archiwum 2018/2019

Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym - eliminacje

W dniu 5 kwietnia w SP6 w Wejherowie odbyły się eliminacje miejskie do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w dwóch kategoriach wiekowych. Młodsze dzieci debiutowały w tym konkursie i jak na debiut spisały się wspaniale- czwarte miejsce drużynowo i dodatkowo Janek III miejsce indywidualnie. Starsi natomiast byli bezkonkurencyjni i kolejny raz zostali drużynowo mistrzami! Brawo Magda, Łukasz i Krystian. Magda dodatkowo zajęła III miejsce w konkursie indywidualnym. Teraz czekają mas eliminacje powiatowe. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Międzyszkolny konkurs wiedzy o życiu i twórczości
Fryderyka Chopina

W dniu 2 kwietnia 2019 roku odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina, w którym wzięli udział uczniowie klas 3 wejherowskich szkół podstawowych. Uczestnicy wykazali się wspaniałą wiedzą na temat postaci wielkiego i sławnego Polaka- kompozytora, z którego jesteśmy dumni.

Wycieczka klas 8b i 3bGim na Komendę Powiatową Policji
w Wejherowie


Akcja "Pokochaj żabkę"

Uczniowie naszej szkoły w piątek 29.03.2019 wzięli udział w akcji "Ratujmy żabki". Płazy zbierano w lesie na terenie osiedla Fenikowskiego – od Jakubowej Polany do drogi leśnej w kierunku Redy. Napotkane żaby wrzucano do wiader i przenoszono w kierunku stawu i rzeki. Akcja miała uzmysłowić społeczeństwu skutki zagrożeń cywilizacyjnych i potrzeby zachowania równowagi różnych gatunków zwierząt w przyrodzie, zwłaszcza tych zagrożnych wyginięciem.

Powiatowy konkurs recytatorski

Marta Pranga i Dominika Minorowicz najlepszymi recytatorkami w Wejherowie. 25 marca 2019 r. dziewczyny reprezentowały nasze miasto w Powiatowym Konkursie Recytatorskim.

Pani Wiosna - pokaz mody


II etap Szkolnego Konkursu Wokalnego

Podczas dzisiejszych CHOPINALIÓW odbył się kolejny już etap II Szkolnego Konkursu Wokalnego. W poprzednich przesłuchaniach uczestnicy mieli za zadanie zaśpiewać 2 piosenki. W dzisiejszym "Półfinale" każdy śpiewał tylko jedną wybraną piosenkę. Niedługo poznamy wyniki przesłuchań i dowiemy się kto w maju zaśpiewa na KONCERCIE FINAŁOWYM. Występy były różnorodne, od piosenek z bajek, po znane przeboje. Piosenki były i wesołe i spokojne - każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Gratulujemy super występów !!!

Chopinalia

21 marca w naszej szkole odbyły się obchody I dnia wiosny oraz patrona szkoły. Tego dnia najmłodsi uczniowie wzięli udział w zawodach sportowych na szkolnym holu. Następnie odbył się dla całej szkoły konkurs wokalny. Klasy 4-7 wzięły udział w zabawie na holu (jaka to melodia?/krzyżówka, portret chopina). Uczniowie starszych klas wybrali jedną osobę do prezentowania klasy w pokazie mody pt.: pani wiosna i przygotowali odpowiedni strój. Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu fryderyki 2019 i rozdanie statuetek. Jak co roku w naszej szkole trwał crazy week: w poniedziałek 18.03 obchodziliśmy dzień szalonych fryzur, we wtorek 19.03 dzień superbohatera, w środę 20.03 dzień klasyczny, czwartek 21.03 zielono mi – chopinalia a piątek 22.03 dzień piżamy. 

Zaczynamy akcję "Idą Święta, nie o smsie lecz o kartce pamiętaj".

Już są w naszej szkole kartki z Fundacji Dbam o Mój Z@sięg. Klasa Ve już gotowa do akcji😊

Podsumowanie zbiórki z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia

Wszystkie podarunki, które zebraliśmy w ramach akcji zostały dziś przejrzane i spakowane. Są gotowe do dostarczenia Stowarzyszeniu Rodzin Zastępczych w Wejherowie. Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy ❤❤❤

Pomoc dla zwierząt z Dąbrówki

Kochani Uczniowie i Rodzice. Nasza akcja pomocy dla zwierząt ze schroniska w Dąbrówce jest na półmetku!! Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania.Dzięki Wam zwierzątka będą miały ciepłe i smaczne święta 😊 Jesteście wspaniali ❤️ Opiekunowie SU

XIX Przegląd Piosenki Dziecięcej - dwie laureatki

1 grudnia dwie nasze uczennice wzięły udział w XIX już Przeglądzie Piosenki Dziecięcej, który odbywa się co roku w Rumi w SP nr 1. W tym roku hasłem przewodnim było "Muzyczne ZOO". Dominika Minorowicz z piosenką "Orła cień" w starszej kategorii wiekowej zajęła II miejsce. Kornelia Krajnowska zaśpiewała piosenkę tytułową ze znanej bajki "Kubuś Puchatek" i również zdobyła II nagrodę w młodszej kategorii wiekowej. Gratulujemy pięknych występów i życzymy dalszych sukcesów.

