klasy II

Rok szkolny 2021/22

Klasowy konkurs z apkikacją ClassDojo
w klasie 1B


Rok szkolny 2020/21


Dzień Edukacji Narodowej w II C


Ogólnopolski dzień głośnego czytania

29 września klasa II b dołączyła do ogólnopolskiej akcji głośnego czytania. Podczas czytania książki pt. "Drzewo do samego nieba" towarzyszyła nam chmurka Tosia.

Dzień Chłopaka w klasie 2 C


Dzień Chłopaka w klasie 2 B

Dzisiaj chłopców czekało nie lada wyzwanie... Aby dostać upominki od dziewczynek z klasy, musieli: zatańczyć do "Jeziora Łabędzi", przystroić salę balonami, zawiązać krawat z bibuły i zapleść dziewczynom warkoczyki. Oczywiście bez problemu wykonali wszystkie zadania, a przy tym byli dzielni jak lwy.

Rok szkolny 2018/19


Dzień Dziecka w II c

W poniedziałek 3.06.2019r klasa II c wraz z wychowawcą A.Żak z okazji Dnia Dziecka udała się na piknik. Pogoda dopisała, świetnie się bawiliśmy, a na koniec otrzymaliśmy upominki.

Akcja UNICEF Wszystkie Kolory Świata

Piękny początek akcji UNICEF Wszystkie Kolory Świata- Maja z "Klasy Sowy" przygotowała z pomocą mamy takie piękne laleczki😊. Czekamy na inne klasy!😊😊Początki kolekcji autografów „Klasy Sowy” (II a)
Nasza „Klasa Sowy” (II a) zaczęła kolekcjonować autografy znanych osób, które potrafiły spełniać
swoje marzenia i ciężko pracując osiągnęły sukcesy. Do tej pory zebraliśmy dziesięć podpisów aktorów znanych z polskich filmów i seriali. Będziemy zdobywali następne, w czym wspiera nas nasza wychowawczyni p. Beata Frąckowiak, a te które już mamy zawiesimy w klasie. Będą nam i innym uczniom przypominały, że marzenia się spełniają jeśli uparcie dąży się do celu i uczciwie na to zapracuje.„Śniadanie Daje Moc”
w „Klasie Sowy” (II a)
Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, o czym przypominamy, obchodząc co roku Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i biorąc udział w ogólnopolskim programie „Śniadanie Daje Moc”. 8.XI.2018 r. nasza „Klasa Sowy” przygotowała piękny, zastawiony zdrowymi smakołykami stół i wspólnie zjedliśmy uroczyste śniadanie. Do świętowania
i degustacji zaprosiliśmy Panie Dyrektorki, naszą anglistkę p.Marcelinę Dutkiewicz, pielęgniarkę p. Beatę Bodke oraz innych pracowników naszej szkoły. Zadbaliśmy również o to, aby ciężko pracujący nauczyciele zjedli w tym dniu zdrowe śniadanie i na stołach
w pokoju nauczycielskim ustawiliśmy zdrowe, przygotowane przez nas kanapki i sałatki.

Po tak sytym posiłku i promocji zdrowego odżywiania udaliśmy się na próbę generalną powiatowo – miejskiej akademii z okazji Dnia Niepodległości, w której również występowaliśmy.

„Klasa Sowy” (II a) sprząta groby dzieci

31 października 2018 r. nasza „Klasa Sowy” (II a) odwiedziła pobliski cmentarz, aby posprzątać opuszczone i zarośnięte groby dzieci. Przynieśliśmy wiele zniczy i wiązanki, którymi udekorowaliśmy uprzątnięte miejsca pamięci. Zadbaliśmy o to, aby każdemu zapomnianemu dziecku zapalić lampkę żałoby. Pracowaliśmy ciężko, a nagrodą były uśmiechy i miłe słowa ludzi sprzątających groby swoich bliskich. Nasza wychowawczyni p.Beata Frąckowiak była z nas bardzo dumna :) Tym samym włączyliśmy się w mądrą, ogólnopolską akcję ogłoszoną przez Muzeum Piaśnickie w Wejherowie „Nie pozwól pamięci zarastać trawą… Sprzątnij grób obok.”

