Archiwum 2016/2017

Oświadczenie

        W dniu 20 czerwca 2017 roku uzyskaliśmy od nauczyciela i uczniów informację o tym,
że jeden z nauczycieli rozsyłał za pośrednictwem aplikacji Messenger informacje, które noszą znamiona popełnienia przestępstwa. Sprawa niezwłocznie została zgłoszona przez Dyrekcję szkoły do Prokuratury. Zostały przez Szkołę podjęte działania mające na celu wyjaśnienie sytuacji i zabezpieczenie społeczności uczniowskiej przed negatywnym wpływem zaistniałego zdarzenia, o którym się dowiedzieliśmy. Podkreślamy, że wcześniej nie otrzymywaliśmy żadnych sygnałów
o niepokojących czy niewłaściwych zachowaniach tego nauczyciela. O sprawie poinformowani zostali także Kurator Oświaty, organ prowadzący Szkołę oraz Proboszcz Parafii, w której zatrudniony jest katecheta, którego podejrzewa się o działania niezgodne z prawem. Katecheta obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim.
        Szkoła pozostaje do dyspozycji organów, które zajmują się sprawą.  W naszej placówce nigdy nie było i nie będzie miejsca dla osób, które dopuszczają się niestosownych
i skandalicznych nadużyć oraz działań niezgodnych z prawem. Naszym najważniejszym dobrem są uczniowie, a priorytetem - ich ochrona przed podobnymi praktykami. Liczymy na szybkie wyjaśnienie sprawy w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszym uczniom. Podejmować będziemy kolejne niezbędne działania, pozostając w stałym kontakcie z organami zajmującymi się sprawą
i rodzicami naszych uczniów.

                                                                                            Beata Dampc
                                                                                Dyrektor Zespołu Szkół nr 2
                                                                                            w Wejherowie

oświadczenie


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017


Apel podsumowujący osiągnięcia w konkursach

Dnia 19.06.2017 r. odbył się apel podsumowujący osiągnięcia naszych uczniów z języka angielskiego, przyrody i sportu.  Wiele osób otrzymało nagrody za wysokie wyniki w konkursach przedmiotowych. Najlepszym sportowcem roku szkolnego 2016/2017 spośród gimnazjalistów okazał się Oskar Łebkowski z klasy 2b a wśród uczniów szkoły podstawowej Joachim Plotzke z klasy 5b. Najbardziej wysportowaną gimnazjalistką jest uczennica klasy 3b Weronika Niewińska a w szkole podstawowej Weronika Oryl z klasy 6d. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Wycieczka klasy 4c do Jump City w Rumi

Dnia 16 czerwca 2017 uczniowie klasy 4c wzięli udział w wycieczce do nowo otwartego parku trampolin w Rumi. Podczas wizyty w Jump City dzieci miały okazję uczestniczyć w lekcji W-Fu. Po intensywnej rozgrzewce odbyły się wyścigi w basenie z gąbkami. Uczniowie zagrali również w zbijaka na trampolinach. Każdy miał okazję przejść przez tor przeszkód zawieszony nad basenem z gąbkami, wspinać się po ściance, przejść po linie. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili.

Wizyta w domu im. J. Korczaka w Gdańsku

Dnia 14 czerwca 2017 r. przedstawiciele SU pod opieką pani B. Czamary-Lubockiej i M. Trepner odwiedzili chore i niepełnosprawne dzieci mieszkające w Domu im. J. Korczaka w Gdańsku. Podczas wizyty nasi uczniowie opiekowali się maluszkami, bawili się z nimi na świeżym powietrzu. Przekazane zostały również dary ze szkolnej zbiórki. Celem wizyty było uwrażliwianie młodzieży na konieczność niesienia pomocy innym ludziom oraz na problem dyskryminacji osób z niepełnosprawnością i potrzebę ich akceptacji. Wszystkim tym, którzy przyłączyli się do naszej zbiórki serdecznie dziękujemy.

Festyn rodzinny "Wesoło, zdrowo i sportowo"
9.06.2017 r.


Bal III klas gimnazjalnych

Dnia 2 czerwca 2017 roku uczniowie klas 3 gimnazjum zorganizowali w naszej szkole bal. Jest to ostatnia okazja do wspólnej zabawy w szkolnych murach. Bal rozpoczął się uroczystym polonezem a zabawę poprowadził DJ. Uczniowie dobrze bawili się w gronie przyjaciół i nauczycieli. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.

Miejski Konkurs Czytelniczy "Baśnie znane i nieznane"

Dnia 25 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się Miejski Konkurs Czytelniczy "Baśnie znane i nieznane".
Reprezentacja naszej szkoły w składzie:
Agata Sulborska
Weronika Pionk
Mateusz Tryba
zdobyła wyróżnienie!
Gratulujemy!

Zajęcia z ratownikiem WOPR'u

Wkrótce wakacje! Chcemy być bezpieczni podczas letniego wypoczynku w każdym miejscu, zwłaszcza nad wodą. Zatem w dn. 25.05.2017r. w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zajęcia przybliżyły im zasady bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. Dzieci zapoznały się również ze sprzętem ratowniczym, który niejednokrotnie niesie pomoc i ratuje życie niefrasobliwym pływakom. 

