza uświetniła to spotkanie wspaniałym występem pieśni patriotycznych. Na uroczystość przybył również chór GAUDEAMUS, pod batutą pani Agaty Jsińskiej. Zgodnie z tradycją uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Iwony Klein oraz p. Agaty Jasińskiej przygotowali wspaniałą oprawę artystyczną, która zobyła wielkie uznanie przybyłych gości. W tym roku organizatorki tej wspaniałej uroczystośći przeniosły nas w świat 20-lecia międzywojennego, ukazując zarówno problemy jak również radości tamtych lat. Podróż w czasie uświetniło grono pedagogiczne, które przebierając się w stroje lat 20-stych, nadało temu wydarzeniu wspaniały nastrój i emocje.

Mistrzostwa Nauczycieli Powiatu Wejherowskiego
w Halowej Piłce Nożne
j

W celu zwiększenia aktywności nauczycieli w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie dnia 10 listopada 2015 roku ,zorganizowano Mistrzostwa Nauczycieli Powiatu Wejherowskiego w Halowej Piłce Nożnej. Naszą Szkołę reprezentowała siódemka nauczycieli, która wywalczyła srebro !!!