„Dumni z Polski” – ciekawa lekcja historii

24.10.2018 r. w naszej szkole odbyło się kolejne wydarzenie związane z ogólnopolską kampanią „Dumni z Polski” związaną ze 100 - leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie i wychowawczyni „Klasy Sowy” (II a) wspólnie z byłą „Klasą Sowy” (V c) zaprosili wszystkie klasy II i III a do wzięcia udziału w ważnej i ciekawej lekcji historii Polski. Pod opieką p. Aliny Kijak piątoklasiści w przystępny sposób przedstawili trudną sytuację Polski sprzed 1918 roku, a trzecioklasiści przygotowali piękną, tematyczną gazetkę. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści i wierszy recytowanych przez starszych kolegów. Goście zrewanżowali się pięknymi piosenkami o niepodległości. Najważniejsze postacie i fakty zostały zapamiętane, o czym świadczyły bezbłędne odpowiedzi na końcowym teście :) Wszystkie klasy otrzymały od koordynatorki spotkania p.Beaty Frąckowiak (II a) dyplomy i gadżety związane z tą ważną kampanią.

„Afera kryminalna” - „Klasa Sowy” (II a) w bibliotece

4 października 2018 r. nasza „Klasa Sowy” (II a) odwiedziła zaprzyjaźnioną Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Wzięliśmy udział w intrygujących warsztatach w ramach bibliotecznej „Afery kryminalnej” i naszego klasowego programu "Czytam, bo lubię - detektywi w książkach dla dzieci" na których spotkaliśmy p. Jolantę Knitter –
Zakrzewską, autorkę książek, również kryminalnych :). Pani Jolanta, odkryła przed nami wiele kryminalistycznych tajemnic :) Zdradziła nam, co skrywa się pod tymi tajemniczymi pojęciami: daktyloskopia, traseologia, mechanoskopia,? Czy istnieje zbrodnia doskonała? Jak wygląda praca detektywa? Potem mieliśmy okazję wczuć się w rolę detektywów i samodzielnie rozwiązać kilka trudnych kryminalnych zagadek. Na koniec otrzymaliśmy zdjęcia z autografem – najcenniejsze :) oraz słodkie upominki. Od naszej wychowawczyni p.Beaty Frąckowiak już wiemy, że to nie koniec spotkań w naszej ukochanej bibliotece i zobaczymy się wkrótce. Dziękujemy :)))

Rok szkolny 2017/18

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W piątek 27.10.2017 r. odbyło się uroczyste pasowanie klasy 2 B na czytelników Biblioteki Szkolnej.  Uczniowie z  Koła  Przyjaciół Biblioteki wystąpili dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. Podczas przedstawienia  nie zabrakło miłej  atmosfery i ciekawych zagadek. Następnie uczniowie udali się do biblioteki, aby wypożyczyać swoje pierwsze książki.

Rok szkolny 2015/16


Spotkanie z panią Genowefą Słowi

19.06.2016 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej
w Wejherowie odbyło się ciekawe, pouczające i bardzo wesołe spotkanie z wiceprzewodniczącą Rady Powiatu
Wejherowskiego panią Genowefą Słowi Dzieci z klas Ia, Ic i II c („Klasa Sowy”) mogli obejrzeć strój kaszubski
i nauczyć się paru kaszubskich słów. Tym samym uroczyście zakończylismy program szkolny „Wejherowo na ludowo”. Uczniowie „Klasy Sowy” mieli również okazję poczytać na „Ławeczce czytelnika” młodszym kolegom i przywiazywać ich do czytania prawdziwym łańcuchem. Ale to była zabawa :). Panie Beata
Frąckowiak, Anna Kreft i Maja Weiss otrzymały podziękowanie za współpracę od pani dyrektor Barbary Gusman i my również za wszystko pani dyrektor
podziękowaliśmy, licząc na przyszłoroczne spotkania :)

Dzień Pustej Klasy
 kl.2B i kl.2E
17.06.2016 r.