Wycieczka klasy 6a do Warszawy


Wycieczka klasy 6c do Warszawy

W dniach 19-21 maja uczniowie klasy VIC wzięli udział w wycieczce do Warszawy, której program był bardzo atrakcyjny. Zwiedzanie rozpoczęli od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego, następnie spacerem przeszli do Ogrodu Saskiego, kolejno udali się na Stare Miasto, gdzie mogli zobaczyć Zamek Królewski oraz Kolumnę Zygmunta III Wazy, zabytkowe kamieniczki. Idąc Krakowskim Przedmieściem mogli podziwiać Pałac Prezydencki, uczniowie mieli także okazję obejrzeć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wieczorem uczniowie pojechali metrem na Stadion Narodowy. Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od wizyty w Królewskich Łazienkach, uczniowie mieli okazję zobaczyć również Belweder, następnie odwiedzili Cmentarz Powązkowski. W dalszą drogę wyruszyli do Centrum Nauki Kopernik, a wieczorem mogli podziwiać przepiękne widowisko multimedialne w Parku Fontann pt.,, Powrót Bazyliszka”. Ostatnim punktem programu tego dnia była wizyta w Muzeum Wojska Polskiego, gdzie mogli podziwiać czołgi, wyrzutnie rakietowe, samochody wojskowe. Ostatniego dnia wycieczki uczniowie wjechali na Taras Widokowy Pałacu Kultury i Nauki, skąd podziwiali panoramę Warszawy z wysokości 114 metrów. Atrakcyjność wycieczki była podniesiona również przez wygodną podróż pociągiem Pendolino.

Egzamin na kartę rowerową

Dnia 15.05.2017 r. uczniowie klas czwartych i piątych naszej szkoły przygotowani przez panią Marię Baranowską zdawali egzamin teoretyczny na kartę rowerową. Część praktyczna odbyła się dnia 19.05.2017 r. na szkolnym boisku pod okiem egzaminatora z Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. 

WYCIECZKA KLAS CZWARTYCH  DO TORUNIA

We wtorek, 16 maja 2017 roku, uczniowie klas 4a i 4b mieli okazję spacerować ulicami przepięknego miasta Torunia. Pani przewodniczka bardzo interesująco przybliżyła historię, legendy i ciekawostki dotyczące tego pięknego grodu. Uczniowie mieli również możliwość udziału w zajęciach multimedialnych oraz w warsztatach sztuki pieczenia pierników w Muzeum Piernika. Dzięki obejrzanemu w Planetarium seansowi pt. „Meteoplanet” uczniowie dowiedzieli się dlaczego Toruń jest nazwany miastem Mikołaja Kopernika oraz wiele interesujących ciekawostek związanych pogodą na odległych planetach. Bardzo ciekawym punktem programu wycieczki była wizyta w średniowiecznym budynku kościoła, w którym mieści się Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie. Uczniowie brali udział w trzech warsztatach: czerpanie papieru, drukowanie na starej maszynie drukarskiej oraz pisanie gęsim piórem w atmosferze niesamowicie ciekawych opowieści związanych z historią pisma i druku. Udana wycieczka w ciepłych promieniach wiosennego słońca została zwieńczona wspaniałą zabawą z pysznym jedzeniem w restauracji Mc Donald’s.
17.05.2017 klasa 4c również odbyła wycieczkę do Torunia. Atrakcjami, którymi mogli się cieszyć uczniowie były między innymi: muzem piernika, spacer po starówce z przewodnikiem, dom legend Toruńskich i Mc Donald's.

Doradztwo zawodowe dla uczniów klas 3 gimnazjum

Przyszedł czas, by uczniowie klas 3 gimnazjum wybrali dalszą drogę edukacji. W ramach doradztwa zawodowego gościliśmy w naszych murach m. in. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Kłanina. Dziękujemy za cudowną prezentację i interesującą część praktyczną.

„Stop zwolnieniom z WF-u” z Kamilą Bałandą

28 kwietnia 2017 r. na zaproszenie „Klasy Sowy” (III c) realizującej całoroczny program „Stop zwolnieniom z WF- u" do naszej szkoły zawitała Mistrzyni Świata, Europy i Polski w kickboxingu p.Kamila Bałanda. Opowiadała uczniom klas I-III o początkach swojej kariery, miłości do sportu i sportowych sukcesach oraz zachęcała do uczęszczania na lekcje WF-u. Dzieci mogły przymierzyć pasy mistrzowskie, odbyć krótki, ale intensywny trening, a także wziąć autograf na pamiątkę tego spotkania. Było naprawdę fantastycznie.... ale mogło trwać cały dzień :) Pani Kamilo, dziękujemy i trzymamy kciuki za następne sukcesy !