I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
dla uczniów z Wejherowa i okolic

Dzisiaj 15 listopada odbył się I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ w Wejherowie dla uczniów z Wejherowa i okolic. Naszą szkołę reprezentowały dwie solistki: Kornelia Krajnowska z kl. III a (w kategorii klas I-III) oraz Oliwia Boińska z kl. IV c (w kategorii klas IV-VI), a także duet w starszej kategorii: Laura Czerwionka i Dominika Minorowicz. Wszyscy uczestnicy śpiewali po 2 pieśni patriotyczne. Poziom był wysoki. Gratulujemy zdobytych miejsc i wyróżnień.

Tak świętowaliśmy miejsko-powiatowe obchody Dnia Niepodległości w naszej szkole


Klasa 8c sprząta groby

W przeddzień święta Wszystkich Świętych uczennice klasy 8c wraz ze swoją wychowawczynią, panią Magdą Czlapinską, w ramach wychowania fizycznego udały się na cmentarz w Wejherowie Śmiechowie, aby zapalić światełka pamięci na opuszczonych grobach małych dzieci.

Dzień głośnego czytania


Nasze zdjęcia na portalu dzieje.pl


BohaterON

W dnia 15-19 przździernika nasza szkoła brała udział w akcji BohaterOn "POkaż, że pamiętasz- Wyślij kartke dla Powstańców". W tych dniach każda klasa wypisywała kartki z życzeniami oraz podziekowaniami dla żyjących bohaterów. Z tej okazji odbyły się również specjalne lekcje historyczne przybliżające tamte wydarzenia.

Dzień Edukacji Narodowej


Wycieczka klas 5a i 6c do Gdyni, Pucka i Władysławowa

Dnia 5 października 2018 r. klasy 5a i 6c wzięły udział w wycieczce integracyjno-edukacyjnej z okazji 100 lat Niepodległości. Uczniowie odwiedzili Gdynię, Puck i Władysławowo, gdzie usłyszeli wiele ciekawostek historycznych.

Eko-akcja
 "Oddaj stary telefon komórkowy,
wygraj nagrody dla szkoły"

Przypominamy o eko-akcji "Oddaj stary telefon komórkowy, wygraj nagrody dla szkoły". Tyle już zebraliśmy i prosimy o więcej. Akcja trwa do 9 listopada. Zachęcamy do aktywnego udziału!

Pasowanie klas I

4 października 2018 roku odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia. W tym dniu staliśmy się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Na uroczystość przybyli goście specjalni, Prezydent Krzysztof Hildebrandt oraz jego zastępca Arkadiusz Kraszkiewicz. Dziękujemy uczniom klasy 3 a i 3 b za przygotowanie części artystycznej.

Mali Wielcy Ratownicy


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września 2018 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". "Mali eksperci" chęnie przeprowadzali testy wśród społeczności szkolnej. Nasza akcja wyszła poza teren szkoły. Uczniowie weryfikowali znajomość tabliczki mnożenia wśród przypadkowo spotkanych przechodniów. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Próbna ewakuacja

27 września 2018 r. odbyła się próbna ewakuacja. Egzamin zdaliśmy wzorowo :-) Dziękujemy służbom za szybką interwencję.

Uczymy się demokracji

27 września 2018 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego kl. IV-VIII oraz III kl. gimnazjum.
Przewodniczącą została Laura Czerwionka z klasy VII a. GRATULUJEMY!!!

WICEMISTRZYNIE WEJHEROWA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

26 września wejherowskie szkoły po raz pierwszy przystąpiły do rozgrywek sportowych 
w nowym roku szkolnym 2018/2019. Tradycyjnie inauguracyjną dyscypliną były sztafetowe biegi przełajowe, które w tym roku zostały zorganizowane w Parku Majkowskiego. Nasza reprezentacja dziewcząt klas VII-VIII SP oraz IIIGim., pod opieką pani Magdy Człapińskiej zakończyła swój bieg na miejscu II. Serdecznie gratulujemy.

Akcja "Sprzątanie Świata"

21 września 2018 r. nasza szkoła jak co roku, wzięła udział w akcji "Sprzątenie Świata". Uczniowie wyposażeni w worki i rękawice chętnie zadbali o porządek w okolicy.

Klasy II na przedstawieniu ekologicznym
pt. "Zabawki w opałach"


Pokaz tańca
Szkoła Tańca Szczepan


Spotkanie z policją
Rozmowa na temat bezpieczeństwa


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019