Wycieczka cukrowni
 kl.2D


Wycieczka do Helu
 kl.2A i kl.2E


Wycieczka do Wioski Pirackiej
"Przygoda-Lębork" kl.2B i kl.2D


Koło kulinarne
 kl.2E


Wycieczka do Castoramy
 Majsterkowanie  kl.2E
08.06.2016


Wycieczka do Szkoły Muzycznej w Wejherowie
 na koncert muzyki filmowej
  kl.2E
05.05.2016


Wycieczka do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
kl.2E
22.04.2016


„Klasa Sowy” (II c) w zaprzyjaźnionej bibliotece

7. kwietnia 2016 r. na zaproszenie Pani Dyrektor Barbary Gusman, „Klasa Sowy” (II c) gościła w zaprzyjaźnionej Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. Spotkanie odbyło się z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Uczniowie wykonali przepiękne, filcowe sowy – wspólne logo :). Zamieszkały one na wiosennym drzewku bibliotecznym. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały wierszy Jana Brzechwy m.in. "Opowiedział dzięcioł sowie". Dziękując serdecznie za spotkanie, już czekamy na następne :)

Wycieczka do restauracji PAPRYCZKA 
w Gościcinie
MasterChef w wykonaniu kl.2E
11.03.2016


„Klasa Sowy” (II c) w PKT w Gdyni

Na zaproszenie mamy i babci naszej koleżanki Weroniki, „Klasa Sowy” (II c) pojechała do Gdyni zwiedzać Zajezdnię Trolejbusową. Było tyle ciekawych i nowych rzeczy oraz cale mnóstwo wrażeń! Mieliśmy okazję przejechać się nowoczesnym, ekologicznym trolejbusem i dla odmiany... trolejbusem retro. Przyznać trzeba, ze komfortem jazdy różniły się bardzo, ale ta „dusza retro”... :) . Zwiedziliśmy warsztaty, lakiernię, myjnię (jaka wielka i ekologiczna!) oraz przeprowadziliśmy ciekawe rozmowy z pracującymi tam specjalistami. Obejrzeliśmy i zapoznaliśmy się z możliwościami wozów wieżowych do obsługi sieci trakcyjnej, a także wozu pogotowia technicznego. Na koniec dostaliśmy upominki: smycze, kolorowanki, kredki, magnesy, opaski odblaskowe i słodycze. Dziękujemy :)

Wycieczka klas II d i III c do Piaśnicy


Wycieczka klas II do Centrum Nauki Edu Fun


Pasowanie na Czytelnika

21 października odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klas II. Tego dnia każdy z Drugoklasistów przyrzekł szanować ksiązki i starannie wypełniać obowiązki czytelnika Bibiolteki Szkolnej.
Uroczystość uświetnił wspaniały występ klas V.

Klasa II d na wycieczce w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-leśnej "MUZA"

Dnia 6 października klasa II d wybrała się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-leśnej "MUZA". Dzieci brały udział w zajęciach prowadzonych przez pana leśniczego, który opowiadał im o specyfice swojej pracy. Później oprowadzał nas po salach w których znajdowały się eksponaty wybranych gatunków drzew (zbiory nasion, siewek, szyszek, pędów itp.) i zwierząt , charakterystycznych dla naszego regionu. Na sam koniec wybraliśmy się na spacer wzdłuż ścieżki edukacyjnej "Las za MUZĄ".

Klasa Sowy- ekologicznie

23 września 2015 r., w pierwszy dzień jesieni, .„Klasa Sowy” (II c) .wybrała się na spacer do pobliskich ogródków działkowych. Teraz jest tam prawdziwy Witaminowy Raj. Spotkaliśmy panią Basię Ż. , która zaprosiła nas do swojego ogródka. Ile tam było cudów i to..... ekologicznych :) Kilka dostaliśmy w prezencie do kącika przyrody, ale malinki zjedliśmy na miejscu :)) Dziękujemy pani Basiu :))

Klasa Sowy w Przychodni Weterynaryjnej

10 września 2015 r. „Klasa Sowy” (II c) wybrała się z wizytą do Przychodni Weterynaryjnej w Wejherowie przy ul Chopina. Obejrzeliśmy stanowiska pracy lekarzy, miejsce prześwietleń, pokój zabiegowy, a także miejsce pielęgnacji zwierząt. Już teraz wiemy czym karmić zwierzęta domowe, jak opiekować się psami i innymi zwierzętami. Pan Mieczysław Musiał – lekarz weterynarii, a prywatnie wujek naszej koleżanki z klasy, zdradził nam, jak poznać kiedy nasz zwierzak jest chory i potrzebuje naszej pomocy. Przypomniał również, jak ważne dla zdrowia pupila są szczepienia ochronne. Pozdrawiamy suczkę Daisy, która pod opieką lekarzy i swojej Pani, dzielnie wracała do zdrowia po wypadku. :))