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas III szkoły podstawowej

10 marca 2017 r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas III szkoły podstawowej. Do konkursu przystąpiło 11 osób.
Trzy osoby z najmniejszą liczbą błędów będą reprezentować naszą szkołę w II Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Rumi dn.18 marca 2017 r.

Wszystkim uczestnikom życzymy POWODZENIA!!!

Zajęcia z cyklu „Stop zwolnieniom z WF-u”
 - III c i VI c na lodowisku

Nasza „Klasa Sowy”(IIIc) wspólnie z uczniami byłej „Klasy Sowy” (aktualna VI c) wybrała się na lodowisko przy ZS nr 3 w Wejherowie, aby spróbować  jazdy na łyżwach. Pomoc szóstoklasistów okazała się nieoceniona, szczególnie dla tych z nas, którzy pierwszy raz stanęli w łyżwach na lodzie. Nie było nikogo, kto samotnie walczyłby z tą trudną na początku dyscypliną sportu, bo zaraz pojawiał się opiekun z VI c J -
dziękujemy! Bawiliśmy się świetnie! Nasze wychowawczynie Beata Frąckowiak (III c) i Magda Człapińska (VI c) oraz obecni rodzice byli zachwyceni naszą zgodną i pełną zaufania współpracą. Już teraz wiemy, że jako czwartoklasiści będziemy mogli liczyć na wsparcie starszych kolegów. W końcu... łączy nas „Klasa Sowy” :-)

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej
dla klas I-III

17 lutego 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej dla uczniów klas I-III. Poziom konkursu okazał się bardzo wysoki. Niestety jury musiało wybrać zwycięzców, oto oni:

I miejsce Marta Pragna
II miejsce Emila Pryczkowska
III miejsce Błażej Orysiak

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszym etapie!

Wręczenie odznak Wzorowego Ucznia w klasach 1-3 SP

Dnia 2 lutego w naszej szkole odbyło się wręczenie odznak Wzorowego Ucznia. Cieszymy się, że to zaszczytne grono jest tak liczne :-). Wszystkim wyróżnionym gratulujemy sukcesów w nauce oraz wzorowego zachowania!

REKRUTACJA DO ZERÓWKI I DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 W WEJHEROWIE

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Wejherowie informuje Szanownych Rodziców, że w dniach 
od 27 marca do 10 kwietnia 2017 r. odbędą się zapisy kandydatów 
do oddziału przedszkolnego i do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 5
na rok szkolny 2017/2018 
Zainteresowanych rodziców prosimy o składanie dokumentów w sekretariacie szkoły, 
w wyżej wymienionym terminie w godz. 11.00 - 15.00 ( w czwartki: 30 marca i 6 kwietnia w godz. 11.00 – 18.00) 

Wymagane dokumenty:
-
odpisu aktu urodzenia dziecka oraz dokumentu zawierającego pesel
- wypełnionego „Wniosku o przyjęcie dziecka do publicznego oddziału przedszkolnego
przy szkole” (dotyczy kandydatów do oddziału przedszkolnego)
- wypełnionej „Karty zgłoszenia dziecka do klasy I” (dotyczy kandydatów do klasy pierwszej zamieszkałych w obwodzie szkoły)
- wypełnionego „Wniosku o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej” (dotyczy kandydatów do klasy pierwszej zamieszkałych poza obwodem szkoły)

Stosowne dokumenty można pobrać ze strony internetowej szkoły : www.zs2wejherowo.com w zakładce „Druki do pobrania” lub w sekretariacie szkoły. (Dla Kandydatów do oddziałów przedszkolnych, którzy mają zameldowanie w obwodzie szkoły wniosek do wypełnienia nadano pocztą).

Zbiórka dla hospicjum "Bursztynowa Przystań"
zakończona :-)

Dnia 16 grudnia 2017 r. dary zebrane w ramach zbiórki z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia trafiły do Hospicjum "Bursztynowa Przystań" w Gdyni. Serdeczne podziękowania oraz najlepsze życzenia składamy na Państwa ręce.

Wigilia klasowa
1 a

22 grudnia 2016 r. z panią wychowawczynią zorganizowaliśmy wigilię klasową. Razem spędziliśmy czas przy wspólnie zastawionym stole. Z tej okazji zaprosiliśmy Panią Iwonę Klein,aby spędziła z nami tą wyjątkową chwilę. Wigilijny posiłek rozpoczęliśmy tradycyjnie od opłatka i życzeń. Czas umiliły prezenty i wspólnie zaśpiewane kolędy

Kiermasz bożonarodzeniowy
15 grudnia 2016 r.

Miejsko - Powiatowe Obchody Święta Niepodległości 

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji upamiętnienia 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęło przemówienie okolicznościowe, które wygłosił Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. Następnie mogliśmy obejrzeć przedstawienie artystyczne w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Zwieńczeniem całej uroczystości był wspólny śpiew pieśni patriotycznych wraz z Orkiestrą Państwowej Szkoły Muzycznej.             W spotkaniu uczestniczyli licznie zaproszeni goście, m.in. Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, przedstawiciele władz powiatu, miasta, gmin i służb mundurowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz rodzice uczniów placówki.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017