Miłość do BIEGANIA... , czyli Trofea Olimpii Klimczak

8. września 2015 r. nasza koleżanka z „Klasy Sowy” (II c) Olimpia Klimczak przygotowała nam niespodziankę i postanowiła zarazić nas swoją miłością do biegania :))) Przyniosła wszystkie zdobyte w czasie wakacji trofea. Było co oglądać!!! Nauczyła nas jak korzystać z mapy w czasie biegów na orientację. Teraz my spróbujemy swoich sił w bieganiu, a pomoże nam mama Olimpii, która jest jej trenerką :). Olimpko, jesteśmy z Ciebie dumni i GRATULUJEMY!!!

Rok szkolny 2014/15


CRAZY WEEK KL.II B


CRAZY WEEK KL.II A


WYCIECZKA KL. II B DO ZOO

W kwietniu 2015r. uczniowie wybrali się na wycieczkę do Ogrodu  Zoologicznego.Uczestniczyli w lekcji dydaktycznej o zwierzętach żyjących w ZOO i na całym świecie.Póżniej zwiedzali ZOO,gdzie mogły zobaczyć słonie,żyrafy,małpy

WITAJ WIOSNO!

Dnia 20 marca 2015r., po wielu próbach klasa II A pod czujnym okiem reżysera – Pani Aliny Kijak, wystawiła wspaniałe przedstawienie o WIOŚNIE :-) Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rodziców uczniów kl. IIA młodzi aktorzy mogli wystąpic w pięknych strojach wśród cudnych dekoracji. Zadbano
o wszystkie symbole wiosny. Każdy dał z siebie wszystko, a nawet jeszcze więcej. Pani reżyser – scenarzysta w jednej osobie oraz aktorzy spisali się na medal – na miarę dużej sceny.
Naprawdę poczuliśmy wiosnę ;-)

WIGILIA W KLASIE II A

21 grudnia 2014 w klasie II A można było poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę. Była pełna gala,
pięknie udekorowany i suto zastawiony stół, był opłatek i słowo święte. Klasę II A odwiedził nawet Gwiazdor ;-)
Celem tego spotkania było kultywowanie naszych polskich tradycji świątecznych. Do pełnej magii Świąt brakowało jedynie śniegu......

MIKOŁAJKI 2014 w KLASIE II A

Dnia 5 grudnia 2014r. klasa II a wraz ze swoją wychowawczynią Panią Aliną Kijak zorganizowała wspólne
Mikołajki, podczas których uczniowie wykazali się zdolnościami cukierniczymi. Było dekorowanie pierników i ciasteczek, były upominki oraz obowiązkowo czerwone czapeczki :-)
Celem zajęć była integracja klasowa w iscie słodkim Mikołajkowym stylu :-)

AKCJA "MY DLA ZWIERZĄT"

W październiku i listopadzie 2014 r. kl II A bardzo aktywnie uczestniczyła w projekcie wolontaryjnym, którego celem była zbiórka karmy i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska w Dąbrówce. Klasa II A zajęła I miejsce pod względem ilości zebranej karmy. Nagrodą były słodycze dla klasy oraz wyjazd do schroniska.

WYCIECZKA DO CASTORAMY KL. II A

W dniach 17 października oraz 25 listopada 2014r. klasa II a wraz z wychowawczynią Aliną Kijak wybrała się na wycieczkę do Castoramy w Rumi. Dzieci pod okiem specjalistów z Castoramy wykonały samodzielnie własne zabawki – drewniane pociągi oraz karmniki. Celem wyjazdu było rozbudzenie
\w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzenie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych
a także zwiększenie wiedzy i świadomości ekologicznej.

WYCIECZKA DO FABRYKI CUKIERKÓW

Dnia 22 września 2014r. kl II a wraz z wychowawczynią Panią Aliną Kijak pojechała na wycieczkę do Gdańska do Fabryki Cukierków CIUCIU – jedynej i najmniejszej w Polsce manufaktury tworzącej słodycze w oparciu o technologię XVII wieku. Dzieci były świadkami produkcji słodyczy, która odbywa się w całości ręcznie, na oczach klienta, wg ściśle określonej technologii. Celem wycieczki było zapozananie się z XVII-wieczną techniką tworzenia łakoci.

Kliknij, aby edytować treść...

Rok szkolny 2015/2016